Strona 156 z 807 PierwszyPierwszy ... 56106146148149150151152153154155156157158159160161162163164166206256656 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,101 do 3,120 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #3101
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    paskówko - a może to taki typowy etap rozwojowy "różu i Barbie" i niedługo przejdzie? Skoro ma kontakt z normalną literaturą, to bym się nie przejmowała
    Szczerze na to liczę, bo Mamoko i Mapy to równiez jej ulubione pozycje


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  2. #3102
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,813

    Domyślnie

    paskówko - bym się nie przejmowała, jak w domu nie ma różowości, to nadrabia jak może. IMHO trochę Barbie i ponych, zwłaszcza jako dodatek, jeszcze nikomu nie zaszkodziło, szkodliwszy chyba może być kompletny zakaz owych. Choć łatwo mi pisać, bo u nas dopiero się zaczyna, cieszę się, że ma trochę spadkowych gadżetów tego typu po siostrach ciotecznych (mąż za każdym razem się denerwuje na tego typu prezenty od moich siostrzenic i najchętniej ich nie przyjął) to ma mniejsze parcie, żeby jej kupić (choć marzy jej się Barbie-syrena, może komuś podpowiem na Gwiazdkę, to jedną będzie mieć) i nie czuje się wyoutowana z towarzystwa przez kompletny brak.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  3. #3103
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    Chciałabym coś kupić synkowi o koniach ... ma ktoś "Konie co kryją okienka"?

  4. #3104
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    poradźcie, mądre głowy - niedroga, ale mądra i ładna książka którą może być prezentem, wręczanym trzylatkom i czterolatkom podczas pasowania na przedszkolaków. myślimy o "mam oko na litery/cyfry", ale może coś jeszcze nam podrzucicie?

  5. #3105
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    poradźcie, mądre głowy - niedroga, ale mądra i ładna książka którą może być prezentem, wręczanym trzylatkom i czterolatkom podczas pasowania na przedszkolaków. myślimy o "mam oko na litery/cyfry", ale może coś jeszcze nam podrzucicie?
    bardzo fajny pomysł






  6. #3106
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,813

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaiDo Zobacz posta
    wracając jeszcze do tematu smokowego: nie pamiętam kto tu wspominał o "Bajkach o smokach i rycerzach" Usenko i Niedźwiedzia. Znalazłam je w bibliotece i oboje z synkiem nieźle się bawimy przy czytaniu. Smokowy epizod jest też w "Miejscu na miotle" DOnaldson.
    OT: Jul, nasi synkowie mają podobne upodobania. Pamiętam, że kiedyś jednocześnie pytałyśmy o pozycje w temacie pociągów
    rzeczywiście W końcu niemal razem urodzeni. "Bajek..." będę w takim razie szukać przy najbliższej wizycie w biblio (dlaczego, ach, dlaczego, katalog nie ma schowka )

    U nas ostatnio niemal codziennie wałkujemy bibliotecznego doktora Orzeszkę i "Lądowanie rinowirusów" Myślę, że oprócz synkowego przeziębienia ma też znaczenie, że tam jest WALKA (rinoworusy kontra limfocyty). A mnie za każdym razem przy czytaniu swędzi w nosie, bardzo!
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #3107
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    my z tematem barbie czy mh poradziłyśmy sobie szybko, gazetkę czy puzzle można od czasu do czasu kupić, nie mam nic przeciwko ale jeśli chodzi o książki to młodym pokazuję atrakcyjną alternatywę, jeszcze żadna Barbie nie wygrała z prawdziwą książką
    ale i tak z różu czy barbie się w końcu wyrasta i nie trzeba się tym tak bardzo przejmować




    Macie może jakieś fajne sprawdzone książki do nauki czytania? Młoda zaskoczyła z tematem na poważnie i leci z serią "czytam sobie", pochłania 2 książeczki dziennie!
    młodsza też idzie w jej ślady a ja nie mam weny co dalej
    podpowiedzcie dobre Kobity pls

  8. #3108
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    dankin, moim zdaniem do nauki czytania idealny jest Lasse i Maja - stosunkowo mało tekstu na stronie, proste zdania, dość duża czcionka, akcja wciąga! Mój Stasiu z Lassem zaczął czytać, choć próbowaliśmy różnych książek, ale dopiero to go na tyle wciągnęło, że miał ochotę sam czytać
    chyba że to zupełne początki samodzielnego czytania, to będzie pewnie za dużo tekstu
    2 + 7 (2005-2018)

  9. #3109
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Karusku początki, początki ale młoda ambitna i idzie jak burza a ja nie chciałabym tej fascynacji "zabić" niewłaściwą pozycją książkową

  10. #3110
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    donosze na szybko, ze Targi Ksiazki zaliczone (akurat mi sie pobyt w Pl szczesliwie - albo i nie zbiegl z targami). szczegolowsza recenzja jak sie dorwe do komputera na dluzej - ale warto bylo mam m.in. Misiowa piosenke, Alberty, nowe Kicie Kocie, Basnie polskie Medii Rodziny. dla siebie Alicje ingenowska oczywiscie - na macie! cudowna jest niewyobrazalnie. i ogladalam nowe ksiazki wyd. Buchman - m.in Basnie Braci Grimm i Basnie polskie - ilustracyjne cudenka, niestety Buchman sie w ogole rozszalal, Cyganskie jakos niedlugo tez maja byc, Andersena wydali - kawal dobrej roboty.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #3111
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    My też poszaleliśmy na targach, obie nowości Chaud'a z Dwóch Sióstr, Opowiem Ci mamo co robią mrówki z NK, Królową Śniegu z przecudnymi ilustracjami i kilka Zakamarków oczywiście. Biegnij dynio w korzystnej cenie się udało nabyć.
    W EneDueRabe dostałam info, że w kwietniu chcą wydać Synka Gruffala

  12. #3112
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Strrrasznie Wam zazdroszczę tych targów....
    Może za rok
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  13. #3113
    Chustonoszka Awatar Makurora
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Zgierz
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    Macie może jakieś fajne sprawdzone książki do nauki czytania? Młoda zaskoczyła z tematem na poważnie i leci z serią "czytam sobie", pochłania 2 książeczki dziennie!
    młodsza też idzie w jej ślady a ja nie mam weny co dalej
    podpowiedzcie dobre Kobity pls
    To ja może polecę Małgorzaty Strzałkowskiej "Bajki krasnoludka Bajkodłubka" i "Bajki mamy wrony". Krótkie opowiadanka, może nie z jakąś wielką głębią, ale do czytania bardzo fajne, tym bardziej, że nie mają ą, ę, ć, ... i dwuznaków.

    britta, a jak te mrówki? Ba ja wielką chęć mam na nie.
    Ostatnio edytowane przez Makurora ; 26-10-2013 o 17:08
    Są wśród nas ludzie, którym towarzyszy wieczny głód...
    www.prader-willi.pl

  14. #3114
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    dankin ja też za Makurorą polecę Bajki krasnoludka Bajkodłubka i druga część Bajki mamy wrony z wyd. bajka. Świetnie że we wszystkich tekstach występują tylko 23 litery bez dwuznaków i zmiękczeń

  15. #3115
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Szast, felek i tola!

  16. #3116
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    w bajkach Bajkodłubka i Wrony jest jeszcze fajny patent na zachęcenie do samodzielnego śledzenia tekstu, czyli rysunki, dzieki którym dziecko może się wtrącić do czytania.
    Szast zobacz sobie przerzucając strony http://bajkizbajki.pl/ksiazki/Bajki-...ka-Bajkodlubka

    trzeba pod spodem kliknąć zajrzyj do książki






  17. #3117
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Moje dziecie odkrylo Tupcia Chrupcia dzieki osiedlowej bibliotece
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  18. #3118
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    Mrówki zaskoczyły mnie rozmiarem - prawie formatu A4, dzięki temu obrazki są przejrzyste i żyjątka wcale nie takie małe. Moim zdaniem fajna dla malucha, tym bardziej że porzadna, w całości tekturowa. Dopiero jutro wieczorem przeczytamy, to zobaczę czy starszaka też zainteresuje, po obrazkach ocenił że super

  19. #3119
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    szczęściary, którym targi były dane pozdrawiam. my za to z biblioteki przytargałyśmy Różowe życie, Czarne życie i Inne życie a jakże. Do tego któregoś Alberta i Chustkę Babci więc też mamy fajnie
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  20. #3120
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,269

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    dla siebie Alicje ingenowska oczywiscie - na macie! cudowna jest niewyobrazalnie
    MÓWIŁAM!!!!! A taka byłaś nieufna, co do tego papieru, prawda? Bo coś kojarzę, że wolałaś na matowym, no nie?

    Ta Misiowa piosenka chodzi za mną, chyba Ignasiulek mój 3 letni ją dostanie pod choinkę....

    A zalinkujcie Mrówki, o czym mówicie?
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •