Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: dojrzałam do przejścia na wielo, proszę o rady

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kraków / Nisko
    Posty
    577

    Domyślnie dojrzałam do przejścia na wielo, proszę o rady

    Choć powinnam już pewnie odpieluchowywać, to dojrzałam do całkowitego przejścia na wielo. Do tej pory lecieliśmy wyłącznie na pampersach zwykłych chinkach z wkładami, ale chciałabym wejść na wyższy poziom wieluchowania,a chinki obciskają nóżki (młody ma 92cm i waży 12kg) więc poradźcie, proszę, co teraz nabyć i w jakich ilościach żeby:
    - szybko się wkładało (najchętniej widziałabym rzepy, ale może nie powinnam?)
    - szybko schło
    - było w miarę one size (nowy bobik będzie na wielo wcześniej, to pewne)
    - było handmadowo forumkowe, bo nie chcę wydawać 80zł za sztukę nowego, co by to nie było.

    A, i chciałam oprócz tego coś przewiewnego, żeby młode mogło po trawie biegać i żeby się pupa nie odparzała, może przeciekać, więc się zastanawiam czy formowanki? Albo otulacze nie z pulem?

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,742

    Domyślnie

    W podobnym wieku sprawdzily mi sie welniane gacie i duzo cienkich formowanek (akurat tetro mialam) - jakies handmajtki na pewno niedrogie znjadziesz albo na zmianę welniany amsterdam i zwykla flanela, tetra w prostokat zlozona - to tansza wersja, bo tylko otulacz drogi.
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  3. #3
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez espejo Zobacz posta
    W podobnym wieku sprawdzily mi sie welniane gacie i duzo cienkich formowanek (akurat tetro mialam) - jakies handmajtki na pewno niedrogie znjadziesz albo na zmianę welniany amsterdam i zwykla flanela, tetra w prostokat zlozona - to tansza wersja, bo tylko otulacz drogi.
    U nas też gacie plus formowanki najlepiej się sprawdzają, w ciepłe dni lata w samej formowance, jak umiesz szyć to możesz sama formowanki zrobić, ja uszyłam chyba ze 20 z różnych resztek tkanin, starych koszul i pościeli, do środka ręczniki ikea albo pielucha tetrowa, mogą być na rzepy albo napy, ja mam akurat na rzepy i takie wolę bo łatwiej dopasować
    Bianka 04-09-2010

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kraków / Nisko
    Posty
    577

    Domyślnie

    A gacie wełniane nie za ciepłe? Takie wkładane byłyby super, to fakt. I czy jest szansa na formowanki one size? Bo coś mi się mgliście kołacze, że chyba nie.

  5. #5
    Chustofanka Awatar Anushka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    śląskie
    Posty
    232

    Domyślnie

    Formowanki handmade mogą być one-size, jak najbardziej. A jeśli chodzi o rzepy, to zaobserwuj czy mały się nimi za bardzo nie interesuje, bo może sobie odpinać pieluszki .

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Agna szyje fajne i tanie formowanki one size, a naprawde chłonne bo mojemu (19mc) starcza taka na noc
    Nad rzepami faktycznie pomyśl, bo u nas tragedia z odpinaniem, choć nigdy wcześniej tego nie robił, a napy idzie jakoś opanować

  7. #7
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,813

    Domyślnie

    Mój jak ma ochotę odpina i napy, jak nie ma ochoty, to i rzepy zostawia w spokoju, fascynacja odpinaniem rzepów szybko mu przeszła, teraz lubi, ale jeśli jest w tym cel (chce zdjąć buty, chce zdjąć pieluchę). Do latania po ogrodzie, gdybym miała startować praktycznie od zera, pewnie bym inwestowała w formowanki, jeśli bym chciała, żeby jak najdłużej służyło dla młodszego, to coś z wpinanym/wsuwanym wkładem, a sama formowanka z czegoś jak najcieńszego, żeby nie było grubo po zmniejszeniu. Zresztą jak będziesz rozmawiać z szyjącymi mamami, to na pewno doradzą Ci najlepiej (ostatnio oglądałam wytwory sylviontka na jej stronie i jestem pod dużym wrażeniem, a dziewczyny b. chwalą - gdybym miała braki pieluchowe to pewnie do niej, albo do mikulo bym uderzała - albo do pupeko, albo... )
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  8. #8
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez saskia Zobacz posta
    A gacie wełniane nie za ciepłe? Takie wkładane byłyby super, to fakt. I czy jest szansa na formowanki one size? Bo coś mi się mgliście kołacze, że chyba nie.
    Ja mam akurat formowanki rozmiarowe ale mogą też być one size, w gaciach nie jest za ciepło bo wełna ma właściwości oddychające, jest na 100 % chłodniej niż w jednorazówce
    Bianka 04-09-2010

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kraków / Nisko
    Posty
    577

    Domyślnie

    Dziewczyny, bardzo pięknie dziękuję za rady i za namiary na sprawdzone szyjące. Na razie ogłosiłam się na bazarku co potrzebuję, przetestuję co się najlepiej nada i zobaczymy jak nam pójdzie. Pewnie Was jeszcze będę podpytywać, na razie uzbroję się na lato w to, co radzicie.
    Dzięki wielkie raz jeszcze

  10. #10
    Chustofanka Awatar borussia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    296

    Domyślnie

    fajne i niedrogie otulacze wełniane szyje też bianka2009, mam od niedawna i jestem baaardzo zadowolona. Tylko one mają krój taki jak otulacze pulowe (to tak na wszelki wypadek gdyby Ci design "gatkowy" nie odpowiadał

    i jeszcze jedna ważna rzecz: są one size więc i dla maluszka się przydadzą i dla starszaka
    Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już chyba przesadziłam
    ____________________

    Pierwsza 12.2003
    Druga 09.2010

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kraków / Nisko
    Posty
    577

    Domyślnie

    Chciałam się tylko pochwalić, trzy tygodnie od napisania postu, że przeszliśmy prawie całkiem na wielo, jeszcze tylko nocki w pampersie, ale już na Kupię zawiesiłam stosowne ogłoszenie, żeby i z tego zrezygnować. Lecimy na zmianę otulaczami z formowankami, tetrą i mikrofibrą i kieszonkami i bardzo nam się podoba (zwłaszcza młodemu, gdy wybiera jaką pieluszkę ubrać). Niania też się przestawiła i pampersów mu nie wkłada
    Mam nadzieję, że zapał nam nie przejdzie. Trochę się boję zimniejszych dni i smrodków łazienkowych, ale pewnie damy radę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •