Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 206

Wątek: jakie pieluszki na wiosna /lato

  1. #121
    Chusteryczka Awatar atelka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    2,901

    Domyślnie

    hmm... no przyklejają się
    Aś, Julek '08 i Alik '11

  2. #122
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Włocławek
    Posty
    5,572

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez atelka Zobacz posta
    hmm... no przyklejają się
    uff - czyli to normalne

    Coś nikt nic nie radzi, może ja głupie pytania zadaję ale ... kto pyta nie błądzi

  3. #123

    Domyślnie

    moze pieluszki z coolmaxem?

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jedyna Zobacz posta
    uff - czyli to normalne

    Coś nikt nic nie radzi, może ja głupie pytania zadaję ale ... kto pyta nie błądzi

    E tam głupie, wcale nie. Ja też bym się chętnie dowiedziała choć po lekturze forum mogę się spodziewać odpowiedzi: wełna, tetra plus zapinka, formowanka, goła pupa ja mam dziecko biegające więc tetra i snappy odpada. Dzisiaj chodził w wełnie ale po domu, ja nie wiem jak w tym ma być chłodno jak to gryzie (storcheny). Na podwórko nie widzę tej wełny jak młody potrafi godzinę w piasku siedzieć. Z sygnaturki widzę, że raczej czeka Cię lato ' na leżąco' więc masz większe pole manewru i myślę, że faktycznie chłonna tetra (muślin, Kikko) plus zapinka da radę.


  5. #125
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    710

    Domyślnie

    nie napiszę nic odkrywczego, ale wełna + tetra po domu, lub formowanki bawełniane itp, na wyjście kieszonka, ale np z bambusem/bawełną od pupy. Poprzednie lato tak właśnie przeżyliśmy.

    Mikropolar w upały to masakra.

    Moim zdaniem sztorcheny raczej do formowanek. Wtedy wełna nie dotyka tak ciałka. Teraz mam w domu otulacz robiony przez forumkę i ten jest delikatny, milutki i cieniutki i myślę że latem do tetry będzie super.

    Jedyna
    - poczytaj wątki z zeszłego roku
    K. 2010 i A. 2012

  6. #126
    Chustofanka Awatar Sihaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    356

    Domyślnie

    A na upały i do chusty?? My dopiero zaczynamy wielo. Dziś myślałam że mi serce pęknie jak rozmotłam dziecko po spacerze a w pampku się gotowało
    Znalazłam otulacze wełniane IV i do tego formowanka flanelowa IV (albo cokolwiek inne)- nie upiekę dziecia??

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ilka Zobacz posta
    nie napiszę nic odkrywczego, ale wełna + tetra po domu, lub formowanki bawełniane itp, na wyjście kieszonka, ale np z bambusem/bawełną od pupy. Poprzednie lato tak właśnie przeżyliśmy.

    Mikropolar w upały to masakra.

    Moim zdaniem sztorcheny raczej do formowanek. Wtedy wełna nie dotyka tak ciałka. Teraz mam w domu otulacz robiony przez forumkę i ten jest delikatny, milutki i cieniutki i myślę że latem do tetry będzie super.

    Jedyna
    - poczytaj wątki z zeszłego roku
    odnośnie storchenów to one mają nogaweczki i tam jest dość spory kawałek, który dotyka skóry. Mój syn, mimo że nóżki weszły mu bez problemów, miał odciśnięte te ściągacze, takie 'znaczki' od wełny. Jak go brałam na ręce w tych gatkach to mnie też 'gryzło'. Może powinnam jeszcze raz wrzucić do lanoliny? szkoda mi tych spodenek bo fajne są.


  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sihaya Zobacz posta
    A na upały i do chusty?? My dopiero zaczynamy wielo. Dziś myślałam że mi serce pęknie jak rozmotłam dziecko po spacerze a w pampku się gotowało
    Znalazłam otulacze wełniane IV i do tego formowanka flanelowa IV (albo cokolwiek inne)- nie upiekę dziecia??
    jak upieczesz to zjesz
    nie doradzę, jam nie chustowa.


  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sihaya Zobacz posta
    A na upały i do chusty?? My dopiero zaczynamy wielo. Dziś myślałam że mi serce pęknie jak rozmotłam dziecko po spacerze a w pampku się gotowało
    Znalazłam otulacze wełniane IV i do tego formowanka flanelowa IV (albo cokolwiek inne)- nie upiekę dziecia??
    przed nami też pierwsze wielo-lato, ale myśle, że cokolwiek nie założysz to mniej się gotować bedzie niż w foliowym pampku; wszędzie Dziewczyny piszą, że wełna ma właściwości wręcz chłodzące latem (tzn włókna się jakoś rozprężąją), czyli że powino byc dobrze
    ja planuję włąśnie wełniaki z tetrą w środku albo sama tetra na pasku sumo (no ale u nas już jest wysadzanie a latem to i dreptanie pewnie)

  10. #130
    Chusteryczka Awatar Musli
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    Alik całe wakacje biegał w zestawie tetra plus wełniany otulacz mojej roboty., Do chusty też.
    nie ma mnie, wracam w niedzielę


    blog http://szandorowemusli.blogspot.com
    dziergadełka http://musli-ruszyczmiejsca.blogspot.com

  11. #131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smellson Zobacz posta
    przed nami też pierwsze wielo-lato, ale myśle, że cokolwiek nie założysz to mniej się gotować bedzie niż w foliowym pampku; wszędzie Dziewczyny piszą, że wełna ma właściwości wręcz chłodzące latem (tzn włókna się jakoś rozprężąją), czyli że powino byc dobrze
    ja planuję włąśnie wełniaki z tetrą w środku albo sama tetra na pasku sumo (no ale u nas już jest wysadzanie a latem to i dreptanie pewnie)
    ja tam nie będę nikogo na pampki namawiać ale starszy syn przeżył niejedno lato w pampkach i nie miał pół odparzenia czy zaparzenia. Mały na wielo i cały czas ma problemy z pupskiem (przed wielo też miał). No.


  12. #132
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    710

    Domyślnie

    kawiareczka - możne faktycznie spróbuj jeszcze raz z lanolioną?

    Sihaya - do chusty, po prostu tak jak na spacer może być otulacz i formowanka na pewno bedzie przewiewniej niż w pampku
    K. 2010 i A. 2012

  13. #133
    Chusteryczka Awatar Musli
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    Może ma uczulenie na węłnę albo azs skoro macie takie problemy?
    nie ma mnie, wracam w niedzielę


    blog http://szandorowemusli.blogspot.com
    dziergadełka http://musli-ruszyczmiejsca.blogspot.com

  14. #134

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Musli Zobacz posta
    Może ma uczulenie na węłnę albo azs skoro macie takie problemy?
    jeżeli to do mnie to tak, Młody ma azs. Czy uczulenie na wełnę nie wiem, okaże się. Był w tych szortach tylko godzinę dzisiaj i w sumie nic się nie działo poza tym, że 'gryzło' (ja nie mam uczulenia na wełnę) i zostały mu ślady na udkach. On ma niestety na całych nóżkach takie szorstkawe zmiany, trudno wyczuć czy od wełny było gorzej. Próbujemy, muszę tylko dostać więcej formowanek no ale na wszystkich stronach piszą, że właśnie wełna jest idealna dla atopików i alergików, no więc o co kaman..


  15. #135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ilka Zobacz posta
    kawiareczka - możne faktycznie spróbuj jeszcze raz z lanolioną?
    tak zrobię jutro. I tak nie mam mu co założyć pod te szorty na razie


  16. #136
    Chustofanka Awatar Sihaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smellson Zobacz posta
    wszędzie Dziewczyny piszą, że wełna ma właściwości wręcz chłodzące latem (tzn włókna się jakoś rozprężąją), czyli że powino byc dobrze
    uff, na to właśnie liczę
    moje pół biedy że mam dziewczynkę, ale chłopca bym się autentycznie bała nosić w chuście w pampersie.

  17. #137
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,739

    Domyślnie

    W ubiegle lato Piotrek nosil gacie loveybums (storcheny rzadziej) do cienkich formowanek tetro - wersja po domu. Na wyjscia czesciej kieszonki, lub ekojednorazowki z rossmana - mimo wszystko bardziej przyjazne niz pampersy. Do spania bardziej chlonna formowanka i tez gacie, czasem amsterdam.
    Gacie loveybums są przyjemniejsze w dotyku, ciensze, bardziej elastyczne - dla nas idealne na lato. Na krotkie spacery typu kolo domu na godzinkę też uzywalam - na dluzsze wyprawy kieszonki z polarem, tez mielismy problemy ze skorą (takie szorskie). Przy AZS welny chyba trzeba unikać?
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  18. #138
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Ja w lecie nie uzywałam otulacza

  19. #139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez espejo Zobacz posta
    W ubiegle lato Piotrek nosil gacie loveybums (storcheny rzadziej) do cienkich formowanek tetro - wersja po domu. Na wyjscia czesciej kieszonki, lub ekojednorazowki z rossmana - mimo wszystko bardziej przyjazne niz pampersy. Do spania bardziej chlonna formowanka i tez gacie, czasem amsterdam.
    Gacie loveybums są przyjemniejsze w dotyku, ciensze, bardziej elastyczne - dla nas idealne na lato. Na krotkie spacery typu kolo domu na godzinkę też uzywalam - na dluzsze wyprawy kieszonki z polarem, tez mielismy problemy ze skorą (takie szorskie). Przy AZS welny chyba trzeba unikać?
    na razie próbuję. powtarzam, młodemu nic nie było tylko ja czułam że to 'gryzie' może jutro uda się dłużej ponosić, to zobaczymy. Wczoraj był dwie godziny w Bumgeniusie na dworze (wieczorem, nie było już tak gorąco), wkłady oczywiście dały radę ale pupsko od polarku zdążyło się zaczerwienić


  20. #140
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Włocławek
    Posty
    5,572

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    Ja w lecie nie uzywałam otulacza
    w domu mogę nie stosowac ale na wyjście, demona - no nie mam tyle odwagi

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •