Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 81 do 88 z 88

Wątek: jaka chusta dla noworodka - poradźcie przyszłej mamie!

  1. #81
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,142

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madź. Zobacz posta
    wiem też, że warto wybrać się osobiście do jakiegoś sklepu przed kupnem chusty, ale szczerze, to nie wiem gdzie w Poznaniu można znaleźć takie miejsca?! a niestety jeden z kursów chustonoszenia właśnie mnie ominął...
    Chusty stacjonarnie są w Cafe Bajarka i w sklepie Świat Pieluch na Głogowskiej.
    Jeśli chodzi o warsztaty, to polecam Stowarzyszenie Poznań w chuście (ale uczestniczenie w warsztacie lepiej sobie zostawić, jak dzieciątko się urodzi), spróbuj się z dziewczynami umówić na obejrzenie chust i doradzenie.
    Jest też fejsbukowa grupa poznańska, ale ja nie fejsuję, więc nie podam Ci konkretów. Wiem jedynie, że tam dziewczyny umawiają się też na spotkania.
    H. 2013, M. 2015, P. 2016, J. 2019

  2. #82
    Chustomanka Awatar madź.
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    515

    Domyślnie

    Wiolu!
    dziękuję Ci bardzo
    też nie jestem fejsbookowa więc spróbuję jakoś inaczej się odnaleźć z Mamami ze Stowarzysznia
    a po jakim czasie od narodzin najlepiej udać się na warsztaty?

  3. #83
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,142

    Domyślnie

    Na warsztaty to w każdym momencie można pójść A polecam Ci ze Stowarzyszenia, bo raz w miesiącu dziewczyny organizują bezpłatne zajęcia [no dobra, za 2zł na herbatę] dla rodziców dzieci nie trzymających główki (tj. do 3m.ż.).
    Moim zdaniem lepiej jak dziecko sę urodzi, bo wtedy to nie jest takie abstrakcyjne, a i brzuch nie przeszkadza w nauce.

    Kiedys chustomamy spotykały się w Bajarce, czasem bodajże w Leniwcu, a teraz chyba do Hecy się przeniosły, więc możesz w tych dzieciokawiarniach sie spróbować dowiedzieć.
    H. 2013, M. 2015, P. 2016, J. 2019

  4. #84
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    2

    Domyślnie

    To ja się przykleję do wątku. Jestem tu zupełnie nowa i co za tym idzie kompletnie zielona w temacie chust. Jestem mamą 5 tygodniowego szkraba (a raczej szkrabki), która niestety nie polubiła wózka, dlatego szukam chusty. Mam 157 cm wzrostu i rozmiar s\m. Chciałabym kupić chustę, której mogłabym używać też poźniej jak mała będzie wieksza. Myślałam nad little frog, natibaby lub babylonia. Co polecacie i jaką długość

  5. #85
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    22,068

    Domyślnie

    Długość 4.2 lub 4.6 jak lubisz dłuższe ogony. Z tych co wymieniłaś wszystkie bawełny są ok, ale lepiej kupić używaną. LF nowa jest śliska i trzeba ją trochę sprac żeby była łatwiejsza w dociąganiu (nie luzowała się).

  6. #86
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    2

    Domyślnie

    Właśnie chcę kupić używaną ale jest ich bardzo mało. Patrzyłam na allegro, olx, forum gazety. Można gdzieś jeszcze coś znaleźć?

  7. #87
    Chustomanka Awatar wisienka103
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice miasta Kraka
    Posty
    641

    Domyślnie

    Szukaj na sprzedazowej grupie fb. Tony chust!
    Kubuś 2012 Wojtuś 2014

    Piszę bez polskich znaków

  8. #88
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •