Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Wątek: Kółkowa do sprawdzenia

Mieszany widok

  1. #1
    Chustomanka Awatar annmay
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Żoliborz
    Posty
    507

    Domyślnie

    Ad 1. Spokojnie możesz wiązać go ciut wyżej, myślę, że będzie Ci wygodniej. Ja wole mieć małego bardziej z przodu, niż typowo na biodrze.
    Ad 2. Zanim włożysz małego w chustę, już po przewleczeniu poły przez kółka, popraw sobie chustę tak, aby mieć kółka wysoko na swoim ramieniu. Wówczas podczas dociągania nie zjadą Ci, aż tak nisko.
    Ad 3. Rączki do góry, przy buźce.
    Ad 4. Nie znam tej konkretnej chusty, ale każdą powinno dać się rozłożyć na ramieniu. Od razu przy zakładaniu chusty rozłóż sobie połę na ramieniu.
    Ad 5. Problem rozwiąże odwrócenie krawędzi. Dzięki temu banalnemu zabiegowi dzidzia będzie miała lepszą pozycję w chuście. Lepiej będą ułożone nóżki.
    Ad 6. W momencie kiedy rozłożysz sobie chustę z kółkami na ramieniu i na plecach druga część chusty trzymasz w ręku. Następnie chwytasz dolną krawędź chusty puszczając wcześniej trzymaną górną i otrzymujesz odwróconą krawędź Ponieważ ciężko to opisać proponuje znaleźć na youtube filmik IzyBK, gdzie jest super pokazane prawidłowe wiązanie chusty kółkowej.

    Pozdrawiam i miłego noszenia.
    PS. Dobrze, że zrezygnowałaś z 2X. Dziecko nigdy nie będzie w tym wiązaniu miało prawidłowej pozycji


    Doradca Noszenia ClauWi®

  2. #2
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    wschód W-wy
    Posty
    363

    Domyślnie

    "Na biodrze" w rzeczywistości jest nad biodrem. Tak jak starsze dziecko bez chusty siedziałoby u mamy w talii podparte od dołu wystającym biodrem. Przesuń dziecko bardziej na przód, żeby się nie wykrzywiało omijając twoje ramię. (Sądzę po moim-się nie mieści z boku)
    Banda czworga '97,'99,'06,'13 kropka tutaj

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    oprócz noszenia na biodrze, można w kółkowej nosić też z przodu, mi to bardzo odpowiadało, zobacz jaka duża dzidzia, a było mi całkiem wygodnie, z małym dzieciątkiem będzie jeszcze fajniej:


    ramię koniecznie rozłóż, bo Ci się w szyję wpije, również polecam filmiki pani Izy

  4. #4
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Piękne zdjęcie mam nadzieję, że dojdę do tego etapu! Dziękuję za porady.

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Ja też wiążę jak Iza: http://www.youtube.com/watch?v=XD0Mkp2Zh2M, z odwróconą krawędzią.
    Najpierw sobie przygotowuję chustę tak, żeby sięgała do pępka i żeby kółko było wysoko na ramieniu.
    Potem biorę Zosię i zarzucam na ramię.
    Przekładam jej nóżki przez chustę (jeszcze jej nie rozwijam na plecki).
    Teraz sadzam Zosię na zwiniętej chuście już we właściwym miejscu na biodrze i pilnuję, żeby kółka jeszcze nie zjechały z ramienia - jak zjeżdżają, to staram się podciągnąć. Jeszcze się da, bo chusta jest nierozwinięta.
    Potem rozciągam chustę na plecy Zosi, a resztę wpycham pod pupę.
    TERAZ trzeba pamiętać (często zapominam o tym ), żeby rozłożyć ramię chusty na ramieniu. Jak zapomnę i dociągnę bez rozkładania na ramieniu, to zaraz czuję, że mi się chusta wpija w szyję, więc muszę z powrotem poluzować, rozłożyć i znowu dociągnąć.
    I ostatni krok: Podnosząc Zosię do góry, dociągam po kolei, od szyi po pupę. Podnieść trzeba, bo wtedy ciężar dziecka nie jest na chuście i łatwiej się dociąga - i kółka tak mocno chyba nie zjeżdżają.

    A masz chyba chustę z ramieniem prostym, więc będzie elegancko Ja najpierw kupiłam z ramieniem zakładkowym i nie podpadło mi zupełnie.

    A tak w ogóle to kółkowa jest suuuper! Jak się rozłoży ramię i mocno dociągnie, tak że dziecko nie wisi, tylko się mocno do ciebie przytula, to jest naprawdę wygodnie. Można łazić po domu, można wyjść do sklepu, można wozić w koszu wózka, w razie gdyby dziecko chciało sobie popatrzyć na świat (u nas teraz co chwilę! Wożę pod wózkiem tkaną i kółkową i wybieram w zależności od tego, jak daleko jesteśmy od domu )
    Ostatnio edytowane przez samasia ; 20-09-2013 o 08:45

  6. #6
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Aaa, oglądałam ten filmik tyle razy i nie dotarło do mnie to odwrócenie
    Poćwiczymy dzisiaj na zakupach...kurcze...powoli czuję, że to uzależnia i jeszcze naoglądałam się Girasolowych kolorów...już wiem czemu można mieć chustowe marzenia

  7. #7
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    Samasia, twój opis jest świetny. Patent z poprawianiem zwiniętej jeszcze chusty bardzo mi się podoba. Zawsze mam z tym problem, że kółka zjeżdżają z ramienia zanim zacznę dociągać.

  8. #8
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie


    Ha! dzięki odwróconej krawędzi ramię zostało rozciągnięte i nie wpija się w szyję super patent!
    ale nadal mi te kółka spadają na dół najważniejsze że Młody przeżył całe zakupy w Tesco i przy kasie uśmiechał się do ludzi ćwiczymy dalej.

  9. #9
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    To ostatnie zdjęcie wygląda już bardzo fajnie.
    Zjeżdżania kółek unikniesz jeżeli w momencie dociągania leciutko będziesz unosić dziecko pod pupą. I chustę należy ciągnąć w stronę dziecka, nie w dół. tak jak na filmie Izy.
    I do tego kieszonka na dziecko przed jego włożeniem nie powinna być zbyt luźna, tylko taka, aby zmieściło Ci się dziecko. Im mniej dociągania tym lepiej.
    Tu jest bardzo dobry filmik:
    http://www.youtube.com/watch?v=MovO-...ature=youtu.be

    edit: dopiero teraz widzę, że masz ramię zakładkowe! Nie ramię proste, tak jak na fotce Magenty. Zakładkowe przy odwróceniu krawędzi- kółka zawsze będą ciut niżej zjeżdżać.
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •