Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31

Wątek: pieluchy dla drugiego dziecka? trzymacie?

  1. #1
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,189

    Question pieluchy dla drugiego dziecka? trzymacie?

    Mateuszka pieluchowałam prawie całkowiecie wielo, tzn. jeszcze używamy, chociaż coraz mniej
    Chcielibyśmy mieć jeszcze dzieci (chociażby jedno) czy trzymać dla maleństwa pieluchy? A może lepiej sprzedać a później kupować inne.
    Jak długo wielo może leżeć i czekać, czy się nie zniszczy, a PUL?
    a Wy jak robicie? sprzedajecie, żeby kupować dla kolejnego dziecka? czy trzymacie te które już są w domu?
    u nas to nie wiadomo ile trzeba czekać, niestety
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  2. #2
    Chustomanka Awatar Marti
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Sokołów Podlaski
    Posty
    539

    Domyślnie

    Pieluch nie sprzedaję - jeśli nie doczekam się drugiej pociechy, to pieluchy przejmie siostra

  3. #3
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    Mi się Ula odpieluchowała jak już w ciąży byłam i chciałam w sumie zostawić wszystkie pieluchy dla małego, ale oczywiście wpadłam w szał zakupowy i większość po Uli sprzedałam i kupiłam inne

  4. #4
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Trzymam te ktöre lubiłam i się sprawdzały, reszta odleciała (mówię o tyh mniejszych, bo Kasia nadal w pieluchach i jakoś nie zanosi się na szybką zmianę).
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar guzik
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    5,852

    Domyślnie

    większość sprzedałam, zostawiłam kilka fajnych i takich sprezentowanych, np. przez siostrę.
    jeśli się doczekamy kolejnego malucha w przyszłości, będę miała pole do zabawy i kompletowania stosiku na nowo
    Marysia16.09.2010, (*)2011,Ryś 2.09.2019, Helenka 7.05.2021

  6. #6
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Stalowa Wola
    Posty
    94

    Domyślnie

    nie zostawie dla drugiego bo drugie ma już 6 lat, a piatego dziecka nie biorę pod uwagę
    a na serio to albo sprzedam albo oddam siostrze ciotecznej (własnie sie dowiedziałam że w ciąży z czwartym dzieckiem)

  7. #7
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    ania trzymałam ale i tak życie pokazało że są jak ogień i woda te moje dziewczyny jezeli chodzi o budowę ciała i moje odłożone ulubione pieluchy dla Kalinki nie pasowały Hani za nic

    teraz przy Hani wiem że sprzedam i za kasę kupię jej coś fajnego
    z reszta... Kalinę i siebie ubrałam na zimę po sprzedaży jej wielo - to były czasy
    dziś cena już niższa więc za niewiadomo ile wydaje mi się że będzie jeszcze taniej albo poszyję sama

  8. #8
    Chusteryczka Awatar reginleif
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,189

    Domyślnie

    Po Stasiu zostawiłam. W trakcie pieluchowania Tadziozaura sprzedałam różne i raczej resztę też wyprzedam jak się gad odpieluchuje.
    Styczniowy Staszek (2009), lutowy Tadek (2011)
    Moja dłubanina

  9. #9
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,648

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    Jak długo wielo może leżeć i czekać, czy się nie zniszczy, a PUL?
    Myślsiz, że od samego leżenia może się zniszczyć?

    U nas najładniejsze odłożone i czekają na drugie dziecko. Te nieco mniej ukochane polecały na pupę siostrzenicy i wrócą do nas za jakiś czas.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  10. #10
    Chustomanka Awatar Hainaut
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Belgia (Walonia)
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    Jako, ze u nas glownie ekologia i ekonomia wiec wszystkie pieluchy po Kim przejal mlody.
    Jesli zdecydujemy sie jeszcze na trzecie - tez bedzie miec te same pieluchy. Jak nie, to szczerze mowiac nie wiem co zrobie, bo tutaj ani za bardzo nie mam komu sprzedac (nie praktykuje sie w BE) ani oddac... a wyrzucic szkoda..
    Kim (2009) & Tim (2011) - i 5 Aniolkow

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Ja planuję większość zostawić, bo z takim nastawieniem kupowałam - tego, co nie używałam pozbyłam się na wymiankach. Będę musiała tylko dokupić ze 2 otulacze i kilka formowanek nocnych pasujących już na noworodka (ale to raczej na handmade, by nie szaleć za bardzo z cenami)
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  12. #12
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hainaut Zobacz posta
    Jako, ze u nas glownie ekologia i ekonomia wiec wszystkie pieluchy po Kim przejal mlody.
    Jesli zdecydujemy sie jeszcze na trzecie - tez bedzie miec te same pieluchy. Jak nie, to szczerze mowiac nie wiem co zrobie, bo tutaj ani za bardzo nie mam komu sprzedac (nie praktykuje sie w BE) ani oddac... a wyrzucic szkoda..
    na forum znajdą się chętne ....
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  13. #13
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    to kompletowanie pieluszkowej wyprawki od nowa ech to są emocje

    ja zostawiłam ulubione a reszty się pozbywałam. I tak np NieDoZdarcia bumgeniusy pieluszkowały piątkęnaszych dzieci w międzyczasie będąc tu i tam i muśliny imse vimse warto było wydać te pieniądze. I małe otulacze głównie imse vimse i wełniaki MaM. Wymieniam, sprzedaję kupuje inne a i tak wychodzi na to ze jestem fanką flipa econobuma i muślinek imse vimse na noc tylko kieszonka i na dłuższe wyjście. I na co ten caly stos? Chyba tylko po to zeby ładnie w szufladzie było

  14. #14
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Ja bym chyba sprzedała, a zamtrzymała może tylko te najulubieńsze. Później można od poczatku kompletować sobie wyprawkę pieluszkową. Przez cały okres ciąży myślę że możnaby było nakupić sporo fajnych pieluszek, szczególnie że ma sie już jakiś pogląd o nich .
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  15. #15
    Chustomanka Awatar carissima
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Oborniki Śl
    Posty
    755

    Domyślnie

    Ja sprzedałam wszystko, bo miałam kryzys finansowy, poza tym używałam wielo na przemian z jedno i te drugie jakoś zwyciężyły. I teraz żałuję, chcemy odpieluchować Młodą i wielo by się przydały, no i dla drugiego dziecka zaczynam kompletować, bo wytrzymać nie mogę - tak piękne te pieluchy....

  16. #16
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    ja nie sprzedałam, zresztą u mnie to mała różnica wieku jest więc nawet nie zdążyłam


  17. #17
    Chusteryczka Awatar Agna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Reda
    Posty
    2,532

    Domyślnie

    Jeżeli pieluszki mają być używane, to chyba spoko, ale jeśli mają długo leżeć, to nie wiem, czy warto.... Nie miałam okazji oglądać długo leżakowanych pieluszek, ale zdarzyło mi się dostać dla Zuzi za duży strój kąpielowy, który tak mi się podobał, że czekał na nią na półce 2-3 lata Potem okazywało się, że gumki w tkaninie sparciały, skruszały i nadawał się do wyrzucenia po prostu Mam więcej takich doświadczeń wynikających z zachomikowania czegoś dla dzieci "na wyrost"

    Czasem niewarto.
    No.... a przestrzeń magazynowa zawsze przyda się na coś innego - zawsze coś się znajdzie Chomik mówi
    www.zufizo.pl

    Zuzia 09.1999. Filip 05.2001. Zosia 04.2011.

  18. #18
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    ja nic nie sprzedałam, bo mam dwóch zapieluchowanych uznałam, że to znak, żeby jednem miał "takie", a drugi "owakie" wzory. W rezultacie Kajetan podzielił się z Tadziem flipami, oddał mu jedną Yettową kieszonkę i ręczniczkowe wkłady a resztę Tadzio ma swoją, nową. Jak/jeśli Kajetan się odpieluchuje, to nie będę raczej trzymała jego pieluch.

  19. #19
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    no właśnie mi. u nas też Piotrus oddał swoje pieluszki Lusi z resztą już od dawna ich nie używa ale jakos nie chciał się nimi podzielić z siostrą. A teraz już sam przynosi pieluszkę dla małej.

  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    już nie Gdańsk
    Posty
    654

    Domyślnie

    Ja nie sprzedawałam, czekały na drugie dziecię, dokupiłam jeszcze kilka pieluch i dopiero teraz będę sprzedawać, bo niektóre są już małe.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •