PDA

Zobacz pełną wersję : jaka to chusta-prośba o pomoc



michasia
20-11-2012, 20:35
Witam, to chyba mój pierwszy post na forum. Dziś w lumpeksie znalazłam na 99%chustę kółkową wraz z pokrowcem. Sprzedawczyni na pytanie "co to jest" odpowiedziała, że baldachim do łóżeczka:):lool:, jednak kilka cech wskazywało na chustę, poza tym lubimy z mężem wszystko co "Misiowe" więc wzięłam. Koszt-całe 5 zł.
http://img692.imageshack.us/img692/3182/dscn0011l.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/692/dscn0011l.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img41.imageshack.us/img41/4845/dscn0012w.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/41/dscn0012w.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img706.imageshack.us/img706/9854/dscn0010s.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/706/dscn0010s.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img33.imageshack.us/img33/7487/dscn0013sf.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/33/dscn0013sf.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

przy chuście jest metka z adresem www.keepitnatural.co.uk -niestety ten adres nie działa, i jest jeszcze napis "keep it close baby sling".
Wymiary: długość ok.225zm, szerokość na środku 105cm, i na końcu 46.
Czy ktoś może zna tę chustę lub chusty tej firmy? możecie coś na jej temat powiedzieć, czy jest dobra i w ogóle.
Mój "wkład chustowy" dopiero w drodze-pierwsze dziecko. Myslałam, że będziemy używać tylko zwykłych chust, znamy narazie jedno wiązanie, ale jak się trafiła kółkowa, to chyba warto zagłębić temat.
Pozdrawiam wszystkie chustomamy i czekam na odpowiedź:)

ewaibartek
20-11-2012, 20:46
Ja nie wiem ale napiszę tylko -NASTĘPNA SZCZĘŚCIARA :-)

guzik
20-11-2012, 21:15
to chusta kółkowa, prawdopodobnie bawełna, ale nie skośnokrzyżowa
na krótkie wypady, np.z samochodu do sklepu może się przydać

Basinda
20-11-2012, 22:11
Po pierwsze w jakim wieku jest Twoje dziecko? Bo to jest decydujące kryterium ;-)

Co do chusty to hmmm może jakiś handemade?
Wygląda na cienką zwykłą bawełnę, ma małe kółka, ma dziwnie zaszywane ramię....
Wszystkie w/w cechy są na niekorzyść i dyskwalifikują chustę w opcji noszenia noworodka i małego niemowlaka...

No ale chusta za 5 zł :thumbs up::thumbs up::thumbs up: na pewno się przyda ... chociażby na hamak :mrgreen:

Bonita
20-11-2012, 22:23
chociażby na hamak :mrgreen:
Albo na baldachim ;)

mata
21-11-2012, 10:37
A ja mam takie ramię w chuście - bawełnianej Rocki'n Baby i bardzo sobie chwalę :mrgreen: ten zszyty brzeg idzie w strone szyi, a ten drugi nie zszyty rozkłada się na ramię. Nosi równie dobrze jak kółkowa skośnokrzyzowa rapalka, a mój 8-miesięczny wsad waży już 12 kg :)

o ile ta bawełna nie jest sztywna jak płótno, a lekko się naddaje (ale naprawdę minimalnie), to na pewno będzie dobrze służyć :) tylko tak jak dziewczyny piszą - niekoniecznie na początku - u nas kólkowa w ruch poszła jak synek zaczął się wiercić na wszytskie strony i dociąganie chusty wiązane stało się syzyfową pracą :rolleyes: tak jak miał ok. 5 miesięcy. Nosimy sie brzuszek do brzuszka, np. do zasypiania.

Gratuluje zakupu!

Mayka1981
21-11-2012, 10:46
Ja swojego czasu kupiłam "zwykłą" kółkową w lumpeksie - na szczęście miała ramię płaskie, moje ulubione ;) i fajnie mi się w niej nosiło, nie zauważyłam różnicy w komforcie dla dziecka - jedynie dla rodzica ;) i taki rodzaj ramienia już gdzieś widziałam - nie w hamalu przypadkiem?

Upierz, odprasuj, poćwiczyć sobie możesz układanie materiału na kółkach i na sobie - na pewno się przyda :)

No i gratuluję znaleziska! W moim lumpeksie też panie nie wiedziały co to takiego - ale przynajmniej się do tego przyznały :lool:

matysia
21-11-2012, 10:52
A instrukcji noszenia na tym forum jest dużo w dziale chustonoszenie, albo na You Tube.

michasia
21-11-2012, 12:49
Dziękuję za odpowiedzi. Chusta rzeczywiście minimalnie się naddaje. Zamierzam głównie nosić w takiej zwykłej, tkanej skośnokrzyżowo, ale jak ta się trafiła, to zrobię z niej właściwy użytek. Czyli poczekać aż dziecko będzie miało z 5 m-cy i do dzieła:)
Jedno wiązanie już przećwiczyłam na miśku, ale dla pewności dobrego noszenia wybiorę się kiedyś na spotkanie klubu kangura lub po rade do instruktorki noszenia:) Ale to chyba już z Maleństwem lepiej:)