Strona 87 z 807 PierwszyPierwszy ... 3777798081828384858687888990919293949597137187587 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,721 do 1,740 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #1721
    Chustomanka Awatar musajka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,073

    Domyślnie

    Ma ktoś te pozycje?
    http://maleksiazki.pl/wiek/3-lata/na...moPrice&od=ASC

    http://maleksiazki.pl/wiek/3-lata/w-...moPrice&od=ASC

    Potrzebuje rad i opinii - rozpaczliwie szukam czegoś fajnego na drugie urodziny mojego skarba!
    Jak ja żałuję, że nie ma blisko mnie fajnego antykwariatu...mogłabym po prostu przejrzeć i wybrać.
    Mam bardzo ograniczone środki ( w 50 zł muuuszę się zmieścić) a chciałabym żeby to było coś wyjątkowego.
    Widziałyście kiedyś stare wydanie "Czerwonego kapturka" ? Ilustracje V.Kubasta
    http://zestarejskrzyni.blox.pl/2012/...k-Kubasta.html
    zakochałam się w tej książce! Ostatnio zażarcie licytowałam, ale poszła za jakieś 90 zł! Codowna! Nie spocznę dopóki jej nie będziemy mieli!

  2. #1722
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Osobiście to lubię tego Czerwonego Kapturka:
    http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl...k.html?psearch[prodkey]=czerwony
    moje córki też (innego nie znają)

    A u nas bardzo na topie "Jak dwie krople wody", sprawdzałam, że dla starszych, ale moje prawie 3-latki bardzo wkręcone

  3. #1723
    Chustomanka Awatar musajka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,073

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madorado Zobacz posta
    Osobiście to lubię tego Czerwonego Kapturka:
    http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl...k.html?psearch[prodkey]=czerwony
    moje córki też (innego nie znają)

    A u nas bardzo na topie "Jak dwie krople wody", sprawdzałam, że dla starszych, ale moje prawie 3-latki bardzo wkręcone
    Wrrr... takie ilustracje Kapturka jak u Dwóch sióstr mnie nie kręcą.
    Za to "Jak dwie krople wody" wygląda ciekawie! Ma twarde stronice?

  4. #1724
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez musajka Zobacz posta
    Ma ktoś te pozycje?
    http://maleksiazki.pl/wiek/3-lata/na...moPrice&od=ASC

    http://maleksiazki.pl/wiek/3-lata/w-...moPrice&od=ASC

    Potrzebuje rad i opinii - rozpaczliwie szukam czegoś fajnego na drugie urodziny mojego skarba!
    My mamy obie, Agatka bardzo nimi zachwycona, Grzesiu też lubi
    Dokupiłam dwie kolejne, Nad wodą i Piraci (ta jeszcze schowana).

    Polecam
    Mamy też Mamoko wszystkie i Czereśniową ( w użyciu jedna póki co, reszta czeka)

  5. #1725
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,814

    Domyślnie

    musajko - jak chcesz coś na prawdę wyjątkowego, i lubisz pop-upy, to gorąco polecam Out of sight (chyba się mieści w limicie) - mój synek dostał jak miał niecałe półtora roku i uwielbiał długie miesiące, ma urocze zdjęcie na nocniku z rozłożoną książką na stoliku przed sobą... Jedno ale, to wielgaśny format - u nas przez to wylądowała dość wysoko na półce i ostatnio w związku z tym sięgamy po nią rzadziej.

    teraz zobaczyłam, że jest też nowsza w podobnym stylu książka Birds of a Feather

    amazon ma darmową wysyłkę powyżej 25 £, może uda Ci się znaleźć jeszcze kogoś, żeby dobić do tej kwoty, albo kupić kilka rzeczy na zapas ; oprócz tych książek mają na prawdę mnóstwo cudnych pop-upów, znacznie taniej niż ten Czerwony Kapturek za 90 zeta - mają np. takiego przestrzennego Czerwonego Kapturka

    a oprócz tego, na szukanie inspiracji, polecam książkowego bloga chustoforumowej koleżanki - i szukanie po tabach (np wiekowych)
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  6. #1726
    Chustomanka Awatar musajka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,073

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    musajko - jak chcesz coś na prawdę wyjątkowego, i lubisz pop-upy, to gorąco polecam Out of sight (chyba się mieści w limicie) - mój synek dostał jak miał niecałe półtora roku i uwielbiał długie miesiące, ma urocze zdjęcie na nocniku z rozłożoną książką na stoliku przed sobą... Jedno ale, to wielgaśny format - u nas przez to wylądowała dość wysoko na półce i ostatnio w związku z tym sięgamy po nią rzadziej.

    teraz zobaczyłam, że jest też nowsza w podobnym stylu książka Birds of a Feather

    amazon ma darmową wysyłkę powyżej 25 £, może uda Ci się znaleźć jeszcze kogoś, żeby dobić do tej kwoty, albo kupić kilka rzeczy na zapas ; oprócz tych książek mają na prawdę mnóstwo cudnych pop-upów, znacznie taniej niż ten Czerwony Kapturek za 90 zeta - mają np. takiego przestrzennego Czerwonego Kapturka

    a oprócz tego, na szukanie inspiracji, polecam książkowego bloga chustoforumowej koleżanki - i szukanie po tabach (np wiekowych)
    łaaaaaaaał!!! powalił mnie ten Kapturek! Zdaje się, że będę musiała mieć kilka wersji na półce i koniec tylko szkoda, że nie po polsku ...

  7. #1727
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez musajka Zobacz posta
    łaaaaaaaał!!! powalił mnie ten Kapturek! Zdaje się, że będę musiała mieć kilka wersji na półce i koniec tylko szkoda, że nie po polsku ...
    tej samej pani sa jeszcze Jas i Malgosia i Spiaca krolewna, tylko ich ostatnio kupic nie mozna czemus... jak polubicie pop-up'y to polecam Sabude. choc raczej nie dla dwulatka, bo to delikatne bardzo... amazon czesto ma go przecenionego o polowe...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #1728
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Jul - cudny ten Kapturek! Moja miłość do pop-upów nie pozwala mi przejść obojętnie obok tego cuda! Zaraz lecę go szukać!

    Sabudę też polecam - szczególnie Czarnoksiężnika (ze szmaragdowymi okularami!) i Alicję. Nie chwyciły u nas dinozaury i inne z tej serii.

    Świetna jest też pop-upowa Bardzo głodna gąsienica!
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  9. #1729
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    a u nas dinozaury na czele top-listy i ostatnio Piotrus Pan.

    a wczoraj przyszly ksiazki i m.in. Chrupek i Mietus - przeczytalismy pierwszy rozdzial i sa swietni juz czekamy na nastepny tom...


    wymyslilam gdzie wstawic kolejny regal taki waski znalazlam, w sam raz - tylko mam inny problem- gdzie podziac szmaty?? dziec sie odpieluchowuje, sprobuje je upchnac w szufladach po pieluchach, ale sie boje, ze nie wejda i mam bardzo uzasadnione podejrzenie, ze jak na regal upcham wszystko, co sie paleta po katach, bo sie nie miesci, to nic nowego moze nie wejsc
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #1730
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,503

    Domyślnie

    U nas mąż ogłosił zakaz kupowania nowych książek, szczególnie dla starszaka, bo już ich nie ogarnia.
    W dzieciństwie miałam tego pop-upowego Kapturka.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  11. #1731
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    od ukochanego wujka córka dostała Burzliwe Dzieje Pirata Rabarbara, stare wydanie, pikny autentyk z dedykacją autora! Wciągnął nas pirat, więc wczoraj dokupiłyśmy drugą część.

    Poza tym nie oparłyśmy się nowej ksiązce o mamie Mu.

    I z kiermaszu ksiązki przytargałam dziś Cudowną Podróż w wydaniu, jakie pamiętam z dzieciństwa. Jakoś tak nie mogłam się oprzeć...
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  12. #1732
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez musajka Zobacz posta
    Wrrr... takie ilustracje Kapturka jak u Dwóch sióstr mnie nie kręcą.
    Za to "Jak dwie krople wody" wygląda ciekawie! Ma twarde stronice?
    Dwie krople wody twarda okładka, strony miękkie

  13. #1733
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez n2605 Zobacz posta
    Poza tym nie oparłyśmy się nowej ksiązce o mamie Mu.
    U nas już prawie przeczytana! Starszak czytał młodej i rano, i na dobranoc!

    Niedawno polecałam Wam "Bociany przylatują zimą", a wczoraj chwyciłam w bibliotece "Wieżę z klocków"... No i nie mogę jej za dużo czytać, bo co i rusz 'oczy mi się pocą'... O adopcji 2-latka. Krótkie, celne, poruszające obrazki.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  14. #1734
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    U nas już prawie przeczytana! Starszak czytał młodej i rano, i na dobranoc!

    Niedawno polecałam Wam "Bociany przylatują zimą", a wczoraj chwyciłam w bibliotece "Wieżę z klocków"... No i nie mogę jej za dużo czytać, bo co i rusz 'oczy mi się pocą'... O adopcji 2-latka. Krótkie, celne, poruszające obrazki.
    wieze mam, tez na raty czytuje... tej samej autorki, dla dzieci jest Jez - czytalam F, bardzo po swojemu przezyl i na razie nie chce wracac. a mnie sie na koncu tez zawsze 'oczy poca'.

    Mama Mu na razie czeka na kilka innych nowosci, ktore maja wyjsc, zeby nie robic dwoch zamowien... wg gildii, za trzy dni maja byc Interesy Pana kota Rodariego (Muchomor wreszcie wnowil). i nowa Ciocia Jadzia - za kilka dni, bo ma opozniona premiere, tak samo jak nowa odslona Madrej Myszy - czyli ksiazeczki o Maksie. no i Findus nowy za tydzien, wiec chyba tyle poczekamy...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #1735
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Dziewczyny! Od której Ulicy Czereśniowej warto zacząć?


  16. #1736
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mama Lili Zobacz posta
    Dziewczyny! Od której Ulicy Czereśniowej warto zacząć?
    od zimy. ona jest pierwsza, potem rozne postaci sie rozwijaja, ze tak powiem np. w zimie jedna pani jest w ciazy, w wiosennej czesci jest juz malenstwo, potem malenstwo jest coraz wieksze itd.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #1737
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    od zimy. ona jest pierwsza, potem rozne postaci sie rozwijaja, ze tak powiem np. w zimie jedna pani jest w ciazy, w wiosennej czesci jest juz malenstwo, potem malenstwo jest coraz wieksze itd.
    czy książki o ulicy Czereśniowej mają coś wspólnego z Mary Poppins?
    Pola 2011

  18. #1738
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Nie, nie mają

    Nie wiem, czy było - są nowe Elmery i audiobook
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  19. #1739
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    A to ci nowina! Nie słyszałam o Elmerze, ale pomyszkowałam i znalazłam:

    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  20. #1740
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    mrowkojad i orzesznica wracaja a juz myslalam, ze sie nie doczekamy...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •