Strona 116 z 807 PierwszyPierwszy ... 1666106108109110111112113114115116117118119120121122123124126166216616 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,301 do 2,320 z 16133

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #2301
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    Dziewczyny, gdybyscie szukaly ksiazek dla niemowlakow to polecam z calego serca Leslie Patricelli: http://www.amazon.co.uk/Leslie-Patri...714&sr=1-2-ent
    http://www.lesliepatricelli.com/

  2. #2302
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sysunia Zobacz posta
    Dziewczyny, gdybyscie szukaly ksiazek dla niemowlakow to polecam z calego serca Leslie Patricelli: http://www.amazon.co.uk/Leslie-Patri...714&sr=1-2-ent
    http://www.lesliepatricelli.com/
    taki OT: padłam, jak zobaczyłam przecenę z 4,50 na 4,49
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  3. #2303
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    dziś mi wpadło w ręce




    mężowi rinowirusy z hokusa pokusa bo narzekał na brak akcji w książkach dziewczyn

  4. #2304
    Chusteryczka Awatar Marko
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,534

    Domyślnie

    Ja widziałam tę książkę na żywo. Dla mnie ten człowieczek wygląda trupio. Brrr.... Poza tym fajna.

  5. #2305
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    A ja czekam z niecierpliwością na -niedzieciową, fakt, ale MAMOWĄ! - nową książkę Wiesława Myśliwskiego Jeśli chodzi o polskich pisarzy, to bezapelacyjnie mój numer 1.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  6. #2306
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,298

    Domyślnie

    Fajna ta seria w obrazkach - ale już ostatnia kasa w portfelu przeznaczona na wpłatę na konto i sfinalizowanie klikniętej transakcji...

    Osłodziłam sobie pierwszy dzień w pracy po 2 tygodniach urlopu nie wydałam wszystkich zaskórniaków z wakacji, i po 2 miesiącach szukania na allegro, kupiłam za 16 zł (normalna cena to między 37 a 40 zł) przecudowne, moje wymarzone wydanie Alicji w Krainie Czarów, z ilustracjami Roberta Ingpena!!!!!!!



    Normalnie ciary mam!!! Ale same zobaczcie, czyż to nie jest pięknie wydana książka...?! (zdjęcia z netu, bo jeszcze nie mam jej u siebie)











    no i kot!! Ten psychodeliczny uśmiech, normalnie mistrzowski





    No pełnia szczęścia, mówię wam
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  7. #2307
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Soul! Zazdroszczę Alicji! (ja na pociechę mam pop-upa Sabudy ). Zapisuje na listę książek do upolowania!
    Kiedyś kupiłam na prezent Czarnoksiężnika z krainy Oz z il. Ingpena... Dzieło sztuki! Nie kupiłam dla siebie tylko dlatego, że wielkim sentymentem darzę serię NK z dzieciństwa, z il. Witwickiego...
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  8. #2308
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Przeglądałam ten Świat w obrazkach - zdecydowanie dla ciut starszych dzieci U mnie w Biedronie byli Rycerze, Mali smakosze i Kosmos - być może coś jeszcze, bo sporo książek ogólnie było.
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  9. #2309
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    Przeglądałam ten Świat w obrazkach - zdecydowanie dla ciut starszych dzieci U mnie w Biedronie byli Rycerze, Mali smakosze i Kosmos - być może coś jeszcze, bo sporo książek ogólnie było.
    to zależy od dziecka. mój chłopak (obecnie prawie 3 latek) pokochał świat w obrazkach gdzieś na początku tego roku, miał trochę ponad 2 lata.

  10. #2310
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Są różne Światy w obrazkach. Np. Na wsi czy inne przyrodnicze nadają się nawet maluchom (dużo zwierzątek! )
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  11. #2311
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    Są różne Światy w obrazkach. Np. Na wsi czy inne przyrodnicze nadają się nawet maluchom (dużo zwierzątek! )
    otaktak, Tadzio ma zwierzątkowy. i jest to jeden z jego masthewów do zasypiania.

  12. #2312
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,298

    Domyślnie

    Aaaaa, teraz dopiero zajarzyłam, że mam jedną z tego świata w obrazkach - ale mam tempo myślenia...

    mamy tę:





    kupiłam na wyprzedaży w Tesco w tym roku, jak w styczniu pozbywali się poświątecznych resztek, a nie skojarzyłam od razu, bo jeszcze jej nie czytaliśmy, czeka schowana w szafie razem z kilkoma innymi o tematyce wigilijnej

    Są baaardzo fajne, takie ciepłe te obrazki, pełne łagodności, podobała mi się od pierwszego zerknięcia.. Nawet nie wiem, czy więcej sztuk nie kupiłam Bo któraś z książek była tak fajna, że wzięłam aż 3 Oczywiście, mąż nic nie wie

    metis... pop-up Sabudy????????? Na pocieszenie??? Chyba sobie żartujesz, ja Sabudę bym wymieniła na Alicję bez wahania - więc jaaaa cię, zazdroszczę!!!
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  13. #2313
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    a to drugie zdjęcie to nie przypadkiem obrazki dla maluchów?
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  14. #2314
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,298

    Domyślnie

    Nie, na pewno nie - ta książeczka tak w środku wygląda.
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  15. #2315
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    Nie, na pewno nie - ta książeczka tak w środku wygląda.
    chyba nie
    ta ma sztywne kartki, jak obrazki dla maluchów, świat w obrazkach ma sztywną okładkę ale kartki miękkie

  16. #2316
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    No właśnie tak mi się wydaje bo my mamy o Bożym Narodzeniu z cyklu Obrazki dla Maluchów i to tak wygląda jeśli dobrze pamiętam, sprawdzę w domu. Świat w obrazkach ma miękkie kartki i ich znacznie więcej.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  17. #2317
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,298

    Domyślnie

    No nie dawało mi to spokoju!

    Odsunęłam piętrusa, dotarłam do niedostępnej półki, i kurcze - miałyście rację - ja mam te obrazk idla maluchów pod takim samym tytułem i okładki też są baaaaaardzo podobne

    Jedyne, co dobrze pamiętałam, to, że mam ich 3 sztuki
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  18. #2318
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,835

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    przecudowne, moje wymarzone wydanie Alicji w Krainie Czarów, z ilustracjami Roberta Ingpena!!!!!!!
    a jak z tłumaczeniem? Kilka razy deliberowałam nad tym wydaniem, ale wciąż nie mam żadnego, bo tu trzeba mistrza tłumacza - może ktoś poleci czyjego tłumaczenia szukać (obstawiałam Marianowicza, ale wszystkie ciekawe graficznie wydania, a jest ich kilka, mają jakieś nowe (?) tłumaczenia).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  19. #2319
    Chustomanka Awatar Agata
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Nowy Sącz
    Posty
    649

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    Przeglądałam ten Świat w obrazkach - zdecydowanie dla ciut starszych dzieci U mnie w Biedronie byli Rycerze, Mali smakosze i Kosmos - być może coś jeszcze, bo sporo książek ogólnie było.
    ja kupiłam transport (byli tez strażacy oprócz tych, które wymieniłaś), ale zanim Bartek do niej dorośnie to jeszcze trochę czasu minie.
    Mamy z tej serii jeszcze taką
    wybaczcie obrazek w takim rozmiarze, ale nie umiem zmniejszyć
    Ta nadaje się nawet dla dwulatków, kartki ma miękkie, ale masę zwierząt w środku i co jakiś czas ją wertujemy
    Bartoszek, ur. 3.11.2010
    Joasia, ur. 6.12.2015
    http://agajagalubi.blogspot.com/

  20. #2320
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,298

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    a jak z tłumaczeniem? Kilka razy deliberowałam nad tym wydaniem, ale wciąż nie mam żadnego, bo tu trzeba mistrza tłumacza - może ktoś poleci czyjego tłumaczenia szukać (obstawiałam Marianowicza, ale wszystkie ciekawe graficznie wydania, a jest ich kilka, mają jakieś nowe (?) tłumaczenia).
    jul, jak masz dłuższą chwilę spokoju, zerknij tu:

    http://podrugiejstroniekrainy.blogsp...dziay-i-w.html

    jest nieco czytania, ale autorka bloga pracowicie przytoczyła po małym fragmencie kilku tłumaczeń (9 książek). Jest również między innymi Dworak, z tego wydania Buchmanna, które kupiłam. Wcześniej czytałam o nim w innych notkach, i jeśli ona nie ma do niego zastrzeżeń - to ja tym bardziej

    Są kiepskie tłumaczenia, są wydania Alicji, gdzie dopiero w pierwszych stronach tytułowych wewnątrz dowiadujesz się, że to tylko swobodna interpretacja czyjegoś tłumaczenia - na tym blogu jest kopalnia wiedzy na ten temat. Jeśli szukasz najlepszego tłumaczenia, poczytaj sobie parę dni na spokojnie, i na pewno będzie ci łatwiej wybrać..
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •