Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 244

Wątek: wstydzicie sie używania wielorazówek?

  1. #61
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    wstydzimy?
    my wielo eksponujemy
    i robimy furorę

    mamy w żłobku już dopytują :] kieszonka z piłkami i Dewisiowe ognie królują

    a jak będzie lato to już w ogóle
    obie panie żłobkowe nie mają dzieci - nie znały wcześniej wielo, na początku było im trudno z regulacją - teraz są zachwycone! dopytują coraz więcej co i jak z tym się robi, jakie są rodzaje itd - już widzę, że ich dzieciaki na wielo będą

  2. #62
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    142

    Domyślnie

    My wielo uważamy za super sprawę i świadomy wybór . Są tak śliczne, że ciężko się ich wstydzić. Bardzo podobają mi się dzieciaczki w koszulkach i pieluszkach wielo I tak też pewnie będę córę w lato ubierać, żeby jej dodatkowymi ciuchami bez sensu nie grzać

  3. #63
    Chustomanka Awatar ALiA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,252

    Domyślnie

    Wstydzę się,że nie używałam, pampki wyglądają strasznie sztucznie....

  4. #64
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    od sierpnia duzo sie zmienilo i dolaczylam do grona uzytkownikow (raczej pakowaczy w) wielo. Zlapalam sie na tym, ze wybieram kieszonki z wzorkami. Ostatnio moglam miec dwie kolejne, ale biale, wiec nie wzielam Czekam na wiosne by moc pokazywac kolorowa pupke, moja cora bedzie czesciej chodzila w sukienkach Ze ja nie pomyslalm o getrach Czy to jakies specjalne maja byc? Z uwagi na niskie temp. zakladam rajty i dresy... Nic nie widac i dostac sie trudniej.
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  5. #65
    Chusteryczka Awatar ewula
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,761

    Domyślnie

    Adam też na wielo od sierpnia i od razu jak tylko pogoda pozwalała, to ubierałam go w samą pieluchę i koszulkę (wcześniej jednorazówki zawsze chowałam, bo się nie prezentowały )
    Jak kupuję to też patrzę na wzory, a jednobarwne omijam, tylko otulacze mam gładkie, bo innych nie było do wyboru
    Adaś - 22.IV.2012 i Ania - 08.III.2014

  6. #66
    Chustomanka Awatar moniaaa
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Islandia
    Posty
    867

    Domyślnie

    Mój już DAAAAWNO niepieluszkowany, ale frajdę mi sprawiało uzywanie wielorazówek i raczej dumna byłam hehe

  7. #67
    Chustomanka Awatar Selene
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Wrocław i okolice
    Posty
    726

    Domyślnie

    My się nie wstydzimy, nawet lubię odpowiadać na pytania różnych zdziwionych znajomych/przechodniów/sąsiadów/lekarzy typu: "Ojej, a co to? taka fajna pieluszka?". Siejemy propagandę ile wlezie I w sumie jeszcze się nie spotkałam z negatywną reakcją.
    Ofkors lubię jak jest kolorowo, ale nie jest to dla mnie problem, żeby latem mały ganiał w szarym wełnianym otulaczu. Nawet taki szaraczek wygląda zawsze ładniej niż najbardziej kolorowy pampers
    Uczę zarządzania śmiechem i skutecznej radości facebook.com/InstruktorkaSmiechu / Matka-Polka-chustonoszka Starszak II 2012 i Młoda XII 2014

  8. #68
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    obawiam sie, ze jakby pampersy byly roznokolorowe to bym nie przeszla na wielo
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  9. #69
    Chustomanka Awatar Selene
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Wrocław i okolice
    Posty
    726

    Domyślnie

    ale takie z wzorkami, myszkami miki i innymi donaldami przecież są...
    Uczę zarządzania śmiechem i skutecznej radości facebook.com/InstruktorkaSmiechu / Matka-Polka-chustonoszka Starszak II 2012 i Młoda XII 2014

  10. #70
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,905

    Domyślnie

    mi nawet do głowy nie przyszło zakładać pampka do lekarza żeby się nie tłumaczyć, już tu był taki fajny wątek o reakcjach (poytywnych) lekarzy na wielo, nie ma co sie nimi pezejmować, mojego synka w wielo oglądało 3 różnych lekarzy. Pediatrzy nic nie mówili, ale ortopedzie się spodobały, pierwsza jego reakcja jak zobaczył co innego na pupie to :"a co to?" ja :"pieluszka wielorazowa". No to się pozachwycał jaka fajna i dobra, choć to facet, ale i jemu i pielęgniarce oczy zabłyszczały (chyba z zachwytu). Jak latem przebierałam Maćka na dworze to ludzie sie pattrzyli ale nic nie mówili
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  11. #71
    Chustomanka Awatar jadorota
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Wielkopolska
    Posty
    567

    Domyślnie

    Ja miałam coś takiego, że może nie wstydziłam się, ale w pewnych sytuacjach chciałam uniknąć tłumaczenia co to, po co i dlaczego. Głupie to, wiem, ale ja mało asertywna jestem
    Dorota i trzech muszkieterów '03, '05, '11


  12. #72
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,690

    Domyślnie

    Ja się nie wstydzę, wręcz przeciwnie tylko przeraża mnie, że nikt nie wie co to .... i muszę uświadamiać tych biednych ludzi ....

  13. #73
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Nie wstydziłam się, ale w przeciągu 2,5 r używania miałam dość objaśniania co to jest, dlaczego tak jest i że to wcale nie żadna sztuka pieluchować wielo.

    I dziwiła mnie niechęć mojego najbliższego otoczenia (min. mamy) do wielo. Mimo, że żadnej uciążliwości nie mieli z tytułu nieużywania przez nas jednorazówek.
    P. 2007, D. 2010

  14. #74
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Nie wstydzę się, chyba wręcz przeciwnie, skoro jestem przekonana do słuszności swojego postępowania (inaczej bym przecież tego nie robiła)- to jestem raczej dumna wręcz . Zakładam wszędzie: do lekarza, do znajomych, po rodzinie, jak coś przecieknie, albo zdarzy się jakiś inny wypadek to nie biorę tego do siebie jako osobistą porażkę . W pampach tez się zdarza Raczej mnie dziwi to jak ktoś używa wielo i się wstydzi... Bo dlaczego to robi w takim razie Ma jakieś wątpliwości? Nie, tego to nie kapuję.
    Poza tym doszły mnie słychy, że uchodzę za osobę majętną () ponieważ... używam tych drogich pieluch z internetu Czego tu sie wstydzić

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  15. #75
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jadorota Zobacz posta
    Ja miałam coś takiego, że może nie wstydziłam się, ale w pewnych sytuacjach chciałam uniknąć tłumaczenia co to, po co i dlaczego. Głupie to, wiem, ale ja mało asertywna jestem
    Rozumiem cię, też tak miałam, zwłaszcza przy pierwszym pieluchowym dziecku i jak jeszcze sama nie bardzo wiedziałam jak to się je i czy to rzeczywiście lepsze...
    Teraz już nie, choć w większości synek jest w wełnie, dla mnie wełna jest śliczna ,tak naturalna i fajnie jak ludzie robią oczy, ze nie przecieka jednak
    A poza tym... ostatnio przyszła do nas pani weterynarz robić śwince morskiej zastrzyk, trzymałam synka na rekach akurat w PULu w słoniki (takie zakładam na noc) i pani bardzo się ucieszyła że też używam pieluszek wielorazowych
    Zresztą ja traktuję używanie wielo trochę jak taką misję, dawanie przykładu, więc chce żeby ludzie widzieli.
    EDIT ;
    Cytat Zamieszczone przez tytanowa@ Zobacz posta
    jak coś przecieknie, albo zdarzy się jakiś inny wypadek to nie biorę tego do siebie jako osobistą porażkę . W pampach tez się zdarza
    ja biorę trochę mam wręcz obsesję żeby na wyjścia nic nie przeciekało.. żeby ktoś mnie nie zagiął że tak powiem...
    Ostatnio edytowane przez wiki100 ; 24-01-2013 o 14:19
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

  16. #76
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Usa
    Posty
    656

    Domyślnie

    Ja też z tych eksponujących jestem Jak idę do ludzi, któzy nie używają/ nie uzywali to wybieram do zabrania najładniejsze pieluszki, jakie mam Specjalnie, żeby prowokowac pytania, ale z przykrością stwierdzam, że pytania wcale nie tak często padają... ;-P

  17. #77
    Chusteryczka Awatar tintirinka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Wiocha pod Warszawą
    Posty
    2,813

    Domyślnie

    A my używamy wielo i pampersów też. Jak nam wygodniej. Nie wstydzę się ani tego, ani tego.
    Do tej pory nie spotkałam się z negatywnymi reakcjami w moim otoczeniu, i nie wyobrażam sobie żeby ktoś mi coś powiedział. Może dlatego nikt nigdy nie powiedział
    Ale ogólnie częściej w zimie używam pampersów, w lecie prawie wogóle.

  18. #78
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Nie ma się czego wstydzić, przeciwnie
    Ostatnio nasza pani dr pediatra znowu zachwycała się że mały ma takie fajne te pieluchy i że widać że nie ma przy tym problemu z pupcią (btw chustami też jest zachwycona)
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  19. #79
    Chustofanka Awatar borussia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    296

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jadorota Zobacz posta
    Ja miałam coś takiego, że może nie wstydziłam się, ale w pewnych sytuacjach chciałam uniknąć tłumaczenia co to, po co i dlaczego. Głupie to, wiem, ale ja mało asertywna jestem
    o to tak jak ja! Ale ja jeszcze miałam tak że wstydziłam się na maksa jak mi wielorazówka przeciekła :/
    Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już chyba przesadziłam
    ____________________

    Pierwsza 12.2003
    Druga 09.2010

  20. #80
    Chustoguru Awatar sylvetta
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,114

    Domyślnie

    Wstyd to kraść!

    Ani wielo jani jedno sie nie wstydze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •