Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 92

Wątek: Dlaczego kangurek jest jedynym słusznym wiązaniem?

  1. #1
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie Dlaczego kangurek jest jedynym słusznym wiązaniem?

    Ja wiem ze to związane jest z kursem
    Ale moze jakies fachowe argumenty? Bo mnie to bardzo zainteresowało
    Zarciki tez mile widziane tylko prosze o takie zrozumiałe dla niewtajemniczonych

  2. #2
    Nymphadora
    Guest

    Domyślnie

    Jakim konkursem?

  3. #3
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nymphadora Zobacz posta
    Jakim konkursem?
    kursem

  4. #4
    Chusteryczka Awatar doominikaa
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,449

    Domyślnie

    to temat rzeka jak się okazuje
    napiszę Ci, co mnie przekonało - ile razy chustowałam noworodka, to zawsze się martwiłam, ze się nóżki zbyt mocno maluchowi rozjeżdżają na boki, bo tyle chusty między nogami, były też kombinacje z niepodkładaniem chusty między nóżki, a tu masz - kangurek, który jeszcze niedawno był uważany przeze mni za szczyt trudności - okazał się primo, prosty, secundo - pięknie rozwiązuje opisany wyżej problem.
    oczywiście jest to jeden z argumentów, nie mogę pisać więcej bo mnie mąż goni od komputera, niech piszą inne przewałkowane na kangurzą stronę
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, niepraktykujący ale z sentymentem.
    Matka Mateusza (wrzesień 2005) i Małgośki (styczeń 2008), była chustonoszka, ale trzymająca jeszcze szmaty w szafie.
    No chustopróchno po prostu.



  5. #5
    Nymphadora
    Guest

    Domyślnie

    Musze isc do okulisty

    Na SuT jest piekny watek na ten temat ze zdjeciami i wyjasnieniami (po niemiecku):

    http://www.stillen-und-tragen.de/for...p?f=103&t=9741

  6. #6
    Chustomanka Awatar szokam
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,125

    Domyślnie

    dla mnie okazał sie po prostu wygodny. pewniej mi sie go dociaga, bo jedna reka trzymam chuste a druga dociagam. a w kieszonce ciagne jedna reka i nie moge podtrzymywac druga tego co podciagnelam, nie wiem czy wyrazilam sie jasno. no i mniej goraco. wiecej powietrza po bokach.

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    631

    Domyślnie

    musze sie i ja nauczyc kangura

  8. #8
    Chusteryczka Awatar anqa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Gdańsk / Sopot / Warszawa
    Posty
    2,192

    Domyślnie

    Jest najlepszy wg. mojego fizjoterapeuty szczególnie dla dziecka nie raczkującego bo nie odwodzi za mocno nóg w bioderkach, jest zdecydowanie najlepsze ułożenie spośród wszystkich wiązań z przodu. Wogóle już kilku terapeutów mi mówiło że jeśli chodzi o ułożenie to najlepsze są 3 wiązania i te stosuje - biodro, kangur i prosty plecak.

  9. #9
    Chusteryczka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,606

    Domyślnie

    no właśnie, ja też jestem ciekawa, dziewczyny mówią dużo o tym kangurku, niby mi wyszedł z 5 razy, ale nadal wydaje mi się trudny i taki jakiś nieobliczalny ( raz wychodzi super, raz wcale ;( )
    ja mam wrażenie, że jednak ten materiał jest mniej napięty wzdłuż kręgosłupa małej, mimo iż pulchniutka i bardzo mi ciężko idzie chyba dociąganie, jak się mała wygnie, to takie nieładne C wychodzi w drugą stronę niż w kieszonce.
    miłe jest to, że taki e brzusio do brzusia, kolki to mijają momentalnie i mała jednak mniej się rozciąga niż przy kieszonce ( tak się nie musi jakby rozpychać ). Zastanawiam się też do jakiej wielkości dziecka jest to wygodne, bo niektóre dziewczyny mówią, że to dla noworodków, inne, że można dłużej...


    edit no i jeszcze jestem drobna i ta chusta to aż do łokci mi spada, co prawie całkiem redukuje napięcie chusty. no i trzeba trzymać jednak dziecko tak długo jak się nie zwiąże chusty, co jest trochę ciężkie do wykonania ( bardzo męczące) w kieszonce jednak od razu jest jakotakie przytrzymanie i to pomaga.
    Ostatnio edytowane przez mako ; 18-05-2010 o 23:17
    synek 2007 córol 2010 ​proszę nie cytuj moich zdjęć taka podstawa autonommii.

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    ale IMO on wcale nie jest jedyny słuszny. No chyba ze dla noworodków:
    - nie rozszerza żaby
    - nie odgina nóżek (supeł jest pod pupą)
    - jest idealnie symetryczny
    - linie naprężeń idą do góry. Dziecko nie jest przyplaszczane do rodzica (jak w kieszonce) co moze rozszerzać żabę i nie zachowywać tego super idealnego łuku kręgosłupa.
    - jak sie rodzic nauczy kangurka to juz z żadnym wiązaniem nie bedzie miał problemu

    przy dzieciach troszeczke starszych kieszonka też się super sprawdza, przy jeszcze troszeczkę starszych- 2x


    Mako kangura można wiązać do oporu, tylko im dzieć bardziej wiercący tym trudniej go zamotać. Gdzieś mam zdjęcie z młodą w kangurze, więc na duże dzieci też się nadaje.
    Ostatnio edytowane przez Agnen ; 18-05-2010 o 23:25

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  11. #11
    Chustomanka Awatar neverendingstory
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    kangurek jest super po prostu, choć nie zawsze mi wychodzi - no ale z moim wierciochem, odpychaczem to mogę liczyć w zasadzie tylko na 2X

    mnie lepiej wiąże się już na siedzącym dzieciu - bo mogę jej rączki wyciągnąć, co z kolei redukuje odpychanie się i ławiej dociągnąć (ew. jak mała robi się śpiąca, to chowam rączki do chusty i poprawiam dociągnięcie). No i w kangurku dziecię chętniej się we mnie wtula, niż w 2X albo w kieszonce

    no i pięknie wygląda zamotany z chusty dwustronnej, np. mojej teesty
    moje lwice: Jadzia -05.08.2000, Justynka - 15.08.2009

  12. #12
    Chustomanka Awatar i_n_a
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Poznań / Suchy Las
    Posty
    541

    Domyślnie

    tak, podpisze się pod Agnen: idealnie symetryczny, podparcie dla kręgosłupa od samego karku po kość ogonową, bardzo dobra kontrola odwiedzionych nóg, nogi są blisko ciała i nie są separowane przez przechodzącą pod nimi chustę (chusta wiązana jest "na" nogach), dziecko fajnie "wpada" dupką w zagłębienie chusty i niejako "automatycznie" przyjmuje pozycję żabki. Dodam jeszcze powietrze po bokach i to, że to wcale nie jest takie trudne, jakby się mogło wydawać.
    Porównując z kieszonką: jak pisała Agnen, kangur nie "spłaszcza" dziecka, jak może się to zdarzyć przy kieszonce, gdzie mamy poprzeczny pas materiału ściśle oplatajacy bobasa, według mnie kangur lepiej trzyma odpowiednie kąty odwiedzenia nóg.
    Porównując z 2x: lepsze podparcie kręgosłupa w odcinku szyjnym - nie ma się co rozjechać na boki po prostu.

    Nie uważam, że kangur jest jedynym słusznym wiązaniem, ale według mnie jest na pewno najlepszy dla noworodków i drobnych niemowlaków. I żeby nie było: też musiałam się do kangura przekonać i się go porządnie nauczyć. Może nie pasować osobom, które nie lubią czuć czegokolwiek na ramionach (mnie to czasem wkurza np.), ale jak się dobrze wywinie chustę to i to można znieść
    Karolina: (*), Milena - 8 września 2008, Ania - 17 czerwca 2011, mąż i 2 koty
    Doradca Noszenia ClauWi
    ® - www.matami.pl
    http://kulinarneperwersje.blogspot.com
    W Poznaniu też nosimy

  13. #13
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    a jak zawiazac kangurka z dłuższej chusty niz 4 nie przeprpwadzając materiału pod nogami (mowie o dodatkowym przeprowadzeniu go do tyłu)

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    zawiązać węzeł w przodu a potem chustę lekko po nogach ew. pod nogami dziecia.

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  15. #15
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    no pod nogami wlasnie nie chce a po nogach jakos dziwnie
    cholera, po co krótka chuste sprzedałam

  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    A jak ktoś nie umie dobrze zaciągnąć i nie lubi węzła pod pupą dziecka? To już kangurek jest spalony? Totalnie mi taki węzeł nie pasuje - ani a przodu ani z tyłu (uuu żeby z tyłu zawiązać to musiałam męża prosić bo mi łokcie wysiadały)... :/

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Może być pod nóżkami, ale tak zeby nie dotykało stóp.
    no i przy wiekszym dzieciu (znaczy nie maleńkim noworodku, który ma tak małe nóżki że rzeczywiście mu się odginają na chuscie poprowadzonej jak w kieszonce) mozna spokojnie zrobić węzeł z tyłu a chustę skrzyżować pod pupą i poprowadzić pod nóżkami

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  18. #18
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    a ja w kangurku miałam dziecko między piersiami. mówie o 2 miesieczniaku. i wygladało to TRAGICZNIE wiec wolałam kieszonkę. od 8 doby życia.
    dodam ze mam BARDZO duzy biust
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  19. #19
    Chustomanka Awatar olka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Plewiska/k.Poznania
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Ja nadal walczę z kangurkiem. Umiem go niby zawiązać, ale zdarzyło mi się już, że przy dociąganiu (chyba zbyt mocnym) materiał spod pupy mi wyskoczył i po ptokach....wszystko od początku. Ale będę walczyć!
    Zuzu (styczeń 2010), Kalina (wrzesień 2012)
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci, Instruktor masażu Shantala. Bliskość na starcie - ja w sieci
    W Poznaniu też nosimy


  20. #20
    Chustomanka Awatar szokam
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,125

    Domyślnie

    mi tez tak sie zdarza

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •