Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: jak zmniejszyć wełnę;) ?

Mieszany widok

  1. #1
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,285

    Domyślnie

    coś na temat filcowania merynosa wiem.
    Zachciało się babie uszyć dziecku filcowe jedzenie,a że miała beziowy sweterek z merynoska przetarty w jednym miejscu przez tatula fajtłapę to zapodałam do pralki na 90 stopni-drastyczna jestem, chciałam za pierwszym razem osiągnąć cudowny efekt i nic kuku sweterek wyszedł w takim samym rozmiarze tylko zmietolony na maksa (1200 obrotów dałam,bo niby mocne wirowanie przyspiesza filcowanie).
    Prałam tak 3 razy i nic, dopiero jak wrzuciłam do gara,kolebałam drewniana łychą a później przelewałam na durszlaku lodowata wodą,operacje powtórzyłam 3 razy w miarę byłam zadowolona i uszyłam pierogi i makaron do zupy.
    Później dowiedziałam się że zagramaniczne włóczki niektórzy producenci tak traktują żeby były niezniszczalne w praniu i nawet fajtłapa nie sfilcował- strzeszcie sie mochera ,bo efekty moga byc różne,inny sweterek sfilcował mi się na programie do wełny w zimnej wodzie i bez wirowania.
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  2. #2
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,961

    Domyślnie

    Mmm, spróbuję: wrząca/lodowata/wrząca/lodowata... Dzięki!
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •