Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29

Wątek: "Pomocy-nic się nie udaje!"

  1. #1
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Leszno Rawicz
    Posty
    2,046

    Domyślnie "Pomocy-nic się nie udaje!"

    Synek ma dwa miesiące, waży jakieś 5,2kg.
    Pierwsze wiązanie poszło wręcz idealnie-nóżki na żabkę, plecki zaokrąglone, a Synek wtulony słodko spał. Tyle, że zamotany był "na śpiocha".
    Dziś znów chciałam nas zachustować, ale Dziecię odmawia współpracy. Prostuje nóżki,odpycha się i prostuje plecki.
    Próbowałam wiązania na boku i kangurka.
    Czy jest dla nas jakiś ratunek, czy oznacza to,że nasze Dziecko jest "niechustowe" i nie będę mogła nosić?

  2. #2
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Kangurek jest wyjatkowo trudnym wiazaniem! Probowalas kieszonke?

  3. #3
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Póki co masz skuteczność 50% - to bardzo dużo Ja np mam ostatnio rzędu 5%

    Spokojnie, próbuj dalej, tylko jeszcze obserwuj kiedy wiązanie sprawia wam obojgu przyjemność a kiedy nie.

    Niekoniecznie jest to kwestia wiązania lub nie na śpiocha - ale być może dzisiaj coś mu dolega, albo był zmęczony, albo głodny, albo mu było gorąco, albo albo albo...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Leszno Rawicz
    Posty
    2,046

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tonks Zobacz posta
    Kangurek jest wyjatkowo trudnym wiazaniem! Probowalas kieszonke?
    Chyba nie wiem, co próbowałam... Szczerze mówiąc nie rozróżniam tych dwoch wiązań
    Robiłam coś takiego:
    http://www.youtube.com/watch?v=FpsPo...eature=related

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Leszno Rawicz
    Posty
    2,046

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    Póki co masz skuteczność 50% - to bardzo dużo Ja np mam ostatnio rzędu 5%

    Spokojnie, próbuj dalej, tylko jeszcze obserwuj kiedy wiązanie sprawia wam obojgu przyjemność a kiedy nie.

    Niekoniecznie jest to kwestia wiązania lub nie na śpiocha - ale być może dzisiaj coś mu dolega, albo był zmęczony, albo głodny, albo mu było gorąco, albo albo albo...
    No właśnie był marudny i myślałam, że chusta nam pomoże

  6. #6
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amefa Zobacz posta
    No właśnie był marudny i myślałam, że chusta nam pomoże
    I być może noszenie w chuscie by pomogło - ale wiązanie chusty niekoniecznie

    Mój pierworodny baardzo nie lubił się wiązać -za to bardzo lubił być zawiązany

    Poćwicz dla wprawy na miśku (jeżeli to ta kwestia) co by potem szybko i sprawnie szło, możesz się przy wiązaniu pobujać, śpiewać, zagadywać, robić a ku ku do lustra itd. Albo zrobić z chusty hamak też można, a co
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 10-11-2012 o 19:26
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Leszno Rawicz
    Posty
    2,046

    Domyślnie

    A jak zrobić hamak z chusty?
    Spróbuje jutro, tak łatwo się nie poddam! Dzisiaj chyba ja też byłam już zbyt zmęczona na takie zmagania

  8. #8
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    amefa, kangurek to naprawde wyzsza szkola jazdy

    Kieszonka:

    http://www.youtube.com/watch?v=KTRKAFiYAIc

  9. #9
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Leszno Rawicz
    Posty
    2,046

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tonks Zobacz posta
    amefa, kangurek to naprawde wyzsza szkola jazdy

    Kieszonka:

    http://www.youtube.com/watch?v=KTRKAFiYAIc
    Teraz widać, jak ja się znam Myślałam, że to najprostsze wiązanie i nawet mi się udało wczoraj
    Jutro trenujemy kieszonkę!

  10. #10
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tonks Zobacz posta
    amefa, kangurek to naprawde wyzsza szkola jazdy
    Ojtam ojtam skoro wyszło idealnie za 1 razem to znaczy, że amefa jeździ w pierwszej lidze i daje radę, jeno musi zaczerpnąć trochę paliwka z boksu
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Leszno Rawicz
    Posty
    2,046

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    (...)jeno musi zaczerpnąć trochę paliwka z boksu
    Dałyście mi to paliwko Już myślałam, że będę musiała się poddać.

  12. #12
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tonks Zobacz posta
    amefa, kangurek to naprawde wyzsza szkola jazdy

    Kieszonka:

    http://www.youtube.com/watch?v=KTRKAFiYAIc
    No ok, o ile przesłuchawszy jednym uchem podoba mi się co pani mówi na początku - to jednak to co robi dalej niekoniecznie...

    Amefa(o?) - a masz jakąś instrukcję do swojej chusty?

    Cytat Zamieszczone przez amefa Zobacz posta
    Chyba nie wiem, co próbowałam... Szczerze mówiąc nie rozróżniam tych dwoch wiązań
    Robiłam coś takiego:
    http://www.youtube.com/watch?v=FpsPo...eature=related
    Kangurek

    W kangurku chusta idzie do góry na ramiona, krzyżuje się i na plecach i idąc w dół w stronę pasa, po czym z przodu zawiązujesz węzeł pod pupą dziecka. W kieszonce chusta idzie z "dziecka" do tyłu pod pachami, potem krzyżuje się i idzie po plecach na ramiona, z których sobie spada w dół wzdłuż dziecka, krzyżuje się pod pupą i węzeł masz z tyłu. Niewykluczone, że zawiązałaś jakąś hybrydę

    A wątek o hamaku masz np tutaj:
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 10-11-2012 o 20:43
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  13. #13
    yena
    Guest

    Domyślnie

    amefo, gdyby mnie lata temu doradczynie kazaly zaczynac od kangurka, to na pewno nie mialabym mozliwosci nosic bite 3 lata. nigdy mi sie do konca nie udalo opanowac tego wiazania i uwazam, ze bardzo trudno poprawnie je wykonac.
    za to kieszonka jest latwa i za moich czasow wlasnie to wiazanie polecalo sie chustonoszkom.


    powodzenia i nie poddawaj sie!

  14. #14
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tonks Zobacz posta
    Kangurek jest wyjatkowo trudnym wiazaniem! Probowalas kieszonke?
    bardzo dobrze, że próbuje z kangurkiem, bo to lepsze wiązanie dla maluszka niż kieszonka
    i z doświadczenia wiem, że jak dla kogoś kto się dopiero uczy, to każde wiązanie jest na takim samym poziomie
    kieszonka pozornie jest łatwiejsza, bo bardzo trudno uzyskać w niej dobrą pozycję dziecka
    kangurek robi to sam, co prawda nie wybacza błędów, ale chyba właśnie o to chodzi, prawda?

  15. #15
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    a wiecie, że podobno są różne sposoby "ugryzienia" kangurka?

    zupełnie niedawno widziałam taką wersję, której chyba bym nie dała rady wykonać

    ja kangurka wielbiłam i bardzo się cieszę, że go poznałam. przy pierwszym dziecku ciągle słyszałam "bo to jest taaaaaakie trudne wiązanie" i się zraziłam. a szkoda

    (bo dla mnie komfort noszącego i pozycja dziecka - bez porównania lepsze niż w kieszonce)

  16. #16
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martekle Zobacz posta
    bardzo dobrze, że próbuje z kangurkiem, bo to lepsze wiązanie dla maluszka niż kieszonka
    i z doświadczenia wiem, że jak dla kogoś kto się dopiero uczy, to każde wiązanie jest na takim samym poziomie
    kieszonka pozornie jest łatwiejsza, bo bardzo trudno uzyskać w niej dobrą pozycję dziecka
    kangurek robi to sam, co prawda nie wybacza błędów, ale chyba właśnie o to chodzi, prawda?
    Od kiedy kangurek stal sie jedynym slusznym wiazaniem i jezeli nie w kangurku, to lepiej z chusty zrobic hamak?

    Z ciekawosci kliknelam w Twojego linka i pozwol, ze zacytuje sama Ciebie z Twojej strony:

    A ja się cieszę jak ktoś nosi nie ważne jak. Ważne, że ma tę potrzebę noszenia, a to już dużo i często to wystarczy. Wybór wiązań jest od tego, by je wybierać wedle swojej wiedzy i intuicji. A jak komuś zależy i chce nosić jeszcze lepiej, to od tego są właśnie tacy ludzie jak ja. Mnie też kiedyś ktoś nauczył, bo nie umiałam.
    Ciebie tez ktos uczyl. A jak amefa sama, w domu probuje, bez niczyjej pomocy i doswiadczenia, to moze warto, zeby wyprobowala tez kieszonke, zanim sie kompletnie zrazi do noszenia?

  17. #17
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    ja mam takie poczucie, że każda sprzeczka o wiązania jest ze szkodą dla uczącego się rodzica i dalszego noszenia. Dajmy tu wsparcie, w obu wiązaniach. Kto wie jak podpowiedzieć kieszonkę - niech podpowiada. Kto jest ekspertem od kangura - niech podpowiada jak go ugryźć. A mama zyska DWA wiązania i chęć nauki następnych, jak przyjdzie na nie pora.

  18. #18
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mart Zobacz posta
    ja mam takie poczucie, że każda sprzeczka o wiązania jest ze szkodą dla uczącego się rodzica i dalszego noszenia. Dajmy tu wsparcie, w obu wiązaniach. Kto wie jak podpowiedzieć kieszonkę - niech podpowiada. Kto jest ekspertem od kangura - niech podpowiada jak go ugryźć. A mama zyska DWA wiązania i chęć nauki następnych, jak przyjdzie na nie pora.
    Dokladnie

    Ja nie mam nic przeciwko kangurkowi, tylko uwazam, ze warto tez sprobowac kieszonki

  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tonks Zobacz posta
    Od kiedy kangurek stal sie jedynym slusznym wiazaniem i jezeli nie w kangurku, to lepiej z chusty zrobic hamak?

    Z ciekawosci kliknelam w Twojego linka i pozwol, ze zacytuje sama Ciebie z Twojej strony:



    Ciebie tez ktos uczyl. A jak amefa sama, w domu probuje, bez niczyjej pomocy i doswiadczenia, to moze warto, zeby wyprobowala tez kieszonke, zanim sie kompletnie zrazi do noszenia?
    oczywiście masz rację, jak jej nie podpasował kangur niech próbuje z innymi wiązaniami,
    ja po prostu nie lubię, że ta kieszonka jest zawsze sugerowana
    a jest jeszcze kangur na boku i plecak prosty i kółkowa i kieszonka też jest
    to tyle ode mnie

    a z tym cytowaniem mnie to nie wiem o co Ci chodzi,
    bo oprócz tego, że się cieszę że ktoś nosi
    to jeszcze bardziej się cieszę jak robi to prawidłowo
    i jak Amefa założy wątek z innym wiązaniem to też będzie fajnie i nie powiem o nie nie, nie ma kangura
    tu się wypowiedziełam za kangurek ponieważ od tego Amefa zaczęła,
    trzeba poćwiczyć trochę a nie od razu próbować czegoś innego

  20. #20
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mart Zobacz posta
    ja mam takie poczucie, że każda sprzeczka o wiązania jest ze szkodą dla uczącego się rodzica i dalszego noszenia. Dajmy tu wsparcie, w obu wiązaniach. Kto wie jak podpowiedzieć kieszonkę - niech podpowiada. Kto jest ekspertem od kangura - niech podpowiada jak go ugryźć. A mama zyska DWA wiązania i chęć nauki następnych, jak przyjdzie na nie pora.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •