Drodzy!!
Zapraszam do udziału badań na temat psychologicznych aspektów stosowania chust w opiece nad dzieckiem.
Są to badania kwestionariuszowe, plus część opisowa dotycząca osobistego doświadczenia noszenia dziecka w chuście. Ich wyniki będą podstawą przygotowania publikacji naukowych, mam nadzieję, że również jakiejś publikacji popularnonaukowej („Charaktery”? „Dziecko”?).
Pakiet materiałów wraz z kopertą zwrotną i znaczkiem będę wysyłała pocztą tradycyjną na podany adres. Gdyby ktoś mógł i chciał rozprowadzić badania wśród swoich znajomych, proszę o taką informację – wysyłam wówczas na jeden adres kopertę zbiorczą z odpowiednią liczbą zestawów badań (oczywiście każdy zestaw w osobnej kopercie plus koperta zwrotna).
Osoby zainteresowane proszę o kontakt, najlepiej „wiadomość prywatną”. Przewidywany start: 17 listopada.

Z informacji dodatkowych:
Badania mają charakter anonimowy w tym sensie, że odpowiedzi poszczególnych uczestników nie będą przedstawiane osobom postronnym; informacje takie jak płeć, wiek czy wykształcenie służą do sporządzenia charakterystyki badanej grupy.
Wypełnienie całości może zająć ok. 2 godzin – można to sobie podzielić.
Będę starała się na bieżąco utrzymywać korespondencję przez forum, jednak zdarza mi się padać o 21.00 i nie jestem już w stanie z tym walczyć.

Pozdrawiam i dzięki za odzew,
Elżbieta chustowy elson, zawodowo adiunkt w Katedrze Psychologii Osobowości KUL, aktualnie na urlopie wychowawczym)