Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 57

Wątek: Formowanki czy kieszonki....???

  1. #21
    Chusteryczka Awatar tintirinka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Wiocha pod Warszawą
    Posty
    2,814

    Domyślnie

    My mamy około 20 kieszonek, wkładów trochę więcej, że 30 może, około 20 formowanek, kilka otulaczy...
    Jak jest ciepło to Młody chodzi w samych formowankach - jakoś nie pasuje nam ubieranie na formowanke jeszcze czegoś.
    Ostatnio kupiłam magnoliowe gatki wełniane i polarkowe, ale tu daje wkładki, a tak wydaje mi się duża pupa i gorąca.
    No i jeszcze mam terry około 20 sztuk, ale nie używam.

  2. #22
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    No to u mnie około 20 formowanek(dzienne i nocne razem)około 25kieszonek(używanych intensywnie w dzień)około 5 otulaczy pulowych i kilka wełniaków.Pokaxny stos tetry,którą nabijam kieszonki wkładek i dwa prefoldy oraz tzw jednorazowe wkładki flip które lezą tak jak je kupiłam nie używam ich na razie czekają na lepsze czasy.Piorę jak tylko mam pełne wiaderko(ok 25l)
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  3. #23
    Chustomanka Awatar margolcia1006
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    680

    Domyślnie

    To my mamy ok 10 kieszonek, 12 SIO i dwa otulacze plus muśliny i dla nas to w sam raz. Pierzemy co 2-3 dni. Nie wyobrażam sobie żeby kisić pieluchy dłużej niż 3 dni.

  4. #24
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Przygranicze
    Posty
    4,253

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Dewiśku drogi, to mało? ja mając tyle pieluszek pieluchowałam dwójkę i trzecie czasem na nocne wypadki
    Cytat Zamieszczone przez aptonia Zobacz posta
    Dewiś a co ile prałaś?
    nie ,mało miałam na myśli 19 formowanek jak pisze aptonia , ale to w porównaniu z moimi , ja pewnie bym co 2 dni musiala prac i dmuchac chuchać aby do rana wyschły by mieć co trzeciego dnia zalozyc

    prałam co 3 dni ,ale kompletnie nie brałam do glowy ze tego 4 dnia mi nie wyschną , wiec raczej dla swietego spokoju i wygody tyle miałam , jedne bardziej drugie mniej lubiane , tylko miejsca wiecznie brak i żeby nie to ograniczenie to pewnie bym miała więcej .... tylko ja pisze o one size , bo jak licząc i te rozmiarowe, noworodkowe i orulacze to dużo więcej będzie ,mielismy około ponad 20 chinek , moich masę, formowanki to pare szt bo to nie nasza bajka i sporadycznie uzywalam jak prad zabrali i nie miałam co nalozyc , a na wsi czasami u nas znika przy wichurach wiec ... wygodna jestem i tyle , a teraz siedzimy w trenerkach i kilka szt jest wystarczająco ale ja ciagle czuje niedosyt
    P 2000, M 2005 , M 2011, L 2015

  5. #25
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o nie dosyt to ja mam ogromny
    Sprzedałam 7 pulowych kieszonek na bazarku i jeszcze nie uzupełniłam tego braku....... Piorę co 2-3 dni, ale ten brak powoduje że bardzo źle się czuję z tą dziurą pieluszkową

  6. #26
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aptonia Zobacz posta
    Jeśli chodzi o nie dosyt to ja mam ogromny
    Sprzedałam 7 pulowych kieszonek na bazarku i jeszcze nie uzupełniłam tego braku....... Piorę co 2-3 dni, ale ten brak powoduje że bardzo źle się czuję z tą dziurą pieluszkową
    skąd ja to znam
    ale teraz przeszło mi
    jestem na minimalizmie pieluszkowym i czuję, że jeszcze mogłabym się czegoś pozbyć

  7. #27
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,299

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kreska Zobacz posta
    50 kieszonek???
    Ale po co? Żeby rzadziej prac? Czy że wzgl.estetycznych, bo się podobały?
    Chyba że dla 2dzieci na raz?
    u mnie by było "bo się podobały"

  8. #28
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    No ja zaczynam dostrzegać u siebie objawy uzależnienia bo syn w wieku do odpieluchowania a ja zamiast stosik redukować do niezbędnego minimum rozbudowuję go i stwierdziłam,że przydałoby się jeszcze z 10 kieszonek bo jakoś mi ich mało.
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  9. #29
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    4,007

    Domyślnie

    Policzyłam. Mam:
    -2 formowanki kieszonki plus kilka na wygnaniu u szwagierki (jak wróca bede wiedziała ile)
    -9 kieszonek wpinek do otulaczy ecodidi- w sumie dzialanie podobne do formowanek, ale łatwiejsze w obsłudze dla memża
    - 6 kieszonek pulowych głownie na wyjscia dalsze
    - 4 otulacze wełniane i dwa do mnie frunace

    no i wkkłady do tego, pieluszki tetrowe zwykłe, bambusowe wkłady bambusowe i szyte przeze mnie welurowe. i tyle. Pewnei jeszcze troche formowanek na lato doszyję, żeby małego puszczać w samych formowankach, poza tym za jakiś czas będę miała drugiego amatora pieluszek więc wtedy zobacze co i jak.

  10. #30
    Chustomanka Awatar margolcia1006
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    680

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    skąd ja to znam
    ale teraz przeszło mi
    jestem na minimalizmie pieluszkowym i czuję, że jeszcze mogłabym się czegoś pozbyć
    U nas dokładnie tak samo. Przy pierwszym dzieciu non stop buszowałam na bazarku i wciąż dokupowałam pieluchy bo ciągle miałam niekompletną paletę kolorów . Mąż za głowę się łapał jak odbierał od listonosza kolejną przesyłkę z pieluchami . Przy drugim całkowicie mi przeszło. Połowę pieluch sprzedałam, zostawiłam tylko te z którym najlepiej się dogadujemy i jest ok!

  11. #31
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Hmmmmmm....... Czyli pieluszkoholizm kończy się przy kolejnym pieluchowicielu ....... No to mnie raczej to nie grozi
    A wracając do tematu to dochodzę do wniosku, że żeczywiście chyba mam mało tych pieluch, chociaż jeszcze nigdy nie miałam tak żeby mi zabrakło, a kilka razy "udało" mi się przeciągnąć pranie do 4 dni

  12. #32
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    4,007

    Domyślnie

    No dla mnie te 17 sztuk łapiących siuski- otulaczów nie liczę- to jednak ciut za mało, zdaża się że nie wszystko wyschnie a już brakuje; zwłaszcza jak jest gorsza pogoda.

  13. #33
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aptonia Zobacz posta
    lilsi no przy bliźniakach to się nie dziwię, że mało masz pieluch....

    joasia no właśnie to tak jak ja.... też ciągle myślę że mało mam tych pieluch

    No wiem, ze nie mam zbyt wiele, ale w sumie chodzilo mi te o to by nie kupic ZA DUZO i nie uzalezic sie, ale i tak caly czas buszuje na Bazarku i mam nadzieje ze w koncu mi starczy

    PS.: ajak juz bedzie dobrze to zmienia sie nam potrzeby
    Malwinka 12.05.2008, Kropka 06.12.2011 [*], Sonia 01.12.2012, Kinga 01.12.2012

  14. #34
    Chustofanka Awatar borussia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    296

    Domyślnie

    Policzyłam swoje :
    15 kieszonek
    2 AIO
    4 SIO + 2 dodatkowe komplety wkładów
    4 formowanki (miałam 6, ale 2 już spieniężyłam; używałam praktycznie tylko na noc)
    4 otulacze (1 wełniany, 3 pulowe)

    do tego góra tetry co mi została jeszcze po starszej, używałam z tego jakieś 10-15 sztuk jak mi coś nie wyschło

    Prałam na początku co 2, później co 3 dni
    a teraz czas już wystawić to wszystko na bazarku
    Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już chyba przesadziłam
    ____________________

    Pierwsza 12.2003
    Druga 09.2010

  15. #35
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aptonia Zobacz posta
    Hmmmmmm....... Czyli pieluszkoholizm kończy się przy kolejnym pieluchowicielu
    no przy nas niezupełnie tak było
    przy pierwszym i drugim byłam na zupełnym pieluszkowym minimum i pieluszkowaliśmy się tylko muślinkami imse vimse i otulaczami tejże firmy-to było jeszcze wtedy gdy nie było flipów i innych cudów, a Yetta dopiero zaczynała szyć
    przy trzeciem zaszalałam i pamiętam, że pół becikowego wydałam na pieluszki-kupiłam wymarzone itti bitti, swadleebes, blueberry i mnóstwo ukochanych formowanek storchenkinder. I to zostało mniej więcej dla 4 i 5 tyle, że dla maluszków dokupowałam rozmiarowe, a od około 4/5 miesiąca przerzucaliśmy się na one size. Jedyne czego nigdy nie porzuciłam to starych poczciwych muślinek i otulaczy

  16. #36
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    U nas około:
    - 22 kieszonek
    - 15 formowanek
    - 2 otulacze pulowe
    - 1 polarowy
    - jedne wełniane gatki
    - duuużo wkładów z mikrofibry i bambusa

    Mieszkamy na parterze w bloku, i taka ilość (przy jednym dziecku ) jest dla nas zbawienna. Mieszkanie jest dość chłodne, i wilgotne, mamy balkon,ale pada już dłuższy czas i wszystko schnie sobie powolutku,czyli jakieś 3 dni Aż muszę stosiku zdjęcie zrobić,gdyby nie ten wątek, to bym sobie nie uświadomiła ile tego nagromadziłam.

    A jeszcze przesyłka do mnie w drodze
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  17. #37
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Stalowa Wola
    Posty
    94

    Domyślnie

    aż sobie policzę:
    w użyciu
    - 5 kieszonek
    - 2 sio
    - 5 otulaczy + mnóstwo wkładów
    - 15 formowanek
    - mam jeszcze mnóstwo wełniaków (gatek i otulaczy) ale teraz nie używamy, w zimie za to były bardzo przydatne

    Nam starcza to zwykle na 3 dni.
    Teraz najbardziej lubię zakładać synkowi formowanki po domu, a na spacery kieszonki, mam w planach pozbyć się pulowych otulaczy bo niezbyt je polubiłam

  18. #38
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    U nas:
    17 kieszonek (wkładów mam z 25 a wolę po 2 używać)
    1 gatki wełniane
    4 formowanki kupione
    5 formowanek szytych ręcznie przeze mnie czyli niedopracowane jeszcze, więc niektóre gorsze
    4 otulacze polarowe również przeze mnie szyte

    Tetry nie liczę, bo używam tylko w awaryjnych sytuacjach.

    Liczba pieluszek Dewiś robi na mnie ogromne wrażenie. Chciałabym tyle mieć, żeby się nie martwić, że mi braknie. Nawet jeśli większość czasu miałyby leżeć nieużywane.
    To co ja mam to stanowczo za mało.
    Kiedy jest słońce piorę co 2 dni (no może 1,5) ale jak tak pada od kilku dni jak teraz to piorę codziennie i w tym momencie syn ma na pupie ostatnią formowankę a kieszonka pulowa robi za otulacz. Potem idzie w ruch tetra z kieszonkami czego nie lubię. Na wyjście będzie niestety pampers a już nam tak dobrze szło nawet na noc w wielo.
    2009 2012

  19. #39
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    To co ja mam to stanowczo za mało.
    Kiedy jest słońce piorę co 2 dni (no może 1,5) ale jak tak pada od kilku dni jak teraz to piorę codziennie i w tym momencie syn ma na pupie ostatnią formowankę a kieszonka pulowa robi za otulacz. Potem idzie w ruch tetra z kieszonkami czego nie lubię. Na wyjście będzie niestety pampers a już nam tak dobrze szło nawet na noc w wielo.
    Doskonale rozumiem. Pada i jest ogólnie nie przyjemnie. Pranie mi nie schnie. Pieluchy w wiadrze sie zbierają a ja nie mam ich gdzie powiesić, bo prócz pieluch to przecierz jeszcze masa innych brudów.....

  20. #40
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Przygranicze
    Posty
    4,253

    Domyślnie

    bo ja z tych wygodnych i dlatego , mieszkanie ciasne , nie ma jakiejkolwiek mozliwosci suszenia , wiec takie zwykle wygodnictwo z mojej str , przystopowalam tylko z powodu braku miejsca w szafce na pieluszki bo pewnie miał by więcej

    oczywiście nie napisałam ze mielismy do tego mase tetry i wklady
    P 2000, M 2005 , M 2011, L 2015

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •