Od ponad 2 tygodni testuje zolta NB. Co prawda Orlinek w dzien odpieluchowany, ale na noc mu zakladam. Bardzo fajnie lezy na moim 12 kg, 2.5 letnim mlodziencu, fajne dwie wkladki, pieluszka schnie bardzo szybko. Gdybym teraz miala nastepne dziecko, to napewno zaopatrzylabym sie w te pieluszki, nie zauwazylam roznicy pomiedzy Naughty Baby a tymi drozszymi, a wiele pieluszek mialam i testowalam![]()
ja wygoglałam, że zewnętrzna warstwa jest uszyta z czegoś pod nazwą French Material-TPU
nistety co to za materiał to już nigdzie nie ma
bu to szoda,ze nie pul bo juz chciałam sie zaopatrzyc, choc i rzepy mnie troche przerazaja..
Ala - PUL to przecież poliester
Do nas dziś dotarły i od razu zapakowałam pupę w piękną czerwień.
Do tej pory używałam tetry plus otulacz, to nasze pierwsze kieszonki, więc zdecydowanie za mało o nich wiem, żeby moje słowa były komuś przydatne, ale co tam
Pieluszki są śliczne, porządnie uszyte i bardzo, bardzo mięciutkie. Zero odcisków na brzuszku czy udach. Wewnętrzny polar rewelacyjnie odprowadza wilgoć do wkładki - moje dziecko po wypiciu pełnego kubka siknęło, z wkładki niemal kapało, a polarek był prawie suchy.
I powoli zaczynam rozumieć gromadzenie sterty pieluch bez względu na kosztyTrzeba było ostrzegać, że to jak z chustami!
![]()
"A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"
PUL, otherwise known as polyurethane laminated fabric
wydaje mi się ze gdyby było z PULa faktycznie, to czemu nie napisali tego polyurethane laminated fabric ?
tkaniny poliestrowe sa pokryte wlasnie warstwapolyurethane
a w naughty baby widocznie pokrywaja tym, o czym pisze Aloha, czyli Thermoplastic polyurethanes
PUL http://en.wikipedia.org/wiki/PUL
TPU http://en.wikipedia.org/wiki/Thermop..._polyurethanes
No wlasnie.. przeciez PUL szyje sie wlasnie z poliestru! Jezeli ktos szuka 100% naturalnego otulacza, to prosze kupic welniany. Nie widzialam na oczy AIO pieluszek, ktore nie mialyby zewnetrznej wartswy wlasnie z poliestru... wiec nie bardzo rozumiem w czym tutaj jest problem![]()
nie pisze ze pul to nie poliester, w swojej drugiej wypowiedzi zaznaczylam różnicę między że mamy poliester pokrywany poliuretanem i poliester pokrywany poliuretanem termoplastycznym, nie wiem może to jest to samo -i sama termoplastyczność nie jest jakąś wielką różnicą
mnie po poprostu zastanawia z czego jest wykonana, nie szukam problemu
Ostatnio edytowane przez Iwka ; 15-10-2009 o 14:30
Co dwa lata przewrót świata
my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
"Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.