Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37

Wątek: nosidło dla przedszkolaka - co polecacie

  1. #1
    Chustomanka Awatar abeba
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    miasteczko ze żbikiem w herbie
    Posty
    984

    Domyślnie nosidło dla przedszkolaka - co polecacie

    Hej,
    Dostałam od profesjonalistki radę, że onbuhimo to jednak nei najlepszy pomysł dla dużego i ciężkiego dziecka (uczciwa dziewczyna, bo chciałam u niej zamowić szycie).
    młody wyrósł z Nubigo, zresztą mi w nim nie było wygodnie, bo pas biodrowy był jakiś za miękki. Mąż lubił to nosidło, ale miał poczucie, że pasy naramienne były za krótkie (on lubi rozciągnąć niemożebnie szelki każdego plecaka, i dopiero na sobie je dociągnąć).
    Gdybym chciała kupić/zamówić szycie nosidła dla obywatela wzrostu 98cm, wagi ok. 14,5-15kg, które by miało sluzyć na dłuższe leśne spacery a może nawet w małe góry, to co byście radziły? wiem że jak chuścioszki nam rosną to rynek nosideł dla przedszkolaków się ciągle rozwija.
    Tak na oko, bo niestety nie mam gdzie pomacać, to mam wrażenie, że lepiej czułabym się z twardszym pasem biodrowym. Może taki wielokrotnie przeszywany (pikowany?). Może inny rodzaj pianki niż w Nubigo - a może Gosia zmieniła wypełnienie i obecnei jest twardsze niż 2 lata temu? szyć z chusty czy z wzorzystych materiałów jakie królują wśród szyjących (chodzi mi tu o nośnośc, nie o wrażenia wizualne)?


    Dzieci są urocze, aczkolwiek niehigieniczne.

    Melman z Madagaskaru

  2. #2
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    NubiGo nawet dla 3latka

    Ostatnio edytowane przez odynka ; 04-04-2011 o 16:41
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    ja kloca targałam w Manduce i było ok

  4. #4
    sylwik
    Guest

    Domyślnie

    Manduka ma sztywny pas ale za mały panel imho. Wg mnie mój prawie dwulatek wyrósł z manduki i szyje nosidlo u Anntenki. Wkrótce dam znać.

  5. #5
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  6. #6
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    myśle że doux doux w rozm xl by się sprawdziło


  7. #7
    Chustomanka Awatar abeba
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    miasteczko ze żbikiem w herbie
    Posty
    984

    Domyślnie

    w doux doux nas nie widze, poza tym zanim by doszła kolejka i zanim bym się zdecydowała jak ma wyglądać, byłby to już 5latek. Odynka dizęki za foto.... jakoś dużo lepiej to na was leży.... może powinniśmy mieć te zaszewki i wtedy pas lepiej by leżał....ale jak patrzę na inne nosidła to klamry są wszyte, a w nubogo naszyte, i ja mam wrażene, że mi ten miękki pas wyjezdża spod pasów z klamrami - czy ktos rozumie o co mi chodzi?


    Dzieci są urocze, aczkolwiek niehigieniczne.

    Melman z Madagaskaru

  8. #8
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie

    ja nosilam w manduce 4latka. ale wagi lekkiej i dosc niewysokiego.

    popatrz na wpisy Lindy - albo spytaj sie jej ona ma wg gigantyczne doswiadcznie w nosidlach i nosila Orlinka jak byl wiekszy juz
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  9. #9
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blabla0 Zobacz posta
    myślę że doux doux w rozm xl by się sprawdziło
    jestem szczęśliwą posiadaczka doux-doux xl i potwierdzam ze na 3 latka spokojnie,
    w porównaniu z manducą którą również posiadam ma szerszy i dłuższy panel, grubsze wypełnienie pasa biodrowego i lepiej wszyty panel w pas biodrowy (pupa sama wpada, a w manduce jak się nie podniesie nóżek za kolanka wychodzi czasem "rozdeptana żaba"
    ale szybciej chyba faktycznie coś na miarę. i chyba hybryda byłaby najwygodniejsza.
    ponoć szyte z chust skośnokrzyżowych są nośniejsze, ale jedyne co nosiłam z chusty to MT LL.
    Ostatnio edytowane przez panthera ; 04-04-2011 o 17:46
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  10. #10
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Canada`s armpit :P
    Posty
    4,268

    Domyślnie

    zalezy jak duze dziecko.
    nubigo da rade, o&a 18tka, preschool kinderpack, kangaxt

  11. #11
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    ja noszę w sztruksowym mt z dobrymi wypełnieniami spokojnie daje radę.
    Na wakacje pożyczalśmy O&A i było super.
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  12. #12
    Chusteryczka Awatar m.m.
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    2,095

    Domyślnie

    myślę, że odpowiednie byłoby mei favourite, rewelacyjne szerokie pasy naramienne i panel wielkościowo powinien być odpowiedni
    Duży 12.06.2000 i Malutka 09.09.2008.

  13. #13
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myszamisiowa Zobacz posta
    myślę, że odpowiednie byłoby mei favourite, rewelacyjne szerokie pasy naramienne i panel wielkościowo powinien być odpowiedni
    i bardzo twardy pas biodrowy najtwardszy i najmocniejszy ze znanych mi nosideł.
    ale dla szerokoramiennych rodziców, bo z wąskich ramion pasy sie niestety zsuwają.
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  14. #14
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Mam na stanie prawie 4-latkę i noszę ją z powodzeniem w Nubigo i Hybrydzie Nubikowej z Inki (ma twardszy pas niż moje Nubigo, czyli wypełnienie się zmieniło), O&A 18, Mei Favourite też daje radę (ma twardy pas), Hybryda z Lany (panel ma już za wąski, ale szerokimi pasami to koryguję, za to pas biodrowy miękki).
    Julka 2001, Zosia 2007

  15. #15
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    hybryda z zaszewkami na wymiar imo.

    uszyliśmy hybrydę u Gosi Nubik i sprawdziła się super nad morzem w zeszłym roku.
    co do pasa/pasów - to juz indywidualne ustalenia.
    co do idei to ja zdecydowanie wolę hybrydę niż normalnego ergonomika, bo daje mi pewność że dociągnę to porządnie na sobie i że mogą swobodnie nosić osoby o różnych gabarytach.

  16. #16
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    ja będę za 3 tyg testować panel7 i większe nubikowe mt - dam znać. Potwierdzam ze manduca ma już krótki panel. Jak siedzi z rekami na wierzchu to ok, ale jak zaśnie, to wygodniej schować ręcę do środka, a nie bardzo się da na starszaku. Pas też mam wrażenie że mógłby być mocniejszy. Manduca ogólnie daje radę, ale lepiej sprawdzi się coś większego.

    Dopiszę że Tuli szyje teraz także na zamówienie nosidła w wersji toddler.
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  17. #17
    Chustonoszka Awatar Asiolek
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez abeba Zobacz posta
    w doux doux nas nie widze, poza tym zanim by doszła kolejka i zanim bym się zdecydowała jak ma wyglądać, byłby to już 5latek. Odynka dizęki za foto.... jakoś dużo lepiej to na was leży.... może powinniśmy mieć te zaszewki i wtedy pas lepiej by leżał....ale jak patrzę na inne nosidła to klamry są wszyte, a w nubogo naszyte, i ja mam wrażene, że mi ten miękki pas wyjezdża spod pasów z klamrami - czy ktos rozumie o co mi chodzi?
    Ja wiem o co Ci chodzi, masz po prostu starszy model (bardziej miękki i bez przeszyc), teraz Gosia szyje inaczej (z przeszyciami na całej dł.pasów, a pas biodrowy jest wypełniony pianką a nie gąbką).

  18. #18
    Chustomanka Awatar abeba
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    miasteczko ze żbikiem w herbie
    Posty
    984

    Domyślnie

    no to z rad wynika, że najbardziej pasowałby mei favourite, bo on jest w barach faktycznie b. szeroki. A pas sztywniejszy dla mnie. tylko cena
    Dzięki za potwierdzenei z tą pianką, ktoś kiedyś precyzował to w jakiejś ofercie, ale nie byłam pewna.
    Orlinek jakiś taki delikatniejszy od mojego syna się wydaje, jakby był lżejszy choć starszy.

    własnei widziałam ekstradużą Kangę XT wystawioną na NM... ech, gdybym miała córkę (to purpura w kropki) i 140funciaków...konstrukcja wygląda rzeczywiście nośnie.
    Ostatnio edytowane przez abeba ; 05-04-2011 o 10:43


    Dzieci są urocze, aczkolwiek niehigieniczne.

    Melman z Madagaskaru

  19. #19
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,277

    Domyślnie

    Ja targałam młodą w MT od Marta-li,2 km do przedszkola ,ale ja to hardkorowiec jestem.(lat 3 waga 14-15 kg)
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  20. #20
    Chustomanka Awatar abeba
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    miasteczko ze żbikiem w herbie
    Posty
    984

    Domyślnie

    no hardcorowiec też jestem, bo noszę go w chustach z lnem po prostu, bo je kocham, ale bym chciała cos na szybko jak chłopak nie mozę się zdecydować czy jedzie czy nie i bez brudzenia końców w błocie. albo coś co naprawdę ujmie mu ciężaru.
    A, już wiem skąd wrócił temat nosidla: chodzi o to, że on sie czasem bardzo wyrywa, jak idziemy nei w tę stronę co on chce. No i jak się pokręci i popręży to mu chusta z tyłka zjeżdża (zwłaszcza prosty plecak jak byl zamotany na szybko) i trzeba stanąć i sie motać na nowo. Z kolei za mocno go do siebie nie mogę docisnąć, bo on lubi sobie trzymać zabawkę lub bidon. Pomyślałam że jednak w nosidle nic się nie poprzesuwa. No i kapturek na sen, bo nie umiem jednak dociągnąć poły na głowę.


    Dzieci są urocze, aczkolwiek niehigieniczne.

    Melman z Madagaskaru

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •