Strona 191 z 807 PierwszyPierwszy ... 91141181183184185186187188189190191192193194195196197198199201241291691 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,801 do 3,820 z 16133

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #3801
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    w arosie tyle czasu?
    Aż wierzyć się nie chce, muszą mieć naprawdę dużo zamówień... Ja robiętam zakupy regularnie i nigdy nie czekałam dłużej niż 3 dni.
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  2. #3802
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    No cóż ja szczęśliwie kupiłam dużo wczesniej i dzisiaj Mikołaj włożył dzieciom książki pod poduszki, a właściwie postawił wielkie paki przy łóżku Kacper dostał Dom, Zabawy matematyczne dla kangurów i album + karty z piłkarzami (to akurat mało ksiazkowy prezent a Lidka - Bazgroły, D.O.M.E.K i Wierzcie w Mikołaja Oczywiście chciała wziąc książki do przedskzola, ale udało mi sie ja odwieźć od tego pomysłu


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  3. #3803
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    Oczywiście chciała wziąc książki do przedskzola, ale udało mi sie ja odwieźć od tego pomysłu
    Z tego powodu u nas Mikołaj będzie dopiero jak mąż wróci z pracy Rano byłby ryk, że chce wziąć coś do żłobka, a z kolei później męża nie będzie, a chcę by także widział reakcję córy :] Z tym, że akurat dzisiaj będzie mało książkowo - jedynie Jabłka Pana Peabodiego, Zeszyt Detektywa Pozytywki dla 2latków i książka z fluoroscencyjnymi magnesami Hitem ma być zestaw różnych gadżetów handmade ze Scooby Doo, więc nie chciałam robic konkurencji
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  4. #3804
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,738

    Domyślnie

    Moja dostała dzisiaj Gąskę Zuzię, a jutro idziemy na zabawę mikołajkową i dostanie Nativity i Robimisie.

  5. #3805
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    u nas Mikolaj ksiazkowy bardzo. starszy - Tatsu Taro, syn smoka, Wierzcie w Mikolaja, muchomorowy Sw. Mikolaj i Kiedy Sw. Mikolaj spadl z niebia. mlodszy - Harold at the North Pole, pop-up o gwiazdzie betlejemskiej, ksiazka o Mikolaju i Abecadlo Tuwima z ilustracjami Butenki. ciezkie paki byly, biedny Mikolaj
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #3806
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    U nas Muzykalny Słoń Chotomskiej super wierz dla miłośników instrumentów.
    Czupieńki i smok - tym trochę zawiedziona jestem, jednym zdaniem zwłaszcza, w którym smok zostaje nazwany śmieciem. I kolejny tom Julków (a i tak największą radochę sprawiła torba suszonej żurawiny )
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  7. #3807
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    ależ mnie aros wkurzył sympatyczna pani powykreślała kilka pozycji, żeby zamówienie JUŻ poszło bo im zalega
    wczoraj pozycje były dostępne u dostawcy, na ich stronie, rano też dzwoniłam i były dostępne po czym po 2h paczke wysłali niekompletną
    kurcze, pierwszy raz mi taki numer zrobili

  8. #3808
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    (a i tak największą radochę sprawiła torba suszonej żurawiny )
    a właśnie: jak Wasi czytelnicy reagują na książkowego Mikołaja? myśmy ustalili z chłopem, że skoro stymulacja czytelnictwa nowymi tytułami dzieje się u nas praktycznie na okrągło i bez okazji, to niech Mikołaj zajmie się klasycznym entertejnmentem. takim, na jaki zostało sformułowane zapotrzebowanie. chłopczyk dostał więc legowóz policyjny. a ja przy najbliższej okazji podrzucę pewnie bez okazji "Czupieńki. Gwiazdkę", co ją właśnie, dzięki temu wąciowi zakupiłam na allegro.

    wiem, że w przedszkolu będzie zabawka i książka - bardzo jestem ciekawa jak zostanie przyjęta książka w roli jednego z najważniejszych prezentów w kalendarzu.

    a przy okazji chciałabym Cię jeszcze, Murmlu (i inne ursynowianki oraz mokotowianki też) podpytać o dobrze zaopatrzoną bibiliotekę. ta na mojej dzielni jest smutnym przykładem wpływu cięć budżetowych na zawartość półek; długo żem tam ostatnio grzebała i wygrzebała jedynie "Gdzie jest moja czapeczka?" (z naklejką "dar czytelnika"). reszta to albo klasyka, albo okołodisney, albo foldery reklamowe dla kreskówek. jak jest u Was? podrzućcie konkretnymi miejscówkami.

  9. #3809
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,218

    Domyślnie

    dziewczyny a czy któraś z Was ma "Jest taki dzień" nie mamy dużo książek świątecznych i chętnie bym coś nabyła
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  10. #3810
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,298

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    ależ mnie aros wkurzył sympatyczna pani powykreślała kilka pozycji, żeby zamówienie JUŻ poszło bo im zalega
    wczoraj pozycje były dostępne u dostawcy, na ich stronie, rano też dzwoniłam i były dostępne po czym po 2h paczke wysłali niekompletną
    kurcze, pierwszy raz mi taki numer zrobili
    dankin, reklamuj.

    Dziwnie z tobą zrobili, u mnie, tydzień temu, jak zabrakło jednej książki u nich - dzwonili i pytali co wolę, czy chcę czekać na być może jej dostawę z hurtowni, gdyby mi ją znaleźli, czy wolę wysyłkę reszty bez tej jednej pozycji..
    Powinni zapytać, a nie sami decydować!
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  11. #3811
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    dankin, reklamuj.
    Dziwnie z tobą zrobili, u mnie, tydzień temu, jak zabrakło jednej książki u nich - dzwonili i pytali co wolę, czy chcę czekać na być może jej dostawę z hurtowni, gdyby mi ją znaleźli, czy wolę wysyłkę reszty bez tej jednej pozycji..
    Powinni zapytać, a nie sami decydować!
    Dokładnie! Jeśli do tego te książki wciąż są dostępne do zrób PrintScreena tych stron - będziesz mieć dowód na to, że coś kręcą.
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  12. #3812
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    U nas jeszcze była ciastolina. A jako że obaj moi panowie duży i mały siedzą chorzy w domu to się bardzo przyda.

    Książki wielgachnych zachwytów nie wzbudzają w momencie otrzymania, co wydaje się oczywiste, bo w sumie nie wiadomo o czym będą
    Częstokroć okazują się po czasie hitem. Z okazji urodzin imienin itd. dostaje jakiś prezent + książkę, nigdy tylko książkę. Ale kupujemy też książki bez okazji, jak idziemy do księgarni popatrzeć na nowości i coś się nam spodoba. Specjalnie chodzimy razem do stacjonarnych księgarni zazwyczaj takich połączonych z kawiarnią, nie za często bo to jednak impreza z cyklu droższych, ale ma to pewien walor edukacyjny, chodzi o wyrobienie w nim nawyku odwiedzania księgarni i szukania dla siebie książek. Ostatnio ku mojemu osłupieniu sam się domagał takiej wizyty. Bardzo podobała mu się pożyczona z biblioteki Mama Mu buduje, chciał ją sobie koniecznie kupić. Czyli chyba odnosimy na tym polu sukcesy.

    Mój ojciec miał zasadę, że jeśli prosimy o książki to nie musimy czekać na specjalna okazję i zawsze nam kupi gdy wyrazimy taką chęć.

    Odnośnie prezentów staramy się słuchać wyrażanych potrzeb. Stąd na gwałt potrzebujemy hulajnogi - bo synek jest przekonany, że takową otrzyma na Boże Narodzenie. Zresztą podobno mi i mężowi Święty Mikołaj też przyniesie, bo przecież wszyscy marzą o hulajnodze

    Biblioteki ursynowskie są świetnie wyposażone, baaa ta do której chodzimy ma chyba jakiś budżet i to nie mały bo za każdym razem kiedy spytałam o jakąs książkę z nowości to jeśli jej nie mieli dokupywali i to szybko. Pani zapisywała jej tytuł i mówiła że spróbuje ja zdobyć, a kiedy mnie widziała następnym razem mówiła że już ją mają. My chodzimy tu:
    BIBLIOTEKA DLA DZIECI NR 60
    UL.NA UBOCZU 2 TEL 22 648 63 96
    CZYNNA
    PON. WT. CZW. PT. 12.00–18.00
    ŚR. 11.00–15.00
    www.60.ursynoteka.pl
    uboczebd60@gmail.com

    Tuż obok masz dla dorosłych i młodzieży:
    BIBLIOTEKA NR 127 Z CZYTELNIĄ
    KSIĘGOZBIÓR DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY
    UL.BRACI WAGÓW 1 TEL 22 258-37-46
    CZYNNA
    WYPOŻYCZALNIA
    PON. WT. CZW. PT. 10.00–19.00
    ŚR. 11.00–15.00
    CZYTELNIA
    PON. WT. CZW. PT. 10.00–19.00
    ŚR. 11.00-15.00
    www.127.ursynoteka.pl
    wypozyczalnia127@bpursynow.pl

    Ta dla dzieci do 18 w tygodniu czynna dla dorosłych do 19. Możecie mieć z synkiem osobne karty i tym sposobem pożyczać dwa razy więcej!!!

    Tu masz link do wszystkich ursynowskich, do nich jedna karta obowiązuje, ale nie przekazują sobie książek tylko trzeba w każdej osobno wypożyczać i zwracać:
    http://ursynoteka.pl/?page_id=5
    Ostatnio edytowane przez murmle ; 06-12-2013 o 13:11
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  13. #3813
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,840

    Domyślnie

    szaście - u nas jest prze-ge-nial-nie z bibliotekami, jest dużo oddziałów dziecięcych, możesz w katalogu sprawdzić co gdzie jest, zarezerwować od razu, jak zapiszesz się do jednej placówki, możesz korzystać i z pozostałych (ja akurat nie sprawdzałam) - wszystko na stronie http://ursynoteka.pl/
    ja, jak i murmle, korzystamy z oddziału przy ul. Na Uboczu 2 http://60.ursynoteka.pl/ - większość nowości jest, można sugerować nowe nabytki, obsługa (zwłaszcza jedna pani, co trochę nosiła w chuście swoje dziecko i zawsze patrzy z rozczuleniem i zagaduje/dopytuje np o noszenie na plecach jak przychodzę z zachustowanym moim) super miła

    edit - widzę, że z murmlem w jednym momencie Ci odpisywałyśmy
    u nas jeszcze nie było czytania mikołajkowych prezentów, ale synek bardzo podekscytowany Małpką Fiki Miki, "Bazgroły..." starszej zaraz poszły w ruch, jeszcze jest synkowy Gruffalo (nie miał wejścia) i coś z naklejkami, córce Alicja wstępnie się spodobała, zobaczymy jak przyjdzie do czytania. Wymarzone piórniki z wyposażeniem (marzenie od miesięcy mojej córki, bo niektóre dzieci w przedszkolu mają, a młodszy, człowiek-echo, też zamarzył) nieco przyćmiły książki, ale nie do końca
    Ostatnio edytowane przez jul ; 06-12-2013 o 12:57
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  14. #3814
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    a właśnie: jak Wasi czytelnicy reagują na książkowego Mikołaja?
    Póki córa sama nie będzie chciała jedynie książek, to myślę, że będę robić zestaw książka+coś innego. Choć dużo też zależy od tego jakie to są książki - gdyby jedna była z magnesami, okienkami, puzzlami czy innymi "atrakcjami", to myślę, że i teraz by spokojnie przeszło :] Natomiast mocno mnie rozczarowały paczki mikołajowe w żłobku - same słodycze :/ Ja wiem, że dzięki temu nie ma problemu, bo całe przedszkole dostaje to samo, no i można kupić w jednej hurtowni/sklepie, ale jakoś tak... kurczę - zamiast tego jednego batonika mogli chociaż jakąś kolorowankę dołączyć
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  15. #3815
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    u nas ksiazki sa zawsze - na urodziny, swieta przerozne, Mikolaja - przyzwyczaili sie chyba ale oprocz ksiazke tez cos jest - dla W byly drewniane puzzle z tukanem (co to je wypatrzyl kiedys w tanim sklepie), dla F - do kompletu z Synem smoka - tekturowy smok do skladania. malo sie do szkoly nie spoznilismy - najpierw ogladali ksiazki, potem poukladac trzeba wszystko bylo staram sie prezentowo dawac takie, co to wiem, ze beda hitem - pod choinke W dostanie m.in. nowe Alberty i Pora na potwora, F - pirata Rabarbara

    oprocz tego po prostu ksiazki sie wyciaga bez okazji, zwlaszcza jak sie konczy cos co czytamy i nie ma nic w kolejce... czasem po wizycie w bibliotece chlopaki chca, zeby im cos kupic z tego, co trzeba bylo oddac. jak mamy czas to czasem jedziemy do charity pogrzebac, albo do taniej ksiazki. teraz w szkole jest kiermasz, wszystko za pol ceny - najpierw ja kupilam troche, dzien pozniej - wybrali sobie jeszcze po jednej ksiazce (i figurki dinozaurow do malowania - zeby tylko ksiazkowo nie bylo ). i jakos tak ich nie dziwi, ze wracam z zakupow z kolejnymi nabytkami, czasem tez dla zaprzyjaznionych dzieci (zwlaszcza jak w charity jest cos super ekstra co juz mamy - za grosze najczesciej - to biore dla znajomych...).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  16. #3816
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    I jeszcze mały OT:
    chciałam wam opowiedzieć o jednym naszym książkowym zwyczaju bożonarodzeniowym:

    Co roku robimy mały konkurs, liczymy kto ile książek dostał przez 3 dni świąteczne - bo u nas prezentami wymieniamy się z kolejnymi krewnymi przez 3 dni, wygrywa ten kto dostał najwięcej książek. I nigdy nie jest tak, niezależnie od wieku uczestnika by był ktoś kto książki nie dostanie, pilnujemy tego bardzo, telewizji się u nas w święta prawie nie oglądało ale zalegało na kanapach i w fotelach i czytało, wymieniało przeczytanymi.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  17. #3817
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Ufff u nas wczoraj wieczorem na szczęście przyszedł sms, że można odebrac zamówienie z bonito bo już obmyślałam listę rezerwową Panowie dostali: Wielka księge Elmera, Wierzcie z Mikołaja i Księgę Ludensona Ja wczoraj dostałam 4 wielkie książki kucharskie z amazona ale chyba co by zachowac pozory normalności coś powinnam z tego odłozyć pod choinkę Dawno juz takich cudeniek nie czytałam
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  18. #3818
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    aginia - mozesz cos napisac o ksiedze Ludensona, prosze? czytalam opis, fajnie brzmi, ale bym wolala z pierwszej reki (nie musi byc juz, jak przeczytacie ). i od ilu lat ona moze chwycic tez bym prosila
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #3819
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    aginia - mozesz cos napisac o ksiedze Ludensona, prosze? czytalam opis, fajnie brzmi, ale bym wolala z pierwszej reki (nie musi byc juz, jak przeczytacie ). i od ilu lat ona moze chwycic tez bym prosila
    Zagalopowałam się, bo zapomniałam, że w ostatniej chwili Księgę Ludensona schowałam do szafy, żeby była na Boże Narodzenie Wieczorem bez świadków poczytam troche i dam znac
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  20. #3820
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    a właśnie: jak Wasi czytelnicy reagują na książkowego Mikołaja?
    My głównie korzystamy z biblioteki, wieku książek nie kupujemy. A u nas na Mikołaja dzieci dostają drobne prezenty, większe - te wymarzone - pod choinkę. I do ksiażek mikołajowych zawsze coś dorzucam - Kacper dostał karty z piłkarzami, a dla Lidki "Bazgroły..." sa super prezentem, bo ona uwielbia rysować, bazgrolić, wycinac i takie tak.


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •