Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Indio Slate Seide

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    1,081

    Domyślnie Indio Slate Seide

    Kiedy to było, bo przegapiłam?
    I co to za wynalezek - opinie, uczucia, doświadczenia?
    {HomeBirthing . BreastFeeding . Co-sleeping . BLWeaning . BabyWearing . Cloth Diapering . Work at Home . Veg*n momma to Kiki girl (IX 2009) & baby Surprise (Spring 2012)}

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Agut
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    okolice Grodziska M.
    Posty
    4,325

    Domyślnie

    To schieferek silkowy? chyba tak, co nie?
    w czerwcu było jakoś razem z konopiami antracytowymi. ładniusie, cieniusie nie widzialam na oczy wlasnie wiec wiecej nie powiem

  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    1,081

    Domyślnie

    O, dzięki - to się po polsku i niemiecku nazywa Schieffer, tak?
    Właśnie nie mogę wyszukajać żadnych informacji
    Cienkie, nie cienkie - noworodka na lato ponosi?
    {HomeBirthing . BreastFeeding . Co-sleeping . BLWeaning . BabyWearing . Cloth Diapering . Work at Home . Veg*n momma to Kiki girl (IX 2009) & baby Surprise (Spring 2012)}

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Agut
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    okolice Grodziska M.
    Posty
    4,325

    Domyślnie

    ta schiefer/slate
    u Pomidore w sklepie jeszcze chyba wisi sztuka http://maluszaki.pl/item2,12,71,692-...r_-_seide.html

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Filippa
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Opole/Katowice
    Posty
    3,410

    Domyślnie

    Moja ulubiona letnia chusta! Cienka, mięciutka, lejąca (ale nie śliska). Nosiłam 9 kg i spokojnie dawała radę nawet na 2h spacerze. Przecudna. Do tego pięknie lśniąca, elegancka. Z czystym sercem polecam. Zwłaszcza dla maluszka. Moja poczeka na następnego chuściocha.



    i w stosie trzecia od dołu

    Ostatnio edytowane przez Filippa ; 26-10-2011 o 18:28
    Roch 09.07.2010, Leon 20.05.2013 i Tola 05.01.2015

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    1,081

    Domyślnie

    A druga w stosie od dołu, Filippo?
    Dzięki za recenzję!

    Jak się ma do Indio Rose Seide?
    Albo do Zary Silk?
    Ktoś wie?
    {HomeBirthing . BreastFeeding . Co-sleeping . BLWeaning . BabyWearing . Cloth Diapering . Work at Home . Veg*n momma to Kiki girl (IX 2009) & baby Surprise (Spring 2012)}

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar Filippa
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Opole/Katowice
    Posty
    3,410

    Domyślnie

    Wymienionych nie znam, więc nie pomogę. Słyszałam tylko, że różowe grubsze było. W stosie to antracyt konopie. Niby taka sama, a zupełnie inna.
    Roch 09.07.2010, Leon 20.05.2013 i Tola 05.01.2015

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    1,081

    Domyślnie

    No dobrze, to jak byś opisała różnice między konopkami a jedwabiem? Bo to są dwa nowe indio, których nie miałam, a które mi się podobają i rozważam dla kolejnego
    {HomeBirthing . BreastFeeding . Co-sleeping . BLWeaning . BabyWearing . Cloth Diapering . Work at Home . Veg*n momma to Kiki girl (IX 2009) & baby Surprise (Spring 2012)}

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar Filippa
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Opole/Katowice
    Posty
    3,410

    Domyślnie

    Dla maluszka zdecydownie slate. Antracyt jest bardziej hm zgrzebny. Mój jeszcze niezłamany, ale różnica mimo tego i tak będzie znaczna. Nawet na zdjęciu widać, że antracyt grubszy. No i szmatan dla cięższego dziecka.
    Slate - lekki, miękki od początku, cieniutki, gładki - taki bezwłoskowy, lejący, chłodzi jak to silk, maleńki węzeł, luźniej tkany, wyraźnie czarna nitka, wyrazisty kontrast
    Antracyt - szorstki (mój jeszcze też twardwy, ale wiem, że konopie też potrafią ładnie zmięknąć), gęsto tkany, większy węzeł, meganośny, mniej wyraźnie widać wzór, mniej czarna nitka, bardziej ciemny grafit, nawet w indio cz-b była czarniejsza, widać włoski (takie kłaczki z bliska)
    Ostatnio edytowane przez Filippa ; 26-10-2011 o 18:48
    Roch 09.07.2010, Leon 20.05.2013 i Tola 05.01.2015

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar Agut
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    okolice Grodziska M.
    Posty
    4,325

    Domyślnie

    Kurcze dziewczyny silka nie mozna porownywac do konopii to sa wie rozne chuty o zupelnie innym skladzie.konopki antracytowe sa wyjatkowo miekkie.bpo praniu juz spokojnie daja sie motac. Nosza super nawet ciezarki sa troszke szorstkie ale nie tak jak konopie natury.

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    1,081

    Domyślnie

    Dzięki, Filippo, jesteś nieoceniona!
    Tak, konopie też się da złamać - są wtedy dość miękkie i super nośne. Przynajmniej takie macałam, bo konopii na stanie jeszcze nie mam i ciągle nie jestem pewna, czy chcę mieć

    Agut, ja nosiłam raz w nie moim naturze konopnym - był fajnie złamany, a mimo to jak dla mnie śliskawy? Inaczej śliski niż chusty z jedwabiem... Trudno opisać subiektywne odczucia
    {HomeBirthing . BreastFeeding . Co-sleeping . BLWeaning . BabyWearing . Cloth Diapering . Work at Home . Veg*n momma to Kiki girl (IX 2009) & baby Surprise (Spring 2012)}

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    326

    Domyślnie

    Ja miałam dwie ze względów estetycznych.Zostały konopie.Dla mnie slate ładniejsze ale luźno tkane,nitki się przesuwały a konopki mocne, nośne i dość sztywne.Obydwa ładne ale teraz choruje na indio czarno-czerwone.

    Moje antracytki konopne nie są śliskie.

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar Filippa
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Opole/Katowice
    Posty
    3,410

    Domyślnie

    Eee, obmacałam moje konopie i cofam to o twardości Jak się nosi w grecji i monti na zmianę, to wszystko wydaje się twarde
    Roch 09.07.2010, Leon 20.05.2013 i Tola 05.01.2015

  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    tu masz u gory

    i z konopiami oraz zinkiem



    i solo





    daje rade nawet 12-kilowcom (choc nie na dlugo, ale tez mnie ten problem nie dotyczy, wiec sie nie wypowiadam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •