Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33

Wątek: Co się stało z moimi kieszonkami?

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    179

    Domyślnie Co się stało z moimi kieszonkami?

    Zaczęły przeciekać w kroku na gumkach Pieluszki wielo stosuję od 5mcy. Na początku prałam w lovelli na 60 stopni z olejkiem herbacianym, potem od jakiś 2 mcy w dzidziusiu z olejkiem, a od tygodnia z dodatkiem nappy fresh. Mieliśmy przerwę w pieluchowaniu wielo prawie 3 tygodnie bo bylismy na urlopie, a po powrocie taka niespodzianka. Co małej założę kieszonkę to za pół godziny ma mokre spodenki, wkladka ledwo co usikana, mokra w 1/3. W czasie urlopu będąc u mojej mamy pieluchy wymoczylam w płynie do naczyń celem odtłuszczenia, zafundowałam im stripping i co? I klops - przeciekają teraz. Prawie wszystkie. Macie jakiś pomysł co mogę zrobić, żeby je uratować?

  2. #2
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    Moje tez przeciekaja przy gumkach, robiłam im moczenie w płynie stripping pranie w kwasku nic nie pomogło. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

  3. #3
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    to tak:kieszonka zatłuszczona czy zapchana (a właściwie polar czy welurek) robi jedynie mokro dziecku,a nie przecieka (no chyba że dziurawa).
    to wkładki nie wciągają moczu,więc z nimi problem.dawaj wkładki na odtłuszczenie i bardzo dokładne wypłukanie,ale takie mega dokladne, i parę prań bez niczego.jak używałaś tyle czasu olejku to jedno wymoczenie w płynie nie robi różnicy,szczególnie ze wiadomo,tłuszcz najlepiej rozwala gorąca temperatura.
    lepiej używac olejku tylko do wiaderka a nie do prania.
    spróbuj odtłuścić jeszcze raz,miska+gorąca woda+ ludwik,wsadzasz wkładki (czyste) na minutę,porządnie moczysz i wyjmujesz,płuczesz w gorącej wodzie pod prysznicem,rób tak po trochę wkladek,nie wszystkie na raz i po dwóch-trzech partiach wymień wodę w misce na nową (oczywiście też płyn dolej i ma być gorąca).zrób tak jak się robi z tłustymi naczyniami.
    jak skończysz płukać pod prysznicem gorącym to do pralki na 60st i normalne pranie bez proszków czy olejków.
    jak to nie pomoże to będziemy dumać.
    aha,jak chcesz to zrób to samo z kieszonkami,będziesz pewna,że polarek czy welurek jest czysty .

    edit-to odpowiedź do Dominiki,bo od kisty mam za malo info

  4. #4
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    179

    Domyślnie

    Obawiam się że nie jest to problem z wkladkami. Kupilam niedawno 4 nowe wkladki z frotki bambusowej i dzis rano malej założylam kieszonkę z tą wkladką i szybko przeciekla - wkladka prana 2 lub 3 razy bez użycia olejku.

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    To może jedna wkładka to za mało?
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    179

    Domyślnie

    Zrobię dziś wieczorem tak jak Magda radzi i zobaczymy co się stanie - oby pomogło.

  7. #7
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,911

    Domyślnie

    Moje tez przeciekają;( Myślałam ,że to kwestia polaru, ale ostatnio pozbyłam się większości polarowych, reszta też przecieka... Używane 8 ms, prane w Loveli w 60 st. z NappyFresh. Olejek tylko do wiadra. Zrobiłam im stripping i kwaskowanie, odtłuszczanie w płynie też było. Ciekną dalej;(( Z rozpaczy przeszłam w większości na tetrę z otulaczami...

  8. #8
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    no ale one nie wciągają moczu,więc równie dobrze można by nic nie wkładać
    a propos nowych wkładek,ja najcześciej miałam problemy wlaśnie z nowymi wkładkami,ale nie napiszę,że wiem,dlaczego,bo nie wiem,podejrzewam syf chemiczny produkcyjny,który sie wyprać nie chciał.
    a pieluchy ma na pewno dopasowane do nóżek? chociaż raczej przy 10-miesieczniaku nie ma tego problemu,no chyba ze jest mega chudy.
    aaa i wsadź do kieszonki dwie wkładki,jedną normalną,druga cieńszą,wtedy mocz od razu będzie musiał wejść w pieluchę,bo będzie dokładnie przylegać,zobaczymy co się stanie,może odtłuszczanie kolejne nie będzie potrzebne,choć to też naciągana teoria,bo jak dziecko siedzi to i jedna wkładka dobrze przylega i nie ma prawa mocz plynąć bokiem,tylko musi wsiąkac. ja bym dziś sprawdziła z dwiema wkladkami to przyleganie do pupy,potem zamiast wkładek włożyła np. tetrę czy flanelę w kieszonkę,a wieczorem ręczne wymoczenie w ludwiku i pranie,dzięki temu wykluczymy pare przyczyn i będziemy bliżej rozwiązania problemu.

  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    179

    Domyślnie

    Dzięki - Magda - jesteś nieoceniona - będę próbować. Dam znac, co wyszło z tego.

  10. #10
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    spoko,u nas zdarzały się przecieki niekontrolowane,raz wszystkie pieluchy przeciekają,a po tygodniu nic nie robienia z nimi,nagle przestawały przeciekać i królestwo za wiedzę,dlaczego tak się działo

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Ciekawe co piszecie, u nas jest to samo, może kieszonki nie przeciekają od razu ale na spacer już się nie nadają. Też używane ok 8m...
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  12. #12

    Domyślnie

    U mnie było to samo, ale po kuracji takiej jak opisała magda, problem zniknął. Nowe wkładki są najgorsze- dopiero po kilkunastu praniach zaczynają dobrze chłonąć.
    U nas przecieki zdarzają się też wtedy, kiedy mała ząbkuje- w dzień musze częściej przewijać, a w nocy czasami zakłądam jednorazówkę, którą i tak muszę w środku nocy zmieniać, bo taki potop

  13. #13
    Chustofanka Awatar borussia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    296

    Domyślnie

    hej, ja też miałam taki problem z kieszonkami - zaczęły być wilgotne przy gumkach i po każdym siku spodenki/śpioszki mokre
    Prałam kieszonki w 40 st w Loveli z dodatkiem Nappy Fresha, później w zwykłym proszku z dodatkiem NF. Wkładki prałam co jakiś czas w 60 st.
    - sprawdziłam pul - jest cały
    - zrobiłam stripping + kwaskowanie wkładkom - nie pomogło, dalej przecieki.
    Dopiero jak zaczęłam wkładać 2 wkładki do kieszonki (wcześniej dawałam 1) problem ustąpił, choć nie czuję się na tyle pewnie z kieszonką, żeby iść w niej na dalszy spacer.
    Z obserwacji wynikło że przecieki zaczęły się kiedy moja córa zaczęła się przemieszczać na dwóch nogach. Moim zdaniem przy drepczącym dziecku pojedyncza wkładka zwijała się w kroku i robiła się wąska, gdy dziecko stało, natomiast nie rozprostowywała się kiedy dziecko siadało i miało już szerzej nóżki rozstawione. Wówczas sik trafiał na polarek a pod nim nie było zaraz wkładki no i przeciek gotowy, bo sam polar z pulem to za mało żeby wchłonąć taką objętość.
    Niezbyt jasno napisałam ale mam nadzieję że zrozumiecie o co mi chodziło
    Mój wniosek: zakładać 2 wkładki.
    Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już chyba przesadziłam
    ____________________

    Pierwsza 12.2003
    Druga 09.2010

  14. #14
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    179

    Domyślnie

    Hmm, Borussia, możesz miec rację. Moja mała ostatnio co chwile wstaje i siada, wstaje i siada i tak w kółko.

  15. #15
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,911

    Domyślnie

    Może rzeczywiście spróbować z tymi wkładkami podwójnymi? Moja J. też się właśnie uczy przemieszczać... Na czworakach co prawda, el tak czy inaczej... Tyle, że wtedy to pupa będzie znów taka wielka, że nie wiem, czy w tetrze jednak nie wygodniej...

  16. #16
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    325

    Domyślnie

    jak dla mnie dziwne jest to że tetra + Flip= żadnych przecieków (nigdy) a już przy kieszonkach się zdarzają, może rzeczywiście kwestia lepszego dopasowania do nóżek, chyba że w kieszonce z warstwą od pupy coś nie tak i nie przepuszcza do środka tylko bokiem??? ja dziś przetestuję jeszcze kieszonkę bez wkładu w środku tylko na wierzch i zobaczymy czy będzie przeciek

    ja do kieszonki daję wkład (np. mikrofibrowy) zawinięty w tetrze ( na prostokąt) bo wydaje mi się że ta tetra wypełnia bardziej wszystkie miejsca w kieszonce

    no ale u nas też ostatnio przecieki, małe bo małe ale wilgotno jest

  17. #17
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    kieszonki dla mnie są najbardziej awaryjne - pielucha nie jest bezpośrednio przy pupie, więc łatwiej jej się przemieścić wewnątrz kieszeni, polar może źle się ułożyć i wystawać poza pachwinki przepuszczając łatwiej od pula wilgoć, łatwo je zatłuścić, trudniej odczyścić, bo na wysoką temperaturę się nie pierze...

    dlaczego jeszcze żadna z szyjących mam nie wpadła na pomysł (a może wpadła?), żeby szyć SIO? Czy na prawdę większość pieluchujących woli kieszonki, czy po prostu tak się utarło, czy to jakaś niechęć do kombinowania z fasonami (na pewno takie kombinowanie jest dość kosztowne, bo ceny puli wysokie)? Tak mnie to pytanie nurtuje od jakiegoś czasu czemu na SIO muszę dać zarobić zagranicznym producentom?
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  18. #18
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,900

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    kieszonki dla mnie są najbardziej awaryjne - pielucha nie jest bezpośrednio przy pupie, więc łatwiej jej się przemieścić wewnątrz kieszeni, polar może źle się ułożyć i wystawać poza pachwinki przepuszczając łatwiej od pula wilgoć, łatwo je zatłuścić, trudniej odczyścić, bo na wysoką temperaturę się nie pierze...

    dlaczego jeszcze żadna z szyjących mam nie wpadła na pomysł (a może wpadła?), żeby szyć SIO? Czy na prawdę większość pieluchujących woli kieszonki, czy po prostu tak się utarło, czy to jakaś niechęć do kombinowania z fasonami (na pewno takie kombinowanie jest dość kosztowne, bo ceny puli wysokie)? Tak mnie to pytanie nurtuje od jakiegoś czasu czemu na SIO muszę dać zarobić zagranicznym producentom?
    jul, mnie to samo zastanawia już od dawna, a miałam proponować szyjącym sio. Raczej nie chodzi o cenę pulu, bo na jedno wychodzi czy się szyje kieszonkę, aio czy sio. a sio by było najfajniejsze i ekonomiczne. pewnie by było dużo chętnych na takie mieluszki, mamy i tatusiowie lubią sio i to jest oszczędniejsze kupić dodatkowe wkłady niż kieszonki
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  19. #19
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    dlaczego jeszcze żadna z szyjących mam nie wpadła na pomysł (a może wpadła?), żeby szyć SIO?
    Ekomama wpadła na to. Powiem szczerze,że przy mojej małej pomocy. W dodatku powiem wam, że tak cudnie jej to wyszło, że pasują do nich wpinane wkłady z Itti Bitti!!!!! Wyczarowała dla nas cudne bawełniane sowy i śliczne słoniki! W dodatku powiem wam, że sama stworzyła wkłady, wyglądające tak samo jak Itti Bitti! Edyta jest bossska!
    Ostatnio edytowane przez Magda&Franio ; 14-09-2011 o 08:24

  20. #20
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,911

    Domyślnie

    To ja już od sio wolę po prostu otulacz z wkłądem - szczególnie jeśli to flip albo coś innego, co ma kieszonki i/lub po bokach coś więcej niż goły pul.
    Ale może to kwestia tego, że do sio zraziły mnie twardniejace na maksa IB...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •