Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Wątek: Proszę o pomoc - dysplazja, jaka chusta?

Mieszany widok

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Fajne te chusty, ale mają też niezłą cenę. No cóż muszę je poprzeglądać i na coś się zdecydować. Pomóżcie mi proszę jeszcze z rozmiarem. Wybrać tą najdłuższą czyli 5,2 m czy lepiej trochę krótszą?

  2. #2
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    lepiej krótszą.. z przekonywaniem mężów różnie bywa. jeżeli mąż ma ten brzuszek baardzo duży, to i tak zawiąże kangurka z 4,8, a potem spokojnie wszystkie plecaki. Jeżeli mąż po prostu duży ale usportowiony to do 190 wystarcza ( z doświadczenia mówię) zazwyczaj zwykły standard.

  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mąż nie ma dużego brzuszka, jest po prostu dobrze zbudowany Ja jestem dość chudziutka. Ok, dziękuję za wszystkie rady. Elleville ma w rozmiarach 4,7 i chyba na nią się zdecyduję.

  4. #4
    Chusteryczka Awatar lola_22
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Katowice ;-)/Kraków
    Posty
    2,623

    Domyślnie

    i lotusbarn u Ciebie jest
    http://lotusbarn.no/butikk/index.php...=index&cPath=7

    a co do marki ... kup chustę, ktora ci sie podoba , marki sa juz porownywalne , taka ulubiona to czlowiek zaczyna miec przy 3-4 chuscie ;-D
    Doradca noszenia w chuście po kursie podstawowym Trageschule Dresden®,
    już nie .pl ale wciąż zamotana


  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo - a historia z dysplazja u malucha jest mi niestety znana - to zanim wpadniesz w szal zakupow, powinnas skonsultowac problem u lekarza ortopedy, neonatologa. Jeżeli faktycznie stwierdzi dysplazję to nie ma takiej mozliwosci, zeby zostawil to samemu sobie. A to już zależy od stopnia urazu czy bedzie to szerokie pieluchowanie, czy aparatura typu szelki Pavlika czy poducha Frejki. O chustach nic mi nie mowiono...

  6. #6
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    A mnie z kolei (w trakcie prywatnej rozmowy) lekarka zajmująca się usg bioderek powiedziała, że chusty są jak najbardziej ok i sama coraz częściej poleca je młodym mamom .

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    Ja również jak już trafiłam do uświadomionego ortopedy, to usłyszłam, że przy dysplazji, nosić w chuście można a nawet trzeba i to jak najwięcej.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •