Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 237

Wątek: Uczulenie na polar w pieluszce

  1. #81

    Domyślnie

    a co to za magiczny olejek? jakiś specjalny czy do kupienia w zwykłej aptece bądź sklepie zielarskim?

  2. #82

    Domyślnie

    siusiu zazwyczaj gdy otwieram pieluszke. mówi chwile przed
    w nocy wytrzymuje już 3-4 h. raz na tydzień spi ok 7 h w nocy wtedy pieluszka bardziej mokra

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kawiareczka Zobacz posta
    a co to za magiczny olejek? jakiś specjalny czy do kupienia w zwykłej aptece bądź sklepie zielarskim?
    Kawiareczko, napisałam pw
    Lubię być z Wami

  4. #84
    Chustomanka Awatar araszara
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    południowe okolice Warszawy (dawniej okolice Paryża)
    Posty
    643

    Domyślnie

    Nie przeczytałam całego wątku, więc mogę się powtórzyć. Nam na odparzoną pupę oprócz wietrzenia sprawdzała się wełna lecznicza (kupiona na ekobaby.pl). Poza tym przez większość czasu Antoś przebywał i przebywa nadal w samej tetrze przytrzymywanej pasem sumo - szybki sposób na zmianę pieluszki i super wietrzenie. Do tego zestawu zakładaliśmy najczęściej wełniane legginsy, w które nie wsiąka siusiu, a jeśli już, to i tak nie trzeba prać po każdym zmoczeniu. Pieluszkę zmieniam po każdym siusiu.
    Musia i Tusia* V 2007 ... Franuś VIII 2008 ... Antoś IV 2010 ... Karolek VII 2013

    * Mamusia i Tatuś wg 2,5 letniego Karolka

    lubimy wielorazowe pieluszki używać i czasem szyć

  5. #85

    Domyślnie

    Alketsis ja też prosze o info o olejku pliss

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anna H. Zobacz posta
    Alketsis ja też prosze o info o olejku pliss
    poszło na priv
    Lubię być z Wami

  7. #87
    Chustomanka Awatar Jagna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,430

    Domyślnie

    My przeszliśmy na wielo niedawno, zbierałam powoli pieluszki i pojawiło się straszne odparzenie od kupki, nie pomagało nic, nawet maśc apteczna więc w trybie pilnym zabraliśmy się za tetrę i otulacze. Po 3 dniach wielo i mąki ziemniaczanej było duużo lepiej, po 5 pupka cudna. Ale teraz z święta znów pojawiło się odparzenie nie gorsze, ale szersze...może to przez wyjazdy, bo wróciliśmy na chwilę do chusteczek i w foteliku przez 2h jechał mały...no generalnie ciężej poza domem to opanowac, tym bardziej, że jestem początkująca.
    Teraz biduś popłakuje przy myciu pupy. Myjemy płatkami, sypię mąką ziemniaczaną na zmianę z maścią...no nie wiem czy jest lepiej...może trochę. A...na noc jednorazówki jeszcze, bo zbieram na formowanki.
    Więc może ja też poproszę info o olejku.
    Marzenia się spełniają www.ogrodymuzyki.pl

    Mój Franio Chuścioszek 08 maja 2010 i Laura Marianna 12 kwietnia 2015


  8. #88

    Domyślnie

    Dziewczyny, o tym olejku dowiedziałam się od Bianki2009. To ten:
    http://www.zrobsobiekrem.pl/?71,mace...ego-organiczny
    Nam pomógł, ale kłopotów strasznych nie miałyśmy, lekkie zaczerwienienie "sisi" po 3-4 godzinnych drzemkach, kiedy dłużej pieluszka nie była zmieniana, z pupą nie miałyśmy żadnych problemów, może dzięki temu, że większość, (prawie wszystkie) robimy w toalecie. Nie wiem czy olejek pomoże na wasze kłopoty, czyli jak jest jakiś stan zapalny czy poważniejsze podrażnienie, nie mam takiego doświadczenia, ale spróbujcie, ja jestem zadowolona. Bardzo.
    I Wam z całego serca życzę pokonania wszelkich kłopotów pupkowych.
    Lubię być z Wami

  9. #89

    Domyślnie

    u nas nie jest gorzej. Młody w normalnych kieszonkach ale z podkładką z tetry. W nocy jednorazówka, bo 1. chcę spać a nie zmieniać pieluchy, 2. jednak 10 godz.z mokrą tetrą przy pupsku nie może być fajne. No więc jak pisałam nie jest gorzej a to dobrze...pomału pupa się leczy. Okazało się, że mam KREM z nagietka, więc póki nie kupuję olejku smaruję tym na zmianę z mąką ziemniaczaną.
    Alketsis- dzięki

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kawiareczka Zobacz posta
    dziewczyny, my mamy ten sam problem. Zrobił się grzybek nawet, po prawie dwutygodniowym leczeniu i jednorazówkach pupa doszła do siebie. Po dwóch dniach wielo znowu to samo małego tak swędzi, że drapie do krwi. Naprawdę pieluchy zmieniałam często, maks 1,5h (choć czasem nie miało to sensu, bo on tak często nie sika) i nic to nie dało. Obstawiam że to ten mikropolar. Możecie napisać skąd wziać wkładki bambusowe? jak to się nie uda to się poddaję. Młody ma 13 miesięcy.
    A jakie masz te pieluszki z mikropolarem? Jakich firm? Po których pupa tak źle wygląda.
    U mnie jak mnie nie ma i synkowi ktoś zakłada jednorazówki to zaraz pupa czerwona.
    Bardzo się przyzwyczaił do wielo. Do tego luksusu
    A jak juz zaczerwieni sie to troszke sudocremu i wielo. Żadnych maści nie stosujemy.

    Ciekawa jestem czy uczulaja dzieci pieluszki te tanie chinczyki czy drozsze pieluszki i jakie.
    Ostatnio edytowane przez kasia_mb ; 02-05-2011 o 22:55

  11. #91

    Domyślnie

    A ja stwierdzam że nie mm odpazenia a odcisnięcie, zaczerwienienie bo pup pulchna i stykają sie ciągle pośladki...

  12. #92

    Domyślnie

    Już mam sposób na pupke
    dotychczas myłam wacikami i wodą, teraz po nocy i po każdej kupie myje pod kranem płynem do kąpieli. Pupa super!!! Polecam !

  13. #93
    Chusteryczka Awatar moniska
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Koszałkowo
    Posty
    2,061

    Domyślnie uczelenie na pieluchy WIELO???????

    W szoku jestem! Mój dzieć chyba dostał uczulenia na pieluchy WIELO!

    Dokładnie to było tak: Franek od drugiego miesiąca życia jest na wielo. Jak zaczął się kręcić, to pojawiły się obtarcia na jego prawej nóżce - ciągle w jedną stronę napierał. Wystarczył jeden dzień na jednorazówce i było po kłopocie. Używaliśmy wielo dalej. Ostatnio zaczęły sie jakieś kropeczki, plamki w okolicach pieluchy - myślałam, że przesadziłam z olejkiem lawendowym. I ostatnio mieliśmy mały zakręt organizacyjny i przez tydzień leciały pampki, Franek miał czystą skórę! Powrót do domu i do wielo, a tu wszędzie UCZULENIE!! Kropeczki, podchodzące wodą, czerwone jak nie wiem, a w kilku miejscach poważne obtarcia - skóra taka sucha i czerwona...
    Wróciłam do pampersów i kropki zniknęły, tylko te obtarcia się goją jeszcze...

    POMÓŻCIE!!!! Czy to możliwe, żeby to było uczulenie? Co mam robić, bo póki co, to nie widzę szans na dalszą przygodę z wielo...

  14. #94
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    A jakie macie wielo? Może jest uczulony na konkretny materiał od pupy? Bywają dzieci uczulone na mikropolar... Wtedy wystarczyłoby potestować z innymi mateiałami.

  15. #95
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Dokładnie, u nas uczulenia na wszystko co sztuczne od pupy. Tylko bambusy i bawelna. Jeszcze jak pierzesz? Może proszek sie nie wyplukuje lub szkodzi.
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  16. #96
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    2,287

    Domyślnie

    Monika moze spróbuj po praniu puscic pieluchy na jeszcze jeden cykl prania ale juz bez detergentow, nie stosuj olejków. Moze to cos pomoze, moze faktycznie nie sluzy material przy pupie. a uzywasz papierkow? Bartolini mial uczulenie jak zmienilam papierki, dopiero po jakis czasie do tego doszlam

  17. #97
    Chusteryczka Awatar moniska
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Koszałkowo
    Posty
    2,061

    Domyślnie

    Co do prania to co 2-3 dni pierę, najpierw płukanie później pranie z polową proszku Jelp (stosowany od początku) razem z ciuchami i z płukaniem intensywnym. Do prania Nappy i olejek kilka kropli, ostatnio herbaciany a nie lawendowy.

    wiecie co, rzeczywiście ostatnio otulacze i wkłady albo bambus albo mikropolar, ale wkładam też tetrę + otulacz flip czy kolorowe "krowy" z bambusem... papierków nie używamy bo qpa głownie w zlewie. Jak tylko ma "mokro" od razu kropy... Ania ostatnio zsiusiała się do łóżka i tam gdzie dłużej była mokra, tam pojawiły się takie same kropki. Muszę pokombnować, wszystko wypiorę chyba od nowa, ale w 60st. Wysadzanie raz udane raz nie, więc trudna sprawa. Obadamy.


    Dzięki za podpowiedzi

  18. #98
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    325

    Domyślnie

    Moniśka, u mnie standardowe pranie to zawsze w 60st., a raz na jakiś czas robię w 90st. - może właśnie gdzieś tu tkwi problem, że za mała temperatura.

    u mnie również pojawiały się czerwone, suche plamy przy pupce - myślałam że to przez wielo, ale z moich obserwacji wynikało że chodziło przede wszystkim o kontakt pupki z siuśkami (więc nie ważne czy wielo czy jedno -kontakt jest) ale tylko wtedy jak szły zęby, później mijało nawet przy używaniu wielo.

    więc zachęcam - nie rezygnuj z wielo, przeczekaj ten czas, może rzeczywiście na jedno bo to i zawsze można jakimś kremem pupkę wysmarować, ale ponownie wróć do wielo i zobaczysz czy problem powraca, bo jeśli do tej pory stoswałaś i nic się nie działo, to chyba jednak nie uczulenie na materiał.

    trzymam kciuki

  19. #99
    Chusteryczka Awatar moniska
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Koszałkowo
    Posty
    2,061

    Domyślnie

    dzięki Mon

    pierwsza część pieluch wisi, zaraz wrzucam drugą część. Mam nadzieję, że pranie i częstsze zmienianie pieluchy pomoże, bo chyba rzeczywiście kontakt skóry z moczem jest problemem a Fran ślini się ostatnio okropnie, więc może i u nas przedzębny epizod to będzie.

  20. #100
    Chusteryczka Awatar moniska
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Koszałkowo
    Posty
    2,061

    Domyślnie

    doopa... nic nie pomaga, mimo prania, płukania i wszystkiego Fran ciągle ma kropeczki i suche place na całym ciele... Nie damy rady chyba z wielo... doopa, doopa, doopa!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •