Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Przed odpieluchowaniem dla 14-miesięczniaka

Mieszany widok

  1. #1
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,652

    Domyślnie Przed odpieluchowaniem dla 14-miesięczniaka

    Witam

    Przymierzam się do zamiany części jednorazówek na wielo, żeby Kreska poczuła co to znaczy mokro. Obecnie siku czasem ląduje w nocniku, ale większość w pieluszce. Kupy tak pół na pół, rano ładnie w nocnik a w dzień zwykle mała jest szybsza ode mnie

    Kreska jest raczej szczupła, waży 10kg. Chciałabym się w koszty nie pchać, więc wkładem będzie tetra do składania. A pytanie jest o otulacze - ile takich kupić? Zakładam, że wielo- będą po domu, spacery i spanie póki co w jednorazówkach. 3 otulacze wystarczą?

    Jako że pupka wrażliwa, to myślę o szortach wełnianych (2 szt?) i może jeden Imse Vimse PUL-owy. Czy taki zestaw (plus tetra) będzie odpowiedni? Niby chciałabym taniej, ale boję się, że same PULe podrażnią skórę, zwł. jak się cieplej zrobi. No ale nie próbowałam do tej pory niczego z tematu wielo-, więc do końca nie wiem...
    Shilo z eMem i Kreską (12.2008)

    http://shilocrafts.blogspot.com/

    Bubaje http://bubaje.blogspot.com/

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    u mnie starczają trzy






  3. #3
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    PUL w lato naprawdę nie przegrzewa pupy, poza tym w lato będzie miała półtorej roku i często bez pieluchy po prostu pewnie będzie latać po domu czy podwórku,jesli macie.
    na pewno potrzebujesz dwóch otulaczy PULowych, a czy dokupisz jedne szorty czy dwie pary to już Twój wybór.z szortów weź storchenkinder,świetnie się nadają do tetry czy pieluch składanych w prostokąt, disana już tak się nie nadaje,bo jest luźna.
    tetra jest idealna na lato,bo przewiewna,poza tym jeden sik takiego dużego dziecka i już zmieniasz wkład,a więc dziecko nie siedzi w moczu,a to mocz i kupa najwięcej podrażniają skórę.u nas przy zmianie tetry Marysia pobiegała zawsze trochę bez pieluchy i dopiero po jakimś czasie jej zakładałam,dzięki temu miała piękną skórę,no i uwielbiała biegać na golasa

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,652

    Domyślnie

    Dzięki To pewnie na początek szortów brać nie będę, bo droższe (i boję się pielęgnacji, ja mało cierpliwa jestem i wolę rzeczy, hmm, niekłopotliwe) i zobaczymy, jak się PULe sprawdzą. Mała również z gołą pupcią latać uwielbia, choć myślę, że bardziej kręcą ją gołe stópki
    Shilo z eMem i Kreską (12.2008)

    http://shilocrafts.blogspot.com/

    Bubaje http://bubaje.blogspot.com/

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie

    wez pod uwage tez sposob zakladania pieluszki
    gatki sie szybko naciaga na pupe i dziecko biegnie dalej
    otulacz pulowy to kolejne dluuugie sekundy nuuudnego unieruchomienia
    moje nie jest tak wyrozumiale, a szorciki ostatnio zaczyna sama nakladac

  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,652

    Domyślnie

    va, grrr (), a już myślałam, że znam odpowiedź (tzn że PUL), ech...

    A czy ktoś zna PULowy odpowiednik szortów, czyli otulacz takie bardziej majtkowy niż pieluchowy, który pozwala się jak majty wciągać?
    Shilo z eMem i Kreską (12.2008)

    http://shilocrafts.blogspot.com/

    Bubaje http://bubaje.blogspot.com/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •