PDA

Zobacz pełną wersję : ECODIDI (pieluszki pul)



bianka2009
08-03-2014, 09:31
Zapraszam do napisania recenzji pieluszek pul ecodidi. Wątek jest dla osób testujących zestawy jak i innych osób, które już używają pieluszek i chciałyby podzielić się swoją opinią.

Zapraszam :)

Pondo
18-03-2014, 11:45
Mam dwie pieluszki PUL XS z pasującymi wkładami. Wkładu sikającego tylko na razie brak:)

Gdyby pieluszki oceniać po wyglądzie, wykończeniu, miękkości PULu to te zdecydowanie są fantastyczne. Co mnie najbardziej urzeka ? To ,że są miękkie. Bardzo miękkie, PUL delikatny, od zewnątrz jak mięciutka bawełna. W momencie wyciągnięcia z paczki jestem zachwycona. Pieluszki same sobie stawiają wysoką poprzeczkę - jeśli skuteczność będzie taka jak wygląd, to zdecydowanie jest to mój faworyt noworodkowy!

aginia
18-03-2014, 14:50
Jesteśmy juz po testach zestawu noworodkowego - kieszonki, formowanki, otulacza i wpinki do niego:)
Tester Józio 1,5 miesiąca:)

Najchetniej bym ich nie odsyłala bo sa idealne!
Kieszonka i otulacz pasuja perfekcyjnie. Są mięciutkie, świetnie wyprofilowane, w sam raz dla takiego maluszka. Otulacza używaliśmy z wpinką, formowankami ecodidi xs, prefoldami - ze wszytskim pasował idelanie - zero przecieków;)

Zaskoczeniem dla mnie były wpinki i wkłady - pozytywnym zaskoczeniem:)
Wpinki - bo to super pomysł, nic sie nie przesuwa, do środka mozna zapakowac co się chce, mięciutkie:heart:
Wkłady - bo mam pół szafy róznych wkładów, które w porównaniu z tymi sa beznadziejne:( Te które testowalismy sa mikrofibrowe - mięciutkie, grube, chłonne i super szybko schną.

Dopisze jeszcze, że mamy też swoją kieszonkę ale OS i dzięki temu że pul jest mięciutki spokojnie mogę ją zmniejszyć i zakładac małemu Józiowi, do środka pakujemy prefoldy bo jak ja kupowałam to nie sądziłam że wkłady moga byc takie fajne i ich nie wziełam:roll:
Oprócz kieszonki mamy otulacze wełniane: 1 xs idelany do formowanek xs i wszelkich wkładow, jeden po Franiu mniejsze OS - ciagle w super formie a intensywnie uzywany i jednen nówka OS, który jeszcze czeka na użycie:)
No i formowanki xs - takie http://pieluszki-ecodidi.blogspot.com/p/pieluszki-formowane-s-xs.html - super są bo ciagle mięciutkie a uzywamy ich non stop, idealnie sie dopasowują, po założeniu są jak pampers w sensie wielkości;) zero powiekszania pupy;)

Same plusy wypisałam bo serio nie znajduje minusów:dunno:

kustafa
23-03-2014, 11:20
Testy zestawu OS, testujący: chłopiec 13.5 msc

Bardzo się cieszę, że miałam okazję wypróbować markę Ecodidi (szczególnie na tak obszernym zestawie). Wcześniej dużo czytałam to tych pieluszkach, ale jakoś nie byłam na tyle ciekawa i przekonana, żeby zdecydować się na zakup. Teraz trochę żałuję, bo gdybym poznała Ecodidi wcześniej, pewnie kilka egzemplarzy znalazłoby się w moim stosiku. Ale do rzeczy:

1. Kieszonki z przeszyciami oraz bez przeszyć: obie sprawdzają się super i nie zanotowaliśmy żadnych przecieków (to pewnie też zaleta wkładów, ale o tym potem). Fajny PUL (miękki) i milutki, mięsisty mikropolar, który nie powinien się bardzo kulkować (choć to zapewne okaże się dopiero po dłuższym używaniu). Przyznam szczerze, że wolę pieluszki bez przeszyć (stanowią 90% mojego stosiku) ze względu na ich wąski w kroku krój. Jednak kieszonka Ecodidi z przeszyciami jest bardzo zgrabna, nie rozstawia za szeroko nóżek dziecka i śmiało mogę ją polecić tym, którzy do przeszyć nie są przekonani.
Jedna uwaga: w kieszonce z przeszyciami notorycznie odpinała nam się lewa napka zmniejszająca rozmiar, jestem jednak pewna, że to kwestia jednej wadliwej napki, którą wystarczy wymienić.

2. Wkłady mikrofibrowe S, M i L/XL
Wkłady są super chłonne, porównywalne do wkładów Milovii (może nawet bardziej). Mikrofibra jest miękka i milutka. W zasadzie po każdej zmianie pieluszki miałam wrażenie, że mogłyby wchłonąć jeszcze sporo więcej (pomimo 3h spędzonych na pupie ząbkującego sikacza ;) ) Różnica w długości wkładów S i M jest bardzo mała, jeśli więc cenowo się różnią, to polecam emkę. Co do wkładu L/XL: szybciej schnie, bo jest składany. Ale jak dla mnie jest za duży: po złożeniu kilku puszystych warstw robi się gruby, bardzo wypycha kieszonkę i mniej zgrabnie układa się na pupie. Przy takiej chłonności mikrofibry wystarczyłby mniejszy format IMO.

3. Otulacz PUL z wpinką bambusową i wkładem z weluru bambusowego
Tego zestawu byłam najbardziej ciekawa, jako że "wpinki" to patent, z którym spotkałam się tylko u Ecodidi. Jestem pod jego dużym wrażeniem, bo takie rozwiązanie na noc świetnie się sprawdza: nic się nie przesuwa, nic nie wystaje i ryzyko przecieków mniejsze. Poza tym połączenie bambusowa wpinka + składany bambusowy wkład daje chłonność, która śmiało może konkurować z "pancernymi" nocnymi formowankami innych marek. Welurek bambusowy jest milutki i ciekawa jestem, jak wygląda przy dłuższym używaniu (czy traci swoją miękkość i robi się szorstki jak zwykła frota?). Duży plus za mikropolarkowe zakładki w otulaczu!Zauważyłam jednak, iż ze względu na konieczność umieszczenia nap mocujących wpinki, zwiększa się ogólna ilość nap w outaczu i są miejsca, gdzie umieszczone są jedna tuż obok drugiej. Chyba obawiałabym się, że przy dłuższym używaniu i ciągłym rozpinaniu/zapinaniu może do osłabić PUL i być przyczyną jego uszkodzeń. To chyba jedyna rzecz, jaka powstrzymuje mnie od kupna otulacza Ecodidi ;)
I jedna uwaga odnośnie wkładu z weluru bambusowego: wkład ma z dwóch stron różne materiały, o różnej fakturze i rozciągliwości. Już po kilku praniach jedna ze stron jest ciut bardziej wyciągnięta, co utrudnia równe składanie go i tworzy "fałdki". Ale poza tym wkład jest bardzo chłonny i szybko schnie, duży plus za możliwość składania.

Judyta
26-03-2014, 17:25
Wzięłam udział w testach, ponieważ nigdy nie miałam styczności z pieluszkami ecodidi, a jestem na etapie kompletowania wyprawki dla noworodka :)
1. otulacz pul z wpinką
Dla mnie rewelacja. To takie sio, które bardzo lubię ze względu na to, że nic się nie przesunie i wygląda na to, że nie przecieknie ;) Ogromnym plusem jest to, że nie jest grubo na pleckach. Ja jestem fanką pieluszek z przeszyciami, nie muszę się martwić, że gdzieś wyjdzie polarek i zamoczy ubranko. Jak dla mnie super!
2. Kieszonka pul z mikropolarem
Mięciutki pul i cudowny mikropolar! Jak w moich ulubionych pieluszkach, konkurencyjnej firmy ;) Bardzo jestem ciekawa jak sprawdzi się napka na wycięcie pępuszka u noworodka.
Dużym plusem jest to, że na pleckach płasko :)
3. Formowanka
Również ma płasko na pleckach, jak w/w pieluszki. Dla mnie to najważniejsze kryterium w wyborze pieluszek dla maluszka, bo starszy, poruszający się już tego nie wymaga ;)
Bardzo podoba mi się krój pieluzki, jednak do środka wybrałabym mikropolar, ponieważ welurek bambusowy zrobił się twardy, a byłam drugą testującą... No chyba, żeby dodać sody i trochę pomiętosić po praniu ;)
4. Wkłady mikrofibrowe
mięciutkie, wyglądają na bardzo chłonne i szybko schnące. W dotyku podobne do moich ulubionych konkurencyjnej firmy, jeżeli są takie same to będą lepiej chłonąć niż niejeden bambus.

Podsumowując - pieluszki ecodidi są rewelacyjnej jakości za naprawdę niewysoką cenę. Takiej jakości pieluszki kupowałam zdecydowanie drożej. Ecodidi są osiągalne dla każdego :)

ewaibartek
02-04-2014, 11:00
po testach :)
pieluszki super uszyte-to wiadomo
pul bez przeszyć- ładna,zgrabna,mięciutka, fajnie,że góra pieluszki bardziej przeszyta,to polarek tak nie wychodzi górą jak pieluszka jest zmniejszona, polarek grubszy (osobiście na bardzo gorące lato wg mnie za gruby, aczkolwiek ile tego upału w PL jest...)
pul z przeszyciami -wszystko j.w. mój typ pieluszek to właśnie z przeszyciami, mniejsze ryzyko przecieków,szczególnie u chłopców
otulacz- rewelacja ze polar na pleckach ma wszytą gumke -nie sprawia wrażenia jakoś rozciągnietego -wiecie co mam na myśli :) system wpinanej formowanki dla mnie super, bardzo lubiłam w wełniakach,aczkolwiek tu idzie na plus,bo pul jest cieńszy niż wełna
wkłady : duży bambusowy-normalnie MEGA MOC,nie używałam bo Sara aż tak dużo nie sika, poza tym jest naprawdę spory gabarytowo,więc mogłoby jej byc trochę niewygodnie, ale poza tym jest super delikatny i taki chłodny w dotyku o jednaj stronie jak w formowankach flaffyfly
mikrofibrowe- bardzo miekkie, chłonne, składany ma idealne wymiary jak dla mnie, a S i M idealną grubość :)

dziekuję :)

myolikk
11-04-2014, 18:29
Jesteśmy po testach zestawu s-xs. Pieluszki śliczne, wykonanie perfekcyjne, pul bardzo przyjemny - dużo fajniejszy niż w pieluszkach i otulaczach innych firm.
Ogólnie pieluszki są naprawdę malutkie, idealne od pierwszych dni pieluchowania. Świetny pomysł z napką, która pozwala odsunąć pieluchę od pępuszka!

1. Otulacz pul z wpinką - bardzo fajny zestaw, ma zalety kieszonki, ale nie trzeba prać po jednym użyciu, wystarczy zmienić wpinkę. Jedyne co nam przeszkadzało to polarek na plecach, którego jest dość dużo - z jednej strony fajnie, bo super trzyma wkład, ale z drugiej często się brudzi.

2. Kieszonka pul z mikropolarem - ładnie dopasowana, nie robi dużej pupy, ale jak to kieszonka - do prania po jednym użyciu, co przy noworodku jest mało ekonomicznym rozwiązaniem.

3. Formowanka - dopasowana, malutka i chłonna. Przykrywa ją każdy otulacz. Od pupy mokro, ale mojemu synkowi to akurat nie przeszkadza.

4. Wkłady z mikrofibry - fajne, chłonne i schną błyskawicznie, mikrofibra przyjemna w dotyku, dużo lepsza niż z innych firm, z którą miałam do czynienia.

Ogólnie - bardzo polecam, chociaż my wolimy wełniaki :)

I dziękujemy za możliwość testowania!

dita
12-04-2014, 20:02
My również po testach zestawu s-xs. Testowała miesięczna córeczka. Jestem ogromnie zachwycona i zadowolona.

Wkłady mikrofibrowe, bardzo chłonne, szybciutko schną, idealnie dopasowane.

Otulacz z dopinaną kieszonką, rewelacyjne, innowacyjne rozwiązanie. Albo mamy sam otulacz, albo wpinamy kieszonkę i mamy pieluszkę z kieszonką. Przy większej ilości wpinanych kieszonek, wymieniamy tylko kieszonki. Mięciutki mikropolar od pupy, daje uczucie suchości. Kapitalne rozwiązanie z napką na pępuszek. Bardzo fajny pul, który świetnie się dopasowuje, piękny wzór.

Kieszonka, wszystkie uwagi jak wyżej.

Formowanka, bardzo fajna, chłonna, ładnie można dopasować. Bałam się napek, że będą się odciskać, ale nic takiego nie miało miejsca. Fajnie by było jakby na środek wkładu był naszyty mikropolar, żeby odprowadzał wilgoć od skóry, ale można zamiast tego wsadzić wkładkę z mikropolaru.

Ogólnie same pozytywy, bardzo dziękuję za możliwość przetestowania.

ignasiamama
15-04-2014, 10:57
My po testach zestawu one size. Testerów było dwóch - Córa (prawie 4 miesiące, ok. 5 kg) testowała otulacz i obydwie kieszonki, Synek (2 lata i 3 miesiące) tylko kieszonki.
Otulacz w serducha
Śliczny, bardzo ładnie leżał na mojej drobince. Trochę odbiły jej się gumki na udkach a ona raczej z tych szczuplaków, więc nie wiem jak to by było w przypadku grubiutkich udek. Podobała mi się zakładka na pleckach bo dzięki niej wkład się nie przesuwał. Założony dwa razy z pojedynczym wkładem mikrofibrowym zaliczył zero przecieków. Mój faworyt zaraz po wkładzie bambusowym.
Kieszonka bez przeszyć w zeberki
Ładna, miękki i bardzo fajny mikropolar (nic się nie czepiało, mało się kulkuje). Rozmiarowo pasował na oboje bardzo dobrze. Niestety przy Córze i wkładce z mikrofibry zaliczyła przeciek z przodu. Z kolei przy Synku i składanym bambusowym dała radę.
Kieszonka z przeszyciami
Wykonanie po raz kolejny bardzo fajne. Nie mam zastrzeżeń do materiałów. Tutaj z kolei z przeciekiem było odwrotnie tzn. Syn przesikał ze składanym wkładem z mikrofibry a Córa nie.
Wkłady mikrofibrowe
Miękkie, mięsiste, chłonne. Jeśli nie twardnieją po wieku praniach to w ogóle super. Jednak włożone we dwie na raz dają efekt "dużej pupy". Wolałabym takie rozwiązanie jak w kieszonkach BG tzn. jeden duży wkład plus booster - wydaje mi się, że to by w zupełności wystarczyło.
Wkład mikrofibrowy składany
Fajny, ale dla mnie po złożeniu ciut za gruby.
Wkład bambusowy składany.
Ten wkład mnie zaskoczył najbardziej. Jak go zobaczyłam to nie wierzyłam, że coś tak dużego da się dobrze złożyć i umieścić w pieluszce bez efektu "dużej pupy" a tu zaskoczenie ;) Pupa była mniejsza niż przy składanej mikrofibrze a chłonność super!! Dodatkowo wkład jest milusi, mięciutki jak aksamit. Z całego testowego zestawu to mój zdecydowany faworyt.
Kieszonka wpinana na wklad
Nie testowałam. Znam ten system z wełniaków i nie przypadł mi do gustu.

Dzięki za możliwość testowania!!

ewula
28-04-2014, 14:03
Testowaliśmy zestaw s-xs.

Ania miała 6 tygodni i nie całe 5 kg. Na szczęście jest szczupła i drobna, bo inaczej chyba by się nie zmieściła.

Pieluszki są na prawdę maleńkie, więc pewnie nadawałyby się dla mojej drobiny już od urodzenia, czego nie można powiedzieć o innych które mamy w domu.

Najbardziej nam przypasował zestaw otulacz plus formowanka ze składanym wkładem bambusowym. Formowanka jest super chłonna, nigdzie nie wystaje spod otulacza, nic nam nie przeciekło, mimo że została mocno zasiusiana.

Kieszonka z wkładem wpinana do otulacza to świetny pomysł, bo nic się nigdzie nie przesuwa. Kieszonka pul też świetnie skrojona i ładnie leżała na pupie.

Wkłady mikrofibrowe jednak okazały się dla nas za słabo chłonne, bo po drzemce okazywało się, ze jest przeciek. Może to kwestia wieku dziecka, bo moja jednak ma już sik konkretny, nie to co miesiąc wcześniej.

Ogólnie pieluszki nam sie bardzo spodobały, nic się nie odciskało, tylko te wkłady już chyba za małe.

Agis
09-05-2014, 14:55
Dziękuję za możliwość przetestowania zestawu OS. Testowali: dziewczynka (2,5 miesiąca, ok. 5 kg) testowała otulacz i obydwie kieszonki oraz wkłady mikrofibrowe M i S, chłopak (ponad 3 lata) na nocki, wszystko oprócz wkładu S.

Otulacz:
Super, ostatnio polubiłam tego typu bezlamówkowe otulacze, bardzo ładnie leżał zarówno na małej jak i na starszaku. Zastrzeżenia mam do wykończenia przy nóżkach, jak zepnie się na najmniejszy rozmiar to jest tam dość sztywno, gumki odcisnęły się trochę małej.

Kieszonki
Ładne, fajne wzory puli, miękki i bardzo fajny mikropolar. Rozmiarowo pasują na oboje.

Wkłady mikrofibrowe
Miękkie i chłonne. Mała przetestowała w kieszonkach oba S i M ( nie na raz). Bez przecieków. Wystarczająca chłonność jak dla niej na te ok. 2 godz. Jasiek przetestował z otulaczem i wpinaną kieszonką, taki zestaw dał radę na noc bez przecieków.

Wkład mikrofibrowy skadany
Starszak przetestował z kieszonką na nockę, bez przecieków. Dla małej był za wielki i za gruby.

Wkład bambusowy składany.
Fajny miękki i miły w dotyku, wygląda na bardzo chłonny. Miał go przetestować starszak z otulaczem, ale pomimo prób przez kilka nocy, nie zasikał go
.
Kieszonka wpinana na wklad
Dość fajny system, choć dla mnie za dużo nap. Zmniejszające rozmiar uważam za zbędne. Założyłam małej otulacz tylko z kieszonką, bez dodatkowego wkładu, bez przecieku 2 godz na tyłku, więc kieszonka robiła już dla niej jako wkłąd chłonny, nie zmniejszałam rozmiaru kieszonki, gdy to próbowałam zrobić, było bardzo grubo i twardo od nap w miejscu spięcia, bo otulacz też był zmniejszany., więc podwójna ilość nap.

madziaaliyah
09-05-2014, 21:50
I ja miałam przyjemność posiadania kieszonki PUL Ecodidi. Miałam, bo już pieluszki nie ma w moim stosiku... :-/
Jakość wykonania i materiałów oceniam bardzo dobrze - pieluszka jest mięciutka, delikatna, gumki nie cisną. Bardzo swoją jakością przypomina mi kieszonki Milovii i to mnie w niej urzekło.
Problem jaki z nią miałam to...notoryczne przecieki :( Próbowałam z różnymi wkładami, ciaśniej zapinaną, luźniej, niewiele to zmieniało - za każdym razem był przeciek i to w krótkim czasie po przebraniu dziecka :(
Ciężko mi się było z nią rozstać, ale nie miałam już siły przebierać dziecka w całości. Nie wiem, co robiłam źle...

fensterka
18-05-2014, 22:54
jakich używacie wkładów do kieszonek z przeszyciami, tzn. jaką mają szerokość, bo Bianka sprzedaje o szerokości 13cm, nie mam oryginalnych, wkładałam babyette składany, które też ma taki rozmiar, ale teraz po przyjrzeniu się ten wkład się roluje, widzę różnicę z włożeniem wkładu o takiej szerokości 13cm do kieszonek z przeszyciami i bez

kustafa
18-05-2014, 23:05
używam starej babyetty (12.5 cm szer) i składanych bambusowych kokosi (większe)

HoliPoli
26-05-2014, 16:57
Testerka: dziewczyna, 11 i pół mca. 76 cm, prawie 10 kg;
zestaw OS (zapinany na środkowe napy, rozpięty na długość)

1. Otulacz: super. Zakładki, które znam tylko z Milovii i które uwielbiam ponad wszelką miarę. Duży plus za mikropolar - fajniejszy od miloviowego, PUL miękki ale nie za miękki - idealny. Jedyny minus, że trochę mały do mojej tetry (używamy 80x80) - trzeba było robić w niej zakładki, żeby się zmieściła a tego nie lubię.

2. Wpinana formowanka - genialny patent! W końcu nic się nie przesuwa spod otulacza. U nas formowanki używane są na noc a dziecko jest nocnym brykaczem i często formowanka spod otulacza ucieka - tu nic takiego się nie stało. Dodatkowe napy w otulaczu nie przeszkadzają przy innym używaniu otulacza.

3. Kieszonki - nie używam kieszonek, nie lubię, jestem kieszonkowym beztalenciem i na pewno dlatego zaliczyliśmy przecieki w obu przy nóżkach :duh: Ale znów - PUL super, mikropolar milutki. Wyglądają bardzo fajnie, zgrabne

4. Wkłady mikrofibrowe - nie lubię tego materiału, więc nie używam i nie mam doświadczeń wielu by porównać, więc ciężko mi się wypowiedzieć. Ładnie uszyte, schną szybko, pasują do kieszonek. Ten L/XL rzeczywiście ogromny, szybko wysycha ale trochę duża pupa się robi - u nas został zastosowany na noc i było ok, żadnych przecieków.

5. Wkład bambusowy - zszyty z dwóch kawałków materiału - jeden się rozciąga albo drugi skraca, w każdym razie tworzą się nierozprostowywalne zakładki na nim. Chłonność duża, bardzo przyjemny w dotyku ale dla mnie te fałdki, których nie można rozprostować niestety są bardzo na minus.

Bardzo dziękujemy za możliwość testowania, ogólnie pieluchy bardzo nam się podobały i polecamy je! :)

I jeszcze zdjęcia otulacza z wkładem bambusowym i kieszonek z mikrofibrowymi na testerce:
http://i61.tinypic.com/33cpted.pnghttp://i60.tinypic.com/14x16bm.pnghttp://i58.tinypic.com/w06gih.png

100kropek
29-05-2014, 10:55
śliczne te pieluszki..

ciocia_wiedzma
21-07-2014, 15:00
Ja nie zdążyłam przetestować OS, ale xs-s mieliśmy nasz. Więc tak:
Otulacz pul- genialny! Malutki, z napka na pępuszek pasował od samego początku. Stosowaliśmy z wpinkami-- takie SIO
Wpinki- mieliśmy bambusowe. Fajna sprawa, bo można sobie było przygotować wcześniej, a przy zmianie pieluchy tylko wymienić. Mój mąż był tym zachwycony, bo składać tetry do tej pory nie umie, a z tym sobie świetnie radził ;)
Pieluszka pul- moja ukochana! Zgrabna, pięknie leżała na malutkiej dupce. szkoda ze syn mi szybko wyrósł. Została pożyczona córce dla lalki, moze doczeka się następnego dziecia ;)
Formowanki- mięciutkie, chłonne, zgrabne. Wchodziły we właściwie każdy nasz otulacz
wkłady- u mnie bambusowe. Mięciutkie, dla maluch wystarczały

Ogólnie wszystko świetnie uszyte, pul i polarek- mięciutki i przyjemny w dotyku. Lubię i chętnie jeszcze coś kupię

karolciaczika
21-07-2014, 15:45
to i moja recenzja,s/xs się testów nie doczekaliśmy ale mamy zestaw OS swój więc pisze
na wstępie muszę napisać że to najzgrabniejsze pieluszki z naszego stosika i największe 4 stopniowa regulacja i to pierwsze one size w które teraz już 7 tyg Marysia wchodziła

kieszonkę pul mamy z miklopolarkiem bez przeszyć w kolorowe zebry-bardzo zgrabna,nic się nie odciska pasowała na Marysię w wieku ok 2-3 tyg juz zakładaliśmy,mała ważyła ok 4 kg,do tej pory żadnego przecieku nie zaliczyliśmy
drugą kieszonkę pul mamy w serduszka z przeszyciami i z coolmaxem idealna na te upalne dni,bardzo lubię coolmax,w tej też żadnego przecieku
mam wkłady ecodidi i bambusowe i mikrofibrowe,oba bardzo chłonne
teraz będziemy testować otulacz na rzep z coolmaxem,już nie mogę się doczekać
mamy jeszcze wełniaki s i one size i wpinki i formowanki które bardzo lubimy ale to nie ten wątek
ogólnie bardzo lubię i polecam produkty ecodidi

yaheira
29-09-2014, 15:59
Mam kieszonkę etniczną bez przeszyć z mikropolarem i to jest najładniejsza pieluszka w moim stosiku. Wzór jest naprawdę super - zupełnie inny niż w innych pieluszkach. Pul mięciutki, polar jest moim zdaniem ciut za gruby (przy maksymalnie zmniejszonej kieszonce tworzy się zgrubienie z przodu), ale może to dobrze bo się szybko nie zużyje, na razie się nie kulkuje. Super opcja to 4 stopniowa regulacja w kroku. Jak dotąd nigdy mi nie przeciekła :)

Mam też wkłady 4-warstwowe bambusowe - miękkie jak kaczuszka, właśnie niedawno odkryłam, że taki wkład + otulacz to ekstra rozwiązanie dla maluszka bo nie robi dużej pupy, do tego naturalny i miękki bambus nie podrażnia skóry dziecka.

klucha
02-10-2014, 10:05
Nie testowałam, ale moje dziecko użuwa pieluszek ecodidi. Mamy otulacz wełniany one size - zgrabny, ładnie i porządnie wykonany, do formowanki ecodidi pasuje świetnie, dla innej troszeczke większej już jest za krótki, ale i tak jestem z niego zadowolona; formowanka z wpinanymi wkładami - fajna, jak na formowankę zgrabna, szybka w obsłudze :) chłonna, wkłady bambusowe i z mikrofibry - schną szybko, dla mojego dziecka za mało chłonne, ale u nas sprawdzają się tylko bardzo chłonne wkłady lub prefoldy. Tych wkładów używam jako dodatkowych na spanie w dzień i jest ok.
Podsumowując : porządne, dobrze wykonane pieluszki. Mogę je spokojnie polecić :)

ismeril84
13-10-2014, 08:02
Jakiś czas temu nabyłam otulacz OS na rzepy. Otulacz jest śliczny, ładnie się dopasowuje i szybko zakłada. Wytrzymuje z formowanką caaaaałą noc. Pewnie niebawem kupię kolejny bo powoli młody zaczyna wyrastać z rozmiaru noworodkowego (ma 3,5 miesiąca).

yaheira
20-10-2014, 18:07
Mam kieszonkę etniczną bez przeszyć z mikropolarem i to jest najładniejsza pieluszka w moim stosiku. Wzór jest naprawdę super - zupełnie inny niż w innych pieluszkach. Pul mięciutki, polar jest moim zdaniem ciut za gruby (przy maksymalnie zmniejszonej kieszonce tworzy się zgrubienie z przodu), ale może to dobrze bo się szybko nie zużyje, na razie się nie kulkuje. Super opcja to 4 stopniowa regulacja w kroku. Jak dotąd nigdy mi nie przeciekła :)

Mam też wkłady 4-warstwowe bambusowe - miękkie jak kaczuszka, właśnie niedawno odkryłam, że taki wkład + otulacz to ekstra rozwiązanie dla maluszka bo nie robi dużej pupy, do tego naturalny i miękki bambus nie podrażnia skóry dziecka.


Dokupiłam drugą etniczną pieluszkę - tym razem z coolamxem, przeszyciami i rzepami i jestem zachwycona - rzep z przodu jest miękki i elastyczny, przeszycia są delikatne - zatrzymują to co trzeba a przy tym nie odciskają się na nóżkach. No i patent z rzepem jest super, bo nie trzeba się męczyć z zapinaniem napek. Przy małym dziecku zależy mi aby pieluszka nie robiła dużej pupy i w tutaj coolmax się super sprawdza.

ismeril84
13-11-2014, 19:51
Muszę jeszcze dodać że właśnie przetestowałam pieluszkę z mikroppolarkiem od pupy i kurcze chyba muszę kupić sobie jeszcze jedną. Super się układa no i najważniejsze - nie przecieka a była na tyłku 3,5 godziny. Rewelka

poma3
26-04-2016, 09:52
Hej,
Macie wrażenie, że gumeczki przy nóżkach w pieluszkach ecodidi się rozciągają?

Lauren
26-04-2016, 10:55
tak,gumeczki w ecodidi mają tendencję do rozciągania.

poma3
26-04-2016, 16:34
Da się z tym coś zrobić?

Agis
27-04-2016, 06:09
Da się z tym coś zrobić?

Można wciągnąć nowe, ja tak w swoich zrobiłam.

poma3
27-04-2016, 08:22
Tylko pieluszki kupiłam nowe i maja może 2 max 3 miesiące. Niestety sama nie umiem sobie tego zrobić. A w każdej się tak dzieje czy to tylko przypadek ?

poma3
27-04-2016, 08:23
Agis ale Twoje pieluszki są najlepsze nie do przebicia :) Mam różne ale te lubie najbardziej :)

Tulli
27-04-2016, 08:41
Tylko pieluszki kupiłam nowe i maja może 2 max 3 miesiące. Niestety sama nie umiem sobie tego zrobić. A w każdej się tak dzieje czy to tylko przypadek ?
Do mnie ecodidi nie przemawia - kupilam kiedyś otulacz prawie nowy, pul miał już rozwarstwiony, kupilam formowanke i na igle-figle też, różnica kolosalna! Teraz planuje welniaczki od Agis zamówić :)

Wysłane z mojego XT1039

Agis
27-04-2016, 12:05
Tylko pieluszki kupiłam nowe i maja może 2 max 3 miesiące. Niestety sama nie umiem sobie tego zrobić. A w każdej się tak dzieje czy to tylko przypadek ?

To jest kwestia gumek, są bardzo delikatne i szybko się rozciągają. Jeśli we wszystkich są wciągnięte te same gumki to zrobi się tak w każdej. U mnie też bardzo szybko się rozciągnęły. Nie masz maszyny? Bez maszyny też się da. Musisz rozpruć przy wejściu do tunelika, wciągnąć nową gumkę, przyszyc końce gumki do tego wewn. materiału i zaszyć czy zabezpieczyć jakoś żeby szew ci się dalej nie pruł.

poma3
27-04-2016, 12:42
Mama moja ma maszyne wiec pomoże :) Dzięki serdeczne z rady :) Agis złota kobieta z Ciebie

poma3
27-04-2016, 12:44
Tulli. dzięki za odpowiedz :) Ja lubię te pieluszki ale już się boję że kolejne gumki się poluzuja heh szkoda

lina
27-04-2016, 13:19
Kupiłaś nowe. Reklamuj. Troszkę za szybkie te zużycie.
Tylko pieluszki kupiłam nowe i maja może 2 max 3 miesiące. Niestety sama nie umiem sobie tego zrobić. A w każdej się tak dzieje czy to tylko przypadek ?

poma3
27-04-2016, 13:36
Właśnie dzisiaj wysłałam pieluszke w ramach reklamacji ale mam jeszcze 3 nowe i juz się boję czy z nimi tak nie będzie. Trochę lipa żeby tak się działo. Może jakaś wada fabryczna ale jak Agis mówi ze we wszystkich ecodidi poleciały gumki to coś jest na rzeczy. Pani Marta pisała mi ze nie zdarzyło się jej jeszcze reklamacja gumek przy nóżkach . Może mi się trafił kiepski egzemplarz. Będę obserwować pozostałe jak się zachowują . Chyba rok jest gwarancji? Dobrze myślę?

poma3
28-04-2016, 15:04
Hej dziewczyny. Właścicielka stanęła na wysokości zadania i wymieni pieluszke na nową. Jak się okazało była od początku źle zszyta. Jest nadzieja ze z innymi nic się nie będzie działo. W razie czego mam sygnalozowac :)

Agis
28-04-2016, 15:17
Hej dziewczyny. Właścicielka stanęła na wysokości zadania i wymieni pieluszke na nową. Jak się okazało była od początku źle zszyta. Jest nadzieja ze z innymi nic się nie będzie działo. W razie czego mam sygnalozowac :)

No to super :)