Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 107

Wątek: Zapraszam do udziału w badaniach!

  1. #1
    Chustofanka Awatar elson
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    273

    Domyślnie Zapraszam do udziału w badaniach!

    Drodzy!!
    Zapraszam do udziału badań na temat psychologicznych aspektów stosowania chust w opiece nad dzieckiem.
    Są to badania kwestionariuszowe, plus część opisowa dotycząca osobistego doświadczenia noszenia dziecka w chuście. Ich wyniki będą podstawą przygotowania publikacji naukowych, mam nadzieję, że również jakiejś publikacji popularnonaukowej („Charaktery”? „Dziecko”?).
    Pakiet materiałów wraz z kopertą zwrotną i znaczkiem będę wysyłała pocztą tradycyjną na podany adres. Gdyby ktoś mógł i chciał rozprowadzić badania wśród swoich znajomych, proszę o taką informację – wysyłam wówczas na jeden adres kopertę zbiorczą z odpowiednią liczbą zestawów badań (oczywiście każdy zestaw w osobnej kopercie plus koperta zwrotna).
    Osoby zainteresowane proszę o kontakt, najlepiej „wiadomość prywatną”. Przewidywany start: 17 listopada.

    Z informacji dodatkowych:
    Badania mają charakter anonimowy w tym sensie, że odpowiedzi poszczególnych uczestników nie będą przedstawiane osobom postronnym; informacje takie jak płeć, wiek czy wykształcenie służą do sporządzenia charakterystyki badanej grupy.
    Wypełnienie całości może zająć ok. 2 godzin – można to sobie podzielić.
    Będę starała się na bieżąco utrzymywać korespondencję przez forum, jednak zdarza mi się padać o 21.00 i nie jestem już w stanie z tym walczyć.

    Pozdrawiam i dzięki za odzew,
    Elżbieta chustowy elson, zawodowo adiunkt w Katedrze Psychologii Osobowości KUL, aktualnie na urlopie wychowawczym)
    Kubuś 2005, Wojtuś 2008, Joasia 2011 ...

    http://chusty.info/forum/showthread....36#post1503336

  2. #2
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    Elu, a czy możesz jeszcze powiedzieć, czy są jakieś kryteria dotyczące uczestników badania - np. czy używanie chust ma być obecnie, czy może być w dowolnym okresie? Czy w jakikolwiek sposób grupa badawcza jest ograniczona?

    Ja generalnie zachęcam wszystkich - wydaje mi się, że warto wesprzeć takie badania.

  3. #3
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    921

    Domyślnie

    mam pytanie czy badanie dotyczy noszących tylko i wyłacznie w chustach? U nas przez pierwsze dwa miesiące życia byly chusty elastyczna i tkana, potem przede wszystkim ale za to regularnie i przez calą rodzinę korzystaliśmy z marsupi, teraz manduci a chusta tylko sporadycznie.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Tola_zet
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    LDZ
    Posty
    4,167

    Domyślnie

    Koniecznie napisz troszkę więcej o kryteriach włączenia, bo ja noszę dopiero od dwóch miesięcy i nie wiem czy takie świeżynki też Cię interesują . A jako socjolog chętnie bym wsparła projekt badawczy - jeśli takie małe doświadczenie mnie nie eliminuje to ja się zgłaszam.

  5. #5
    Chustofanka Awatar elson
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    273

    Domyślnie

    Z tego, co widzę wśród noszacych znajomych, czytam na forum, ale też u Magdaleny Sendor, chusty i nosidła miękkie to jedna grupa "narzędzi" sprzyjających intensywnemu kontaktowi rodzic - dziecko, z respektowaniem tych samych zasad dotyczących fizjologicznego aspektu noszenia. Więc noszących w tego typu nosidłach równie gorąco zapraszam do udziału w badaniach!

    Jeśli chodzi o staż noszenia w chustach - nie wprowadzam sztywnego limitu typu "więcej niż miesiąc". Bardziej chodzi o (poparte jakimś doświadczeniem) przekonanie, że to jest coś istotnego dla mnie i mojego dziecka.

    Jeśli wśród zainteresowanych znajdą się osoby, które aktualnie już nie noszą w chuście swojego dziecka, również i je zapraszam do udziału w badaniach. Uwzględniłam taką możliwość, dostosowując w odpowiednich (nielicznych) miejscach instrukcję.

    Zatem raz jeszcze zapraszam i dziękuję za wyrazy wsparcia
    Kubuś 2005, Wojtuś 2008, Joasia 2011 ...

    http://chusty.info/forum/showthread....36#post1503336

  6. #6

    Domyślnie

    a czy można na jedną rodzinę dwa kwestionariusze? nie wiem, czy mój mąż by chciał, ale on jest zapalonym chustotatą i ma swoje, odrębne zdanie i doświadczenia.

  7. #7
    Chustofanka Awatar elson
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    273

    Domyślnie

    Jasne, że tak! Jak sobie poradzę z liczebnością kobiet i mężczyzn w badanej próbie to już dalszy problem, ale jak pisałam, planuję przygotować więcej niż jeden tekst.
    Kubuś 2005, Wojtuś 2008, Joasia 2011 ...

    http://chusty.info/forum/showthread....36#post1503336

  8. #8
    Chustofanka Awatar elson
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    273

    Domyślnie

    Witam i podaję garść informacji na temat aktualnego stanu badań.
    W bardzo krótkim czasie od umieszczenia ogłoszenia, do badań zgłosiło się (lub zostało zgłoszonych jako "noszący znajomi") 30 osób!
    Dziś wysłałam pierwsze zestawy badań, jutro kolejne wrzucą do skrzynki moi synowie (dziś jakoś nie przekonałam się do pomysłu naklejania przez nich znaczków pocztowych, choć dla mnie to czynność dość nużąca a dla nich fajne ćwiczenie manualne; gdyby nie ta komplikacja w postaci trzech znaczków o różnej wartości).
    Pojawiły się pierwsze schody - na realizację zamówionych testów poczekam około 2 tygodni, zamiast oczekiwanych kilku dni, więc kolejne zgłaszające się - mam nadzieję osoby troszkę poczekają na przesyłkę.

    Pozdrawiam i zapraszam do udziału w badaniach!
    Kubuś 2005, Wojtuś 2008, Joasia 2011 ...

    http://chusty.info/forum/showthread....36#post1503336

  9. #9
    Chustofanka Awatar elson
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    273

    Domyślnie

    Pierwsza trzydziestka badań rozesłana i - jak przypuszczam - w trakcie wypełniania. Zapraszam kolejne zainteresowane osoby!
    Kubuś 2005, Wojtuś 2008, Joasia 2011 ...

    http://chusty.info/forum/showthread....36#post1503336

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar Tola_zet
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    LDZ
    Posty
    4,167

    Domyślnie

    ja nic nie dostałam

  11. #11
    Chustofanka Awatar elson
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    273

    Domyślnie

    Wysłałam w poniedziałek, ale możliwe, że poszło dopiero we wtorek i jeszcze jest w drodze. Pozdrawiam!!!
    Kubuś 2005, Wojtuś 2008, Joasia 2011 ...

    http://chusty.info/forum/showthread....36#post1503336

  12. #12
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie

    moge wziac udzial
    mam 2 dzieci
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar Tola_zet
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    LDZ
    Posty
    4,167

    Domyślnie

    To z góry przepraszam - odeślę dopiero na początku grudnia, bo wyjeżdżam...

  14. #14
    Chustonówka Awatar Kitsune
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    31

    Domyślnie

    Jako psycholog z wykształcenia i od niedawna chustująca mama muszę wesprzeć ten projekt! Już piszę PW z adresem.

  15. #15
    Chustomanka Awatar ko-zo
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany
    Posty
    946

    Domyślnie

    ja też jestem chętna o pisze pw
    Szymon 30.06.2006
    Danusia 20.08.2007
    Aniołek [*]
    Franek 28.02.2010
    Jadwisia 14.09.2012


    http://www.bachroczek.pl/

  16. #16
    Chustomanka Awatar anasta
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    782

    Domyślnie

    Wciąż nie dostałam materiałów, choć zgłosiłam się już 10.11 Dziewczyny, czy ktoś z was już dostał?

    Edit: już mam
    Ostatnio edytowane przez anasta ; 21-11-2011 o 21:35

  17. #17
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    Oj wyjdzie, Ci wyjdzie różnica. Koleżanka jest psychologiem i widzi ogromna różnice pomiędzy okazywaniem uczuć przez noszone i nienoszone dziecko, (przy starszym nie znała chust).

  18. #18
    Chustomanka Awatar Elanna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków :-)
    Posty
    1,202

    Domyślnie

    Ja dostałam kilka dni temu - dziękuję Głupia, dopiero po rozpoczęciu wypełniania odkryłam, że jest kwestionariusz w wersji dla kobiet i dla mężczyzn - na szczęście zaczęłam wypełniać swój W ciągu kilku dni odeślemy wypełnione.
    Zdeklarowana Galicyjka. Matka Polka pracująca.

    Mama P (2011), M (2013) i M2 (2018)

    Nie wierzy w krasnoludki ani w kalorie.

  19. #19
    Chustomanka Awatar saaudade
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    far far away
    Posty
    734

    Domyślnie

    ja też chętnie wezmę udział
    Hania- 2009, Marynia-2011, Zuzia-2014
    Moje miejsce na ziemi .... http://mojewichrowewzgorze.blogspot.com/

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar Tola_zet
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    LDZ
    Posty
    4,167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anasta Zobacz posta
    Wciąż nie dostałam materiałów, choć zgłosiłam się już 10.11 Dziewczyny, czy ktoś z was już dostał?
    ja dostałam w piątek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •