Strona 160 z 807 PierwszyPierwszy ... 60110150152153154155156157158159160161162163164165166167168170210260660 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,181 do 3,200 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #3181
    Chustofanka Awatar polly
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    491

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lemniscus Zobacz posta
    dziewczyny a co poradzicie kupić dla 7 latka ktory głownie gra w gry i uwielbia rozne potwory z bajek typu ben ten (choc teraz juz chyba cos innego) i dla 10 latka ktory lubi w miare czytac
    ciężko mi się wczuć w ich potrzeby bo u mnie same dziewczyny na stanie i do tego nie ten przedzial wiekowy
    i mysle o mikolaju/swietach
    dla 7 latka może ta wampirowa seria z TAKO - cudna jest, mroczna troche potworowa -wiekowo podobno 6-8. jest stworzona tak żeby zachęcić dziecko do samodzielnego czytania i trochę komiksowa. przeglądałam na targach i bardzo żałowałam że nie mam nikogo w tym wieku

    Cytat Zamieszczone przez WiOlcia Zobacz posta
    Co możecie polecić na pierwsze urodziny? Chciałam kupić "Prosiaczka", ale nakład wyczerpany
    prosiaczek jest już kupiliśmy na targach

  2. #3182
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lemniscus Zobacz posta
    dziewczyny a co poradzicie kupić dla 7 latka ktory głownie gra w gry i uwielbia rozne potwory z bajek typu ben ten (choc teraz juz chyba cos innego) i dla 10 latka ktory lubi w miare czytac
    Ja mam na stanie 8 latka i moge ci napisac co on lubi czytać: Mapy (no chyba bardziej oglądac, Koszmarnego Karolka, Kapitana Majtasa (czego absolutnie nie pochwalam), z Zakamarka Tajemnice Mai i Lassego - dobry wybór. I jako, że mój to fan piłki noznej to takie książki z tej serii: http://www.empik.com/gol-ruszamy-do-...9369,ksiazka-p

    Ale ja bardzo polecam dla obu - Baśniobór (4 części) i Magiczne drzewo (nie pamietam chyba też 4 części)- to mój syn bardzo lubi


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  3. #3183
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,738

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WiOlcia Zobacz posta
    Co możecie polecić na pierwsze urodziny? Chciałam kupić "Prosiaczka", ale nakład wyczerpany
    Jak nie macie jeszcze to seria Lalo gra na bębnie/Binta tańczy/Babo chce
    Seria Wymyśl coś/Gdzie idziemy/Jest tam kto/A dlaczego
    Księga dźwięków

  4. #3184
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,142

    Domyślnie

    Nie sprecyzowałam - zależało mi mi książce której tematem bedą właśnie urodziny, jak w "Prosiaczku" czy jak w "Findus i tort urodzinowy" Pytałam w księgarni najbardziej nastawionej na takie klimaty i nie mają:/
    Jak nie znajdę, to najwyżej inny hicior kupimy.
    H. 2013, M. 2015, P. 2016, J. 2019

  5. #3185
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,815

    Domyślnie

    nie zarejestrowałam że chodzi o książkę urodzinową, ale i tak tradycyjnie odeślę do wątku o książkach dla maluchów http://www.chusty.info/forum/showthr...light=czytanie
    w tej kategorii wiekowej chyba bardzo dużo nowości nie ma, choć coś tam idę dopisać
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  6. #3186
    Chustoguru Awatar lynette
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,632

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    Ale ja bardzo polecam dla obu - Baśniobór (4 części) i Magiczne drzewo (nie pamietam chyba też 4 części)- to mój syn bardzo lubi
    Paskówko, jest już nowe Magiczne drzewo
    Mikołaj 2001, Wojtek 2004, Adam 2007

  7. #3187
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    czy dla 11-latka Mapy będą ok? Czy za stary już chłopak na to jest? Bo w sumie byłam zdecydowana na Babcię rabuś http://aros.pl/ksiazka/babcia-rabus no ale teraz nie wiem....

    edycja: w ogóle to ten watek mnie zrujnuje.....
    Ostatnio edytowane przez mamaUlki ; 30-10-2013 o 17:26

  8. #3188
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Dziewczyny, ;potrzebuję absolutny hit dla czterolatków tak by dzieciaki w pkolu młodszej zapałały miłością do książek i żeby nie zniechęcić
    z góry dziękuję


    edit: tak bardzo wstępnie myślałam o książkach: "Biuro zagubionych zabawek", "Misiostwo świata", "Pippi", "Nawet nie wiesz..."

    może coś lepszego podpowiecie
    Ostatnio edytowane przez dankin-82 ; 30-10-2013 o 18:36

  9. #3189
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    Dziewczyny, ;potrzebuję absolutny hit dla czterolatków tak by dzieciaki w pkolu młodszej zapałały miłością do książek i żeby nie zniechęcić
    z góry dziękuję


    edit: tak bardzo wstępnie myślałam o książkach: "Biuro zagubionych zabawek", "Misiostwo świata", "Pippi", "Nawet nie wiesz..."


    może coś lepszego podpowiecie
    Z tego, co moje dziewczyny zeznają, to pani czyta w przedszkolu Franklina i Julki (chyba "Julek i Julka", nie mogłam wydobyć jednoznacznej odpowiedzi). Dla mieszanej grupy wiekowej. Nie wiem, czy Pippi nie za trudna. Pozostałych podanych przez Ciebie nie znam

  10. #3190
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    u nas Kalina zaniosła kilka części przygód Findusa i Petsona i chwyciło
    Ostatnio edytowane przez Guest ; 30-10-2013 o 23:39 Powód: pisanie w pracy gubi mnie ;)

  11. #3191
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Teraz jeszcze wpadłam na to, że w Nusi są super przedszkolne klimaty. Tylko czy pani by temu podołała?

  12. #3192
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    zależy od pani

  13. #3193
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,815

    Domyślnie

    pippi u nas nie zaskoczyla praktycznie w ogole (jeszcze?), Nawet nu wiesz bez przesadnej rewelacji
    za to znam tylko jedno dziecko gdzie nie zaskoczyly Julek i Julka, poza tym zazwyczaj to hit;
    naszym osobistym hitem jest tez seria Amandy Eriksson "Rozowe zycie" itd, ale np kolezanka nie chciala czytac swojej corce zeby na razie jej nie pokazywac ze mama z tata oddzielnie mieszkaja...
    ponoc ostatnio w pkolu O rudym malarzu czy jakos tak Stannego odnioslo wielki sukces
    dzieci zazwyczaj lubia Martynki, ale moze nie jestes az tak zdesperowana
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  14. #3194
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    Dziewczyny, ;potrzebuję absolutny hit dla czterolatków tak by dzieciaki w pkolu młodszej zapałały miłością do książek i żeby nie zniechęcić
    z góry dziękuję


    edit: tak bardzo wstępnie myślałam o książkach: "Biuro zagubionych zabawek", "Misiostwo świata", "Pippi", "Nawet nie wiesz..."

    może coś lepszego podpowiecie
    może Elmer? mój 3,5latek jest aktualnie zakochany w nim
    i Julek i Julka, chociaż wydaje mi się, że jeśli dzieci będą zaglądać do książki (np. siedząc po turecku w kółku), to Elmer będzie dla nich bardziej atrakcyjny

    albo jeśli pani nie boi się głupawki u dzieci, to w Mamie Mu jest opowiadanie o tym, jak pływała i co chwilę pupę wystawiała nad wodę czy jakoś tak - moi się kulali przy tym. Tylko to już dłuższe opowiadanie, więc trudniejsze do wysiedzenia niż Julka i Julek albo Elmer
    2 + 7 (2005-2018)

  15. #3195
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    pippi u nas nie zaskoczyla praktycznie w ogole (jeszcze?), Nawet nu wiesz bez przesadnej rewelacji
    za to znam tylko jedno dziecko gdzie nie zaskoczyly Julek i Julka, poza tym zazwyczaj to hit;
    Hehe, czy tym "jednym dzieckiem" jest mój syn?
    Fakt, u nas nie chwyciły.

    Polecałabym na początek przedszkolakom obrazkowe książki Astrid Lindgren - Pippi, Emile, Idę, Dzieci z Bullerbyn (zbliża się BNar, więc przepiękna bożonarodzeniowa "Dzieci z B."!)

    Kiedyś czytałam przedszkolakom Pana Kuleczkę "Podróż" (bul bul) i "Porządek"... porządek, to wróg zwierządek - hit. Długość też akuratna.
    Kultowe już "O wiadukcie kolejowym", jeśli ktoś ma dostęp.
    Ulfa Starka "Jak tata pokazał mi wszechświat".
    "Miś Uszatek".
    Seria o świstaku Gwizdku Barbary Gawryluk.
    "Bajka o ślimaku Kacperku" Strzałkowskiej
    "O dwunastu miesiącach", bajka słowiańska z il. P.Pawlaka
    "Kotek, który merdał ogonkiem" z genialnymi il. P.Pawlaka
    Niektóre baśnie ze "Śpiewającej lipki"
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  16. #3196
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,815

    Domyślnie

    metis - wlasnie tak
    Starka znacznie lepiej u nas (i chyba nie jestesmy wyjatkiem) zaskoczyla mama-indianka, tata poszedl poznawac wszechswiat bez nas
    jutro dzieci biora do pkola Skad sie biora dzieci z il Pawlaka, bo jednemu z panow urodzilo sie dziecko
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  17. #3197
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    u nas też zachwytów nad julką i julkiem nie ma, mamy jedną i nie nęci, tak samo elmer, nęcił tylko taki mały kartonikowy polsko-angielski ale dla roczniaków był.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  18. #3198
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    dankin, ja obstawiam: Gruffalo, Billy i potwór, Mama Mu, no może jeszcze Janosch
    a! i jeszcze "Proszę mnie przytulić" Wechterowicza - przezabawna, ciepła i napisana ładnym językiem

  19. #3199
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    bardzo dziękuję za wszystkie propozycje, jesteście niezastąpione!
    panie przygodę z czytaniem zwaliły na mnie bo nie potrafią dzieci zachęcić a może po prostu im tak wygodniej, już nie wnikam
    dzieciaki i ewentualną głupawkę opanuję ale wolałabym je naprawdę wciągnąć więc się nieźle stresuję przed pierwszym spotkaniem; zakładam że później będzie łatwiej znając już dziecięce preferencje

    a może na pierwszy wezmę kilka książek i zacznę po prostu o nich opowiadać, pokazywać, budować różne "światy" ?
    z własnym dziećmi zdecydowanie łatwiej

  20. #3200
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,203

    Domyślnie

    odpuściłabym "nawet..." findus i petson powinien chwycić, lotta ale na początek te obrazkowe
    wydaje mi się, że na początek coś łatwiejszego jako czterolatek mój syn lubił wesołego ryjka, kotek splotek, elmer

    to jest dobra mysl żeby wziąć kilka książek
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •