Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29

Wątek: mega chłonna na noc - jaka?

  1. #1
    Chustofanka Awatar endurka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    radziejowice/grodzisk maz.
    Posty
    408

    Domyślnie mega chłonna na noc - jaka?

    Zamierzam z mym mega szczochem wrócić znów do wielo na nocki i szukam czegoś co nas nie zawiedzie znowu-

    czego używacie na noce i uważacie za NAPRAWDĘ wyjatkowo chłonne?

  2. #2
    Chustomanka Awatar Koire
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    860

    Domyślnie

    Też miałam ten problem - wygrały TotsBots Flexi z otulaczami IV bo maja gumki przy nóżkach. Generalnie ten zestaw był w 99% bezawaryjny w wielu sytuacjach.
    Gosia-mama Poli 09.09.2008 i Olafa 21.05.2012

    http://koiremoress.wordpress.com/

  3. #3
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    A mnie pierwszy raz udało się bezawaryjnie przeżyć noc w AIO Baby Beehinds. Reszta wymiękała.

  4. #4
    Chustomanka Awatar tonya
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    743

    Domyślnie

    a u nas jeszcze żadna pielucha nie wytrzymała całej nocy - zawsze muszę zmieniać nawet wonderoosa 2x czasami, pszczółka też tylko na pół nocy starcza ehhhhh mam chyba mega sikacza w domu
    Beata mama Grzesia (30/03/96) Ani (14/08/07) i Jasia (16/10/09)

  5. #5
    Chustomanka Awatar Koire
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    860

    Domyślnie

    Wonderoos mega-sikacza nie wytrzyma - to były moje ulubione pieluchy, tak do 13 miesiąca potem nie dały rady.
    Gosia-mama Poli 09.09.2008 i Olafa 21.05.2012

    http://koiremoress.wordpress.com/

  6. #6
    Chustomanka Awatar tonya
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    743

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Koire Zobacz posta
    Wonderoos mega-sikacza nie wytrzyma - to były moje ulubione pieluchy, tak do 13 miesiąca potem nie dały rady.
    no właśnie - u nas mimo że to dopiero 10msc już nie dają rady
    Beata mama Grzesia (30/03/96) Ani (14/08/07) i Jasia (16/10/09)

  7. #7
    Chustonoszka Awatar Sylaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    144

    Domyślnie

    Mój mega sikacz potrafi dopajać się w nocy 5-krotnie stąd i pieluszka musi być mega chlonna, bez zarzutu sprawuje się TotsBots Flexi z Flipem.
    testowałam konopna formowankę beehinds i też rewelacja tylko pieluszka jest duża i ledwo ją we flipa upchnęłam.
    Mama dwóch super chłopaków : Pawełka - raczka (07.1999), Daniuszki - skorpionka (11.2009) i maleństwa, które byłoby rybką (11.2008)

  8. #8
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    hmmm 18 mies sikacz i tylko wonderos v1 daje radę

  9. #9
    Chustofanka Awatar endurka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    radziejowice/grodzisk maz.
    Posty
    408

    Domyślnie

    ha, to Was zaskoczę - TotsBots Flexi i Wonderoos są u nas jak pragnienie ze Spritem- bez szans...

    w jakimś sklepie widziałam właśnie jakieś konopne i bambusowe formowanki niby specjalne nocne i myślałam, ze może ktoś to testował (na pewno tak, ale zapomniałam co to było, może nature baby, ale głowy nie dam...).

    próbowałam do swoich dopychać wkłady, ale zaczęło to wyglądać patologicznie i młodemu było niewygodnie, bo między nogami miał tyle towaru, że ledwo paluszkami górnej nogi mógł dotknąć łóżka, tak go rozpychało, że aż mu noga na tym zwisała (śpi na boku) - no i wtedy przestałam się nad nim znęcać z tym eksperymentem i od ponad tygodnia kimał w jednorazach...

    Przy przewijaniu obudzi się...

  10. #10
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,519

    Domyślnie

    U nas TYLKO Pszczoła: AIO albo bambusowa formowanka z dwoma wkładami + wełniane gacie. Dodam, że młody wisi na cycku pół nocy .

    Edit: jeszcze dodam, że Mikołaj też śpi na boku i w związku z tym właśnie bokami wszystko przesikiwał. Pszczółka ma dosyć szerokie "skrzydełka", a wełniane gacie naciągam prawie po same uszy
    Ostatnio edytowane przez Pentla ; 05-08-2010 o 21:17

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Stella
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,636

    Domyślnie

    Mój 2 letni sikacz od dziś też jest w wielo na noc. założyłam mu kieszonkę w środek ręcznik Ikea i wkładkę z mikrofibry, jutro dam znac czy dało radę, choć jestem pesymistycznie nastawiona, bo mój sikacz potrafi pampka wypchac po brzeg. Niestety jesteśmy przed wypłatą i na pampki dla niego nie ma. No nic zobaczymy najwyżej przyjdzie do nas.. mokry...
    Madzia 10.07.2004, Marcel 1.09.2008, Marek 29.12.2009 i Martynka 1.02.2012 - 1460 gram - 29 tydzień.




    http://monikamnich.blogspot.com/


  12. #12
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    endurko, tu jeszcze podobny wątek http://www.chusty.info/forum/showthr...5%82%C4%85-noc

  13. #13
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    Tzn tak, teraz tylko wlasciwie formwanki daja rade, kieszonki i jednorazowki wysiadaja
    Mloda ostatnio potrafi tak nasikac, ze nawet pszczola bambusowa bez dodatkowych wkladek, oprocz tych dwoch solidnych zalaczonych, wysiada.
    Mam dwie pieluszki formowane Monkey Snnugles nocne i jak na razie sa super, najlepsze jakie mam!
    Bambooty nocna AIO tez jest ok, ale w razie czego jej nie da sie za bardzo uzupelnic niczym, wiec uzywam jak musze gdzies wczesnie rano wyjsc, a wtedy mloda sika na maksa!!
    DreamEze formowanki nocne sa ok, tzn byly, ale teraz mloda sika wiecej Sa malenkie i zgrabne, ale teraz chlonnosc jest ok na poranki wlasnie.
    Lulu nature konopna tez jest chlonna, ale do niej musi byc dodatkowa wkladka
    formowanki beilesen bambusowe tez mega chlonne sa, ale u nas tez dodatkowa wkladka
    LLS nocna, mimo ze zgrabna, ale jakos za slabo ciagna, ale widze, ze po kazdym praniu lepiej jest, ale mysle, ze do niej musialabym dokupic wiecej oryginalnych wkladek
    goodmama tez z dodatkowa wkladka
    Strechies tez juz powoli zaczyna nam odpadac, nawet z dodatkowa wkladka
    ha, wszystko z dodatkowa wkladka, ale cora zaczela mega sikac zaraz po zasnieciu i rano. Zdarza sie sucha pielucha, ale ostatnio przez to wieczorne sikanie rzadziej.
    te dodatkowe wkladki wkladam miedzy formowanke a otulacz lub welne, wtedy mniej jakos powiekszaja pupe
    Na razie szykuje sie na bedbugs i weenotions, i puddlekins. Ta ostatnio zamowilam, w srodku ma jakis nowy chlonny material zwany zorb (juz dokladnie nie pamietam, ale to chyba bambus, mikrofibra i cos jeszcze razem dla mega chlonnosci)
    o, jeszcze issy bear kieszonki sa chlonne, jak sie zepnie dwa zalaczone mega wklady, ale nie lubie jak mloda ma polar przy pupie w nocy, zwlaszcza teraz jak jest tak goraco.
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

  14. #14
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Koire Zobacz posta
    Też miałam ten problem - wygrały TotsBots Flexi z otulaczami IV bo maja gumki przy nóżkach. Generalnie ten zestaw był w 99% bezawaryjny w wielu sytuacjach.
    Teraz ja mam ten zestaw i na razie przy półrocznym dziecku daje radę.
    Tzn. prawie całą noc, bo o 23 jest przerwa na jedzenie i siusiu do nocnika.

  15. #15
    Chustofanka Awatar endurka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    radziejowice/grodzisk maz.
    Posty
    408

    Domyślnie

    Malino, a można spytać o zakupowe źródło? Nigdzie nie rzuciła mi się w oczy część pieluch o których piszesz...

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie

    wonderbula albo cokolwiek z konopna wkladka green kids
    od kiedy zlazla w nocy z piersi, to juz obojetnie co

  17. #17
    Chustomanka Awatar Anik801
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    832

    Domyślnie

    Mój synek w nocy domaga się picia,więc chyba nic nie wytrzyma dodatkowo wkładam wkładki bambusowe i konopne.W nocy jak się budzi na picie to go przewijam.Myślę,że dopiero jak zrezygnuje z picia to noc się na jednej wytrzyma.

  18. #18
    Chustomanka Awatar ewaruszki
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,423

    Domyślnie

    u nas od niedanwna wonderos i formowanka PD daje rade. Dodam ze przy formowankach wazny jest dobry otulacz - odkad zmienilam na yette nigdy nie przecieklo, choc z pieluchy rano az kapie

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    A próbowałaś może lulu dodo?Bardzo chłonna jest.Super pielucha.

  20. #20
    Chustofanka Awatar endurka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    radziejowice/grodzisk maz.
    Posty
    408

    Domyślnie

    no i dziś był chrzest bojowy i gdyby nie nadzwyczjne warunki, to zakończyłby się sukcesem, a nie... mokrym wyrkiem ;p
    do boju poszły - raz prana formowanka konopna lulu dodo z dodatkowym wkładem (tu powinnam dorzucić jeszcze jedną, mus dokupić) oraz otulacz wełniany muksut (próba-nowy nie prany i nie lanolinowany jeszcze-to był błąd?) i po 9h było jeszcze ok, minimalnie taki chłodek wilgoci czuć było na otulaczu

    Ryś śpi zazwyczaj max 10h, a tu dziś niespodzianka - 12h, no i otulacz tergo nie zniósł - obudził się w mokrym ubranku w mokrym łożu
    ale przy pupie było przyjemnie, bez wilgoci, bardzo fajnie wchłonęła ta formowanka, to mi się podoba, nieźle wsysa ;P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •