Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 68

Wątek: Pomarańcza się uczy! Kto może, niech pomoże :D Kangur, kieszonka, plecaki a nawet kółkowa

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar Pomarańcza
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,324

    Domyślnie Pomarańcza się uczy! Kto może, niech pomoże :D Kangur, kieszonka, plecaki a nawet kółkowa

    Na pierwszy ogień idzie kangur.
    Co poprawić? Zamotałam tylko do zdjęć i sama widzę, że za wysoko mi wyszło





    Ostatnio edytowane przez Pomarańcza ; 09-05-2013 o 18:17

  2. #2
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Nie bardzo Ci pomogę, bo tez zawsze mi wychodziło za wysoko, i ogólnie nie przepadam za tym wiązaniem
    <Ale śliczny kolor chusty >

  3. #3
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    265

    Domyślnie

    Super!!!!! Ale wiesz co. Ubieraj maluszka do chusty w skarpetki, spodenki, leginsy itp
    Pajacyki maja to do siebie ze ciągną paluszki i stopki, dziecko nie ma swobody.

  4. #4
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    265

    Domyślnie

    A to ze za wysoko to nie problem, montuj go niżej niż Ci sie wydaje
    Podczas dociagania i tak podskoczy.

  5. #5
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    co to za chusta? sorry za OT Wogole podziwiam wszytkie dziewczny,ktore potrafia motac kangura,

    A. listopad 2012




  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Pomarańcza
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,324

    Domyślnie

    Chusta to Girasol Chi chi red, luuubię ją Dobrze mi się też na niej uczy, bo ma pasy w różnych kolorach i patrzę, czy dociągnąć fioletowe, czy pomarańczowe, itd...

    Martekle, zapamiętam, żeby w pajacyku nie motać Problem ze skarpetkami u nas jest taki, że jeszcze nie wymyślono takich, które moje dziecko miałoby na stopach dłużej niż 10 sekund

    Prawdę powiedziawszy w szoku jestem, bo spodziewałam się całej litanii błędów. Wg mnie jakiś koślawy ten kangur, no i pupka nie wpadnięta za dobrze

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Gabriela1999
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    2,487

    Domyślnie

    za słabo dociągnięta przy szyjce szmatka,

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar Pomarańcza
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,324

    Domyślnie

    Dobra, wrzucam kieszonkę w moim wykonaniu., nad kangurem jeszcze popracuję.

    Nie jest świeżo zawiązana, bo zamotaliśmy się po wyjściu z basenu, potem godzinny spacerek, jazda autobusem i dopiero w domu zrobiłam zdjęcia - więc tak "wymęczona" jest. Chyba udało mi się zrobić dobrą dupkowpadkę

    Jakie uwagi macie?








  9. #9
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    jak na mój gust to kieszonka jest super pilnuj tylko by przy główce była dobrze dociągnięta, ale może była mocno, tylko zluzowała po takim wymęczeniu i by nóżki były równo
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  10. #10
    Chustomanka Awatar Aliszia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    733

    Domyślnie

    Wiesz, na forum zawsze usłyszysz, że chusta jest za mało dociągnięta

    Moim zdaniem (chociaż nie jestem doradcą!) kieszonka spoko, a kangur trochę niedociągnięty przy szyi (zobacz na swoim drugim zdjęciu, jak zafalowała Ci chusta na ramieniu). Inna sprawa, że mi to się zawsze wydaje, że kangur, to tylko dla absolutnie małych dzieci, no, ale zapewne nie mam racji

    Aha! Już wiem, co w kieszonce! Dziecko ma rączkę w dół, prawda? Paluszki spod chusty wystają. Dupkowpadka ślicznie wygląda
    Doula. Mama małej Polki, urodzonej16 czerwca 2012.

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar Pomarańcza
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,324

    Domyślnie

    Tak jak patrzę na kangura, to też mi się wydaje, że przy szyi mało naciągnęłam - ale jak wiązałam, to wydawało mi się mocno naciągnięte, że krawędź mi się wpijała w ramię

    Aliszia, faktycznie synek lewą rączkę ma do dołu, prawą chyba zgiętą, o ile dobrze pamiętam (widać w chuście łokieć) - tak nie może być?

    Doradźcie mi jeszcze, gdzie lepiej ulokować nadmiar materiału przy kieszonce: wg instrukcji Nati i Hopka powinien być zrolowany przy karczku, a tu na forum spotkałam się z tym, żeby raczej podkładać pod pupę

  12. #12
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    jak sie znudzisz chusta to daj znac

    A. listopad 2012




  13. #13
    Chustoholiczka Awatar Pomarańcza
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,324

    Domyślnie

    Jasne, choć chyba nieprędko to nastąpi

  14. #14
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    265

    Domyślnie

    Pomarancza, pupka dziecka ci bardziej wpadnie jeśli:
    Popatrz zdjęcie z profilu te środkowej, dziecko siedzi w chuscie,
    A poły które przebiegają pod tyłkiem, jest tam dziura ze widać kawałek pajacyka
    Wyciągnij te chuste pod poły, pod pod nóżki dziecka, tak zeby zlało sie w całość

  15. #15
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pomarańcza Zobacz posta
    Tak jak patrzę na kangura, to też mi się wydaje, że przy szyi mało naciągnęłam - ale jak wiązałam, to wydawało mi się mocno naciągnięte, że krawędź mi się wpijała w ramię

    Aliszia, faktycznie synek lewą rączkę ma do dołu, prawą chyba zgiętą, o ile dobrze pamiętam (widać w chuście łokieć) - tak nie może być?

    Doradźcie mi jeszcze, gdzie lepiej ulokować nadmiar materiału przy kieszonce: wg instrukcji Nati i Hopka powinien być zrolowany przy karczku, a tu na forum spotkałam się z tym, żeby raczej podkładać pod pupę
    Masz racje, chusta pod tyłek, takie majteczki do pepka robimy
    U góry nie zostawiasz zapasu
    Chuste dociagasz do połowy uszka, nie wiecej

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar Pomarańcza
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,324

    Domyślnie

    Martekle, to są uwagi do kangurka, tak? Czyli ten materiał, który na początku jest podwinięty pod pupką na moim brzuchu mam potem wyciągnąć spomiędzy mnie i dziecko i wepchać pod krzyżujące się poły? Dzieć mi nie spadnie?

    A jak kieszonka? Coś poprawić?
    Moje chłopaki :
    Mały - 25.04.14, Duży - 12.10.12
    Zapraszam do mnie: http://www.chusty.info/forum/showthr...BCno%C5%9Bci-)

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar Pomarańcza
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,324

    Domyślnie

    Jak pisałam, to nie widziałam twojego drugiego postu: czy przy kieszonce też mam te "majtki" robić? Bo do tej pory nie robiłam, tylko w kangurze spotkałam się z czymś takim.

    A ma to w ogóle jakieś znaczenie, gdzie umieszczę nadmiar materiału przy kieszonce? Bo może to jest zupełnie obojętne? Do tej pory stosowałam się do instrukcji Nati - czyli robiłam wałeczek przy karku.
    Moje chłopaki :
    Mały - 25.04.14, Duży - 12.10.12
    Zapraszam do mnie: http://www.chusty.info/forum/showthr...BCno%C5%9Bci-)

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar luliluli
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Eire
    Posty
    4,394

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pomarańcza Zobacz posta
    Chusta to Girasol Chi chi red, luuubię ją Dobrze mi się też na niej uczy, bo ma pasy w różnych kolorach i patrzę, czy dociągnąć fioletowe, czy pomarańczowe, itd...

    Martekle, zapamiętam, żeby w pajacyku nie motać Problem ze skarpetkami u nas jest taki, że jeszcze nie wymyślono takich, które moje dziecko miałoby na stopach dłużej niż 10 sekund

    Prawdę powiedziawszy w szoku jestem, bo spodziewałam się całej litanii błędów. Wg mnie jakiś koślawy ten kangur, no i pupka nie wpadnięta za dobrze


    Nas uratowalo takie cudo: http://www.sockons.co.uk/products/sockons/ Ni dy rydy, zeby po ich zalozeniu skarpetki spadly
    M 2010
    F 2012
    HM 2019

  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pomarańcza Zobacz posta
    Martekle, to są uwagi do kangurka, tak? Czyli ten materiał, który na początku jest podwinięty pod pupką na moim brzuchu mam potem wyciągnąć spomiędzy mnie i dziecko i wepchać pod krzyżujące się poły? Dzieć mi nie spadnie?

    A jak kieszonka? Coś poprawić?
    Uwagi z majteczkami tyczą się i kangurka i kieszonki i nawet jak plecak prosty robię to zanim tobołek na plecy wrzucę z dzieckiem to majteczki już robię
    wałeczka żadnego nie rób, to tylko daje bodziec do wyprostu i zabiera materiał który powinien być pod tyłkiem

    czyli knagurek:
    chusta w U
    wkładasz dziecko
    naciągasz do połowy uszka, reszta materiału pod tyłek, majteczki
    motyki
    dociagasz i wiązesz pod tyłkiem chustę
    i na samym koncu wciagasz kawałek chusty pod poły by przerwy nie było i całością było, to czasami najgorzej w plecaku prostym wlasnie wychodzi

    nie wiem czy mnie zrozumiałaś?

  20. #20
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    265

    Domyślnie

    tu w kangurku na biodrze nie ma tej przerwy, czyli chust wciągnięta pod poły


    nie patrz ma bucik bo zniekształca pozycję, Julianka wygląda jakby była prawie wyprostowana
    a jej noga w tym buciku konczy sie gdzie w polowe

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •