Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 237

Wątek: Jak pieluszkujecie w nocy?

  1. #161
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    u nas ostatnio dają radę chinki bo mały dopiero około 5-6rano robi siusiu,ale zwykle ubieram formowankę (bambusowa lub flanelową)i wełniaka podaj dalej lub zakupionego za 15zł na allegro.
    Franiszkowe wełniaki nie sprawdziły nam się na nocki jedynie w dzień synek pomyka w majtkach Franiszkowych z wkładkami z kieszonek lub tetrą jak widzę,że kieszonki mi zdejmuje.
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  2. #162
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Oświećcie mnie kiedy zmieniacie w nocy formowankę na inną? Jak jest kompletnie przesikana czy lekko wilgotna? Ja sprawdzam zewnętrzna część formowanki, jak jest wyczuwalna wilgoć to zmieniam, ale nie wiem czy taki system jest sensowny bo przy takim uzytkowaniu formowanka jest na tyłku max godzine

  3. #163
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    my raczej nie zmienialiśmy formowanki w nocy z tym że ja na całość formowanki wycinałam wkładkę sucha pupa taką w kształcie klepsydry żeby i po boczkach było sucho no i ciepło, pieluchę zmienialiśmy rano

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  4. #164
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    my dziś z pierwszym sukcesem wielo w nocy-

    załozyłam formowankę konopną z trzema wkładkami konopnymi, o godzinie 3.30 zasikana prawie cała(założona ok 21) następna była bambusowa kokosi, do rana dała radę(7.15) i mogła nawet w niej trochę posiedzieć, ale zmieniłam i teraz mała pomyka w trzeciej formowance, już lżejszej

    z ciekawości zważyłam cały ładunek konopny mokry-waga 577g dorzucę dane po wysuszeniu

    moja córa moczy formowankę z przodu, więc sprawdzam wkładając palec bardziej z tyłu-jak tam jest mokro, to już wiem, że przesikana

    edit. waga po wysuszeniu 310 więc wyszło, że wysikała 267 ml moczu, dziś w nocy na pupie bambus, generalnie używamy w nocy dwóch napakowanych formowanek i wtedy jest ok tzn. nad samym ranem drugi załadunek tez zdejmuję i wtedy pomyka w czymś cieńszym-kieszonka lub formowanka bez dodatkowych wkładów.
    Ostatnio edytowane przez Magenta ; 07-12-2013 o 09:22

  5. #165
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    51

    Domyślnie

    U nas w nocy głównie królują formowanka plus wełniak, jednak jak zmienia tata to kieszonka minky lulajbaby z wkładami bambusowymi(dwurzędowa, super wzory i niezawodna). Przy karmieniu nocnym zmiana pieluchy. Przy tym systemie nie ma przecieków.

  6. #166

    Domyślnie

    Na noc zakładam formowankę bambusową z dodatkowym wkładem z mikrofibry na to otulacz wełniany (storcza lub ten z allegro od jagnybis), w nocy zmieniamy jeżeli zachodzi taka potrzeba (kupka lub większe siku) ale przeważnie formowanka wytrzymuje Nam do rana. Ostatnio założyłam małemu kieszonkę (chinkę z dwoma wkładami) po dwóch godzinach zaliczyłam przeciek więc kieszonka jak dla mnie na noc odpada.

  7. #167
    Chustomanka Awatar Kinyya
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,289

    Domyślnie

    Kobietki, nasz maluch budzi się w nocy co 1-4 h i zwykle w 99,9% ma mokrą pieluchę (zwykle kieszonkę z 2 grubymi czasem nawet superchłonnymi wkładami) i zazwyczaj jest chętny pić - czasem wypije 10 a czasem 100 ml. I zastanawiam się czy pije, bo jest głodny, więc sika, bo wypił, a przez to ma mokro i się budzi - i nic na to nie poradzę, bo poprostu jest głodny w nocy...? czy raczej ma mokro, bo wypił więc się budzi przez to, choć gdyby nie pił to by nie sikał tyle i by się nie budził... Może niepotrzebnie go karmię jak się budzi w nocy, bo wcale tego nie potrzebuje, a przez to wciąż się budzi, bo zasikuje pieluchę?

    Nie wiem w sumie czy ubrać mu np nocną formowankę (którą zwykle przebieram mu, jeśli w ogóle z niej korzystam, lekko wilgotną tylko) i nie przebierać jak się obudzi, a tylko dokarmić, bo jest głodny... A przebrać jak już będzie kapać choć wolę przebierać wtedy za każdą pobudką, trudno. Czy raczej nie karmić, bo nie potrzebuje, a tylko przebrać pieluchę i będzie się budził dzięki temu rzadziej...? Jest jakaś logika w tym? Myślę czy może sama sobie bez sensu nie robię roboty karmiąc małego w nocy.

  8. #168
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    a ile dziecię ma?

    my na noc tylko mega chłonne formowanki (bambus z dodatkowym wkładem bambusowym lub dwoma) + otulacz. przecieki są tylko, jak kawałek bambusa wydostanie się spod PULa. przesików nie ma nigdy. polecam! kieszonki na noc niestety rzadko kiedy się sprawdzają...

  9. #169
    Chustomanka Awatar Kinyya
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,289

    Domyślnie

    Synek budzi się też przy formowance nocnej ledwie co mokrej, więc nie chodzi o przecieki. Ma 3,5 mies.

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    a ile dziecię ma?

    my na noc tylko mega chłonne formowanki (bambus z dodatkowym wkładem bambusowym lub dwoma) + otulacz. przecieki są tylko, jak kawałek bambusa wydostanie się spod PULa. przesików nie ma nigdy. polecam! kieszonki na noc niestety rzadko kiedy się sprawdzają...

  10. #170
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    No własnie, ja tez zmieniam jak formowanka jest na zewnątrz wilgotna

    Jakoś nie mam serca trzymać dziecia pół nocy w mokrej pieluszce.
    Ale u nas idzie trzeci ząbek, więc nawet pampki nie dają rady - minimum 3 razy w nocy muszę zmieniać ładunek sikowy

    A rewelacyjne do tej pory bambusowy puch pupeko nadaje sie tylko i wyłacznie na dzienne drzemki (nie trwajace dłużej niż godzinę)

  11. #171
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kinyya Zobacz posta
    Synek budzi się też przy formowance nocnej ledwie co mokrej, więc nie chodzi o przecieki. Ma 3,5 mies.
    To wcale nie musi chodzić o mokrą pieluchę ani o picie…

    Mój przez wiele miesięcy lekko wybudzał się w nocy co 2-3h, przy przechodzeniu z jednej fazy snu w drugą. Zwykle przy tym jest trochę marudzenia, stękania, czasem dziecię zakwili, ale wszystko odbywa się "na śpiocha". Na początku myślałam, że to z głodu, więc brałam go na ręce i przystawiałam. I w ten sposób przyzwyczaiłam go do pobudek. Wiele tygodni zajęło mi odzwyczajenie go, ale udało się i dziś przesypia ciurkiem do 4-5 nad ranem. Ale ma prawie rok.

    No, ale to nasz przypadek - u was może być to zupełnie co innego.

  12. #172
    Chustomanka Awatar Kinyya
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,289

    Domyślnie

    A jak go odzwyczajałaś od pobudek?

    Nie wiem czy to to, bo Krzyś czasem nie tylko kwili... Jak się nie dobudzę na czas to wrzeszczy chyba, że już się przyzwyczaił...

    Tym bardziej jestem za zmianą, że jesteśmy butelkowi, a tacy zazwyczaj szybko przesypiają noce... Więc może coś źle robię.
    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    To wcale nie musi chodzić o mokrą pieluchę ani o picie…

    Mój przez wiele miesięcy lekko wybudzał się w nocy co 2-3h, przy przechodzeniu z jednej fazy snu w drugą. Zwykle przy tym jest trochę marudzenia, stękania, czasem dziecię zakwili, ale wszystko odbywa się "na śpiocha". Na początku myślałam, że to z głodu, więc brałam go na ręce i przystawiałam. I w ten sposób przyzwyczaiłam go do pobudek. Wiele tygodni zajęło mi odzwyczajenie go, ale udało się i dziś przesypia ciurkiem do 4-5 nad ranem. Ale ma prawie rok.

    No, ale to nasz przypadek - u was może być to zupełnie co innego.
    Ostatnio edytowane przez Kinyya ; 05-01-2014 o 23:54

  13. #173
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    kustafa dobrze pisze, mały (rok i 7 miesięcy) śpi z nami, przy każdym mruknięciu go karmiłam, teraz czekam, a jak zaczyna się do mnie dobierać to wiem, że chodzi o karmienie, u nas karmień nocnych jest i tak pięć, kiedyś było dużo więcej, a Tymek rano ma suchą pieluszkę, więc nie wiem czy brak karmienia oznacza tak od razu mniej siusiu, ja jak karmiłam w nocy i byłam przytomna to zmieniałam pieluchę, nie chciałam go trzymać w mokrym, jak nie kontakotwałam to nie zmieniałam,
    a próbowałaś nakarmić i nie zmienić pieluszki, jak wtedy synek reaguje, zasypia czy nadal marudzi?
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  14. #174
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,879

    Domyślnie

    większość niemowląt, które znam, budzi się w nocy i zazwyczaj nie ma to związku z zawartością pieluchy. Moje zaczęły przesypiać noce jakiś czas po odstawieniu od piersi, pewnie w wypadku karmionych butelką jest inaczej, ale brak mi doświadczenia więc nic nie podpowiem. A pieluchę zmieniam jak fensterka - jak kontaktuję, jeśli jestem wyrywana z głębokiego snu to zazwyczaj tylko zatykam paszczę i śpię dalej Starszego musiałam przewinąć jakoś przed północą, inaczej był przesik, resztę nocy był w stanie jechać na jednej pieluszce, aktualnego pielucholca zazwyczaj też przewijam jakoś o te porze, bo rzadko się zdarza, żebym zasnęła przed pierwszą pobudką.
    Ostatnio edytowane przez jul ; 06-01-2014 o 00:08
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  15. #175
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kinyya Zobacz posta
    A jak go odzwyczajałaś od pobudek?
    u, długa historia. u nas to szło w parze z odstawieniem od karmień nocnych (w dzień nadal ciągnie z cyca). więc to trochę inny przypadek niż twój i nie szukałabym tu dobrej metody.

    a czy mały czy w dzień dużo pije? czy śpi z wami czy sam? no i czy w dzień jak jest przesik to też protestuje, czy raczej jest mu ganz egal? na moim przecieki nie robią żadnego wrażenia…

  16. #176
    Chustomanka Awatar Kinyya
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,289

    Domyślnie

    Przecieki drażnią go, ale jak tylko troszkę zasika to niekoniecznie. Czasem na jednej muślinie potrafi spać 5h i jest ok, nawet w dzień. Ale nie chciałabym też, żeby całą noc spał w mokrej pieluszce (zazwyczaj co 2-3h jest mokra w nocy). Nigdy nie próbowałam nie przebierać go skoro i tak się obudził, bo zwykle pielucha jest mokra, a nigdy nie wiem czy obudzi się następnym razem za 1h czy za 4h... (przypomnę, że nie chcę go trzymać tak długo).

    Wiem, że dzieciaki butelkowe koło 6 miesiąca przesypiają noce całe, ale znam więcej takich, które w 1-2 miesiącu życia już śpią całą noc. Wiem, że prędzej czy później mały się nauczy przesypiać noc, tylko nie wiem czy nie jest tak, że nie przesypia, bo go matka karmi, a potem sika choć jak mówicie niekoniecznie sika, bo go karmię... W każdym razie czasem jeść chce, czasem chodzi mu tylko o smoczek z butli chyba (nie smoczkujemy go), bo ledwie dostanie coś w dzioba i już śpi

    Gdyby się budził co 3-4h byłoby spoko, ale często jest tak, że budzi się co 1h i jesteśmy nie do życia



  17. #177
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    Z przesypianiem nocy przez dzieci butelkowe to bujda

    U nas super sie sprawdzaja formowanki - kieszonki ( uwielbiam te od ecodidi, ale mamy tez big softies). Z polarkiem od pupy i kieszenia, do ktorej laduje wklad bambusowy + reczniczek bambusowy kokosi. lub flanelowy wklad od Agny (taki skladnany na 3) plus mala wkladka bambusowa. na to flip. i przeciek mamy baaardzo rzadko. pieluchuje tak juz dlugo to jedyne sprawdzone polaczenie
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  18. #178
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    moje dzieci niestety butelkowe obydwie sztuki, starszy lat 8 przesypiał noce w wieku 2 mcy, młodsza, ma prawie 1,5 roku i ani jednej przespanej nocy już mniej w nocy sika, bo mniej mleka (w ml) wypija, za to budzi się co kilka godzin, zakładam jej na ten dłuższy sen formowankę z polarem od pupy, żeby czuła sucho, ale mam wrażenie, że nie robi jej to różnicy zaznaczam iż moje dzieci butelkowe prawie od samego początku(ciężko mi z tym, za późno trafiłam na forum )

  19. #179
    Chustomanka Awatar Kinyya
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,289

    Domyślnie

    Hmmm... czyli butelka i tak nic nie znaczy... A TAKĄ MIAŁAM NADZIEJĘ



  20. #180
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    A spi z Toba czy sam? Bo czasem pobudki w nocy to tylko potrzeba bliskości z mama. Szczególnie jak małe pociumka chwile (smoczka lub pierś) a potem znów zasypia.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •