Strona 92 z 807 PierwszyPierwszy ... 428284858687888990919293949596979899100102142192592 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,821 do 1,840 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #1821
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    edit: znalazłam i dobrałam czy mogę zostać twoim przyjacielem
    mamy w wersji zmienionej (mąż miał fazę i podrukował i ponaklejał wszędzie) na "czy chcesz mieszkać ze mną w norce" bo dzieci lubią tylko tekst mnie drażnił, bo wynikało, że myszka tylko z myszką może się zaprzyjaźnić...
    "o słowach" nie mamy, liczby mamy i fajne
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  2. #1822
    Chustoholiczka Awatar slonetshko
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    uk
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Ja taki mały OT zrobię
    -czy myślicie, że biuro detektywistyczne Lassego i Mai, 2 tomy w twardej okładce plus do tego złota księga zagadek i rebusów detektywistycznych jako komplet, będzie dobrym prezentem na komunię dla 8 latki?

  3. #1823
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slonetshko Zobacz posta
    Ja taki mały OT zrobię
    -czy myślicie, że biuro detektywistyczne Lassego i Mai, 2 tomy w twardej okładce plus do tego złota księga zagadek i rebusów detektywistycznych jako komplet, będzie dobrym prezentem na komunię dla 8 latki?
    slonetshko mój syn ucieszył by się z takiego prezentu
    ja myślę jeszcze nad Opowieściami z Narnii, widziałam ostatnio gdzieś pięknie wydaną w dwóch tomach ale nie mogę znaleźć

  4. #1824
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Fajny pomysł na prezent

    Mamru, takie? http://www.mediarodzina.com.pl/prod/...anie-dwutomowe
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  5. #1825
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slonetshko Zobacz posta
    Ja taki mały OT zrobię
    -czy myślicie, że biuro detektywistyczne Lassego i Mai, 2 tomy w twardej okładce plus do tego złota księga zagadek i rebusów detektywistycznych jako komplet, będzie dobrym prezentem na komunię dla 8 latki?
    Sprawdź czy nie czytała, bo moja komunijka to już ma wyczytane wszystkie tomy i obie księgi rozwiązane. A tak w ogóle - fajny.
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  6. #1826
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    ja myślę jeszcze nad Opowieściami z Narnii, widziałam ostatnio gdzieś pięknie wydaną w dwóch tomach ale nie mogę znaleźć
    Czytaliśmy Narnię w tym wydaniu! Piękna... Gdybym kupowała, to właśnie taką!

    Lasse i Maja to hit wśród (czytających) dzieci w tym wieku. Łamigłówek nie znam, ale -jak przed chwilą widziałam- wyglądają nieźle. Muszę zamówić synkowi na wakacje, bo Biuro Detektywistyczne łykał ekspresowo - czasem po dwa dziennie (ale jakoś wolno wychodzą nowe części...)
    A przed chwilą skończył "Jak się koty urodziły" Joanny Papuzińskiej. To zbiorek opowieści o zwierzętach - gościach pomieszkujących w chacie babci i dziadka. Samo życie - w książce -oprócz pięknych ilustracji- jest jeszcze sporo zdjęć bohaterów tych opowiadań.

    A a propos Papuzińskiej, to zaraz lecę szukać wątku o spektaklach, bo wczoraj przeżyłam rozczarowanie roku kultowymi już nieomal "Tygryskami", wystawianymi w Lalce...
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  7. #1827
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    dzisiaj wróciłyśmy z nowym nabytkiem z biblioteki Czarna książka kolorów http://www.wydawnictwo-widnokrag.pl/...czarna&lang=pl Ala nie lubi czarnego koloru, a ta książka bardzo ją zachwyciła, czytałyśmy ją przy świetle, a później sama czytała po ciemku.
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  8. #1828
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    dwutomowa Narnia jest cudna, dostalam w prezencie od mamy

    u nas fascynacja Dziecmi z Bullerbyn, skonczylismy 'zwykle, przypominamy sobie obrazkowe. moze ich w koncu na film namowie przy okazji, bo lezy i czeka. Astrid Lindgren w kazdym wydaniu jest u nas hitem
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #1829
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    to wydanie Narni wygląda (na zdjęciu, na żywo nie widziałam ) pięknie, ale ze względów praktycznych nie pasuje mi zrobienie dwóch wielkich tomów. Czekam aż wyprzeda się cały nakład edycji filmowej i liczę że wtedy wyjdzie praktyczne i ładne wydanie - łudzę się, że nastąpi to zanim moje dzieci dorosną do Narni

    przy okazji książek z dzieciństwa własnego - od jakiego wieku warto dzieciom czytać Mary Poppins?

    a książki z dzieciństwa moich dzieci - obecnie zadziwiająco (dla mnie) mojego niespełna trzylatka zachwyca "Czarny ptak" Suzy Lee - ileś razy biegnie szukać na półce, domaga się właśnie tej książki - czarno-białej, metaforycznej, trochę doroslej, pięknej. Fajnie jak dzieci czasem dostają w prezencie coś, czego ja bym im nie kupiła zakładając, że się nie sprawdzi

    pod wpływem miłości moich dzieci do Paszczaka (zaczęło się od śpiewania im "Hej wisusy i chłopaki, Paszczak wsadzi ich do paki!" z genialnego "Lata Muminków") i obecnie Paszczak jest u nas bohaterem nr. 1) odeszłam od własnego zakazu kupowania nowych książek (pożyczamy z biblioteki oraz upłynniam niewydane jeszcze obfite zapasy upchnięte po szufladach i kartonach) i kupiłam córce w prezencie "Co było dalej" i też hit. Młodszy wydawało mi się jednym uchem słuchał, a dziś domagając się czytania dokładnie opowiedział że Paszczak wciągnął odkurzaczem, że Mi zrobiła dziurę etc.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  10. #1830
    Chustomanka Awatar Agata
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Nowy Sącz
    Posty
    649

    Domyślnie

    a od jakiego wieku Muminki się nadają?
    Bartoszek, ur. 3.11.2010
    Joasia, ur. 6.12.2015
    http://agajagalubi.blogspot.com/

  11. #1831
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,271

    Domyślnie

    Ja czytałam od 4 lat, teraz Ignaś ma 2,5 i też o dziwo słucha, jak starszemu czytam.

    Mikołaj nadal bardzo lubi..
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  12. #1832
    Chustomanka Awatar Agata
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Nowy Sącz
    Posty
    649

    Domyślnie

    Bartoszek ma też 2,5, ale się właśnie zastanawiam, czy nie za wcześnie, choć czytamy naprawdę dużo mnie w każdym razie kusi okrutnie, żeby mu sprawić to wydanie z naszej księgarni
    Bartoszek, ur. 3.11.2010
    Joasia, ur. 6.12.2015
    http://agajagalubi.blogspot.com/

  13. #1833
    Chusteryczka Awatar reginleif
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,189

    Domyślnie

    Wydawnictwo Wilga wydało swojego czasu serię książeczek o Muminkach dla najmłodszych.

    Zanalazłam kilka fotek z podglądem zawartości książeczek: http://s883.photobucket.com/user/mic...?sort=3&page=1

    Edit. Egmont też wydawał książeczki o Muminkach, ale te odradzam. Mam jedną. Jest koszmarnie napisana.
    Ostatnio edytowane przez reginleif ; 21-05-2013 o 08:50
    Styczniowy Staszek (2009), lutowy Tadek (2011)
    Moja dłubanina

  14. #1834
    Chustomanka Awatar Agata
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Nowy Sącz
    Posty
    649

    Domyślnie

    widziałam to, tylko nie wiem, czy tego tekstu nie za mało, choć może fajne na zapoznanie z bohaterami dzisiaj idę do biblioteki, może pożyczę na próbę, zobaczymy teraz wieczorami wałkujemy misia uszatka
    Bartoszek, ur. 3.11.2010
    Joasia, ur. 6.12.2015
    http://agajagalubi.blogspot.com/

  15. #1835
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    Fajny pomysł na prezent

    Mamru, takie? http://www.mediarodzina.com.pl/prod/...anie-dwutomowe
    o właśnie kammiku dokładnie to! dzięki, ślęczałam wczoraj godzinę i nie mogłam znaleźć

  16. #1836
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Fajne są muminki z Wilgi:

    http://aros.pl/ksiazka/muminki-otworz-okienko-2

    Lila uwielbia odkrywać kolejne skrytki

    Na pierwszą książkę o Muminkach idealne!


  17. #1837
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    czytaliśmy normalne (tzn głównie mąż) Muminki jakiś czas temu i choć córka oczytana to szału nie było, choć dzieci dawały poczytać Teraz zrobiliśmy bodaj półroczną przerwę (tylko czasem sięgał synek do okienkowych Muminków), i w tej chwili słuchają trochę bajki na płycie (ale domagają się głównie piosenki o Paszczaku), "Co były dalej" jest hitem, może się skuszę na "Kto pocieszy Maciupka" i potem znowu będziemy próbować znowu z "dorosłymi"
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  18. #1838
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    "Co było potem" dla dwulatków spokojnie (takie moje dośw.), "Kto pocieszy Maciupka" - moje też się bardzo wkręcają (3 lata bez 3 miesięcy), ale uwaga - tu występuję Buka i się bały jej na początku (teraz też, jak dochodzimy do tej strony, to jojczą, ale wiedzą już, że Maciupek da jej radę)

    "Urodzinowy guzik" Muminków też miałam, teraz już raczej w zapomnieniu, ale jakieś pół roku temu mocno czytany

  19. #1839
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    mamy w wersji zmienionej (mąż miał fazę i podrukował i ponaklejał wszędzie) na "czy chcesz mieszkać ze mną w norce" bo dzieci lubią tylko tekst mnie drażnił, bo wynikało, że myszka tylko z myszką może się zaprzyjaźnić...
    "o słowach" nie mamy, liczby mamy i fajne
    Właśnie dość niemiło mnie zaskoczył tekst z przyjaciela.....
    Książeczka fajna w sensie obrazkowym, Michaś polubił, ale dlaczego można się przyjaźnić tylko z kimś, kto jest do mnie podobny/identyczny?

    Dwutomowe wydanie Narnii mam, dostałam na urodziny jest super, wcale nie jest nieporęczne.
    Ostatnio edytowane przez Chani ; 21-05-2013 o 16:41
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  20. #1840
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Muminki z Wilgi bardzo u nas lubiane, pozyczamy z biblioteki inne podobne po angielsku. choc oczywiscie 'okienkowa' najbardziej lubiana

    Co bylo potem uwielbiane przez obydwoch. Maciupka mamy po angielsku na razie, polska wersja moze sie 'zalapie' na nastepne zamowienie.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •