Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27

Wątek: pielucha do spania- brak mi pomysłu :(

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    116

    Domyślnie pielucha do spania- brak mi pomysłu :(

    mój synek ma uczulenie na polar, które ostatnio bardzo się nasiliło. używaliśmy wyłącznie pieluszek naturalnych i wszystko było ok, ale od pewnego czasu wybudza go mokra pielucha. testowałam różne rozwiązania i w pampersie śpi w nocy 10h a w dzień ma 3h drzemki, a w wielo mokra pielucha budzi go już po 1,5-2h.
    chciałabym bardzo być tylko na wielo, jak wcześniej, ale nie mam pomysłu co zrobić z tym spaniem- mokra pielucha go wybudza, a wkładki 'mam sucho' uczulają
    dziś w nocy przewijałam go z 5x, męczę i jego i siebie w ten sposób, może ktoś ma jakiś pomysł co zrobić??

  2. #2
    Chustomanka Awatar Marti
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Sokołów Podlaski
    Posty
    539

    Domyślnie

    Może wypróbuj welurek - też daje uczucie suchości.

  3. #3
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    116

    Domyślnie

    welurek też uczula, wszystko co sztuczne uczula

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    może coolmax od pupy się sprawdzi? Pampers też sztuczny od pupy więc nie wiem co radzić hmmm trzeba próbować.

  5. #5
    Chustomanka Awatar marlei
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Poole, UK
    Posty
    1,469

    Domyślnie

    Ja mysle, ze moze zamiast pampkow kup jakies eco pieluszki i po prostu odpusc noce Wiem, ze ciezko, ale dla wspolnego dobra, chyba warto
    Jedna jednorazowka dziennie swiata nie zmieni, a Wasze zycie na pewno
    Iwona - mama Hugo (29 wrzesien 2010)
    Doula
    Doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®

  6. #6
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    116

    Domyślnie

    coolmax też testowałam, to samo.

    mnie naprawdę dziwi, że pampersy nie uczulają, to dopiero jest chemia. ale nie uczulają, choć moje dziecko jest straszliwym alergikiem, nie tylko kontaktowym ale i pokarmowym.

    no chyba będę musiała zakupić eko, tylko że to nie tylko noce, ale i drzemki dzienne. szkoda mi strasznie, ale co robić.

  7. #7
    Chusteryczka Awatar goshya
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    dolnośląskie
    Posty
    1,818

    Domyślnie

    ja poległam w tym temacie i na noc daje Młodemu na tyłek Jednorazówkę EKO z Rossmana. śpi całą noc ale na to składa się wiele czynników
    Mati 2010, Oliwcia 2012, Jula 2014

  8. #8

    Domyślnie

    mój syn z tego samego powodu śpi w jednorazówkach eko z rossmanna, choć w sumie żadne inne jednorazówki też go nie uczulały. No jakoś tak te dzieci mają i już, że mikropolar odparza a jednorazówka nie. Moje wyspanie się w nocy jest bezcenne


  9. #9
    Chusteryczka Awatar goshya
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    dolnośląskie
    Posty
    1,818

    Domyślnie

    mój to w sumie nawet jak wielo w nocy miał przesikane to się nie budził zresztą tak sikał, że wszystko miał na sobie mokre i w sumie dlatego używam jednorazowek
    Mati 2010, Oliwcia 2012, Jula 2014

  10. #10
    Chustomanka Awatar sandy.pit
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa Falenica
    Posty
    520

    Domyślnie

    bez przesady! nie wyobrażam sobie, aby dla idei wielo poświęcać przespane noce. kupiłabym babydream oko z rosmanna i dała sobie spokój. moja młoda w nich śpi. w dzień lata w tetrze.

    Doradca Noszenia ClauWi® i Doula

  11. #11
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez goshya Zobacz posta
    ja na noc daje Młodemu na tyłek Jednorazówkę EKO z Rossmana.
    Cytat Zamieszczone przez kawiareczka Zobacz posta
    mój syn z tego samego powodu śpi w jednorazówkach eko z rossmanna, choć w sumie żadne inne jednorazówki też go nie uczulały.
    Cytat Zamieszczone przez sandy.pit Zobacz posta
    kupiłabym babydream oko z rosmanna i dała sobie spokój. moja młoda w nich śpi.
    No to jest nas więcej Też na noc używam eko-rossmana, chociaż chyba niedługo przejdę i w nocy na wielo, bo mała już nie taka mała i sika najwięcej, jak się obudzi.
    A sen dziecka (i swój...) trzeba szanować. Skoro wszystko go uczula, to już chyba nic innego nie wymyślisz...
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  12. #12
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    a ile ma synek?
    eko rossmanowe są spoko
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  13. #13

    Domyślnie

    mi przemakały wielo w nocy bardzo mimo wielu wielu wkładek. przebierałam 5 razy w nocy... teraz używam jedno i przebieram 2 razy w nocy a dzieciaczek spi

  14. #14
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    116

    Domyślnie

    dzięcię ma 4 m-ce. rossmana u nas niet, ale wypróbuję tutejsze eko jednorazówki.

  15. #15
    Chustofanka Awatar Sihaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anna H. Zobacz posta
    mi przemakały wielo w nocy bardzo mimo wielu wielu wkładek. przebierałam 5 razy w nocy... teraz używam jedno i przebieram 2 razy w nocy a dzieciaczek spi
    A mi przemakały wielo mimo wielu wkładek, a jak zostawiłam jedną to nie przemakają- mam BumGeniusy i dwie wkładki odsuwały gumki przy udach, wyciekało bokiem. O 5-6 rano przewijam na muślina, bo tetra nie daje rady. I wkładkę i muślina można wykręcać, ale ubranka są suche po nocy

  16. #16
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    116

    Domyślnie

    mój sika jak smok ale wielo wytrzymywały mi całą noc, bez przeciekania- flexitot, TB stretchy i bambusowe BBH

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    U nas jak u większości. Z powodu uczulenia tylko naturalne materiały, na noc rossman (i na wyjazdy) eko rosman fajny bo tani, ale jak nie masz szkoda. Jeszcze wyczytałam ze eko mama szyje z welurem bawelnianym, zaciekawil mnie i będę do niej pisać. Bawełnę naturalna powinna ok być. Sprawdź może tez, a może ktoś już ma? To zapewnia suchosc?

  18. #18
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    116

    Domyślnie

    bawełna na pewno ok, ale wg mnie ona nie może dawać uczucia suchości. ale napisz o tym welurze bawełnianym jak się czegoś dowiesz, ciekawam

  19. #19
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    Welurek bawelniany jak i bambusowy nie daja uczucia suchosci, niestety.

    Sa lepsze eko jedno niz te rosmanowskie, b rzadko uzywalismy jednorazowek, ale przetestowalismy roznych firm, i w tych rosmanowych najwiecej wyciekow, przebierania w nocy itd. Ale to i tak lepsza opcja niz pampers
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sheana Zobacz posta
    U nas jak u większości. Z powodu uczulenia tylko naturalne materiały, na noc rossman (i na wyjazdy) eko rosman fajny bo tani, ale jak nie masz szkoda. Jeszcze wyczytałam ze eko mama szyje z welurem bawelnianym, zaciekawil mnie i będę do niej pisać. Bawełnę naturalna powinna ok być. Sprawdź może tez, a może ktoś już ma? To zapewnia suchosc?
    My prawie wszystkie pieluszki od Eko_Mamy mamy z welurkiem bawełnianym. Uwielbiamy go - nie daje uczucia suchości, wilgoć jest częściowo odprowadzana, jest wilgotno, ale nie bardzo mokro. Jest miły nawet po wielu praniach. Naprawdę polecam!!!
    Z tego co wiem, żaden materiał naturalny nie daje uczucia suchości.
    Lubię być z Wami

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •