Strona 117 z 807 PierwszyPierwszy ... 1767107109110111112113114115116117118119120121122123124125127167217617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,321 do 2,340 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #2321
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Alicji mam, hmmm, kilka... w roznych tlumaczeniach, musze sie kiedys zabrac i poczytac wszystkie po kolei - to bedzie przyjemnosc Ingpenowska jest cudna i starszna zarazem - przez papier, na ktorej ja wydano. gdzies czytalam, ze mieli wypuscic wersje na normalnym papierze (taka jak reszta ingenowskliej serii). ciekawe czy bedzie? (Soul, jak juz przyjdzie napisz prosze na jakim papierze jest wydrukowana, dobrze? tak z ciekawosci).

    znalazlam artykul o roznych tlumaczeniach
    Ja mam w tlumaczeniu Slomczynskiego jeszcze (wyd. Swiat Ksiazki), z nowych wydan/tlumaczen jeszcze Bogumily Kaniewskiej (wyd. Vespers) i Elzbiety Tabakowskiej z ilustracjami Toe Jansson.

    ze starych tlumaczona przez Roberta Stillera i przez Olge Siemaszko.

    ze staryc/nowych - klasyczna Marie Morawska w wyd. Swiata Ksiazki.

    i jeszcze mi paru brakuje... zawsze sobie obiecuje, ze jak przeczytam wszystko zalegle to siade i sie bede napawac roznicami w tlumaczeniu tylko jakos te zalegle sie nie chca zmniejszac, niestety...

    edit: Soul dzieki za linka choc jak patrze na niektore wydania, to wiem, ze po moim trupie, nawet jakby tlumaczenie byly genialne link mi sie zle wkleja, ale sme poogladajcie okladki z bloga...
    Ostatnio edytowane przez natala ; 03-09-2013 o 08:56
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #2322
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    metis... pop-up Sabudy????????? Na pocieszenie??? Chyba sobie żartujesz, ja Sabudę bym wymieniła na Alicję bez wahania - więc jaaaa cię, zazdroszczę!!!
    No dobrze, już dobrze - nie licytujmy się!
    To Alicja Sabudy. Czad. Ale fruwające karty i nóżkę Alicji już lekko podklejałam...

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    a jak z tłumaczeniem?
    Ja mam Alicję dwujęzyczną w tł. mistrza Stillera:


    Może nie jest jakieś mega atrakcyjne wydanie , ale ma wiele zalet: oryginalne (z wyd. ang) ryciny (czyje??? nie pomnę...) i dwie wersje językowe w zasiegu wzroku, więc można sobie porównać, jeśli ktoś ma ochotę. Okładka miętka i letka
    Polecam też dwujezycznego Puchatka z Prószyńskiego.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  3. #2323
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,269

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    Ja mam Alicję dwujęzyczną w tł. mistrza Stillera:


    (...) ryciny (czyje??? nie pomnę...)
    Autorem twoich ilustracji jest John Tenniel
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  4. #2324
    Chustonoszka Awatar talita
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    powiat bialski :)
    Posty
    71

    Domyślnie króliki

    też zaczarowane, ale trochę mniejsze-

    to Beatrix Potter- ja mam wydanie zbiorowe z Wilgi 2010- ale też te pojedyncze powiastki z wydawnictwa Siedmioróg- pani Tycia Myszka, Piotruś Królik, Tekla kałużyńska- znacie?

    Przekłady różne, najlepsze to najczęściej to, które się pozna jako pierwsze

    A jak widzę datę powstania powiastki- choćby 1901- i czytam sobie i majce, i obie - w 2013- świetnie się przy tym bawimy- to mi jakoś pozytywniej na duszy


    Ilustracje autorki!

    Jesli o tym było- to wybaczcie, trochę z marszu wlizłam w wątek

  5. #2325
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    Autorem twoich ilustracji jest John Tenniel
    Dziękować!
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  6. #2326
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,815

    Domyślnie

    soul - dzięki! Kiedyś już znalazłam ten post i wymiękłam, stwierdziłam, że kiedyś, jak będę miała dużo czasu, to do niego wrócę i będę studiować, które tłumaczenie fajniejsze

    metis - patrząc po focie boję się, że tego wydania łatwo w księgarni nie dostanę bo oryginalne ilustracje byłyby dla mnie zupełnie ok.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #2327
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    metis - patrząc po focie boję się, że tego wydania łatwo w księgarni nie dostanę bo oryginalne ilustracje byłyby dla mnie zupełnie ok.
    Sama sie teraz -szukając linka do okładki- zdziwiłam, że to wydanie właściwie... wyparowało z rynku! A kiedyś walało się po tanich książkach i można było kupić za niewiele...
    A Stiller (tł. - Lolita! Mechaniczna pomarańcza! ) to marka sama w sobie... Też nie mam chwili, zeby analizować tę ciekawą www, ale z tego co pamiętam, to ta "moja" wersja mi nie zgrzytała...
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  8. #2328
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Do nas dotarła dzisiaj "Czereśniowa" i 1sza reakcja jest całkiem pozytywna. Grafika mi się bardzo podoba, a mała miała frajdę w wyszukiwaniu kotów i innych zwierząt - śmieciarka też się podobała
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  9. #2329
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    strasznie mnie korci


  10. #2330
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    strasznie mnie korci

    to się nie zastanawiaj, tylko bierz

  11. #2331
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    2,613

    Domyślnie

    "Dom" jest fantastyczny, ale póki co kręci raczej mnie niż Bartka

  12. #2332
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    a właśnie
    takie coś mnie spotkało od dziecka
    kalina nakręca się na jakąś zabawkę
    mówię że nie bo ostatnio dużo książek jej i siostrze kupiłam a ona mi na to:
    "książki to kupujesz bo ty je chcesz, ja chcę lalkę "

    kurde no miała rację już się pokapowała

  13. #2333
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    to się nie zastanawiaj, tylko bierz
    To samo chciałam napisać! DOm jest super, ale niekoniecznie dla dzieci

    Baryłko, mała bystra jest!
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  14. #2334
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,815

    Domyślnie

    Dom to IMHO raczej taka książka dla dorosłych, co to możesz ją położyć na stoliku koło kanapy, jak ktoś wpadnie to czekając, aż przyniesiesz kawę z kuchni poogląda, potem może o niej pogadacie. Fajna, ale IMHO bardziej na prezent, na prezent dla dorosłego, niż na kupowanie dla siebie - zgodna z moją definicją dobrego prezentu - coś, co sprawia przyjemność, a niekoniecznie jest potrzebne/użyteczne (no i mam taki prezent w szufladzie i własnie wymyśliłam, kogo nim obdarzę ).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  15. #2335
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Ach mogłabym dostać DOM na prezent. Zawsze chciałam go kupić, ale ponieważ kompletnie on nie dla syna, to trochę mi ręka drżała przed kupnem
    JEst jak piszesz jul, nie bardzo dla dzieci, można położyć na stoliku, parę razy w roku obejrzeć, ale nie jest to must have więc czekam aż się okazja nadarzy.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  16. #2336
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,269

    Domyślnie

    U nas takim malutkim niewypałem dzieciowym, czyli książką bardziej zachwycającą mamę był np. Domek Mysi.. Owszem, super ilustracje, ale tekst - mocno kulejący moim zdaniem, nie porywająca fabuła, nawet mnie znudził.. Może to kwestia tłumaczenia, nie wiem..
    Ja póki co - nadal zachwycona i ośliniona ilustracjami, ale czytać - nikogo nie korci jednak ta książka, pozostał czysty zachwyt nad ilustracjami

    Aaa, i po wakacyjnie - pochwalę się co dorwałam w taniej książce, byliśmy nad morzem pod sam koniec sezonu, więc nawet tanie książki miały przeceny przecen Dla siebie kupiłam książkę o której marzyłam przecenioną z 37,99 na 7,5 pln

    a dla dzieci takie:





    rewelacyjne wartości w nich, polecam gorąco!! No i ilustracje!!! Miodzio...

    taką:



    jeszcze nie przeczytana - ale już po przewertowaniu wiedziałam, że jest ok, że takiej właśnie łagodności i relacji pomiędzy rodzeństwem mi potrzeba, nie kolejnych abstrakcyjnych zwariowanych przygód - ale książeczki o przyjaźni, bracie, codzienności również pełnej niezwykłych wrażeń

    i tę, ona jest zajebista













    Nie dość, że rewelacyjne grafiki rozmiękczające moją duszę, to jeszcze absurd i poczucie humoru - rżeliśmy na całe piętro wieczorem, wszyscy, nawet niespełna 3 letni Ignaś, który wielu niuansów nie kumał, ale śmiał się towarzysko ( zdjęcia stąd: http://www.lupuslibri.pl/2011/12/komplementy.html )

    i taką



    baaardzo sympatyczna, oswajająca jakoś tak ciepło z chorobą, przeziębieniem, niezbyt długa, fajny duży format, ładne ilustracje i sama nie wiem czym - ale nas też zauroczyła, codziennie czytaliśmy

    Jeszcze jakieś puzzle w książce o zwięrzętach, takie naturalne, i ze dwie sztywne książeczki o kolorach i kształtach, dużego formatu, w domu zerknę na tytuły - bo teraz nie pamiętam..

    Generalnie - cała rodzina uważa wakacje za książkowo udane Ja najbardziej, bo za grosze kupiłam w allegrowym antykwariacie trochę naprawdę korzystnych okazji


    Kto zgadnie ile kupiłam książek za jedną wysyłką?
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  17. #2337
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    U nas takim malutkim niewypałem dzieciowym, czyli książką bardziej zachwycającą mamę był np. Domek Mysi.. Owszem, super ilustracje, ale tekst - mocno kulejący moim zdaniem, nie porywająca fabuła, nawet mnie znudził.. Może to kwestia tłumaczenia, nie wiem..
    Ja póki co - nadal zachwycona i ośliniona ilustracjami, ale czytać - nikogo nie korci jednak ta książka, pozostał czysty zachwyt nad ilustracjami
    Tyle, że 'Mysi domek' jest polskiej autorki, więc nie kwestia tłumaczenia


  18. #2338
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mama Lili Zobacz posta
    Tyle, że 'Mysi domek' jest polskiej autorki, więc nie kwestia tłumaczenia
    No skąd!!!
    Mysi domek

    Karina Schaapman - to holenderska pisarka!


    PS: Do głowy mi nie przyszło, żeby tę ksiażkę czytać... Napawam sie ilustracjami - po stokroć warto mieć tę książkę dla tego dzieła sztuki!!!
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  19. #2339
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mama Lili Zobacz posta
    Tyle, że 'Mysi domek' jest polskiej autorki, więc nie kwestia tłumaczenia
    o tym mówisz? https://www.google.pl/search?q=mysi+...w=1333&bih=654

  20. #2340
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,269

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    Napawam sie ilustracjami - po stokroć warto mieć tę książkę dla tego dzieła sztuki!!!
    Oj, taaak.. dlatego pomimo wszystko ją kupiłam - i dlatego nadal mam ciary, jak ją oglądamy
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •