Strona 103 z 806 PierwszyPierwszy ... 353939596979899100101102103104105106107108109110111113153203603 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,041 do 2,060 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #2041
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    moje pudlo bylo oklejone 'resealed by national distribution centre', wiec moze to w magazynie gdzies poszlo? sytuacja jest o tyle skomplikowana, ze ja zlecalam firmie, ktora zleca dpd. a oni wioza do birmingham, potem stamtad do west lodnon, a potem dopiero do ostatniego kuriera to idzie...firma moja polska juz reklamowala co trzeba, dpd ma 30 dni na odpowiedz :/ nadzieje mam, ale nikla...

    ale ja nie o tym - za tydzien premiera nowej ksiazki Iwony CHmielewskiej - Cztery strony czasu! nie moge znalezc na stronie wydawnictwa (media rodzina), ale w gildii mi napisali, ze za 7 dni. co prawda media rodzina ostatnio opoznia premiery wszyskiego (wlasnie zastapilam Krowe Matylde, ktorej ciagle nie ma nowym Tuwimem, o ktorym pisasalam wyzej, zeby juz nie czekac na wysylke ksiazek), ale i tak sie doczekac nie moge...

    i nowy Mysi domek tez za tydzien (i znowu kolejne zamowienie sie bedzie skladac z samych nowosci )
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #2042
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Natala, współczuję

    Milorzab, właśnie miałam pytać o tę pozycję - Statek Noego. Tylko czemu tam biedronka zamiast gołębicy?

    Murmle, my mamy i lubimy z egmontu z serii Wierszem napisane Wszędzie pachnie czekolada Wawiłow oraz Piękna i mądra bajka o troskach zająca grajka Pawlaków (o której wspominała natala). Z biblioteki ostatnio przynieśliśmy Hocki-klocki Strzałkowskiej i też bardzo nam przypadły do gustu


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  3. #2043
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    DVD dolecialy, a to chyba ciekawsze niz Przygody Hodzy Nasredina??

    uwielbiałam tę książkę, mogłabym do niej wracać i wracać, nie wiem skąd mam do niej taki sentyment
    ale całej sytuacji bardzo współczuję i kciuczę &&&&&&&&&&&&7
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  4. #2044
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    nie uważnie że przydałaby się lista masthavów z podziałem na rodzaje
    nawet nie wiem jak to ugryźć ale brakuje mi takiego czegoś

  5. #2045
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    nie uważnie że przydałaby się lista masthavów z podziałem na rodzaje
    nawet nie wiem jak to ugryźć ale brakuje mi takiego czegoś
    o coś takiego chodzi? http://chusty.info/forum/showthread....STA?highlight=

  6. #2046
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    cos takiego tylko strasznie poważnie tam ale zawsze można rozszerzyć

  7. #2047
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Ja sie, po prawdzie, zawsze w takich razach posiłkuję Badetem i jego kategoriami http://badet.pl/go/_category/?idc=1_3
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  8. #2048
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    cos takiego tylko strasznie poważnie tam ale zawsze można rozszerzyć
    to rozszerzajcie, bede na biezaco uzupelniac (ja to robilam pod katem szkoly dla rodzicow, stad tematyka taka jakie bylo zapotrzebowanie)


    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    uwielbiałam tę książkę, mogłabym do niej wracać i wracać, nie wiem skąd mam do niej taki sentyment
    ja tez. zamowilam wszystkie trzy, jedna jest, dwie wsiakly, mam nadzieje chwilowo...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #2049
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,161

    Domyślnie

    natala, wczoraj był u nas ten kolega, jeszcze raz rozmawialiśmy o kradzieżach, bo czeka na kolejną paczkę - dziwiłam się, po co komuś takie bransoletki z kamieni, a on, że nie chodzi do końca o to "co" akurat ukradziono, powiedział, że ludzie po prostu wyciagają część rzeczy z paczki, patrząc czy coś jeszcze bardziej wartościowego tam nie ma dalej w środku, czasem upchną byle jak z powrotem (bo i takie paczki miał, gdzie totalny misz masz wewnątrz), a czasem nie. U niego też była paczka zagraniczna, z Nepalu. Zeszyty, notatniki z czerpanego papieru, kadzidła i biżuteria właśnie..

    Daj znać, jak ci pójdzie z reklamacją, jeszcze jakaś nadzieja jest!

    A propo tematu ksiażek, mój 2,5 letni Ignaś nie może sie odkleić ostatnio od Misia Uszatka... Codziennie o niego prosi i lecimy kilka historyjek..







    Bardzo lubię tę serię, takie ciepełko mi się rozlewa po sercu jak je czytamy.. Te książki zdecydowanie się też wyróżniają, są pełne empatii, uczą opiekowania się, troski, dużo tam między słowami przemyconych pięknych wartości, przyjaźni, uczciwości, pomagania innym.. Są w formie bardzo krótkich historyjek na jedną stronę, więc nawet bardzo małe maluchy spokojnie dają radę wysłuchać, potem chcą jeszcze jedną, i jeszcze jedną...
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  10. #2050
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    dziewczyny, czy ktoś się orientuje, czy książki o rodzinie Pożyczalskich trzeba czytać po kolei, czy można wybrać np. dwa dowolne tomy?
    2 + 7 (2005-2018)

  11. #2051
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    [B]

    Bardzo lubię tę serię, takie ciepełko mi się rozlewa po sercu jak je czytamy.. Te książki zdecydowanie się też wyróżniają, są pełne empatii, uczą opiekowania się, troski, dużo tam między słowami przemyconych pięknych wartości, przyjaźni, uczciwości, pomagania innym.. Są w formie bardzo krótkich historyjek na jedną stronę, więc nawet bardzo małe maluchy spokojnie dają radę wysłuchać, potem chcą jeszcze jedną, i jeszcze jedną...

    U nas Uszatek też jest uwielbiany Książki z nim zostają dla przyszłości
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  12. #2052
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    natala! jak się nazywała taka książka, którą polecałaś i kojarzę, że takie grafiki tam były - jakby futro tygrysa???

    KaiDo! To w ogóle nie jest religijna książka. Nie ma żony Noego. Nie ma Boga. Nie ma niczego o innych ludziach czy zwierzętach. Jest to raczej historia o charakterach, o trudnych sytuacjach. Mi, jako wierzącej, to trochę przeszkadza, ale lubię dobre książki. Pogańskie też.
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  13. #2053
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milorzab Zobacz posta
    natala! jak się nazywała taka książka, którą polecałaś i kojarzę, że takie grafiki tam były - jakby futro tygrysa???
    nie wiem, szczerze mowiac nic mi do glowy nie przychodzi, ale poszperam po polkach potem...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #2054
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    nie wiem, szczerze mowiac nic mi do glowy nie przychodzi, ale poszperam po polkach potem...
    Już wiem, przeszukałam wątek - Out of Sight
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  15. #2055
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    miałyście może w rękach "XY" Wydawnictwa Muchomor?






  16. #2056
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milorzab Zobacz posta
    Już wiem, przeszukałam wątek - Out of Sight
    a wiesz, ze mi sie skojarzylo na poczatku - tylko mi te grafiki nie pasowaly jest druga czesc - o ptakach i wlasnie sie czaje (ale to chyba w przyszlym miesiacu, w tym juz chyba za duzo wydalismy ksiazkowo...).

    o ksiazkach dalej ni widu ni slychu. powoli przestaje miec nadzieje... najbardziej mnie wkurza, ze zginely dwie encyklopedia laroussa - co to ich nigdzie nie mozna kupic - dlaczego? i jak? - jak juz je dopadlam cudem bozym to akurat te musialy przepasc... i jak na ogol nie mam zlych mysli dla innych - to jesli ktos faktycznie wyjal ksiazki, popatrzyl, ze to dzieciece nic (bo nie wierze, ze tego akurat szukal) i nie wlozyl z powrotem - to mam podobne mysli o tym ktosiu jak mialam o kims, kto mi ukradl kiedys portfel - bo krasc kobiecie w ciazy z dzieckiem na plecach - to jest, imo, absolutne *&^%$%$
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #2057
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    Natala! Współczuję straty!
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  18. #2058
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    drogie uzależnione, gdzie jesteście? chyba nie odpoczywacie w wakacje? chwalić się tu nowymi zdobyczami, bo nam wątek padł nieco

    EneDueRabe zapowiada "Miejsce na miotle" Julii Donaldson. pewnie znacie - Room on the Broom? taka dobra jak Gruffalo? bo nie wiem czy się napalać

    Chrupek i Miętus zdobyli naszą wielką sympatię, będziemy kupować kolejne części na pewno. poza tym Gruffalo w kółko

    wczoraj wstąpiliśmy do taniej książki, Jimmy Liao w ilości niemałej po 12 zł, a ja przekopałam pół internetu żeby kupić

  19. #2059
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,757

    Domyślnie

    u mojego trzylatka na topie dostany na chustozlocie "Gdzie jest tort" - i wiecznie powtarzające się pytanie "gdzie jest tort" ponieważ mamy czytać, a książka się gdzieś zawieruszyła
    oprócz tego oboje domagają się larousse'a "Moja pierwsza encyklopedia dinozaurów", zdecydowanie najlepsza ksiażka dinozaurowa dla dzieci jaką mamy (Natala - nie wiem, czy wlaśnie tego Wam brak, tym bardziej mi przykro)
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  20. #2060
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    a my wczoraj zaczelismy o smoku, ktory lubil krowki i F sie bardzo podobalo, nie moglismy skonczyc, mimo pory duzo gier jezykowych a moi to lubia (choc pewnie jeszcze nie wszystkie lapia). ulubionym momentem Hotzenplotza jest ten, w ktorym sie przekreca jego nazwisko - wyja przy tym ze smiechu i kaza sobie czytac bez konca

    i jeszcze tez bajkowe (znaczy wydawnictwa) o melanii, melchiorze i panu przypadku okazalo sie byc bardzo przyjemne. i cudnie zilustrowane przez Pawla Pawlaka.

    choc niewatpliwie ze wszystkich ostatnich nowosci Chrupek i Mietus bija rekordy popularnosci

    jul - jakby sie dinozaury posialy to bym nie plakala - te mozna jeszcze znalezc. a zginelo Jak? i Dlaczego - obie dawno wyprzedane, mozna na alllegro probowac (tam upolowalam jak) ale ostatnio nie ma ani jednej. moze kiedys...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •