Strona 106 z 807 PierwszyPierwszy ... 656969899100101102103104105106107108109110111112113114116156206606 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,101 do 2,120 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #2101
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    weszłam tylko do dwóch namiotów wakacyjnych z napisem Tania książka - żadnemu już nie odpuszczę
    a u mnie jak na złość wszystkie polikwidowali, ale czekam, może coś jeszcze ruszy nowego
    chociaż w sumie to lepiej dla mojego portfela

  2. #2102
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Przyniosłam dziś z księgarni "Dzieciaki świata" Martyny Wojciechowskiej. Na razie tylko oglądaliśmy zdjęcia, Młodemu bardzo się podoba. Mi też

  3. #2103
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    a u mnie jak na złość wszystkie polikwidowali, ale czekam, może coś jeszcze ruszy nowego
    chociaż w sumie to lepiej dla mojego portfela

    ze spokojem portfela możesz wchodzić, musisz jechać na półwysep, ja w dębkach byłam i tam pobuszowałam od razu lepiej mi na plaży się smażyło

  4. #2104
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    ze spokojem portfela możesz wchodzić, musisz jechać na półwysep, ja w dębkach byłam i tam pobuszowałam od razu lepiej mi na plaży się smażyło
    ja buszowałam regularnie od lat, ale niestety teraz mi pozamykali i muszę szukać nowego miejsca

  5. #2105
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,238

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    weszłam tylko do dwóch namiotów wakacyjnych z napisem Tania książka - żadnemu już nie odpuszczę
    No czekam, aż się pochwalisz, co tam takiego fajnego było dziecięcego, jakie tytuły nabyłaś?
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  6. #2106
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    ze spokojem portfela możesz wchodzić, musisz jechać na półwysep, ja w dębkach byłam i tam pobuszowałam od razu lepiej mi na plaży się smażyło
    ja natomiast sprawdziłam dwa namioty w dąbkach i portfel ocalał - nic mnie nie zachwyciło B-)

  7. #2107
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    No czekam, aż się pochwalisz, co tam takiego fajnego było dziecięcego, jakie tytuły nabyłaś?
    Soul zainspirowałaś mnie tą i to bardzo
    [img] więc jak wpadła mi w ręce a potem córce
    i jeszcze jedna fajna ale musze pogrzebać

    i tą


    i córka wybrała kilka Mądrych myszy jakie jej tam pasowało
    Ostatnio edytowane przez Guest ; 23-07-2013 o 10:22

  8. #2108
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,238

    Domyślnie

    Nooo, Zathurę sama czytałam im z wypiekami na twarzy, przyznaję się rewelacyjna jest! W przedszkolu też zrobiła furorę, i panie mówiły, że z 2 osób słuchającym oprócz Mikołaja zrobiła się cisza jak makiem zasiał, i wszyscy stłoczyli się wokół..


    a oto gdzie poszliśmy po wypasionym śniadanku



    zapisałam go do biblioteki! Bardzo go to ucieszyło, bardzo mu się tam podobało, i odkryłam jedną bibliotekę tak blisko, że możemy tam dojść pieszo, jakieś 15- 20 minut od naszego domu, więc zapisałam siebie też I powiem wam, że to była genialna decyzja- jeśli chodzi o mojego fioła na punkcie czytania i kupowania dzieciom książek - mają rewelacyjne zbiory, dział dziecięcy nie jest duży, ale jest wiele nowych ksiażek, i takich autorów, jakich lubię, wielu z mojej listy pożądanych wymarzonych ksiażęk.. Jest Gruffalo, Księżycolud, Od 1 do 10, ta kartonowa dla młodszych dzieci, no po prostu mnóstwo pozycji z mojej wishlisty Normalnie to był zbawienny czyn dla moich finansów

    Ja wzięłam "Moją Afrykę" Kingi Choszcz, a Mikołaj wybrał sobie "Mulan" Disneya, i "Kto pocieszy Maciupka?" Tove Jonsson. I jeszcze biblioteka ma za budynkiem ogrodzony drewianym płotkiem mały plac zabaw Miodzio jednym słowem
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  9. #2109
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Ale super! Mój A.też zapisany do pobliskiej biblioteki, ale tam dział dziecięcy malusieńki - śmiem sądzić, że w domu mamy bogatsze zbiory. No ale najsmutniejsze, że bardzo zniszczone są te dziecięce książeczki. Raz, że stare, a dwa chyba niezbyt rodzice pilnują swoich dzieci skoro książki są poplamione... U mnie jest zasada, że przy czytaniu się nie je, a ręce mają być czyste.

  10. #2110
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    a ja biblioteki ostatnio nie lubie moi moga wybrac po 12 ksiazek na glowe - i kazdy wypad konczy sie - mamo to bym chcial, to nam kup i to tez... a ksiegozbior dzieciecy w angielskiej olbrzymi - raz, ze to najwieksza w dzielnicy (mozna chodzic do wszystkich na jedna karte). a dwa - ze &^%$$$ w zeszlym roku w ramach ciec zlikwidowali trzy albo cztery male lokalne biblioteki (w tym nasza :/). no i ksiegozbiory rozparcelowali po innych.

    a w polskiej ksiegozbior dzieciecy malutki, duzo staroci - glownie wierszy, troche nowosci, wiec pozostaje kupowanie...

    i nie wiem, czy moge, ale musze pochwalic moja ksiegarnie - zginela jedna paczka ostatnim razem - doszla tylko jedna, z duzymi formatowo ksiazkami, druga mniejsza nie. do nich tez nie wrocila, wiec pewnie gdzies krazy... no i wczoraj nowa paczka wyjechala do mnie, tym razem kurierem na ich koszt gildia.pl - polecam, zwlaszcza przy wysylce za granice, bo mozna sobie ekonomiczna paczka poslac
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #2111
    Chustoholiczka Awatar luliluli
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Eire
    Posty
    4,394

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    a ja biblioteki ostatnio nie lubie moi moga wybrac po 12 ksiazek na glowe - i kazdy wypad konczy sie - mamo to bym chcial, to nam kup i to tez... a ksiegozbior dzieciecy w angielskiej olbrzymi - raz, ze to najwieksza w dzielnicy (mozna chodzic do wszystkich na jedna karte). a dwa - ze &^%$$$ w zeszlym roku w ramach ciec zlikwidowali trzy albo cztery male lokalne biblioteki (w tym nasza :/). no i ksiegozbiory rozparcelowali po innych.

    a w polskiej ksiegozbior dzieciecy malutki, duzo staroci - glownie wierszy, troche nowosci, wiec pozostaje kupowanie...

    i nie wiem, czy moge, ale musze pochwalic moja ksiegarnie - zginela jedna paczka ostatnim razem - doszla tylko jedna, z duzymi formatowo ksiazkami, druga mniejsza nie. do nich tez nie wrocila, wiec pewnie gdzies krazy... no i wczoraj nowa paczka wyjechala do mnie, tym razem kurierem na ich koszt gildia.pl - polecam, zwlaszcza przy wysylce za granice, bo mozna sobie ekonomiczna paczka poslac
    Zapamietam

    Co do bibliotek: gdyby nie one, nie byloby za co jesc taki mamy przerob

    Wybor rzeczywiscie duuuzy ( u nas niby mala, lokalna, ale zasob I tak fantastyczny); fajne jest to, ze ksiazki mozna wypozyczyc I oddac w jakielkowiej filii w kraju, dzieki temu wystepuje naturalna rotacja.

    Bardzo lubie tez fakt, ze ksiazki dla maluszkow sa wymieniane systematycznie, zatem sa czysciutenkie, niemalze nowe.

    My w bibliotece jestesmy srednio raz na tydzien, bierzemy dostepny limit, czyli dziewiec ksiazek, czasem dobieram na swoja karte
    M 2010
    F 2012
    HM 2019

  12. #2112
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    my wczoraj rozpakowaliśmy i od razu przeczytaliśmy Sznurkową historię wydawnictwa Bajka.
    Bardzo lubię Bajkowe propozycje dla małych czytelników.

    A teraz muszę dokupić drugą część Felka i Toli, bo pierwszy tom czytany przez synka jest codziennie - zwłaszcza rozdział Poranny foch ( jak słyszę wielki rechot to wiem że czyta ten właśnie rozdział)






  13. #2113
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Nie wiem czy było, ale dla starszych - mój 8-latek własnie skończył "Lodowy smok" Georga RR Martina. Taka: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/109018/lodowy-smok
    Oprócz fajnej treści ma też super ilustracje

    A bez biblioteki zyc nie mogę, gdzie ja bym zmieściła i za co bym kupiła te wszystkie ksiazki. Nasz biblioteka chyba dość dobrze zaopatrzona - ostatnio mało nie padłam z wrażenia jak Pani przed mną Mamoko brała. Starają sie miec nowości choc na pewno nie tak szybko jak w księgarni ale tyle książek przed nami, że na pewno nam w bibliotece nie zabraknie.
    I jeszcze ostatnio wprowadzili mozliwość logowania sie przez net i mogę wyszukac w katalogu on-line ksiażkę, zarezerwować ja, przedłużyć termin zwrotu swojej, zobaczyc swoja historie wypożyczeń...


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  14. #2114
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,189

    Domyślnie

    kiedy czytacie latem dzieciom? u nas czasu brak na dłuższe czytanie
    tylko przed snem, chwilę w ciągu dnia itp.
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  15. #2115
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    w czasie deszczu dzieci się nudzą albo czytają im rodzice

    a tak na serio to Aniu zima długaaaaaaaa i jesień teraz mamy inne zajęcia trzepaki, jeziorka, morze i takie tam

  16. #2116
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    my bez biblioteki tez nie mozemy żyć, na poczatku kupowałam dużo książek, ale chyba bym zbankrutowała mam taki przerób, mój starszy ma kartę jak skończył 2 lata, młodszy jak 10 miesiecy, na raz możemy wypożyczyć 60 książek, ale z reguły wypożyczam ze 45/50 plus płyty z muzyka i audiobooki na zeszyt, czytamy to wszystko w ciągu miesiąca, teraz - w lecie starszemu czytamy raczej przed snem, czasem w dzien, ale to rzadko, młodszy sam sobie podchodzi, wybiera ksiazki i ogląda, nasz biblioteka ma duzo nowości i rozbudowywują też dział dla maluszków, m.in. książeczki kontrastowe.
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  17. #2117
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    czytamy przed snem, w pociągu i wietrząc się na balkonie






  18. #2118
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    a na kocu na trawce nikt nie czyta?
    jak nam się nie chce iść na dwór albo malec śpi, to rozkładamy piknik na balkonie - rodzynki i czytanie, gry planszowe też odchodzą.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  19. #2119
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,238

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    kiedy czytacie latem dzieciom?
    Codziennie wieczorem, po 2 książki wybrane, jedną młody wybiera, drugą starszy, a ostatnio jest bez kłótni, bo czytam obojgu po kilka rozdziałów z Niezwykłych Przygód Pajacyka Buratino - mega książka

    Poza tym, codziennie każdy z nich bierze do przedszkola po 1 książce, i panie codziennie im je zawsze czytają W ciągu dnia, jest za mało czasu - ja pracuję do 16, odebranie ich, zakupy, pies, jakieś szybkie ogarnięcie domu, wiadomo jak jest.

    Ale za to zawsze ten wieczór jest taki już wyciszony, nasz, z książkami i bez pośpiechu, czytamy nawet ok 30-40 minut wtedy...

    PS. i pochwalę mojego Mikołaja - że on już z książek które czytamy, z czcionki pisanej, nie drukowanej - potrafi sam przeczytać po kilka zdań No i krótkie listy pisze do mnie Jak ma focha, bo czegoś mu zabroniłam, to np zamyka się w pokoju i przykleja plastrem na drzwiach kartkę z napisem: "Wstemp tylko dla Mikołaja!" (z błędem, ale jednak ) albo podrzuca mi do kuchni zaproszenie na balkon, gdzie urzędują z chrupkami i owocami "ZAPRASZAMY NA PRZEKĄSKE"

    Taka dumna z niego jestem...
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  20. #2120
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    1,830

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    A bez biblioteki zyc nie mogę, gdzie ja bym zmieściła i za co bym kupiła te wszystkie ksiazki. Nasz biblioteka chyba dość dobrze zaopatrzona - ostatnio mało nie padłam z wrażenia jak Pani przed mną Mamoko brała. Starają sie miec nowości choc na pewno nie tak szybko jak w księgarni ale tyle książek przed nami, że na pewno nam w bibliotece nie zabraknie.
    I jeszcze ostatnio wprowadzili mozliwość logowania sie przez net i mogę wyszukac w katalogu on-line ksiażkę, zarezerwować ja, przedłużyć termin zwrotu swojej, zobaczyc swoja historie wypożyczeń...
    Tak się podpytam - to o bibliotece na Bogusławskiego piszesz?
    Zapisałam Ulkę na Reymonta, ale tam atmosfera nieco grobowa, a książek dla trzy- czterolatków niewiele...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •