Strona 5 z 22 PierwszyPierwszy 1234567891011121315 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 424

Wątek: Jaka chusta na lato? //tematy połączone

  1. #81
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    PruszkĂłw
    Posty
    459

    Domyślnie co na lato?

    dziewczyny, podpowiedzcie - co z didka czy storcza nadaje sie na lato? kolor w sumie obojetny, chodzi mi o grubosc - zeby bylo fajne, cieniutkie.
    dzieki.
    ==========================
    malgosiak - mama NIKI (listopad 2002) i
    TuÂśki (listopad 2007)

  2. #82
    Chustofanka Awatar ulinha
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    155

    Domyślnie

    Wiem, ze temat byl juz obracany w kazda strone na chustowych forach, ale ja tez przylaczam sie d pytania co na lato
    W moim przypadku lato to prawdziwe upaly (czasem po 30st) i to przez prawie 4 miesiace. Jesli mogybyscie mi podpowiedziec co wybrac... na pewno macie duzo doswidczenia w tej kwestii. Niestety nie moge podotykac innych chust, planuje przyjazd do Poznania, wiec moze wtedy uda mi sie "zalapac" na jakies chusciane spotkanie czy warsztaty.
    Ktora chusta bedzie najlepsza na upaly??????

  3. #83

    Domyślnie

    Ulinha miło Cię tu widzieć
    Ja na lato polecam: storcha leo, babylonie, didymosa żakardowego, vatanai ale to do leciutkich dzieci bardziej A propos jak tam Twoja pannica? Dużo już waży?
    No i w zasadzie jak nasze maluszki już będą dobrze siedziały, a w wakacje jest już szansa to mei tai również się nada.
    pozdrowionka

  4. #84
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    milanĂłwek
    Posty
    260

    Domyślnie

    a ja z innej beczki
    bo inaczej malgosiak nie moge Cie zlapac - jak tam twoje chustowanie i czy bylabys ewentualnie gotowa mi pomoc jak sie okaze ze nam nie idzie?

  5. #85
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    PruszkĂłw
    Posty
    459

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mysza
    a ja z innej beczki
    bo inaczej malgosiak nie moge Cie zlapac - jak tam twoje chustowanie i czy bylabys ewentualnie gotowa mi pomoc jak sie okaze ze nam nie idzie?
    mysza, po stokroc

    dopiero teraz zauwazylam, ze pisalas do mnie na inny watku .

    oczywiscie jestem jak najbardziej chetna do pomocy. zapraszam. tylko ze w kwestii wiazania i doboru chusty na pewno wiecej wie vega. ja nosze dopiero 2 miesiace . mam nati.
    ale oczywiscie chetnie sie spotkam.
    dzieki za info.
    ==========================
    malgosiak - mama NIKI (listopad 2002) i
    TuÂśki (listopad 2007)

  6. #86
    Chustofanka Awatar ulinha
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    155

    Domyślnie

    Hej Aniu!!!
    Moja Bebesita w piatek swietowac bedzie zakonczony trzeci miesiac zycia Dopiero za tydzien w poniedzialek mamy szczepienia i wizyte lekarska, wiec dokladnie dowiem sie jaka ma wage, ale czuje, ze pewnie juz 6kg przekroczylysmy. Jest moim wielgasnym kochanym szczesciem, jest urocza i grzeczniutka. I lubi byc zachustowana))
    Juz zastanawialam sie nad storch-em leo, podobaja mi sie "vatanaie", lecz tak jak mowisz, mala tak szybciutko rosnie...
    Do Mei Tai-a tez sie juz powolutku zaczynam usmiechac. Krazy mi po glowie idea sprobowania uszyc takowy samej... Wiem jednak gdzie i do kogo uderzac, jesli mi ten pomysl nie wyjdzie)))
    Pozdrowionka

  7. #87
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    milanĂłwek
    Posty
    260

    Domyślnie

    malgosiak nie ma sprawy
    a jaka nati masz? i uwazasz ze na lato sie nie nadaje bo ja dopiero zamowilam z zamiarem wlasnie wiosna/lato (colorado)
    jak przyjdzie do zobacze i dam znac

  8. #88
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Wiązanie ma większe znaczenie niż grubośc. W kieszonce na dziecku są i 3 warstwy materiału, a w kangurze jedna. To tylko przykład.
    Ze Storchów wybrałabym Leo, a z Didymosów jakieś fale (najcieńsze), co oczywiście nie znaczy, ze inne się nie nadają.
    Z Babylonią i Vatanai nie mam doświadczenia, to się nie wypowiadam, ale opinie na pewno znacie.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  9. #89
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Bramki k/Warszawy
    Posty
    1,229

    Domyślnie

    Gwoli ścisłości - w kieszonce też może być na dziecku jedna warstwa materiału.

    Babylonia jest cieniutka i luźno tkana, Bebina jest także cieńka ale ma gęstszy splot.
    Najcieńsza ze znanych mi chust to MaM ECO z konopiami.

    Didki żakardowe są cieńsze niż storche leo. Ja mam rąby ale macałam właściwie wszystkie i wszystkie żakardy są podobne.


    http://www.chusty.com.pl - Babylonia, Bebina, Didymos, Gabi, Lana, Lenny Lamb, MaM, Merry Carry, NatiBaby, Storchenwiege
    Doradca po kursie dla zaawansowanych Trageschule Dresden

  10. #90
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Gwoli ścisłości-żakardy raczej są różne. Grubośc fal jest zupełnie różna od grubości elips np.
    "w kieszonce też może być ", co do kieszonki, zgadzam się oczywiście.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  11. #91
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    Ja w zeszlym roku nosilam 4 miesieczne dzieci w zakardowej Elisie, bardzo fajnie nam sie w tej chuscie nosilo. W indio bylo nam za goraco.

  12. #92
    Chustomanka Awatar alina
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Szwajcaria
    Posty
    680

    Domyślnie

    a jak się nosi w upały w girasolach, bo mnie sie mój tęczowy wydaje dość ciepły?
    Hania 15.06.2005; Zuzia 12.11.2007; Julcia 15.11.2010

  13. #93
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    PruszkĂłw
    Posty
    459

    Domyślnie

    dzieki za odzew.
    w kieszonce nosze teraz z jedna warstwa, nie zaciagam bokow, jak na poczatku.
    no to teraz musze sobie ew. poogladac te szmatki, co polecacie.
    mysza, mam nato navy blue:
    http://www.sling.com.pl/sklep/?p=produc ... ,-standard)
    ==========================
    malgosiak - mama NIKI (listopad 2002) i
    TuÂśki (listopad 2007)

  14. #94
    Chustofanka Awatar ulinha
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    155

    Domyślnie

    Juz jestem prawie przekonana, ze wybiore pomiedzy Babilonia Grey Fruit Stripes i storchem Leo Natur. Cenowo "stoja" podobnie Teraz moj ogromny dylemat sie zminejszyl, ale nadal spac mi nie daje))
    Ciekawam tylko co na to Tatus sponsor
    Gdyby jednak ktos mial do odsprzedania powyzsze cudenka to zglaszam sie w zakupowym watku

  15. #95
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    PruszkĂłw
    Posty
    459

    Domyślnie

    vatanai mnie zauroczyly. tybet jest sliczny
    ==========================
    malgosiak - mama NIKI (listopad 2002) i
    TuÂśki (listopad 2007)

  16. #96

    Domyślnie Jaka chusta na lato?

    Mam Nato colorado, jest dobra, ale dość gruba. Szukam na lato czegoś cienkiego - poradźcie, co kupić? Może któraś z was coś używanego ma do sprzedania? I jeszcze jedno - do jakiego wieku dzieci nosicie je w chustach? Tzn. czy jak maluch zaczyna śmigać na nóżkach, to chusta jeszcze się przydaje? Bo nie wiem, czy warto inwestować (dziecię ma 15 miesięcy).

  17. #97

    Domyślnie Jeszcze jedno...

    Jak robi się bardzo ciepło, jak ubieraciedziecko do chusty? długie nogawki i rękaw, nawet gdy jest wysoka temperatura? Czy chusta nie obciera rączek i nóżek? Pamiętam, że w pouchu, kiedy krawędź przebiegała pod kolnkami, nóżki zaczynały sinieć i szybko przestałam go używać...

  18. #98
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,503

    Domyślnie

    My nosiliśmy latem w Hoppie i nic sie nie działo.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  19. #99
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    W zeszlym roku, gdy Orlando byl malutki nosilam go w zakardowym didku Elise, bardzo fajnie sie nam nosilo, nawet podczas upalow. W tym roku latem bede go nosic w jasnym nino z welna, MT, nosidlach ergonomicznych. Wydaje mi sie, ze chusty w jasnych kolorach sprawdza sie latem.

  20. #100
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie

    ja na lato mam ultracienkiego hoppa kairo i jasna rapalu (tak tak, jest dosc cienka, nie tak cienka jak ultracienki hopp ale zdaje sie lekka)


    zakladalam krotki rekawek i jak bardzo cieplo to bez spodni ale nie wystawialm nozyn dziecka na slonce - przykrywalam tertrowa pieluszka albo chodzialm w cieniu.
    na glowke oczywiscie czapeczka z daszkiem
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •