Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: co najlepsze na lato dla noworodka? cienkie, krótkie, przewiewne? może pouch? doradźcie

  1. #1
    Chustonoszka Awatar beti55
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    85

    Domyślnie co najlepsze na lato dla noworodka? cienkie, krótkie, przewiewne? może pouch? doradźcie

    witam po dłuższej przerwie,

    mam już 3 letnią córkę, motałam ją do 1,5 roku, mam inkę i nati pallę 6, ale córkę zaczęłam chustować od 4 mca, teraz jestem w 8 mcu ciąży i zabawę z wiązaniem chcę zacząć od początku, mam wrażenie, że na lato mam za dużo materiału

    zastanawiam się nad puchem, zależy mi na noszeniu w pozycji kołyski, na cienkim i przewiewnym materiale, pewnie do karmienia bym używała czy do usypiana, pouch by się nadawał? nie zależy mi na łatwości motania, wszystkiego się można nauczyć

    a może jednak szukać czegoś innego?
    jak myślicie?



  2. #2
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    najbardziej przewiewnym wiązaniem jest zdecydowanie kangur. I dla noworodka jest idealny
    Jesli masz za dużo materiału, to... ciachnij
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  3. #3
    Chustonoszka Awatar beti55
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    85

    Domyślnie

    nawet dla 2 tygodniowego malucha? jakoś boję się tej główki w pionie, tego wiazania nigdy nie motałam, dotychczas, tylko kieszonka, 2x, biodro i plecy

    a w kangurze można w pozycji kołyski nosić?
    to co? kupić jakiegoś bambusa, jedwab czy len na lato, np 4,1?



  4. #4
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    w kangurze nosi się nawet wcześniaki a dziecko jest w pozycji głową do góry (nie mylić z pionem, bo to wiązanie sprzyja niepionizowaniu ). A czemu tak się upierasz przy pozycji kołyski? Dziecko w takiej pozycji jest asymetrycznie ułożone, bioderka są ściśnięte, a brak odwiedzenia może aktywować dysplazję, dodatkowo bródka dziecka jest przyciśnięta do jego klatki piersiowej. Gdzie tu korzyści?
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  5. #5
    Chustonoszka Awatar beti55
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    85

    Domyślnie

    nie upieram się, zastanawiam się tylko, czy główka nie będzie latać, dziękuję za spostrzeżenia odnośnie wad pozycji kołyski, nie pomyślałam o tym, a to co piszesz jest ważne

    obejrzałam film http://www.youtube.com/watch?v=FpsPolqntLA i podoba mi się to wiązanie, przypomina kieszonkę, tylko, rzeczywiście mniej materiału oplata mnie



  6. #6
    Chusteryczka Awatar atelka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    2,901

    Domyślnie

    o tym właśnie Iza pisze
    to kangur
    ja nosiłam od drugiej doby życia mojej młodszej
    Aś, Julek '08 i Alik '11

  7. #7
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    464

    Domyślnie

    fajne sa podobno jedwabie i bambusy, jak masz ochotę na coś krótszego to natibaby teraz będzie miała jaskółki jedwabne z drugiego sortu do wzięcia, no i mięciusieńkie flamingi masz w okazjach

  8. #8
    Chustonoszka Awatar beti55
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    85

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaani Zobacz posta
    fajne sa podobno jedwabie i bambusy, jak masz ochotę na coś krótszego to natibaby teraz będzie miała jaskółki jedwabne z drugiego sortu do wzięcia, no i mięciusieńkie flamingi masz w okazjach

    mam już jedwab właśnie nati, rozejrzę się więc za bambusem



  9. #9
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    zobacz, w tym samym dziale, w którym piszesz, masz 20 stron wątku na ten temat, proponuję poczytać, od końca http://chusty.info/forum/showthread.php?t=639
    I tak tu Meta zaraz wejdzie i zamknie wątek, bo ile razy można to samo...
    2 + 7 (2005-2018)

  10. #10
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez beti55 Zobacz posta
    nie upieram się, zastanawiam się tylko, czy główka nie będzie latać, dziękuję za spostrzeżenia odnośnie wad pozycji kołyski, nie pomyślałam o tym, a to co piszesz jest ważne

    obejrzałam film http://www.youtube.com/watch?v=FpsPolqntLA i podoba mi się to wiązanie, przypomina kieszonkę, tylko, rzeczywiście mniej materiału oplata mnie

    jeśli prawidłowo ułożysz dziecko w chuście i dociągniesz górną krawędź, to nie będzie latać, gwarantuję
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    ja na lato zawsze bede polecac vatanai. mialam solsbury, nie dosc, ze sliczna, sama bawelna(nie szkoda jak jedwabiu na plaze, czy do lasu/parku), cienka i przewiewna. no i na kangura zawsze mozesz kupicc 4 metry, a nie 4.5.
    K. 2009M. 2012

  12. #12
    Chustomanka Awatar olmis
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    876

    Domyślnie

    Bambusowe flamingi są cudowne, dla maluszka na lato byłyby świetne, niezależnie od wiązania na jakie się zdecydujesz. Może dobrze byłoby się kilku nauczyć i zobaczyć które Wam podpasuje, albo wymiennie nosić i dostarczać dziecku różnych bodźców.
    starsza siostra - 08.08.08, młodsza siostra - 06.10.10
    -----------------------
    Instruktorka Masażu Shantala, Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci (lubuskie, Zielona Góra); www.nowoczesnerodzicielstwo.com.pl

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    ja tam tez na lato jakiegoś vatka planuję. Tylko ciągle się jeszcze waham którego. Chyba jednak zwycięzy maruyama
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  14. #14
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Maruyama jest extra! Bardzo polecam Piękna i fajnie utkana. Cieniutka i przewiewna. Oprócz tego fajne są jedwabne indio - mięciutkie, w sam raz dla noworodka. A z bambusów polecam Lenny Lamb, bo nie są tak śliskie jak bambusy Nati i pięknie się dociągają. Jakiś czas temu przeczytałam gdzieś, że mogą być fajną alternatywą dla elastycznych przy noworodku i ja się z tym w zupełności zgadzam.

  15. #15
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    Zgadzam się z Pat
    mieliśmy Maruyamę w upalne lato dwa lata temu i sprawdziła się super! i mimo, iż nie lubię różowości, to kolorki są miłe dla oka milusia, cienka, nośna...

    a co do kołyski dla malucha... niektóre dzieci nie lubią tej pozycji- żadne z moich nie chciało być noszone w ten sposób...
    Ostatnio edytowane przez Olban ; 17-04-2012 o 23:43

  16. #16
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olban Zobacz posta
    Zgadzam się z Pat
    mieliśmy Maruyamę w upalne lato dwa lata temu i sprawdziła się super! i mimo, iż nie lubię różowości, to kolorki są miłe dla oka milusia, cienka, nośna...

    a co do kołyski dla malucha... niektóre dzieci nie lubią tej pozycji- żadne z moich nie chciało być noszone w ten sposób...
    Fakt, mój też nie chciał, a i mi było lepiej w innej pozycji. Trzeba spróbować i się zobaczy Byle nie za długo w tej kołysce

  17. #17
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    Ja lubie na upały bambus np Pancy z bambusem, albo jedwabne indio np puder. A idealne wiązanie to chyba kangurek.

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  18. #18
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Nie będę oryginalna - Maruyama albo coś z bambusem, ew. cienkie indio z lnem. Ale cudów się nie nalezy spodziewać - i tak będzie goraco
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •