Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Pierwszy raz plecak

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    57

    Domyślnie Pierwszy raz plecak

    Pierwszy raz nosiłyśmy się wczoraj w plecaku prostym oczywiście na razie
    Powiedzcie dziewczyny jak to to dociągać jak się poluzuje i dzieć opada?? w okolicach karku za luźno chyba było, bo mała jakoś niezbyt przyklejona do mnie była. macie jakieś dobre filmiki poglądowe? bo na warsztatach plecaczka nie uczono niestety..

  2. #2
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kachad82 Zobacz posta
    halo kochane, a mnie wątek niżej o plecaczku kto pouczy? uśmiecham się błagalnie ratujcie dziecię me przed pokrzywieniem lub wypadnięciem

    Nalia pokazała zdjęcia, opisała... dlatego można jej pomóc.
    dociągać pasmo po paśmie. zacząć od górnej krawędzi i tak do samego dołu
    a nie ma tam u Ciebie warsztatów plecaczkowych?

  3. #3
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    Nalia pokazała zdjęcia, opisała... dlatego można jej pomóc.
    dociągać pasmo po paśmie. zacząć od górnej krawędzi i tak do samego dołu
    a nie ma tam u Ciebie warsztatów plecaczkowych?
    No właśnie byłam na warsztatach to Pani zrobiła tylko kangura i koniec. A moja kangura to ma w nosie, kokosiła się tak, że nie dałam rady. Za duża już chyba. Jutro zrobię fotkę i spróbuję wrzucić. Za to po pierwszej próbie wyraźnie odpoczywa mój kręgosłup, tyle że mała trochę "za daleko" ode mnie, mam wrażenie. A na plecach ta sama zasada- że dziecku ręce można wyjąć dopiero jak samo siada?

  4. #4
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kachad82 Zobacz posta
    A na plecach ta sama zasada- że dziecku ręce można wyjąć dopiero jak samo siada?
    tak.

    i napisz, proszę, coś więcej - ile ma dziecko, od kiedy się nosicie, ile razy próbowaliście, .... to wszystko ma znaczenie

  5. #5
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    tak.

    i napisz, proszę, coś więcej - ile ma dziecko, od kiedy się nosicie, ile razy próbowaliście, .... to wszystko ma znaczenie
    Córcia dokładnie 7,5 miesiąca. Nosimy się od...3 miesiąca chyba, najpierw w elastyku, sporadycznie, bo spanikowana byłam, teraz głównie podwójny krzyż- lubi, ale chyba interesuje ją już więcej niż mój mostek i szyja A plecak to pierwszy raz, z filmiku z you tube'a. No tyle, że z pomocą tatusia, bo to abstrakcja dla mnie, ten rzut dzieckiem na garb

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Jest taki patent przy dociąganiu plecaka: podczas dociągania, zwłaszcza górnej części trzeba mocno ściągnąć łopatki, żeby się ani trochę nie garbić. Wtedy nie powstają Ci luzy po zmianie pozycji.

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  7. #7
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agnen Zobacz posta
    Jest taki patent przy dociąganiu plecaka: podczas dociągania, zwłaszcza górnej części trzeba mocno ściągnąć łopatki, żeby się ani trochę nie garbić. Wtedy nie powstają Ci luzy po zmianie pozycji.
    Tyle wiedzy tajemnej jeszcze mam do poznania...łoooo bosheee...
    Dzięki dziewczyny!!

  8. #8
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    57

    Domyślnie Plecak prosty- fotki

    A oto obiecane fotki a właściwie link bo tu znowu nie chcą się załadować, albo ja niepytomna jakaś..

    Wiem, że za słabo dociągnięte przy karku, później trochę podociągałam, źle też zapewne przy tych dołach podkolanowych bo niżej powinno być prawda? wprawdzie mała zasnęła, ale...wiele do życzenia pozostawia to wiązanie. No i nie patrzcie na zaburzenie kolorystyki, gacie i chusta ;P

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...8d04388de.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...5fb1c5111.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...5963f1dbc.html

  9. #9
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    Moim zdaniem jest Super jak na pierwsze wprawki! Dociagajac górna krawędź złapać za nią dwa razy i mocno ciagnij zanim zawiazesz węzeł - nawet jak go juz jeden raz zawiazesz zObacz, czy dziecko nie odstaje za bardzo - jak odstaje, to jeszcze raZ chwyc górna krawędź i dociagnij raz jeszcze - powinno wyjść idealnie

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Temat plecaka dopiero przede mną (muszę się szybko nauczyć), ale ostatnie zdjęcie jest słodkie
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  11. #11
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kanga Zobacz posta
    Moim zdaniem jest Super jak na pierwsze wprawki! Dociagajac górna krawędź złapać za nią dwa razy i mocno ciagnij zanim zawiazesz węzeł - nawet jak go juz jeden raz zawiazesz zObacz, czy dziecko nie odstaje za bardzo - jak odstaje, to jeszcze raZ chwyc górna krawędź i dociagnij raz jeszcze - powinno wyjść idealnie
    Dzięki bardzo Największy stres to z wkładaniem dzieciątka na plecy. Sama jeszcze się nie odważyłam..Ale może po warsztatach

  12. #12
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez letka82 Zobacz posta
    Temat plecaka dopiero przede mną (muszę się szybko nauczyć), ale ostatnie zdjęcie jest słodkie
    Bo LEnki słodkie są i słodko zasypiają (w plecaku również)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •