Strona 153 z 807 PierwszyPierwszy ... 53103143145146147148149150151152153154155156157158159160161163203253653 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,041 do 3,060 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #3041
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    mojego synka urzekł ten teledysk http://www.youtube.com/watch?v=VVJ4iT_PeV8

    I kolejną ksiązke muszę nabyć






  2. #3042
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    czytamy teraz "Julka i Julkę". Fajne krótkie historyjki, zabawne i proste, na każdą chwilę, nawet pomiędzy odkurzaniem a robieniem obiadu

    Jestem na zakupowym odwyku...nie kupuje, ale lista chcianych książek rośnie i rośnie...
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  3. #3043
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    A o książce W naszym domu jest u nas było?

    http://wytwornia.com/index.php/s/kar...-domu-jest.htm

    Ktoś ją ma, podoba się?

    Więcej o niej tu: http://lunawchmurach.com/z-matematyka-w-tle/

    Mi tak. Pytanie czy synek podzieli mój entuzjazm
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  4. #3044
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Luthienna Zobacz posta
    mojego synka urzekł ten teledysk http://www.youtube.com/watch?v=VVJ4iT_PeV8

    I kolejną ksiązke muszę nabyć
    1:20 i jest dziec w chuście/nosidle
    [to zboczenie, prawda? ]
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  5. #3045
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    jakie zboczenie hihihi spostrzegawczość. Ja z kolei zwróciłam uwagę na to że dziecko przechodzące przez jezdnię ma na głowie misiowa czapkę z uszkami ( robię to rzucaja mi sie w oczy )






  6. #3046
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Jakbyś ktoś szukał książki Wreszcie dowiesz sie dzieciaku co się kryje w twym baniaku to tutaj jest w dobrej cenie
    http://www.czarnaowca.pl/literatura_dla_dzieci/wreszcie_dowiesz_sie_dzieciaku_co_sie_kryje_w_twym _baniaku,p1387036125

  7. #3047
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Luthienna Zobacz posta
    mojego synka urzekł ten teledysk http://www.youtube.com/watch?v=VVJ4iT_PeV8
    teledysk z chęcią obejrzałam - super jest! I tez zauważyłam chustę

    Wczoraj chciałam coś kupić synkowi, co chory siedzi ze mną teraz i pytałam w księgarni, ale nie mieli - myślę, że jeszcze, bo ogólnie dobrze zaopatrzona. Zamiast "Misiowej..." wyszliśmy z "Dobrze to wymyśliłeś, Albercie", synkowi bardzo się podoba (dzięki murmle!), i z wyłudzonym plakatem z Pettsonem i Findusem - bedzie jak znalazł do nowego pokoju dzieci po przeprowadzce

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    A o książce W naszym domu jest u nas było?
    przeglądałam wczoraj i stwierdziłam, że nie jest to ksiązka, którą muszę kupić dzieciom (już nie jestem na kompletnym odwyku, ale jednak bardziej minimalistycznie podchodzę do sprawy i jestem coraz wybredniejsza ). Za to widziałam, że w księgarni Stentor przy KENie będą warsztaty plastyczne dla dzieci związane z nią, tylko nie pamiętam kiedy bo dla nas i tak odpada (może jutro w południe? niestety na strona nieaktualna pod tym względem, trza by zadzwonić i dopytać).

    Mam pytanie - czy mi się śniło, czy ktoś tu pisał, że ma wyjść/wyszła bliźniacza książka do "Księżniczek i smoków"? Szukam teraz na fali miłości średniego do "Księżniczek..." i na nic takiego nie mogę trafić.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  8. #3048
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Wyszła. Widziałam ją gdzieś w jakiejś księgarnia miała być taka chłopacka chyba. Zaraz poszukam. Chyba że to zapowiedzi internetowe widziałam?

    Edit: to musiało być coś "w stylu", bo nie widze by zakamarki miały to mieć. Pamiętam, że teraz miało być o chłopcach.
    Ostatnio edytowane przez murmle ; 18-10-2013 o 15:21
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  9. #3049
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    2,613

    Domyślnie

    A to nie była nieprzetłumaczona książeczka tej samej autorki?

  10. #3050
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Amparo Zobacz posta
    A to nie była nieprzetłumaczona książeczka tej samej autorki?
    "Rycerze i smoki" to jakaś zapowiedź chyba była. Albo masz rację

  11. #3051
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    2,613

    Domyślnie

    Znalazłam:
    Cytat Zamieszczone przez britta Zobacz posta
    za nowościami nie można nadążyć, a ja poszłam dalej i znalazłam szwedzką zapowiedź

    wychodzi w październiku. ciekawe, kiedy będzie u nas? a tak się kiedyś zastanawiałam, czy duet Bjork i Eriksson wyda coś o smokach dla chłopaków
    O ile dobrze rozumiem wychodzi dopiero w Szwecji, buuu.

  12. #3052
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny! Zrobiłam mały reaserch międzynarodowy - udało mi się zorientować, że księżniczki wyszły w Polsce z kilkumiesięcznym opóźnieniem w stosunku do Szwecji (w tym samym roku w każdym razie, u nas były bodaj w lipcu), Rycerze i smoki (dzięki! tytuł mi b. pomógł bo wzięłam smoki z tytułu oryg. i coś się udało znaleźć bez znajomości szwedzkiego ) w Szwecji wyszli chyba w styczniu, więc może niedługo będą i po polsku... No przydałoby się mi szybko, bo akurat mamy na taką książkę zapotrzebowanie

    edit po poście Amparo: czyli szanse przed Bożym Narodzeniem marne :/
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  13. #3053
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie sugestie w temacie okołosmokowym
    "Księżniczki i smoki" mamy z biblioteki i mnie się baaardzo podoba, z przyjemnością ją czytam synkowi, ale u niego bez szału. Chyba jeszcze nie łapie wszystkich smaczków tej książki. Będę wypatrywać tej dla chłopców, może bardziej mu się spodoba.
    "Smoki. Świat w obrazkach" oglądałam i też wydaje mi się dla nieco starszych. Póki co wiec czytamy starocie o smoku wawelskim a ja rozglądam się dalej.


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  14. #3054
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    czy ktoś czytał "Mój młodszy brat" Moniki Krajewskiej? http://merlin.pl/Moj-mlodszy-brat_Mo...FYVb3god0hUAkg

    na chwilę odskoczę od smoków do Kasdepke
    jako pierwsze czytaliśmy Uczucia (to zbiorcze wydanie, 3 części w 1 książce) - pierwsze dwie części się bardzo dzieciakom podobały, nawet najstarszy słuchał zainteresowany (tym bardziej że matka się bawiła głosem i przy rozdziałach o kochaniu tarzali się ze śmiechu od moich westchnień), ostatni rozdział bez szału - jakoś się ciągnął bardzo
    od jakiegoś czasu próbujemy zmęczyć Detektywa Pozytywkę - i naprawdę go męczymy :/ 7latka jeszcze go czasem wyjmie na 1 rozdział przy kolacji, gdy jeszcze mamy chwilę na poczytanie i potrzeba czegoś krótkiego, ale pozostali bez szału. Jakoś też myślałam, że będzie bardziej interesujący - wszelkie detektywistyczne mają u nas duże branie - a ta jakoś kiepsko nam wchodzi
    tak więc - przyłączam się do głosów znudzenia Kasdepke
    aczkolwiek te dwie części o uczuciach nam się podobały
    2 + 7 (2005-2018)

  15. #3055
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    Zapowiedź "Rycerzy i smoków" znalazłam tutaj, przepraszam, powinnam była od razu podać linka. Można się przy okazji napatrzeć, co tam w Szwecji teraz wychodzi

    Przypomniałam sobie, ze mieliśmy kiedyś pożyczoną książkę Natalii Usenko i Andrzeja Niedźwiedzia "Bajki o smokach i rycerzach", podobała nam się, opowiastki nietypowe, humorystyczne, nie żadne tam nudne, standardowe "i żyli długo i szczęśliwie" Zresztą pod tym względem podobna do szwedzkich "Księżniczek..." Niestety, teraz do dostania już chyba tylko w bibliotekach

  16. #3056
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    dzięki! U nas w bibliotece nawet jest, byleby nie zapomnieć do czasu, aż będziemy się tam wybierać! (bardzo brakuje mi w katalogu biblio jakiegoś schowka )
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  17. #3057
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    w bonito -30%.

  18. #3058
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez britta Zobacz posta
    w bonito -30%.
    I to by było na tyle jeśli chodzi o moje ("moje" hehe) postanowienie niekupowania książek aż do grudnia

  19. #3059
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    na pocieszenie to 30 % "od cen sugerowanych przez wydawców", nie wiem, jakie mają normalnie zniżki, ale różnice na wielu książkach mogą nie być kolosalne (to piszę ja, która już zaczęłam kombinować, co jeszcze mam do kupienia - no ale tradycyjnie teraz promocyjnie zaczynam przygotowania prezentowe do Świąt )
    zazwyczaj w którychś księgarniach są jeszcze zniżki na krakowskie targi książki - to za tydzień chyba...

    btw - ktoś widział "Nie odrobiłem lekcji, bo..." Chauda i Davide Cali? Nadałoby się dla jedenastolatka albo siedmiolatki?

    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  20. #3060
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    I już
    Lecą dwa nowe Alberty, Yeti i Billy jest zły

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •