Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Wątek: Jaka kieszonka najlepsza na noc?

  1. #1

    Domyślnie Jaka kieszonka najlepsza na noc?

    Podzielcie się, proszę swoimi doświadczeniami. Używamy wielo- w dzień, ale na noc nie mam śmiałości. Bardzo lubimy kieszonki Czy któraś się nadaje? A jeśli nie, to co u Was się sprawdza?
    Nasza córeczka ma prawie trzy miesiące

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar gouraanga
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    3,671

    Domyślnie

    koniecznie kieszonka?
    formowanka więcej wchłonie, u starszego dziecka to będzie miało znaczenie. u nas szły formowanki bambusowe + otulacz pulowy. nawet przy mega pompie dawały radę.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Ale czy formowanka bambusowa może dawać uczucie suchości przy pupie? Jakiej firmy formowanki mogłabyś polecić?

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar gouraanga
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    3,671

    Domyślnie

    są formowanki z wszytym polarem od pupy i one będą dawały uczucie suchości.
    np tutaj zobacz: http://sklep.ekodzieciak.pl/mala-bambusowa-p-285.html
    a pewna jesteś, że Twojemu dziecku mokre przeszkadza? bo Mikołaj nie narzekał - czy siedział w takiej z polarem, czy w zwykłej, w której mogło mu być mokro.
    może nie musisz specjalnie polarowej wstawki szukać.

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar barbamama
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Sumatra
    Posty
    3,107

    Domyślnie

    my często u 1,5 roczniaka używamy tej http://www.pieluszkarnia.pl/product-...-na-snapy.html i sprawdza się rewelacyjnie
    (*) 08, barbidou VIII '09 barbabelle II '11 barbotine & barbalala II '13



  6. #6
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Ja używam różnych kieszonek, sekretem są wkładki Muszą być odpowiednio chłonne.

    Ale jeśli oczekujesz, że 3-miesięczne dziecko wytrzyma całą noc w jednej pieluszce, to możesz się rozczarować

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    jeśli już musi być kieszonka, to z chłonnym wkładem np.: bambusowym

    lepsze już AIO, u nas pszczoła dawała radę

    najlepsze są jednak formowanki i wełniak
    moje dziecko też preferuje sucho więc polecam z całą odpowiedzialnością: bambusową BabYettę, Lulu Nocny Bambou, Bielsen, konopne pszczoły do których wkładam wkładkę Mam Sucho

    ponieważ jednak każdemu pasuje co innego musisz potestować/popróbować

  8. #8
    Chustonoszka Awatar sylwiado
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    okolice Poznania
    Posty
    112

    Domyślnie

    Ja u mojego 16-miesięcznego synka używam na noc kieszonki rozmiarowej Fuzzi Bunz (jest dośc obszerna, sporo może się zmieścić) z 3 wkładami - 2 bambusowe i jeden oryginalny z tej pieluszki mikrofibrowy. Pupa ogromna ale w piżamce się mieści i wytrzymuje noc.
    Sylwia, mama potrójna

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki Dziewczyny za wszystkie rady Dużo na tym forum miłych Duszyczek . Jeszcze trochę zielona jestem, synka tak nie pieluchowałam.
    Wiem już za czym się rozglądać. Muszę trochę przetrzebić stos kieszonek, który zakupiłam
    Ostatnio edytowane przez Alkestis ; 30-03-2011 o 10:05

  10. #10

    Domyślnie

    O Bbh dużo dobrego słyszałam, ale czy ktoś wie gdzie ją dostać poza bazarkiem?
    Lubię być z Wami

  11. #11
    Chustofanka Awatar mynia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    329

    Domyślnie

    u nas - u półtoraroczniaka sprawdza się jedynie bambusowa formowanka(od pupy polar) a na to gatki wełniane. kieszonka jest sucha tylko wtedy jak dziecko nie siusia w nocy - co się zdarza. Inaczej przeleje na wylot włącznie z piżamą.

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar gouraanga
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    3,671

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alkestis Zobacz posta
    O Bbh dużo dobrego słyszałam, ale czy ktoś wie gdzie ją dostać poza bazarkiem?
    były u Ani w Maminku http://www.maminek.pl/babybeehinds-c-22.html
    ale widzę, że została jedynie formowanka konopna (też świetnie chłonie) a aio nie ma.
    nie wydaje mi się żeby gdzieś jeszcze były

  13. #13
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    u nas sprawdzają się Bambooty nights http://www.bambooty.com.au/catalog/product.php?products_id=17 jest
    jest zgrabna, nie ma wielkiej pupy fajna chociaż dość niska jednak już niedługo przerzucę się na formowanki one size plus wełenka Miłek już z nich wyrasta.
    Jakbyś była zainteresowana to pewnie za jakiś niedługi czas będę je sprzedawać
    Ostatnio edytowane przez czuppi ; 30-03-2011 o 10:59
    Miłosz-11.05.2010

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gouraanga Zobacz posta
    były u Ani w Maminku http://www.maminek.pl/babybeehinds-c-22.html
    ale widzę, że została jedynie formowanka konopna (też świetnie chłonie) a aio nie ma.
    nie wydaje mi się żeby gdzieś jeszcze były
    Już też nie ma
    Lubię być z Wami

  15. #15
    Chustonówka Awatar aser
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    27

    Domyślnie

    my stosujemy bum genius AIO z kiesząnką do której dokładam jeszcze jedną wkładkę i jednego wonderoosa nic nie przecieka po nocy
    Ostatnio edytowane przez aser ; 30-03-2011 o 13:25

  16. #16

    Domyślnie

    mój roczniak śpi w Real Easy oraz Wanderoosach z Hip Hip Baby. Ale on chyba mało sika w nocy, bo raz nawet Real Easy była prawie sucha. W nocy nie je, tylko wieczorem, potem rano i potem już go przebieram. Raz Real Easy była przesikana jak niespodziwanie zgłodniał 'poza planem' i jadł jakoś nad ranem a nie rano

  17. #17
    Chusteryczka Awatar Aniamama
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bydgoszcz\fordon
    Posty
    1,578

    Domyślnie

    ja używam bbh i jestem zadowolona raz czy dwa coś przeciekło a tak to cała noc spokój , na marginesie mam 2 szt M ki n zbyciu

  18. #18
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Jeśli to musi być kieszonka to tylko thirsties gwarantuje brak przecieków nawet jak pielucha jest cała zasikana,bo ma dodatkowe wstawki z PULa przy nóżkach.
    tylko S-ki znalazłam jako nówki:
    http://www.pieluszkoland.com/Pielusz...3-default.html
    jeśli dziecię sika jeszcze dość często to i tak musisz zmieniać pieluchy w nocy,co oznacza że możesz używać jakichkolwiek kieszonek,tylko z wkładami bambusowymi.jak boisz się przecieków to kup gatki wełniane typu storchenkinder lub disana i nakładaj jako spodenki piżamkowe na kieszonkę,masz gwarancję,że gatki wylapią każdy przeciek (a czasem wystarczy,że pieluszka źle się ułoży czy mama zapnie) i pościel będzie sucha.
    nie ma pieluchy która by wytrzymała całą noc u takiego maluszka,zresztą i jednorazówki przeciekają po bokach albo z raz w nocy czy nad ranem dopiero się zmienia przy takim maluchu.a co tu mówić o wielo.to samo tyczy się formowanek z otulaczem czy gatkami,może przecieku nie będzie,bo wełna wytrzyma,ale mocz nie wyschnie i fakt trzymania pupy dziecka w całej zasikanej pieluszce przez noc jest...kontrowersyjny.
    zresztą jakakolwiek pielucha ale z dobrymi wkładami wytrzyma napór tak na moje oko dwoch pełnych sikań u starszego dziecka (czyli coś jak u typowego roczniaka-dwulatka w nocy) i trzech u małego (do roku),czasem dzieci więcej sikają bo np. zęby czy są chore, czy napiją się dużo przed snem albo są wielkimi ssakami i w nocy dużo ssą to wtedy zaczynają się kłopoty,ogólnie jeśli pielucha jest nieprzeciekalna jak thirsties czy gatki z porządną wełną to po prostu w środku będzie chlupotać i tyle.
    ja mam w domu kolejnego nocnego sikacza i jako że cenię sobie nieprzerwany sen u siebie i dziecka to na nocki zakładam ekojednorazówkę,przez całe 2 lata pieluchowania starszej córki wypróbowałam wszystkie możliwe kombinacje a ona większość przesikiwala w nocy albo pieluchę rano można było wyżymać i wiem teraz że nic na siłę.
    kup po prostu welniane gatki na kieszonkę,wkładaj wkładki bambusowe,wyprobuj jak chcesz formowankę babyetta lub nappime z mikropolarkiem i wkładem bambusowym w środku lub mała bambusowa noc petit desouss a na to ww. gatki wełniane (zalanolinowane),tak chyba będzie najprościej,powodzenia

  19. #19
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    710

    Domyślnie

    Magda - Guru pieluszkowe - napisała chyba już wszystko
    K. 2010 i A. 2012

  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,159

    Domyślnie

    Mam niespełna 3 miesięczna córkę, w wielo od urodzenia. U nas na noc najlepiej sprawdza się kieszonka blueberry z podwójnym wkładem. Starcza od 19.00 do 6.00 rano. Wkłady napompowane a w dupcie sucho.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •