Strona 113 z 807 PierwszyPierwszy ... 1363103105106107108109110111112113114115116117118119120121123163213613 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,241 do 2,260 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #2241
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    byłabym skłonna uwierzyć w niezacność Myszki Miki gdybym nie widziała efektów czytania DeAgostinowej serii

    Cytat Zamieszczone przez Mama Lili Zobacz posta
    Ach, zobaczcie to:
    http://www.youtube.com/watch?v=T2CI8wuvw4o

    Okładka obrzydliwa, ale w środku

    Sabuda wymiata!
    i jeszcze hang drum w ścieżce dźwiękowej

  2. #2242
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,083

    Domyślnie

    Do potworków disnejowskich nie dosziśmy, za to różnych innych potworków książkowych u nas dostatek OK, poprosiłam kiedyś, żeby zamiast miliona zabawek kupować książeczki, moja wina (choć od walających się wszędzie drobiazgów, popsutych po kilku godzinach zabawy jeszcze bardziej mnie trafia).
    Ale wiem jedno: zanim młoda zacznie czytać sama (a jeśli się wrodzi we mnie, to mam maksymalnie niecałe 4 lata jeszcze), zrobię ostrą selekcję. O ile jestem w stanie znieść nędzną fabułę, czasem ze zgrzytaniem przetrwam też częstochowskie rymy i z jeszcze większym - absolutny brak rytmu w "wierszykach", to interpunkcja mnie po prostu boli. Litości, przecież dziecko się z tego uczy później, przyswaja zasady automatycznie. W szesnastostronicowej książeczce znajduję dziesięć błędów interpunkcyjnych, chwilami rażących. No nie zniosę

  3. #2243
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    "tlumaczenie"
    Ja nie oswoilam jeszcze amazona ale pop-upy i brak miejsca na polkach (czytaj: w niedalekiej perspektywie zakup kindla) chyba mnie przekonaja do podjecia rekawicy...
    mi.! A co Cię przeraża w amazonie? U nas w domu tylko mąż korzysta z kindla. Ja jestem za bardzo przywiązana do szelestu papierowych stronic...
    Choć doceniam poręczność, lekkość i błyskawiczność (to akurat bywa też minusem...). No i fakt, że stosunkowo bardzo łatwo pozyskać starsze książki - nieobjęte już prawem autorskim.
    Ale dziecięce książki, no jak, gdzie, po co? Nie widzę tego w Lili przypadku, przynajmniej tak do pierwszej miesiączki


  4. #2244
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    chyba nic mnie nie przeraża.
    po prostu nie czuję się tam jak we własnej kuchni, tylko wciąż jak... hmm... u teściowej w przedpokoju

    niby wszystko ok, znajome, łatwe i oczywiste, ale wciąż nie jest to przyjazne środowisko
    z czego chyba cieszy się mój portfel....

  5. #2245
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    EDIT: bardzo też lubię tego pana. w Polsce wyszły, zdaje się, dwie książki, ale ostatnio w Kredce oglądałam obcojęzyczne (bodajże Phaidona) wydania innych jego dziełek. m.in. książkę do rzucania cieni. myślałam tydzień, nawet po nią wróciłam, ale się sprzedała.
    szast! Jak jeszcze masz na nią ochotę to jest w empiku:

    http://www.empik.com/the-game-of-sha...6935,ksiazka-p

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    chyba nic mnie nie przeraża.
    po prostu nie czuję się tam jak we własnej kuchni, tylko wciąż jak... hmm... u teściowej w przedpokoju

    niby wszystko ok, znajome, łatwe i oczywiste, ale wciąż nie jest to przyjazne środowisko
    z czego chyba cieszy się mój portfel....
    Oj tak, łatwość zakupu w przypadku mojego męża jest za duża i w rezultacie kindle pęka od nadmiaru pozycji, a kredytówka przesadnie uszczuplona...
    Dodatkowo nie mogę narzekać, bo przecież sama przeginam z zakupami do naszej domowej biblioteki


  6. #2246
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Szast, mamy Tulleta Game of light , do zabawy przed snem, z latarką.I Mix n Match. Inne są, kreatywne i zaskakujące.Kupowałam w Book Depository.

  7. #2247
    Chustonoszka Awatar Makurora
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Zgierz
    Posty
    144

    Domyślnie

    A czy są takie piękne pop up jak ta o Czarnoksiężniku po polsku?
    Gąsienicę mamy - Kuba bardzo lubi. Jedno z jego ulubionych słów to "kokon" i jak tylko widzi jakąś gąsienicę to woła "kokon" !
    Są wśród nas ludzie, którym towarzyszy wieczny głód...
    www.prader-willi.pl

  8. #2248
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Makurora Zobacz posta
    A czy są takie piękne pop up jak ta o Czarnoksiężniku po polsku?
    Gąsienicę mamy - Kuba bardzo lubi. Jedno z jego ulubionych słów to "kokon" i jak tylko widzi jakąś gąsienicę to woła "kokon" !
    No niestety nie... Chyba, że ktoś obwieści radosną nowinę


  9. #2249
    Chustonoszka Awatar Makurora
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Zgierz
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mama Lili Zobacz posta
    No niestety nie... Chyba, że ktoś obwieści radosną nowinę
    Tak też myślałam ! Tak więc czekam na tą radosną nowinę
    Są wśród nas ludzie, którym towarzyszy wieczny głód...
    www.prader-willi.pl

  10. #2250

    Domyślnie

    już wiem, już nic
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  11. #2251
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Nie wiem czy to do końca pop upy ale Debit Wydał b.ładne przestrzenne książki i do tego z dźwiękiem, mamy Las i Ptaki, są jeszcze Morze i Dinozaury:

    https://www.google.pl/search?q=Las+D...&tbm=isch&um=1
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  12. #2252
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    Nie wiem czy to do końca pop upy ale Debit Wydał b.ładne przestrzenne książki i do tego z dźwiękiem, mamy Las i Ptaki, są jeszcze Morze i Dinozaury:

    https://www.google.pl/search?q=Las+D...&tbm=isch&um=1
    oczywiscie, ze pop up'y i jeszcze mowia zapomnialam zupelnie, ze one po polsku wyszly, my mamy po angielsku wiekszosc (jeszcze jest kilka innych). dzwiek bardzo przyjemny, jak ptaki - o ptaki, jak ma ryczec - to ryczy. i wylacza sie po chwili sam, co, nie powiem, przyjemne bardzo jest.

    z podobnej serii sa jeszcze po angielsku dzwieki z przeszlosci (oprocz tych pierwszych trzech jeszcze o dzikim zachodzie - pojawia sie na samej gorze drugiej strony). podobny pomysl - pop up + dzwiek - tez bardzo fajne, chlopaki lubia bardzo obie serie.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #2253
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Zapomniałam o dźwiękach przeszłości - mamy po polsku Rycerzy (dla siebie kupowałam miłośniczki średniowiecza)
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  14. #2254
    Chusteryczka Awatar Marko
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,534

    Domyślnie

    Murmie jestem Ci winna podziękowania za Alberta. Nowa miłość Pączka

    Czy ktoś ma "The Dot" Reynoldsa?

  15. #2255
    Chustofanka Awatar EwAnia
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Czernica ( Rybnik )
    Posty
    216

    Domyślnie

    Co sądzicie o serii "Świat w obrazkach"?
    Widziałam dziś w Carrefour po 12,99/szt i na pierwszy szybki rzut oka mi się spodobały.

    Ps. czy jest na forum wątek o zabawkach - co warto i w jakim wieku kupić?

  16. #2256
    Chusteryczka Awatar Marko
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,534

    Domyślnie

    My mamy (dziecko l.4) Ludzkie ciało, Las, Muzyka i Smoki. Pierwsza jest jedną z ulubionych książek od dłuższego czasu, proste wyjaśnienie co jak działa - ale moja to hobbystka ; drugie i trzecie też lubiane; Smoki tak sobie, choć u dzieci koleżanki chyba to był hit. Dla 10.-miesięczniaka trochę za wcześnie. Za jakiś czas polecam Obrazki dla maluchów.

  17. #2257
    Chustofanka Awatar EwAnia
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Czernica ( Rybnik )
    Posty
    216

    Domyślnie

    Nie no, jasne że dla Ani na teraz to jeszcze nie i długo nie, ale na tak zwane "zaś" do zachachmęcenia na półce.
    Czasami widzę coś fajnego i obiecujè sobie że kiedyś kupię a potem albo już tego nie ma albo na to nie trafiam.

  18. #2258
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez EwAnia Zobacz posta
    Co sądzicie o serii "Świat w obrazkach"?
    Widziałam dziś w Carrefour po 12,99/szt i na pierwszy szybki rzut oka mi się spodobały.

    Ps. czy jest na forum wątek o zabawkach - co warto i w jakim wieku kupić?
    Taniej masz w arosie - są po 9,50zł


  19. #2259

    Domyślnie

    Świat w obrazkach u nas się przyjął. Mój obecnie dwulatek pasjami "czytał" "Morze" przez okrągły rok. A pięciolatka zna na pamięć rycerzy (zwłaszcza, że lekturę utrwaliliśmy wyprawą na turniej rycerski w Łęczycy). W kolejce czeka "Kosmos", który już przeczytał mój m i mówi, że jest to też świetna książka

    Przy okazji chciałabym się przywitać w wątku. Opierałam się długo, bo zaglądanie tutaj źle wpływa na stan naszego konta... Nie przyznam się, ile wydałam w tym miesiącu na książki... a i tak dziewięć pozycji na półce pochodzi z biblioteki...
    '08, '09, '11, '13

  20. #2260
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    U nas Świat w obrazkach był bardzo lubiany w okolicach 3 roku życia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •