Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Wątek: nocny megasik :(

  1. #1
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,517

    Domyślnie nocny megasik :(

    juz od kilku tyg Maciuś przesikuje w nocy absolutnie wszystko
    jakiś czas temu przerzucilismy się na jedno razówki bo wielo nie dawały rady, później zmieniłam rozmiar, a teraz nie wiem co.
    przewijanie w nocy dwulatka który za nic nie chce wyjść z łóżeczka, a jak już wyjdzie to nie chce wejść i w ogóle spać, jest koszmarem. ..przebieranie całego zasikanego i wymiana pościeli też jest koszmarem (tym bardziej ze on ma generalnie problemy ze snem)
    co mam kurczę włożyć na tą jego sikającą pupę żeby wytrzymało te 10-11 godzin?
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  2. #2
    Chustomanka Awatar Kot.w.paski
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Mam ten sam problem...
    Karolinka 17.07.2010 Julitka 29.01.2011

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,739

    Domyślnie

    Po 2 latach pieluchowania wiem, ze zadna jednorazowka nie rozwiazuje problemu, a wrecz przeciwnie - to znaczy, ze jak zaloze na noc jednorazowkę ( z lenistwa) to mam przeciek jak w banku - roznych firm. Kiedys dawal rade wonderos (stary) z grubym wkladem, teraz czasem jest mokro po spaniu, bo choc w dzien lata w gaciach to sika w lozku daję porzadną, chlonną formowankę i welniane gacie - to mi sie sprawdza tez przy mniejszym sikaczu.
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  4. #4
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,517

    Domyślnie

    żadna z naszych formowanek (nawet takie kieszonki które i 3 wkłady pomieszczą) rady nie dają. w wełniane gacie na koniec pieluchowania nie ma sensu chyba inwestować ?
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  5. #5
    ulala.v
    Guest

    Domyślnie

    oj ja miałam ze starszym taki problem. Z wielo używaliśmy tylko tetry więc się nie wypowiem ale z jednorazówek najlepiej dawały radę pampersy w sensie marki pampers, chociaż zwykle ich nie używaliśmy to pod koniec pieluchowania na noc tylko one, wszystkie inne przeciekały dużo szybciej.
    a może hardcore typu formowanka+pampers?

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,739

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez panthera Zobacz posta
    żadna z naszych formowanek (nawet takie kieszonki które i 3 wkłady pomieszczą) rady nie dają. w wełniane gacie na koniec pieluchowania nie ma sensu chyba inwestować ?
    Ta inwestycja to jest najwiekszy bol - mnie latwiej bo wszystko dla mlodszego zostaje.
    storcheny nie sa drogie a dobre, zawsze sprzedac mozna, ale ja jestem zboczona po prostu nie ufam pulowi na noc, no i jeszcze jeden drobiazg - dzisiaj wlasnie Piotrek przesikal pulowa kieszonke (2 wkladki mikrofibrowe - czyli malo w sumie, ale ze on czesciej ma sucho niz leje to daje co popadnie - czytaj: co mi akurat wyschnie) pizamka mokra, posciel sucha bo spi w welnianym spiworze
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    30

    Domyślnie

    Ja używam formowanki nocnej pupeko plus wełniane gacie,wszystkie jedno są u nas przesikane

  8. #8
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    u Marylki i Marysi nic nie pomagało,wypróbowałam wszelkie,naprawde wszelkie najbardziej chłonne pieluchy i kombinacje,więc bez wyrzutów tłukliśmy jednorazówki w nocy,a to właśnie dlatego,że przebieranie,zmiana poscieli,wielki tyłek dziecka,pobudki mnie nie rajcowaly.czasem jak bałam sie przecieku z jednorazówki w nocy,to na nią nakładałam wełniane gacie czy legginsy,w ogóle na noc czy to jednorazówka czy wielorazówka (kieszonka też) warto nakładać jakąkolwiek wełnę,człowiek chociaż spokojny,że nie będzie mokrej pościeli.
    a wysadzasz go przed samym spaniem? i jak tam trzonowce?

  9. #9
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    Moja najwiecej sikala jak miala rok i pare miesiecy, jakos tak rok temu. Zadna jednorazowka nie dawala rady. Ani ekologiczna, ani pampers. Ani gacie welniane na pampersa, bo sikala pod takim cisnieniem, ze bokiem cieklo. Pamietam, ze potrafila miec po kapieli zalozona pieluche wielo, dzienna, siknac i stala w kaluzy
    Zakladalam wielo, a pozniej tuz po tym jak zasnela zmienialam na kolejne, super hiper wypasione nocne. A i na zewnatrz (miedzy pielucha a otulaczem/welna) dodatkowa wkladke! Gdybym wlozyla do srodka, to by znieksztalcilo pieluche i wylecialoby bokiem. Potem czworki wyszly i przestala w ogole sikac w nocy.
    Teraz ida piatki i czasami siknie, ale niewiele. Nawet tetra da rady
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

  10. #10
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,517

    Domyślnie

    hm..zęby..no na razie nie czuję żeby coś się ruszało, ale on wszystko później, jeszcze mu trójki do końca nie wyszły
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  11. #11
    Chustomanka Awatar mama-donna
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Dania-Løsning, Polska-Kędzierzyn-Koźle/Nysa
    Posty
    993

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ulala.v Zobacz posta
    oj ja miałam ze starszym taki problem. Z wielo używaliśmy tylko tetry więc się nie wypowiem ale z jednorazówek najlepiej dawały radę pampersy w sensie marki pampers, chociaż zwykle ich nie używaliśmy to pod koniec pieluchowania na noc tylko one, wszystkie inne przeciekały dużo szybciej.
    a może hardcore typu formowanka+pampers?
    Nad takim harcorem to ja się ostatnio zastanawiałam i w sumie to nawet nie takie głupie jest, bo dziecko przynajmniej przy tyłku ma naturę a nie żelowy kompres i może się faktycznie nie przesika. Spróbuję tak jutro i zobaczymy czy będzie przebieranie. U nas to jest dziwne, bo jednej nocy przesikana jednorazówka a innej susza - i bądź tu mądry
    Julia 26.02.2010 Miron 16.03.2013


  12. #12
    Chusteryczka Awatar czuszka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    1,638

    Domyślnie

    a w czym spi-w sensie ubranko? bo ja zauwazylam pewną prawidłowosc-Bartek spal ostatnio w body, zapinane w kroku, jak to body. przesikane totalnie wszystko, mokra pościel itp. Tyle ze na szczęscie nie przeszkadza mu to spac. ale mi sie serce kraje, jak dziecko mokrutkie wstaje, z mokrej poscieli. teraz przestawilam sie na pajace, luzne, nawet ciut za duze. i od tej zmiany, pielucha (uzywam Dady z biedronki) jest pełna ale dziecko całiem suche. spróbuj moze w tą stronę. ubranko moze deformowac pieluche i bokiem wylatuje. zlaszcza przy chłopakach, jak się siusiak gdzies na bok ułozy.
    Emilka - 20.11.2007
    Bartoszek - 30.11.2009


  13. #13
    Chusteryczka Awatar manteiga
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Gocławek
    Posty
    1,658

    Domyślnie

    Zgodzę się skwapliwie z teorią Czuszki Skończył nam się awaryjnie piżamki, pajace za małe i poszło w ruch body plus spodnie dresowe i sik był wszędzie Normalnie spokój, nawet pełna pielucha z Biedronki czy Lidla dawała spokojnie radę utrzymać ciecz.
    Tomaszek - 23.09.2009r., Klara - 23.09.2015r.
    Ach, to życie, jak trzeba to staje na wysokości zadania

  14. #14
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czuszka Zobacz posta
    a w czym spi-w sensie ubranko? bo ja zauwazylam pewną prawidłowosc-Bartek spal ostatnio w body, zapinane w kroku, jak to body. przesikane totalnie wszystko, mokra pościel itp. Tyle ze na szczęscie nie przeszkadza mu to spac. ale mi sie serce kraje, jak dziecko mokrutkie wstaje, z mokrej poscieli. teraz przestawilam sie na pajace, luzne, nawet ciut za duze. i od tej zmiany, pielucha (uzywam Dady z biedronki) jest pełna ale dziecko całiem suche. spróbuj moze w tą stronę. ubranko moze deformowac pieluche i bokiem wylatuje. zlaszcza przy chłopakach, jak się siusiak gdzies na bok ułozy.
    o no proszę nawet mi nie przyszło do głowy żeby na to zwrócić uwagę. zwykle właśnie w body śpi, a ostatnio body wszystkie przyciasne..hm...może to to. to dziś mu rozepnę przynajmniej, jak już mocniej zaśnie i zobaczymy....
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  15. #15
    Chusteryczka Awatar czuszka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    1,638

    Domyślnie

    a to daj znać ciekawa jestem czy sie sprawdzi. nasze bodziaki tez były za ciasne niestety. i jak pielucha napęczniała to wchodziły między udo a brzeg pieluchy. w ten sposób robiła się luka przez którą wszystko wylatywało.
    Emilka - 20.11.2007
    Bartoszek - 30.11.2009


  16. #16
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Ja miałam to samo z córką i w końcu sprawdził się zestaw: kieszonka formowanka Babyetta bambusowa a w środku upchany wkład bambusowy Babyetta + wkład konopny Babykicks na to flip lub najlepiej storczen i tylko góra od piżamki założona. Jak dziecko w nocy się odkopuje i jest zimno to można naciągnąć wełniaki z długimi nogawkami aby było dziecku też ciepło np. takie:
    http://www.pieluszkarnia.pl/product-...-Longies-.html

  17. #17
    Chustomanka Awatar darijah
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    ja też potwierdzam: zmiana tego w czym dziecko śpi. U nas najlepiej sprawdzały się polarowe piżamki; spodnie i góra osobne. Albo właśnie góra od piżamy i getry np. takie : http://zachustowani.pl/getry-welnian...c-6_69_76.html

    no i zainwestowałabym w wełniaka. Najlepiej takiego używanego i sfilcowanego bo tańszy i trzyma na mur beton. U nas gacie disany plus formowanka z konopnym lub bambusowym wkładem dawały radę.

    Mam te gacie jeszcze, czekają na dorośnięcie do kolejnego nocnego sikacza. Jednak jak chcesz wypróbować do oddam w leasing za 20 zł a za jakiś czas się po nie zgłoszę
    Miluszka ::marzec 2008 :: Olafko ::lipiec 2011::

    https://www.facebook.com/MioUnico - unikatowe nery na różne bajery dla dziarskich chustomatek; szyte z nowych, recyklingowanych i chustowych materiałów; również na indywidualne zamówienia ::

  18. #18
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,517

    Domyślnie

    dziś w rozpiętym body przeciek był minimalny... a dziś w nocy sporo pił.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    464

    Domyślnie

    u nas się na całą noc ostatnio super sprawdza formowanka little lamb i otulacz, do rana trzyma

  20. #20
    Chusteryczka Awatar mamafranka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Wejherowo
    Posty
    1,722

    Domyślnie

    oj jak ja znam ten ból, są noce, że pielucha tylko trochę zasikana, ale najczęściej muszę przebierać, wczoraj padł rekord, franek jadł co 2 godziny i co dwie godziny zmieniałam jednorazówkę bo juz się z niej prawie wylewało

    ale u nas "akcja 5"więc liczę na to, że jak już wyjdą to jakoś się to sikanie uspokoi

    Małe rączki potrafią ulepić kwiatek z plasteliny, narysować słońce roześmiane, zbudować domek z klocków. Małe raczki potrafią spleść się nad szyją i otrzeć łzy. W małych rączkach mieści się cała miłość.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •