Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Wątek: Doświadczeni nosiciele doradźcie w czym nosić duuużego dwulatka.

  1. #1
    Chustonoszka Awatar Kredk@
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    113

    Domyślnie Doświadczeni nosiciele doradźcie w czym nosić duuużego dwulatka.

    Witam,

    w czym najwygodniej nosić dużego (około 1m wzrostu i 16 kg) dwulatka?
    Jakieś ergo? MT? Albo coś na biodro? Powiem szczerze nie znam się totalnie. Młodą noszę w długich tkanych. Benek też kilka razy w plecaczku siedział. On chce żeby go nosić, a ja szczerze powiem nie mam pomysłu jak i w czym. Ale wierzę, że coś podpowiecie!

    Aha no i chyba ważne, że my z mężem powyżej 180cm raczej, więc na przykład Tuli odpada... No i nie wiem totalnie jak dobrać nosidło do wzrostu synka??? W manduce dałoby radę?

  2. #2
    Chusteryczka Awatar hexi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,349

    Domyślnie

    manduca moze byc za mala
    proponuje nubigo lub doux doux szyte na miare
    i pouch "na chwile" na biodro


    DB PBC

  3. #3

  4. #4
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    3,219

    Domyślnie

    nubigo na miare imo

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków \ śląsk
    Posty
    2,305

    Domyślnie

    U nas sprawdza się mei-favorite. Szerokie pasy na ramionach "pomagają" w noszeniu cieżkiego dziecka
    P(III 2008), T(XI 2011), R(*III 2014), B (III 2018)

  6. #6
    Chusteryczka Awatar doominikaa
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,449

    Domyślnie

    ja noszę okazjonalnie prawie pięciolatka, Mateusz sobie zażyczył chustowania, jak zaczęliśmy młodą nosić, próbowaliśmy różnych nosideł, mt i innych wynalazków, ale w miarę, jak Mateusz rósł, okazywało się, że to chusta jest jedyną słuszną drogą. ze wszystkiego innego wyrastał, brakowało od kolanka do kolanka, a chusta, cóż... klasa sama w sobie
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, niepraktykujący ale z sentymentem.
    Matka Mateusza (wrzesień 2005) i Małgośki (styczeń 2008), była chustonoszka, ale trzymająca jeszcze szmaty w szafie.
    No chustopróchno po prostu.



  7. #7
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,517

    Domyślnie

    w manduce dałoby radę z rozsuniętym panelem, ale czy byłoby wygodnie - to raczej trzeba przymierzyć. nie polecam manducy osobom drobnym i szczupłym.
    jeszcze może być szyte na miarę MT, nosidła na biodro tez widziałam - ripley takie miała (lub testowała) chyba właśnie na dwulatku
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  8. #8

    Domyślnie

    Kredk@, a dlaczego Tuli odpada? Na wysokie osoby nadaje sie jak najbardziej. Nawet pasy ramienne w Tuli sa dluzsze niz w wiekszosci nosidel. Tuli testowalismy na tatusiach pondad 2m wysokosci, na mamusiach powyzej 80kg. Jezeli masz jakies pytania, to prosze pisz. Warto przymierzyc, jezeli masz gdzie.
    Jezeli Tuli jednak nie bedzie pasowalo, to faktycznie pozostaje tylko uszycie na zamowienie. Polecam nosidla Nubigo!


    Cytat Zamieszczone przez Kredk@ Zobacz posta
    Witam,

    w czym najwygodniej nosić dużego (około 1m wzrostu i 16 kg) dwulatka?
    Jakieś ergo? MT? Albo coś na biodro? Powiem szczerze nie znam się totalnie. Młodą noszę w długich tkanych. Benek też kilka razy w plecaczku siedział. On chce żeby go nosić, a ja szczerze powiem nie mam pomysłu jak i w czym. Ale wierzę, że coś podpowiecie!

    Aha no i chyba ważne, że my z mężem powyżej 180cm raczej, więc na przykład Tuli odpada... No i nie wiem totalnie jak dobrać nosidło do wzrostu synka??? W manduce dałoby radę?
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  9. #9
    Chusteryczka Awatar Sroka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    na polnoc od Monachium
    Posty
    1,613

    Domyślnie

    Mojego dwulatka 16 kg, 95cm nosze w chuscie, w plecaku i jest git. Malzonek nosi Madame w Podaegi.

  10. #10
    Chustonoszka Awatar Kredk@
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CABabies Zobacz posta
    Kredk@, a dlaczego Tuli odpada? Na wysokie osoby nadaje sie jak najbardziej. Nawet pasy ramienne w Tuli sa dluzsze niz w wiekszosci nosidel. Tuli testowalismy na tatusiach pondad 2m wysokosci, na mamusiach powyzej 80kg. Jezeli masz jakies pytania, to prosze pisz. Warto przymierzyc, jezeli masz gdzie.
    Jezeli Tuli jednak nie bedzie pasowalo, to faktycznie pozostaje tylko uszycie na zamowienie. Polecam nosidla Nubigo!

    yyyyyyyyy no bo mądra głowa doczytałam na Waszej stronce, że dla ludziów od 160-180cm. I tak jakoś sobie pomyślałam, że skoro my wysocy oboje to sie nie nada. No i synek wysoki. Ale jak są jakieś modele dla wielkoludów to chętnie poprzymierzam.

    A teraz uwaga. Będzie śmiesznie. Nie wiem co to Pouch i nie wiem co to Podaegi.

  11. #11

    Domyślnie

    Podaegi to nosidelko, ktore pochodzi z Korei
    Tu zobacz zdjecia.

    http://www.google.com/images?rlz=1T4...N&hl=en&tab=wi

    A na naszej stronce faktycznie napisane do 180 wrostu... oops! Zaraz sprostuje!!!
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    My jeszcze nosimy naszego ponad trzylatka Oprocz wyzej wymienionego Nubigo uszytego na miare, oraz Mei Favorite, ja bardzo polecam Olives & Applesauce 18'', bardzo wygodne, naprawde rewelacyjne nosidlo.

    Z rodzimych hybryd lub MT, to oczywiscie Tulikowo, lub od Oli (7Panel)

    Z MT to pewnie cos szytego na miare, lub moze jakas wersja Toddler. Ja uwielbiam toddler NHT (mozna tylko uzywane kupic), lub toddler Dream Carrier, toddler Kindercarry.
    Toddler Ocah tez jest super. Te ostatnie to 'zagramaniczne' firmy, mozna znalezc na TBW,lub brytyjskich forach.

  13. #13
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,814

    Domyślnie

    Kredzi@ ja nosze rowiesnika w Nubigo i wiazankach na plecach, tylko ze moj wazy 19kg
    mam porównanie do kilku nosideł min Manduci, ktora kompletnie sie nie spradzila-ma za waskie pasy naramienne i panel, wiec miałam wrazenie ze wcisne sie w ziemie razem z młodym

    mam tez szyte na miare MT i tez spełnia swoja role, choc ostatnio tylko plecaczkujemy sie
    Ostatnio edytowane przez qqrq5 ; 19-07-2010 o 17:26
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  14. #14
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Canada`s armpit :P
    Posty
    4,268

    Domyślnie

    mam 2,5 latka. dlugiego acz chudego. nosze w 0&A 18tce . 7Panel od Oli. Nosilam tez w hybrydzie od Ani z tulikowa i mei favourite toddler. U nas Tuli byla mialo za krotki panel. nie siegalo do lopatek a mlody lubi sie schowac.

  15. #15
    Chustomanka Awatar yerba
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    IMO najlepszy ergonomik szyty na duże dziecko - u nas rewelacyjnie sprawdziło się nubigo - pewno i w te wakacje trzylatka wpakujemy w sytuacjach awaryjnych.
    przychówek: Pierwszy (czerwiec 2007) i Druga (maj 2010)

    http://www.pomoz-amelce.pl



  16. #16
    Chustonoszka Awatar Kredk@
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    113

    Domyślnie

    qqrq ale dla mnie to motanie plecaków na samej sobie jest na razie czarną magią. Mężowi umiem go zawiązać i jakoś specjalnie nie cierpi (w sensie mąż). Natomiast jak zawiążę sobie to mam wrażenie, że mi ta chusta ręce oderżnie, wpija się w ramiona, ciąży, boli. Wydaje mi się, że z takim nosidłem byłoby mi może łatwiej. Kurczę, ja go wcale nie zamierzałam nosić byka wielkiego, dużego! I wogóle nie rozumiem, czemu nie mamy fabrycznych kieszeni, tylko tyle kasy trzeba na to noszenie wydawać!

    Dzięki dziewczyny za wszelkie porady. Będę dzisiaj zgłębiać wiedzę tajemną. Co jest co i z czym się to je.

    Cytat Zamieszczone przez Linda Zobacz posta
    My jeszcze nosimy naszego ponad trzylatka Oprocz wyzej wymienionego Nubigo uszytego na miare, oraz Mei Favorite, ja bardzo polecam Olives & Applesauce 18'', bardzo wygodne, naprawde rewelacyjne nosidlo.

    Z rodzimych hybryd lub MT, to oczywiscie Tulikowo, lub od Oli (7Panel)

    Z MT to pewnie cos szytego na miare, lub moze jakas wersja Toddler. Ja uwielbiam toddler NHT (mozna tylko uzywane kupic), lub toddler Dream Carrier, toddler Kindercarry.
    Toddler Ocah tez jest super. Te ostatnie to 'zagramaniczne' firmy, mozna znalezc na TBW,lub brytyjskich forach.
    A jakieś linki na tego Olivesa? i na Olę (7Panel), bo tylko Mei Favorite toddler udało mi się namierzyć
    Generalnie czuję się jakbym jakąś wiedzę tajemną zgłębiała i zakupy na ulicy Pokątnej robiła buehuehue. Niezły labirynt... beuheuhe
    Ostatnio edytowane przez Kredk@ ; 19-07-2010 o 19:17

  17. #17
    Chustomanka Awatar yerba
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kredk@ Zobacz posta
    A jakieś linki na tego Olivesa? i na Olę (7Panel), bo tylko Mei Favorite toddler udało mi się namierzyć
    Generalnie czuję się jakbym jakąś wiedzę tajemną zgłębiała i zakupy na ulicy Pokątnej robiła buehuehue. Niezły labirynt... beuheuhe
    Ola to Ola z naszego forum http://7panel.blogspot.com/
    a olives: http://olivesandapplesauce.com/ (to wiadomość wprost od wujka Googla)
    przychówek: Pierwszy (czerwiec 2007) i Druga (maj 2010)

    http://www.pomoz-amelce.pl



  18. #18
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,814

    Domyślnie

    Kredzi@ ja tez nie we wszystkich chustach moge nosic bo mi tnie ramiona
    trzeba miec szmate ktora poniesie ciezary: Lanę, cos z konopiami, z lnem
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  19. #19
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    2,614

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kredk@ Zobacz posta
    yyyyyyyyy no bo mądra głowa doczytałam na Waszej stronce, że dla ludziów od 160-180cm. I tak jakoś sobie pomyślałam, że skoro my wysocy oboje to sie nie nada. No i synek wysoki. Ale jak są jakieś modele dla wielkoludów to chętnie poprzymierzam.
    mój mąż na pewno ma ok 185 cm i tuli sobie bardzo chwali

  20. #20
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    42

    Domyślnie

    ja nosiłam ostatnio w TULI przez wakacyjny nadmorski tydzień 4 latka, było rewelacyjnie, na obserwację świata i na zmęczenie oraz gdy zapadał w sen
    Ostatnio edytowane przez jakasia ; 19-07-2010 o 23:14 Powód: zmiana
    http://katarzynapiechowska.pl/
    Instruktor techniki wykonywania Masażu Shantala dla potrzeb rodziców i opiekunów dzieci
    Doradca noszenia dzieci w chustach po kursie podstawowym Die Trageschule ®
    Masaże relaksacyjne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •