Pokaż wyniki od 1 do 20 z 107

Wątek: Zapraszam do udziału w badaniach!

Mieszany widok

  1. #1
    Chustofanka Awatar elson
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    273

    Domyślnie Zapraszam do udziału w badaniach!

    Drodzy!!
    Zapraszam do udziału badań na temat psychologicznych aspektów stosowania chust w opiece nad dzieckiem.
    Są to badania kwestionariuszowe, plus część opisowa dotycząca osobistego doświadczenia noszenia dziecka w chuście. Ich wyniki będą podstawą przygotowania publikacji naukowych, mam nadzieję, że również jakiejś publikacji popularnonaukowej („Charaktery”? „Dziecko”?).
    Pakiet materiałów wraz z kopertą zwrotną i znaczkiem będę wysyłała pocztą tradycyjną na podany adres. Gdyby ktoś mógł i chciał rozprowadzić badania wśród swoich znajomych, proszę o taką informację – wysyłam wówczas na jeden adres kopertę zbiorczą z odpowiednią liczbą zestawów badań (oczywiście każdy zestaw w osobnej kopercie plus koperta zwrotna).
    Osoby zainteresowane proszę o kontakt, najlepiej „wiadomość prywatną”. Przewidywany start: 17 listopada.

    Z informacji dodatkowych:
    Badania mają charakter anonimowy w tym sensie, że odpowiedzi poszczególnych uczestników nie będą przedstawiane osobom postronnym; informacje takie jak płeć, wiek czy wykształcenie służą do sporządzenia charakterystyki badanej grupy.
    Wypełnienie całości może zająć ok. 2 godzin – można to sobie podzielić.
    Będę starała się na bieżąco utrzymywać korespondencję przez forum, jednak zdarza mi się padać o 21.00 i nie jestem już w stanie z tym walczyć.

    Pozdrawiam i dzięki za odzew,
    Elżbieta chustowy elson, zawodowo adiunkt w Katedrze Psychologii Osobowości KUL, aktualnie na urlopie wychowawczym)
    Kubuś 2005, Wojtuś 2008, Joasia 2011 ...

    http://chusty.info/forum/showthread....36#post1503336

  2. #2
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    Elu, a czy możesz jeszcze powiedzieć, czy są jakieś kryteria dotyczące uczestników badania - np. czy używanie chust ma być obecnie, czy może być w dowolnym okresie? Czy w jakikolwiek sposób grupa badawcza jest ograniczona?

    Ja generalnie zachęcam wszystkich - wydaje mi się, że warto wesprzeć takie badania.

  3. #3
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    mam pytanie czy badanie dotyczy noszących tylko i wyłacznie w chustach? U nas przez pierwsze dwa miesiące życia byly chusty elastyczna i tkana, potem przede wszystkim ale za to regularnie i przez calą rodzinę korzystaliśmy z marsupi, teraz manduci a chusta tylko sporadycznie.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Tola_zet
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    LDZ
    Posty
    4,167

    Domyślnie

    Koniecznie napisz troszkę więcej o kryteriach włączenia, bo ja noszę dopiero od dwóch miesięcy i nie wiem czy takie świeżynki też Cię interesują . A jako socjolog chętnie bym wsparła projekt badawczy - jeśli takie małe doświadczenie mnie nie eliminuje to ja się zgłaszam.

  5. #5
    Chustofanka Awatar elson
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    273

    Domyślnie

    Z tego, co widzę wśród noszacych znajomych, czytam na forum, ale też u Magdaleny Sendor, chusty i nosidła miękkie to jedna grupa "narzędzi" sprzyjających intensywnemu kontaktowi rodzic - dziecko, z respektowaniem tych samych zasad dotyczących fizjologicznego aspektu noszenia. Więc noszących w tego typu nosidłach równie gorąco zapraszam do udziału w badaniach!

    Jeśli chodzi o staż noszenia w chustach - nie wprowadzam sztywnego limitu typu "więcej niż miesiąc". Bardziej chodzi o (poparte jakimś doświadczeniem) przekonanie, że to jest coś istotnego dla mnie i mojego dziecka.

    Jeśli wśród zainteresowanych znajdą się osoby, które aktualnie już nie noszą w chuście swojego dziecka, również i je zapraszam do udziału w badaniach. Uwzględniłam taką możliwość, dostosowując w odpowiednich (nielicznych) miejscach instrukcję.

    Zatem raz jeszcze zapraszam i dziękuję za wyrazy wsparcia
    Kubuś 2005, Wojtuś 2008, Joasia 2011 ...

    http://chusty.info/forum/showthread....36#post1503336

  6. #6

    Domyślnie

    a czy można na jedną rodzinę dwa kwestionariusze? nie wiem, czy mój mąż by chciał, ale on jest zapalonym chustotatą i ma swoje, odrębne zdanie i doświadczenia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •