Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Wątek: noce i wielo/jedno-razy?

  1. #1
    Chustofanka Awatar endurka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    radziejowice/grodzisk maz.
    Posty
    408

    Domyślnie noce i wielo/jedno-razy?

    Zauważyłam, że wiele z Was na noce używa jednorazówek - dlaczego?
    Od kiedy zaczęliśmy z wielo w nocy śpimy w bambusowych formowankach i niestety zauważyłam pogorszenie jakości snu...(chociaż nie wykluczam, że to przypadek)

    I teraz zastanawiam się czy to właśnie nie od tego, że Rysio bardzo dużo sika w nocy i rano pieluchę można wyrzymać... Może po prostu czuje się niekomfortowo, bo ma mokro i to go budzi? Wkładam mu niby "suchą pieluchę", ale rano to już nic nie daje...

  2. #2
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Ja dawno temu też miałam wątpliwości, czy wybudzanie się małego to przypadkiem nie jest wina pieluchy, no i po prostu założyłam mu ze 2 razy jednorazówkę na noc, ale jak się okazało nie miało to żadnego wpływu na jego spanie... może po prostu wypróbuj jednorazówkę raz czy dwa to będziesz spokojniejsza... albo spróbuj przebrać małego w nocy po prostu, mój Franek co prawda starszy ale absolutnie nie budzi się jak go przebieram (z reguły raz w nocy)... a wcześniej też spał w jednej pieluszce bo bałam się że się obudzi jak go będę chciała przebrać, no i okazało się że niesłusznie... popróbuj

  3. #3
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    f. w nocy sika jak smok, zadna kieszonka, chocby nie wiem jak "dobita" wkladami nam nie wytrzymywala. a on z takich, ktorych budzi wszystko, wiec sie go przebrac na spiocha nie da. no i ja za leniwa na nocne wstawanie jestem, przyznaje bez bicia teraz nie je juz w nocy, wiec sie zastanawialam, czy znowu nie sprobowac - ale na odmiane jest upal, wiec pije sporo - poczekam troche i zobacze...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  4. #4
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    W sumie ciekawe co piszecie, bo u nas tylko materialowe pieluchy daja rade. JEdno przeciekaja Nawet te najlepsze z najlepszych, czyli bambusowe, ktore polecila nam mama_frania na wyjazd wakacyjny.
    A mloda albo sika w nocy jak najeta, zwlaszcza do polnocy, albo trzyma do rana pieluche suchutenka, tylko ze przewidziec sie tego nie da. Kieszonki faktycznie juz od dawna nie daja rady, za to formowanki tak Za to dalej jestem w szoku w jakim stanie okazaly sie jednorazowki po sikanej nocy. Pampersa marki pampers tez wyprobowalam, jak sie skonczyly bambusowe i bylo jeszcze gorzej!

    jesli chodzi o jakosc snu to w sumie jest bez znaczenia, moze nawet statystycznie lepiej na wielo... NIe uzywam juz wkladek sucha pielucha na noc i wole jak mala ma przy dupce naturalny material, bo inaczej w takie temp pojawiaja sie potowki albo zaczerwienienia.
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

  5. #5
    Chustofanka Awatar endurka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    radziejowice/grodzisk maz.
    Posty
    408

    Domyślnie

    rzecz w tym, że rzeczony bambus pieluchowy to też materiał sztuczny, bo jak to wyjaśniono w którejś dyskusji na forum to jest to wiskoza bambusowa, po obróbce chemicznej.

    no nic, spróbuje założyć dziś nasz nowy zakup, czyli starą używkę formowankę - może będzie miała lepszą chłonność niż te nowsze, a potem test z pampkiem (którego też potrafił przepompować sic!)...

  6. #6
    Chustofanka Awatar endurka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    radziejowice/grodzisk maz.
    Posty
    408

    Domyślnie

    wczoraj znów masakra ze spaniem, a obudził się cały mokry rano - pieluchę tak zmoczył, że aż ciśnienie moczu wylało siuśki poza otulacz...
    dziś testujemy jednorazówkę Eko Babydream (całkiem mi się podobają o dziwo...) i zobaczymy jak będzie...

    edit - niewiele to pomogło :/ chyba nie było różnicy...
    Ostatnio edytowane przez endurka ; 27-07-2010 o 11:00 Powód: dopis

  7. #7
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    Endurka, wiem, ze to wiskoza bambusowa po obrobce chemicznej i nie ma wlasciwosci bakteriobojczych, ale jakos tak dobrze dziala na skore malej. I lepiej jak ma przy tylku bambusowy welur niz polar. Moze to wynika z chlonnych wlasciwosci bamusowych materialow? No i w sumie wyglada dobrze, tak naturalnie, znacznie lepiej niz ta wiskoza otrzymywana z drewna Nie widze roznicy miedzy pielucha z czyms bawelnianym a bambusowym, jesli chodzi o skore, no chyba ze mowimy o chlonnosci. I zarowno bambus i bawelna eco maja wieksza chlonnosc.

    Sluchaj, musisz chyba przetrzymac to mega sikanie. Moze zeby Rysiowi ida. Aha, mam tez jeszcze patent na mega sikacza. nawet jak mloda ma wypasiona specjalna nocna formowanke a ma tzw okres megasikaczowy, to dokladam dodatkowa wladke miedzy otulacz a pieluche, wtedy jest lepiej i mniej mokro

    A jakich Ty formowanek na noc uzywasz?
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

  8. #8
    Chustomanka Awatar Anik801
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    832

    Domyślnie

    Mój Antoś(3,5mies.)w nocy też bardzo dużo sika.Zresztą w dzień też leje sporo Dużo pije-w nocy też się picia domaga no to i sika dużo.Jak się w nocy wybudzi to po prostu zmiana pieluchy i tyle.Przy jego sikaniu nie ma pieluchy,która by to wytrzymała przez całą noc.Niby dodatkowy wkład na noc i sucha pielucha,ale to i tak na nic.Trzeba poczekać,aż zrezygnuje w nocy z picia-wtedy może obędzie się bez nocnego przewijania.

  9. #9
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    9,771

    Domyślnie

    u nas czy wielo czy jedno-, nie mialo to znaczenia. Tomasz duzo siusial w nocy, zawsze po nocy pieluchy bardzo mokre byly. czasem tez znajdowalo sie siku na zewnatrz, na pizamce. rozne rodzaje pielcuh u nas nie mialy wplywu na jakosc snu.

    matka czworga
    i psa


  10. #10
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    Malina a jakie formowanki polecasz na noc - bo mi też już coraz mniej pieluszek starcza na noc (ok 11h); najczęściej przeciekają pieluszki na pleckach- macie na to jakiś patent?

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Stella
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,636

    Domyślnie

    Na pleckach? A to czasem nie za mała pielucha??
    Madzia 10.07.2004, Marcel 1.09.2008, Marek 29.12.2009 i Martynka 1.02.2012 - 1460 gram - 29 tydzień.




    http://monikamnich.blogspot.com/


  12. #12
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    gosia a nie za lużno zapinasz??
    kurczę u nas nigdy nie przeciekały pieluszki w nocy
    wręcz Kalina budzi sie z suchą pieluszką a sika parę min po przebudzeniu, a że to mały leniuszek poranny jest i się przeciąga to nikt nie ma siły gonić jej na nocnik

  13. #13
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    stella - pieluchy mam one size- chyba, że faktycznie za nisko je zapinam i powinnam rozpiąć kolejny rząd napek;
    baryłka - pieluszki przeciekają mi tylko niektóre- nie wiem czy to wkład jest za mały, czy za płytko go wsuwam albo przesuwa się w nocy, bo jak nie jest do końca pieluszki na pleckach, to jej przecieka górą, a zawsze tego pilnuję; może muszę zaopatrzyć się w bardziej chłonne wkładki, bo póki co podwójnej wkładki dać nie mogę, bo córa zbyt mała jest

  14. #14
    Chustofanka Awatar endurka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    radziejowice/grodzisk maz.
    Posty
    408

    Domyślnie

    używamy tots bots na noc i bambinex.

    nam przecieka w pachwinach i czasem bokiem...

  15. #15
    Chustonówka Awatar klaxa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    20

    Domyślnie

    U nas na noc rewelacyjnie sprawdza się formowanka bambusowa+wełenka ew. pszczółka. Nic nie przecieka.

  16. #16
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    a ja tak czytam i puki co dla mnie to zjawisko nieznane jest, bo ja małej zakładam w upały sama tetre lub wogóle na golaska i po przebudzeniu zakładam pieluche. jak nie chce mi sie wstawac i ja ubierac od razu rano to tetra i wełniak. w dzien taki zestaw na pół godz starcza a w nocy... na cała noc ale to dlatego że ona nie je i nie pje w nocy. Spi. to ją nie budze


  17. #17
    Chustofanka Awatar endurka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    radziejowice/grodzisk maz.
    Posty
    408

    Domyślnie

    hmm, a może to problem z chłonnościa pieluch jest...?

  18. #18
    demona
    Guest

    Domyślnie

    My na noc itti bitti SIO, bez dodatkowej wkładki i nic nie przecieka.

  19. #19
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    może nudna jestem ale u nas stary wonderos się tylko sprawdza
    a sikol ma 18 mies

  20. #20
    Chustofanka Awatar Pati778
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    345

    Domyślnie

    przede wszystkim dobry otulacz. Każda formowanka u nas noc przetrzyma w pszczółce albo innym wełnianym otulaczu. Próbowałam też CP z nocnym wkłademi i też dała radę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •