Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: co jeśli nie tobołek?!

  1. #1
    Chusteryczka Awatar essmay
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,769

    Domyślnie co jeśli nie tobołek?!

    ratunku
    z plecakiem walczę, ale dziecię zrobiło się kompletnie nie-tobołkowe prostuje nogi, wyrywa się, ręce wyciąga
    dziecię niesiedzące i raczej ciężkie(10kg), i silne
    mam dość i beczeć mi się chce

  2. #2
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    A w jkej pozycji jest jak je zatobołkowujesz?

    A, doczytałam że niesiedzące, więc pewnie leży... Ja nie pomogę, bo my nadal zawsze z tobołka się rzcamy...
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  3. #3
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    starszego jak siedzial to z biodra przesuwałam...ale czy z niesiedzącym tak można to nie wiem...
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  4. #4
    Chusteryczka Awatar essmay
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,769

    Domyślnie

    livada leży leży, wszystko jest pięknie do momentu aż poczuje. że chustę zbieram

    Cytat Zamieszczone przez Nalia Zobacz posta
    starszego jak siedzial to z biodra przesuwałam...ale czy z niesiedzącym tak można to nie wiem...
    jakiś filmik? zdesperowana jestem

  5. #5
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    rozkładam chustę na łóżku, fotelu, kładę dziecię i daję chustę między nogi tak zawijam nie wiem jak mam to wytłumaczyć
    przykucam przed łóżkiem, biorę poły na ramiona i wstaję razem z dzieckiem. Później dociągam, układam materiał między pupą dziecka a moimi plecami i wiążę. Bardzo mi się to sprawdzało przy niesiedzącym dziecku bo później to już tylko zarzucanie
    czy ja to zrozumiale napisałam?

  6. #6
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    oj... ja z filmikiem nie pomogę...poszukaj, gdzieś były watki na forum o wrzucaniu na plecy, tam cos powinno być.
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  7. #7
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    pamiętam ze na 7kolorówtęczy było to obrazkowo pokazane co usiłowałam wytłumaczyć. Nie zalinkuję bo piszę z tel i jeszcze nie umiem robić takich rzeczy

  8. #8
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,341

    Domyślnie

    7mcy z kolana w pozycji siedzącej powinno dać radę nawet jak niesiedzący to minuta-dwie. na storchenwiege.pl w przy plecaku jest instrukcja. Chusta na kolano, dzieć siedzi, a Ty zbierasz w tobół. No chyba, że ma kryzys...to nie becz tylko daj mu czas
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    rozkładam chustę na łóżku, fotelu, kładę dziecię i daję chustę między nogi tak zawijam nie wiem jak mam to wytłumaczyć
    przykucam przed łóżkiem, biorę poły na ramiona i wstaję razem z dzieckiem. Później dociągam, układam materiał między pupą dziecka a moimi plecami i wiążę. Bardzo mi się to sprawdzało przy niesiedzącym dziecku bo później to już tylko zarzucanie
    czy ja to zrozumiale napisałam?
    Dokładnie tak samo robiłam jak Franek był mały i uczyłam sie plecaka

    Cytat Zamieszczone przez Nalia Zobacz posta
    starszego jak siedzial to z biodra przesuwałam...ale czy z niesiedzącym tak można to nie wiem...
    Tak robię teraz ( młody ma juz na sobie chustę) ale nie wiem czy da radę z niesiedzącym musiałabyś być chyba mocno pochylona
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    ja wrzucam przez ramie. Chustę kładziesz na łóżku na nią dziecko, łapiesz malucha za barki ze skrzyżowanymi rękoma i wrzucasz przez jedno ramie na plecy. Chustę dociągasz na dziecku. Jak znajdę filmik to podrzucę
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    wrzucam o tak:

    http://www.youtube.com/watch?v=vHQay...eature=related

    tylko oczywiście Ewa leży na początku na chuście
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  12. #12
    Chustoguru Awatar Karo.
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    7,414

    Domyślnie

    Tylko jak się wklada dziecko nie w tobołku, to potem trzeba sporo manewrować kiedy dziecko już na plecach jest, a np. mój Adaś kiedy niedawno się zbuntowal na tobołek (i siedzenie na plecach chyba też) to i na plecach takie cuda wyczyniał, że układać wtedy chustę tam na nim było niemożliwe (bo też próowałam z biodra wsadzac). Tobołek dobrze przygotowany uniemożlwia jednak dziecku np. wyprostowanie nóg po wylądowaniu na plecach...

    No wlaśnie może bunt jest chwilowy? Rozumiem ból bo Młody właśnie w zeszłym tyg sie mocno zbuntował, jak tylko opatulałam chustą zaczynał sie wrzask i wyrywanie. Odpuścilam na kilka dni i nosiłam z przodu, teraz znów spróbowałam i nie protestował
    Asia - 20.11.2009
    Adaś - 08.03.2012
    Ania - 08.06.2015

  13. #13
    Chusteryczka Awatar essmay
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,769

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafandynka Zobacz posta
    7mcy z kolana w pozycji siedzącej powinno dać radę nawet jak niesiedzący to minuta-dwie. na storchenwiege.pl w przy plecaku jest instrukcja. Chusta na kolano, dzieć siedzi, a Ty zbierasz w tobół. No chyba, że ma kryzys...to nie becz tylko daj mu czas
    oj nie można się trochę poużalać nad sobą? już mi przeszło

    buntu chustowego nie ma, z przodu lubi i jak już wyląduje na plecach to też jest ok; tylko sam tobołek-więc w tej chwili nawet nie daję rady jej wrzucić na plecy, tym bardzije, że plecak to jeszcze czarna magia dla mnie.

    dzięki za wszystkie podpowiedzi coś musi u nas zadziałać

  14. #14
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    przypomniałam sobie ze podobnie wrzucałam młodego przy pierwszych plecakach juk mamru. tez dobry patent.
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •