Witajcie kangurzyce

Wkrótce powinę swe pierwsze dziecię i oboje z mężem chcielibyśmy małego od początku (jeśli to tylko bedzie możliwe) nosić w chuście. Po domu i ogrodzie, na spacery. Szukamy, a raczej szkam (bo mąż zostawił łaskawie ten temat mnie) chusty najlepszej dla nas dwojga. I tu się zaczyna problem - bo nie dość, że rodzajów chust i nosideł jest dużo, do tego masa różnych producentów, no i jeszcze ciekawe hand-made'owe, do tego jesteśmy oboje różnego wzrostu, więc to dla mnie czarna magia granicząca z obłędem, jak dobrać coś odpowiedniego . Dlatego proszę Was, drogie doświadczone w chustonoszeniu mamy, o pomoc i rady-porady, wskazówki co i jak.

Dane wyjściowe:
- dziecko będzie wiosenne-letnie; potrzebna byłaby zapewne chusta przewiewna
- ja mam 167 cm, mąż: 186, no i jak na faceta przystało ma szersze ramiona, barki, do tego dłuugie ręce; oboje jesteśmy raczej szczupli (ale nie chudzi) -wersja wagowa midi
- nie mamy doświadczenia w wiązaniu, ale dobre chęci i liczymy, że szybko się nauczymy motać chusty tak, żeby dziecię było bezpieczne, a nam było wygodnie.
- na razie (to znaczy 5-6 pierwszych miesięcy) możemy pozwolić sobie tylko na 1 chustę (finanse); w ogóle ideałem by była 1 chusta uniwersalna, na dłużej, ale wiadomo, w przyrodzie ideały występują rzadko...

Na jakie jeszcze kryteria powinniśmy zwrócić uwagę kupując chustę? Co jeszcze jest ważne przy wyborze?

Bardzo, bardzo proszę o podanie konkretnych modeli, konkretnych producentów, bo czasu do porodu zostało mi niewiele, a chciałabym już zamknąć etap pt. "zakup chusty".

Bardzo liczę na Waszą pomoc