Strona 112 z 807 PierwszyPierwszy ... 1262102104105106107108109110111112113114115116117118119120122162212612 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,221 do 2,240 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #2221
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    a wszystkie niezacne kubusie, myszki miki itp. itd. ??
    moje dostają od cioć i babć "bo lubią dzieci książeczki" , tyle że potem w księgarni jest problem
    za to w domu wieczorem często jest: mamo ja wybiorę książkę - no dobra
    i tego Kubusia męczę męczę aż schowam

    ostatnie przegięcie to był Szekspir dla dzieci ani czytać ani oglądać

  2. #2222
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    u nas tez Albert o budowaniu - ale moi wlasnie siedza w ogordzie i wierca wiertarka (prawdziwa, z Ikei, ona nie ma udaru wiec jest w miare bezpieczna...). on ma kilka toreb swoich narzedzi, jak gdzies idziemy to nie chce zabawki tylko srubokret nowy na przyklad

    ja mialam jeden pop-up jak bylam mala - chyba Jasia i Malgosie, juz nie pamietam. i pamietam, ze cos sie pociagalo, ktos/cos sie pojawialo... jak dawno temu to bylo, ech

    barylko - ja nauczylam swoich (po kilku takich koszmarkach), ze u ans jest ksiazek duzo, wiec niech pytaja co kupic - bo szkoda wydawac pieniadze na cos co juz jest. tym sposobem i wilk syty - bo moga cos kupic - i owca cala - bo raczej zgodnie z sugestiamii jak sie cos potworkowatego trafi to idzie dalej - jak mniej, ale nie w naszym guscie to komus, jak bardziej - to do bibilioteki, gdzie ksiazek dla dzieci jest tak malo, ze biora wszystko. mialam dylemat, szczerze mowiac, ale ksiazek wyrzucac nie umiem. a moze lepiej, zeby dzieci przeczytaly nnp. Tuwima w potworkowatym wydaniiu niz wcale...

    no i u nas latwiej, bo my daleko...
    Ostatnio edytowane przez natala ; 26-08-2013 o 11:20
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #2223
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    Nasz ukochany Albert jest o budowaniu helikoptera - Nieźle to sobie wymyśliłeś Albercie, ale mój syn to typ majsterkowicza, ze skrzynką na narzędzia się nie rozstaje od grudnia. Na działce "naprawia, piłuje, wierci," ale i wkręca, ku osłupieniu dziadka, któremu się wydawało że wkręcać wkręty w wywiercone przez niego dziury to raczej za 2 lata najwcześniej da radę (trafi i zacznie wkręcać) i mu na odczepnego dał wkręty i śrubokręt "aby sobie potrzymał".
    murmle a skąd jesteście? pewnie synek dogadałby się z moim, który weekendowo terminuje na lotnisku i ma do dyspozycji mega szafę z kluczami






  4. #2224
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Z Warszawy, Ursynowa. Służę spotkaniem, zwłaszcza, że on wyszczekany i się lepiej ze starszymi dogaduje (ma 2 kuzynki w wieku wczesnoszkolnym), pytanie czy twój trawi maluchy - bo wizualnie jest drobny Ale lotnisko = hałas a tego nie toleruje (nawet mikrofonu - wszelkie festyny i akcje zbiorowe z tego powodu odpadają, poza kościołem - tego nie lubi z innych powodów, ale wytrzymuje jak trzeba).
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  5. #2225
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Luthienna, Murmle, to i nas zabierzcie - do szafy z kluczami.

    Książkę o budowaniu hepoketa Tadzio zna na pamięć.

  6. #2226
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    No to pozostaje zgrac terminy i lotnisko o ile tam nie ma permanentnego i silnego hałasu może być.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  7. #2227
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,203

    Domyślnie

    mój Alberta też uwielbia, mieliśmy z biblioteki wszystkie 3 części i wszystkie się podobały mojemu majsterkowiczowi
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  8. #2228
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    a wszystkie niezacne kubusie, myszki miki itp. itd. ??
    pewnie, że się staramy przesiewać, ale jak już przeleci przez rodzicielskie sito i zaskoczy, to czytamy. nie chowamy
    mój syn jest wielbicielem pociągów, więc Stacyjkowo w książeczkowej odmianie jest odtwarzane właściwie w trybie loop.

  9. #2229
    Chustomanka Awatar Agata
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Nowy Sącz
    Posty
    649

    Domyślnie

    oj, u nas w okolicach Wielkanocy faza Alberta też była, czytany obowiązkowo w komplecie - wszystkie 3 części na raz jedna po drugiej , teraz co jakiś czas przynosi z półki i przez kilka dni znowu wałkujemy oczywiście zna wszystko na pamięć i poprawia mnie jak się przejęzyczę, np. "nie siku tylko siusiu czytaj"
    Bartoszek, ur. 3.11.2010
    Joasia, ur. 6.12.2015
    http://agajagalubi.blogspot.com/

  10. #2230
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,656

    Domyślnie

    Szastu, pożyczysz kiedys Alberta? My mamy tylko tego o wychodzeniu do przedsszkola i Dorotka uwielbia!
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  11. #2231
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Udało mi się ostatnio kupić "Minu" Schmidt i młode uwielbiają

    tak samo przypadła im do gustu "Koniec świata i poziomki" Onichimowskiej
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  12. #2232
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    Z Warszawy, Ursynowa. Służę spotkaniem, zwłaszcza, że on wyszczekany i się lepiej ze starszymi dogaduje (ma 2 kuzynki w wieku wczesnoszkolnym), pytanie czy twój trawi maluchy - bo wizualnie jest drobny Ale lotnisko = hałas a tego nie toleruje (nawet mikrofonu - wszelkie festyny i akcje zbiorowe z tego powodu odpadają, poza kościołem - tego nie lubi z innych powodów, ale wytrzymuje jak trzeba).
    lotnisko jest ciche, rekreacyjne bardziej
    ale faktycznie ( dopiero ujrzałam podpis z datą urodzenia ;( Swoja drogą tak wczesnie wkręca? wow ) do sporo młodszych dzieci się zraził jakis rok temu






  13. #2233
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    ROD Pokój
    Posty
    2,107

    Domyślnie

    ....
    Ostatnio edytowane przez lominia ; 08-10-2018 o 16:45

  14. #2234
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Ach, zobaczcie to:
    http://www.youtube.com/watch?v=T2CI8wuvw4o

    Okładka obrzydliwa, ale w środku

    Sabuda wymiata!


  15. #2235
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    Kubusia lubi, przez dwa lata uzbieraliśmy też mega kolekcję Franklinów, które czytałam naprzemiennie z innymi książeczkami.
    Czytałam... bo etap ten chyba przeminął






  16. #2236
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lominia Zobacz posta
    Możecie mnie odesłać do wątku(), gdzie jak krowie jest wyłożona niezacność kubusia? Bo o ile Myszki Miki, Gufich czy Donaldów rozumiem, to pierwotny, ten niezmodyfikowany genetycznie Kubuś mnie nie mierzi.
    U nas ostatnio Paddington do znudzenia- książeczki i audiobuki.
    niezmodyfikowany jak najbardziej ale te wszystkie potworki 'na podstawie', z koszmarnymi ilustracjami, jeszcze gorszym czasami tekstem - ja nie trawie. moi mieli jedna, oddalam do biblioteki bo nie bylam w stanie tego czytac...

    Sabude uwielbiamy. czekam na jakas amazonowa promocje, bo jeszcze paru ksiazek nam brakuje...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #2237
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mama Lili Zobacz posta
    Ach, zobaczcie to:
    http://www.youtube.com/watch?v=T2CI8wuvw4o

    Okładka obrzydliwa, ale w środku

    Sabuda wymiata!

    Mam Wizarda i Alicję Sabudy - oglądanie tych książek to małe święto! Oglądamy zawsze razem, nie mam odwagi zostawić je dzieciom do swobodnego oglądania... I tak już podklejaliśmy małe co nieco...

    Polecam jeszcze pop-upową Bardzo głodną gąsienicę E.Carle! To zupełnie inny wymiar gąsienicy!
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  18. #2238
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    metis - u nas Sabuda tez na najwyzszej polce stoi, do wspolnego ogladania. sporo pop-up'ow maja pod reka, ale Sabuda jest najbardziej delikatny, wiec na samodzielna lekture przyjdzie czas.

    w sumie nie wiem ktorego lubie najbardziej, chyba po kawalku z kazdego. zdecydowanie jednym z faworytow jest traba powietrzna w Ozie...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #2239
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Ja wolę pałac Oza... Oglądany w zielonych okularkach!
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  20. #2240
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    Ja wolę pałac Oza... Oglądany w zielonych okularkach!
    jedno z ulubionych moich dzieci poza statkiem pirackim z Piotrusia, rzecz jasna
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •