Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 61 do 77 z 77

Wątek: nowość - tęcza Almelle

  1. #61
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Annya wracaj szybko do zdrowia!
    A po sobocie foki wczuć
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  2. #62
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,230

    Domyślnie

    Annya - i jak tam po spotkaniu dzisiejszym? możesz coś więcej napisać o tej chuście?

  3. #63
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Uwag kilka się nasuwa. Foty niestety brak, bo zapomniałam pstryknąć fotę, a chustę ma teraz bansza.
    W mojej ocenie fajnie się sprawdzi tak do 10kg-potem może być ciężej. Kolorystycznie sympatyczna, ale jednak bukietowi ustępuje. Metka wszyta ciut za nisko-i wiem, że to będzie zmienione. Muszę jeszcze doskrobać do producenta, że niestety nie jest na środku.
    Krawędzie w różnych kolorach.
    Generalnie naprawdę sympatyczna.
    Ps. Dzięki za życzenia!

  4. #64
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    a ja jestem w szoku - dziś dotarł do mnie skraewek tej tęczy i niestety ale skusiłam sie na nią (udało się pożyczyc kasę na ten cel) - jest meeeega mięciusia!

  5. #65
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cobra Zobacz posta
    a ja jestem w szoku - dziś dotarł do mnie skraewek tej tęczy i niestety ale skusiłam sie na nią (udało się pożyczyc kasę na ten cel) - jest meeeega mięciusia!
    a coś więcej?
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  6. #66
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,230

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cobra Zobacz posta
    a ja jestem w szoku - dziś dotarł do mnie skraewek tej tęczy i niestety ale skusiłam sie na nią (udało się pożyczyc kasę na ten cel) - jest meeeega mięciusia!
    Cytat Zamieszczone przez kachasek Zobacz posta
    a coś więcej?
    podepnę się z pytaniem, bo też jestem ciekawa tej chusty

  7. #67
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    no jedna z faniejszych, jaką miałam w ręku w ciągu ostatnich lat - przynajmniej ten scinek.

    Mięciutka jak bardzo wysoko gatunkowa flanela, zwarta jak bebina, zupełnie niepodobna do dwóch pozostałych chust almelle.

    Kolor trafił mi się na skrawku z wątkiem czerwonym. ładna jest ale kolor to rzecz gustu i o nim sie nie będę wypowiadać.

    minimalnie śliska ale nie śliska... no nie wiem jak to napisać. Takie skrzyżowanie vatka z girasolem....

    Kurczę, no inaczej się nie da jej opisać tak jak poprzednie nie powalały, tak ta rozwaliła mnie zupełnie...

    klocka chyba nie uniesie (sprawdzę jak przyjdzie moja) ale tak do 12 kg powinna byc bardzo fajna

  8. #68
    Chustoholiczka Awatar Bonita
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    4,117

    Domyślnie

    Cobra, to narobiłaś im reklamy... Sama nie kupię, ale wiem co ewentualnie polecać, gdy ktoś będzie szukał czegoś taniego na początek
    Basia 29/08/2009 Jacuś 15/08/2012

    Bycie położną grozi tym, że pęknie ci serce, ale to nic złego,
    ponieważ wydostanie się w ten sposób mnóstwo miłości.
    Staniesz się dzięki temu lepszą położną. [Stephen, mąż Iny May Gaskin]


  9. #69
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    reklama czy nie, jak coś jest fajne to piszę że takie jest. Na początek IMO bardzo dobry wybór, żeby nie zniechęcić a nie wydać majątku. Chociaż ja bym się jeszcze wahała miedzy tą a nową azimi - tamta jest jak stara natka (ale to po noszeniu przez jakis czas taka się robi).

    Więcej będę mogła napisać jak ponoszę, teraz tylko tyle co mogłam wysądować z macania kawałka bazując na moim doswiadczeniu z chustami (szczególnie pasiakami)

  10. #70
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    ponoś ponoś mnie azimi korci, a teraz jeszcze ta zielona... ale almelle też ładna, a jeszcze jak piszesz, że zbliżone...
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  11. #71
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    no ja wlasnie po testach azimi jestem, wiec na swiezo mam porównanie

  12. #72
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,230

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cobra Zobacz posta
    reklama czy nie, jak coś jest fajne to piszę że takie jest. Na początek IMO bardzo dobry wybór, żeby nie zniechęcić a nie wydać majątku. Chociaż ja bym się jeszcze wahała miedzy tą a nową azimi - tamta jest jak stara natka (ale to po noszeniu przez jakis czas taka się robi).

    Więcej będę mogła napisać jak ponoszę, teraz tylko tyle co mogłam wysądować z macania kawałka bazując na moim doswiadczeniu z chustami (szczególnie pasiakami)
    Aga czy udało Ci się już ponosić w tęczy?
    bo nie wiem czy polecać znajomym, którzy teraz szukają chust

  13. #73
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    no widzisz, kompletnie wyleciało mi to z głowy, że miałam napisać coś więcej (na usprawiedliwienie mam fakt, iż od dwóch dni mam w domu Przedszkolaka i jeszcze nie umiem sobie z tym poradzić jak to jest być tak mniej potrzebną mamą )

    tak, nosiłyśmy się, nawet spróbowałam zrobić foty ale nie wyszło niestety (nie umiem tak wykręcić barku, żeby fotnąć plecak).

    Nosiłam w plecaku prostym i z krzyżem. prosty - zawiązany celowo bardzo niedbale aby przetestować to jak mogą nosić potencjalne mamy mniej doświadczone, czuć było po jakichś 10 minutach (Pyza waży teraz prawie 12 kg). Chociaż, jeśli już miałabym być bardzo uczciwa, to poza Inką, Hokkaido i obrzydliwym wełnianym Mossem raczej trudno spotkać chustę, która odejmie na tyle kilogramów, żeby nosić komfortowo 25-cio kg "malucha"

    Plecak z krzyżem zawiązany prawidłowo nie czuć było wcale mimo noszenia ponad pół godziny. Niestety na więcej mój Przedszkolak nie wyraził zgody bo miał inne, oczywiście ważniejsze sprawy na głowie takie jak robienie bab w piaskownicy

    Chusta ekstremalnie mięciutka, średnio gruba, dobrze spleciona, niezbyt ciasno ale bez prześwitów. Sądzę, że drapana po utkaniu. Przędza fajna. Nie wiem jak będzie się zachowywać po kilku miesiącach bo mam ją od niedawna.

    Ja mam tę z wątkiem czerwonym, o taką:


    (fota zapożyczona z aukcji Almelle na allegro)

    i jest mega bardziej piękna niż na zdjęciach.

    Myślałam o tej z wątkiem żółtym ale już mam kilka chust z jasnym wątkiem i chciałam coś z czerwieniami.

    Reasumując: dla dziecka od 0 do 1 roku będzie cudna. Potem to już kwestia umiejętności dociągania chusty przez mamę.
    Jednakże za tę cenę (120 zł za nówkę nieśmiganą 4,7m) to lepszej niestety nie znajdziesz w tej chwili.

    I takie jest moje zdanie
    Ostatnio edytowane przez Cobra ; 09-05-2012 o 09:23 Powód: literówki

  14. #74
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    no i klops... dałaś do myślenia będzie intensywne acz szybkie myślenie
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  15. #75
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,230

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cobra Zobacz posta
    no widzisz, kompletnie wyleciało mi to z głowy, że miałam napisać coś więcej (na usprawiedliwienie mam fakt, iż od dwóch dni mam w domu Przedszkolaka i jeszcze nie umiem sobie z tym poradzić jak to jest być tak mniej potrzebną mamą )

    tak, nosiłyśmy się, nawet spróbowałam zrobić foty ale nie wyszło niestety (nie umiem tak wykręcić barku, żeby fotnąć plecak).

    Nosiłam w plecaku prostym i z krzyżem. prosty - zawiązany celowo bardzo niedbale aby przetestować to jak mogą nosić potencjalne mamy mniej doświadczone, czuć było po jakichś 10 minutach (Pyza waży teraz prawie 12 kg). Chociaż, jeśli już miałabym być bardzo uczciwa, to poza Inką, Hokkaido i obrzydliwym wełnianym Mossem raczej trudno spotkać chustę, która odejmie na tyle kilogramów, żeby nosić komfortowo 25-cio kg "malucha"

    Plecak z krzyżem zawiązany prawidłowo nie czuć było wcale mimo noszenia ponad pół godziny. Niestety na więcej mój Przedszkolak nie wyraził zgody bo miał inne, oczywiście ważniejsze sprawy na głowie takie jak robienie bab w piaskownicy

    Chusta ekstremalnie mięciutka, średnio gruba, dobrze spleciona, niezbyt ciasno ale bez prześwitów. Sądzę, że drapana po utkaniu. Przędza fajna. Nie wiem jak będzie się zachowywać po kilku miesiącach bo mam ją od niedawna.

    Ja mam tę z wątkiem czerwonym, o taką:


    (fota zapożyczona z aukcji Almelle na allegro)

    i jest mega bardziej piękna niż na zdjęciach.

    Myślałam o tej z wątkiem żółtym ale już mam kilka chust z jasnym wątkiem i chciałam coś z czerwieniami.

    Reasumując: dla dziecka od 0 do 1 roku będzie cudna. Potem to już kwestia umiejętności dociągania chusty przez mamę.
    Jednakże za tę cenę (120 zł za nówkę nieśmiganą 4,7m) to lepszej niestety nie znajdziesz w tej chwili.

    I takie jest moje zdanie
    dziękuję za opinię; czyli z czystym sumieniem mogę ją polecić koleżance, może kolory jej podpasują- szczególnie, że teraz chusta jest na all w promocji

  16. #76
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosia83 Zobacz posta
    dziękuję za opinię; czyli z czystym sumieniem mogę ją polecić koleżance, może kolory jej podpasują- szczególnie, że teraz chusta jest na all w promocji
    tak, sądzę, że możesz jak najbardziej. Z tanich chust sk polskiej produkcji raczej nie ma dużego wyboru. Miałam na testach azimi i ona nówka (były dołączone próbki innych wątków) była paskudna ale sama chusta po noszeniu przez kilka osób była bardzo fajna, jak stara natka. Ta tęcza almelle od razu jest "mięciusia jak kaczusia" i do tego nieźle nosi.

    acha, moja tęcza ma długość 3,6 więc w kieszonkę nie zawiązałam z przyczyn technicznych

  17. #77
    Chusteryczka Awatar ovejablanca
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    z fioletowym wątkiem - baaardzo ładna!
    a jaka cena




Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •