Strona 90 z 807 PierwszyPierwszy ... 40808283848586878889909192939495969798100140190590 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,781 do 1,800 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #1781
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    my mamy Dynie. F sie dlugo bal, ale ostatnio chwycila. znalazlam inna troche wersje (i duzo gorzej zilustrowana) w bibliotece, po angielsku, wiec moglismy sobie porownac w sumie fajna jest, ale sa lepsze - najlepsze, imo, to czary i orzechowy lasuch.

    z tako w ogole jest taki problem, ze one sa drogie - wiem, wiem - ladnie wydane, ladnie zilustrowane, ale jednak... i czasami tekstowo sa srednie, delikatnie mowiac (choc zazwyczaj ilustracje rekompensuja to z nadwiazka).

    Gruffalo mamy w oryginalne i bardzo, ale to bardzo jestem ciekawa tlumaczenia. i rownie bardzo bym chciala, zeby inne ksiazki Julii Donaldson zostaly przetlumaczone. zwlaszcza te ilustrowane przez Axel'a Scheffler'a. to kawal swietnej literatury dla dzieci jest
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #1782
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    Moze tym razem nie przeloza premiery Gruffala, od marca sie chwala ze juz Bardzo jestem ciekawa tej ksiazki

  3. #1783
    Chusteryczka Awatar reginleif
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,189

    Domyślnie

    Matko, to jeszcze Gruffala nie wydali? Ja już się zaczęłam zastanawiac ile razy w roku można robić premierę tej samej książki
    Styczniowy Staszek (2009), lutowy Tadek (2011)
    Moja dłubanina

  4. #1784
    Chustomanka Awatar Agata
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Nowy Sącz
    Posty
    649

    Domyślnie

    mam nową "ulicę Czereśniową"
    Bartoszek, ur. 3.11.2010
    Joasia, ur. 6.12.2015
    http://agajagalubi.blogspot.com/

  5. #1785
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,269

    Domyślnie

    Oba tomy Gruffalla kupiłam dawno temu w lumpku kiedyś.. Rymy są wręcz fantastyczne, chyba nie czytałam innej równie melodyjnej ksiażeczki dla dzieci po angielsku..

    Dzieciom czytam swoimi słowami, jako historyjkę, już nie rymuję, ale i tak lubią. Ten fragment tłumaczenia na facebooku jaki zalinkowano wcześniej, niestety nie porywa mnie zupełnie, ale może to tylko taki fragment, zaczekam aż będzie można podejrzeć więcej, zanim ocenię..
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  6. #1786
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    A widziałyście? Ryms poleca książki nowego wydawnictwa Alfabet. Brunatny brutal Borys, Kto się schował. Wyglądają interesująco. Ktoś już zna? (jakby jeszcze mało było nowości )
    A, i jeszcze Świat Świstów jako zapowiedź na maj. Coś mi mówi, że to będzie hit u Michała

  7. #1787
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez britta Zobacz posta
    A widziałyście? Ryms poleca książki nowego wydawnictwa Alfabet. Brunatny brutal Borys, Kto się schował. Wyglądają interesująco. Ktoś już zna? (jakby jeszcze mało było nowości )
    A, i jeszcze Świat Świstów jako zapowiedź na maj. Coś mi mówi, że to będzie hit u Michała
    kto sie schowal widzialam na amazonie, ale jakos sie nie moze doczekac nabycia... na gazetowych ksiazkach ktos napisal, ze to tak na 3-4 lata, wiec moze sie dla W skusze kiedys jeszcze (ale raczej lokalnie ). Swisty chyba u F tez furore zrobia
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #1788
    Chustoholiczka Awatar luliluli
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Eire
    Posty
    4,394

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    my mamy Dynie. F sie dlugo bal, ale ostatnio chwycila. znalazlam inna troche wersje (i duzo gorzej zilustrowana) w bibliotece, po angielsku, wiec moglismy sobie porownac w sumie fajna jest, ale sa lepsze - najlepsze, imo, to czary i orzechowy lasuch.

    z tako w ogole jest taki problem, ze one sa drogie - wiem, wiem - ladnie wydane, ladnie zilustrowane, ale jednak... i czasami tekstowo sa srednie, delikatnie mowiac (choc zazwyczaj ilustracje rekompensuja to z nadwiazka).

    Gruffalo mamy w oryginalne i bardzo, ale to bardzo jestem ciekawa tlumaczenia. i rownie bardzo bym chciala, zeby inne ksiazki Julii Donaldson zostaly przetlumaczone. zwlaszcza te ilustrowane przez Axel'a Scheffler'a. to kawal swietnej literatury dla dzieci jest
    Fanka bylam kiedys, teraz jestem juz fanatyczka Julli Donaldson i A. Shefflera. Pisalam chyba tu kiedys o tym, ze sam Axel Sheffler wydaje tez swoje ksiazki, sa takie..... bezpretensjonalnie urocze.

    http://www.worldofpipandposy.com/


    W szkole na przerwach jak deszcz leje i nie mozemy wyjsc na dwor nieustannie namawiam dzieci na a to Tabby McTat, a to Squeeze and a Squash, a to Zog albo cos jeszcze, co znajde w biblioteczce. Byle Donaldson.

    Rytmika w jakiej napisane sa te ksiazki ma w sobie cos magicznego - mozna je czytac trylion razy i wciaz ma sie przyjemnosc czytania.

    I co ciekawe, mimo ze sa ta ksiazeczki nie z tych najkrotszych - dziecko po ktorymstam razie jest w stanie "czytac" razem z nami. Tak latwo to wszystko zapada w pamiec, ze nagle dwulatek czyta "sam" fragmenty Gruffalo.

    Niedaleko nas bylo ostatnio spotkanie z J. Donaldson, niestety nie udalo nam sie dotrzec.
    M 2010
    F 2012
    HM 2019

  9. #1789
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agata Zobacz posta
    mam nową "ulicę Czereśniową"
    i jak ?

  10. #1790
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Ja będę mieć jutro
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  11. #1791
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez modrooczka Zobacz posta
    Ja będę mieć jutro
    Ja też zamówiona dzisiaj w Arosie

  12. #1792
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    nocna?? swietna jest, mamy niemieckie wydanie

    luliluli - Pipa and Posi tez bardzo lubimy. a znasz duet Whybrow i Scheffler?. to takie raczej dla mlodszych jest - dzis nabylismy na zakupach o misiu - takie w sam raz dla W sie okazalo byc. sporo otwierania, pociagania, krecenia - czyli to co tygrysy lubia najbardziej
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #1793
    Chustomanka Awatar Agata
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Nowy Sącz
    Posty
    649

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    i jak ?
    Postaci mniej niż w poprzednich, bo większość śpi, ale jest wątek z włamywaczem, akcja policyjna i kilka innych smaczków mały w każdym razie był zachwycony, o 5 rano miałam pobudkę, bo chciał czytać Czereśniową.
    Bartoszek, ur. 3.11.2010
    Joasia, ur. 6.12.2015
    http://agajagalubi.blogspot.com/

  14. #1794
    Chustoholiczka Awatar luliluli
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Eire
    Posty
    4,394

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    nocna?? swietna jest, mamy niemieckie wydanie

    luliluli - Pipa and Posi tez bardzo lubimy. a znasz duet Whybrow i Scheffler?. to takie raczej dla mlodszych jest - dzis nabylismy na zakupach o misiu - takie w sam raz dla W sie okazalo byc. sporo otwierania, pociagania, krecenia - czyli to co tygrysy lubia najbardziej

    Natala dziekuje Whybrow'a znamy solo, ale ze tworza czasami duet nie wiedzialam. Wiem, czego szukac teraz!
    Jestem w milosci beznadziejnej do A. Sheffler'a
    M 2010
    F 2012
    HM 2019

  15. #1795
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    luliluli - do uslug

    ze smaczkow w nocnej jest nawiazanie do klasyka ksiazki dzieciecej a wlasciwie - jak sie dobrze przyjrzec - do kilku (w tym jednego, nad ktorym sie zachwycamy obecnie )
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  16. #1796
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Dla maluchów trochę Noc jest ciemna (hmm, jak to noc w sumie ), ale ogółem jestem zachwycona całą serią


  17. #1797
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Dziś na targach książki kupiłam tylko nową Mamę Mu. Jak na odwyku
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  18. #1798
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Kammik jak Targi? Nic ciekawego nie było, że tylko Mamę Mu? Ja się wybieram w sobotę.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  19. #1799
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Jakoś weny nie miałam Jutro się pewnie odkuję bardziej Targi spoko, jest przestrzen, jest powietrze, nie to co w Pałacu. Ale 3 razy się zgubilam, więc uważajcie
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  20. #1800
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    A co ty zamierzasz tam codziennie chodzić? Zawodowo
    W sobotę też będziesz?
    Zdradź gdzie to się może na siebie natkniemy
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •