-
Chustonówka
Pieluchy wielorazowe: zestaw ............. zł
Koszty dodatkowe= pranie i prasowanie=650-675zł
Chusteczki nawilżane do mycia= 30 - 72 zł
Zgodnie z byciem2 x Eko: ekologicznie i ekonomicznie, tylko w wyjątkowych sytuacjach: spacery, podróże i wizyty, jak mąż/inne osoby przewijają żeby się nie zniechęciły i w nocy gdy nie widzimy na oczy 
Babydream Sensitive op. 80szt/5zł;
duo-pack 9zł/160szt.- paczka na 3 m-ce
24/3 x 9zł=72zł
PRANIE =640zł
Koszt 1 cyklu prania z dodatkowym płukaniem=1,60zł
·Energia 1kWh/0,65zł (to akurat wiem na 100%, bo pracuję)=0,62zł
Zużycie energii na 1 cykl prania klasa energet. A/A+ 0,85kWh-1 kWh; 0,95 kWh=0,62zł
400 x 0,62=
·Woda i ścieki=0,30zł
Średnia cena wody i ścieków w Polsce to 6zł/1m3; Cykl prania z dodatkowym płukaniem 50l.1m3/50l=20 prań
6zł/20=0,30zł
·Środki piorące=0,68zł
Proszek antybakteryjny do prania pieluch przez 1 m-c, potem co jakiś czas dla dezynfekcji
Potion 1kg/30zł, 2 łyżki=30ml=30g/pranie; 1kg=30 prań; 1 cykl=1zł; niech będzie że pójdzie ze 2 op.=60zł
Płyn do prania otulacza wełnianego np. Urlich 1l/23zł + lanolina z apteki na receptę=40zł
Proszek do prania dla dzieci Bobas/Dzidziuś 3kg/30zł; 50g/pranie; 3kg/60prań ; 1cykl=0,50zł
Ilość prań średnio 3-4/tydzień; 400 cykli prania=270zł
60 cykli x1zł=60zł
340 cykli x 0,50zł=170zł
270zł / 400 cykli = 0,68zł
1 pranie 30szt. pieluch składanych - 1,60/30=0,053zł za 1 szt.np. tetry
10- 15szt.? AIO/kieszonek/formowanych - 1,60zł/10 lub 15 szt.= 0,16-0,10 zł
Pranie różnych pieluch/ ubranek razem = ok. 0,06zł/1 szt.
Prasowanie pieluch tetrowych przez 1-3 m-ce=11,50 - 35zł (energia)
1 m-c to 16 prań; wyprasowanie 30szt. tetry - 0,5h; 0,5h x 4 prasowania/tydz.=2h/tydz.
Moc żelazka 2,2 kWh x 0,65zł/1kWh=1 godz. Prasowania=1,43zł
1,43zł x 8 h = 11,45 zł / m-c
Jak ktođ chce niech dolicyz kosyt amortzyacji pralki, bo ja juz nie mam sily
Amortyzacja pralki=200-250zł
Obecnie czas życia dużego AGD – pralek, zmywarek do naczyń i lodówek – jest projektowany na 10 lat. Zatem odejmujemy 2 lata.
Cena pralki (opcja średnio tania, ja taką mam i 6 lat śmiga bez zażutu, a piorę 4x/tydz.) 1000-1200złzł/10=200-250zł
Ostatnio edytowane przez annka ; 12-01-2010 o 10:13
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie możesz zakładać nowych tematów
- Nie możesz pisać wiadomości
- Nie możesz dodawać załączników
- Nie możesz edytować swoich postów
-
Zasady na forum