Pokaż wyniki od 1 do 20 z 302

Wątek: PIELUSZKI WIELORAZOWE - PORADNIK

Widok wątkowy

  1. #8
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    33

    Domyślnie

    Pieluchy wielorazowe: zestaw .............
    Koszty dodatkowe= pranie i prasowanie=650-675zł
    Chusteczki nawilżane do mycia= 30 - 72
    Zgodnie z byciem2 x Eko: ekologicznie i ekonomicznie, tylko w wyjątkowych sytuacjach: spacery, podróże i wizyty, jak mąż/inne osoby przewijają żeby się nie zniechęciły i w nocy gdy nie widzimy na oczy
    Babydream Sensitive op. 80szt/5zł;
    duo-pack 9zł/160szt.- paczka na 3 m-ce
    24/3 x 9zł=72zł
    PRANIE =640zł
    Koszt 1 cyklu prania z dodatkowym płukaniem=1,60zł
    ·Energia 1kWh/0,65zł (to akurat wiem na 100%, bo pracuję)=0,62zł
    Zużycie energii na 1 cykl prania klasa energet. A/A+ 0,85kWh-1 kWh; 0,95 kWh=0,62zł
    400 x 0,62=
    ·Woda i ścieki=0,30zł
    Średnia cena wody i ścieków w Polsce to 6zł/1m3; Cykl prania z dodatkowym płukaniem 50l.1m3/50l=20 prań
    6zł/20=0,30zł
    ·Środki piorące=0,68zł
    Proszek antybakteryjny do prania pieluch przez 1 m-c, potem co jakiś czas dla dezynfekcji
    Potion 1kg/30zł, 2 łyżki=30ml=30g/pranie; 1kg=30 prań; 1 cykl=1zł; niech będzie że pójdzie ze 2 op.=60zł
    Płyn do prania otulacza wełnianego np. Urlich 1l/23zł + lanolina z apteki na receptę=40zł
    Proszek do prania dla dzieci Bobas/Dzidziuś 3kg/30zł; 50g/pranie; 3kg/60prań ; 1cykl=0,50zł
    Ilość prań średnio 3-4/tydzień; 400 cykli prania=270zł
    60 cykli x1zł=60zł
    340 cykli x 0,50zł=170zł
    270zł / 400 cykli = 0,68zł
    1 pranie 30szt. pieluch składanych - 1,60/30=0,053zł za 1 szt.np. tetry
    10- 15szt.? AIO/kieszonek/formowanych - 1,60zł/10 lub 15 szt.= 0,16-0,10 zł
    Pranie różnych pieluch/ ubranek razem = ok. 0,06zł/1 szt.
    Prasowanie pieluch tetrowych przez 1-3 m-ce=11,50 - 35zł (energia)
    1 m-c to 16 prań; wyprasowanie 30szt. tetry - 0,5h; 0,5h x 4 prasowania/tydz.=2h/tydz.
    Moc żelazka 2,2 kWh x 0,65zł/1kWh=1 godz. Prasowania=1,43zł
    1,43zł x 8 h = 11,45 zł / m-c

    Jak ktođ chce niech dolicyz kosyt amortzyacji pralki, bo ja juz nie mam sily
    Amortyzacja pralki=200-250zł
    Obecnie czas życia dużego AGD – pralek, zmywarek do naczyń i lodówek – jest projektowany na 10 lat. Zatem odejmujemy 2 lata.
    Cena pralki (opcja średnio tania, ja taką mam i 6 lat śmiga bez zażutu, a piorę 4x/tydz.) 1000-1200złzł/10=200-250zł
    Ostatnio edytowane przez annka ; 12-01-2010 o 10:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •